PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוקרים ידניים לג'ימני

ג'ימי נשרי
24-06-06, 20:02
די נשבר לי מהאמינות המפוקפקת של מערכת הואקום לשילוב הנעה קדמית בג'ימני.

עוצו לי עצה: האם הלוקרים מתוצרת WARN לסמוראי מתאימים גם לג'ימני?

מצפה לתגובות.

ג'ימי

אלון_ק
24-06-06, 23:48
לא הייתי בונה על זה בכלל, הם מתוכננים לסמוראי עד 95 ולפחות מבנה האומים שונה בסמוראים מ96, יש להניח שגם בג'ימיני. אתה צריך למצוא לוקר של סמוראי 95 ומטה ולבדוק אם הוא מתאים. לצערי לי כבר אין ספיר בצד, אם תתקשר אלי ביום שני-שלישי ותזכיר לי אני אשאל חבר שאולי יש לו ואז יהיה אפשר לבדוק.

asafk
24-06-06, 23:51
אתה יכול "לקלקל" את הלוקרים ולדאוג שהום יהיו תמיד נעולים.... זה יעלה לך כמה שקלים של דלק בכל חודש, ויעלה לך בקצת רעש, אבל כשתשלב 4X4, תמיד תהיה משולב.

אסף.

סוזי המשתוללת
25-06-06, 00:41
בכל מיקרה אם אתה מחליף אז רק מקוריים - הם יותר אמינים וטובים מכל האחרים

ג'ימי נשרי
26-06-06, 08:05
ראשית, תודה לעונים.

אלון - אתקשר אתך טלפונית. האמת היא שהייתי מנוע מלהתקשר עד לסוף מועד א' של בחינות סוף הסמסטר, בכדי שלא תצא מהפוקוס של הלימודים.

אסף - אני יכול לשלב ולנתק ידנית את הלוקרים ע"י פירוק ה-HUBים, אבל לא בא לי לעשות את זה בשטח (כ- 10 דקות עבודה לכל צד).
הרעיון שלך איננו טוב במקרה שלי, עם נעילה (אוטומטית) לדיפרנציאל אחורי. זה יוצר בעיות התנהגות הג'יפ על הכביש.

סוזי - לא הבנתי לאיזה חלקים מקוריים (של סוזוקי?) אתה מתכוון. אנא פרט.

שוב תודה,

ג'ימי

חנן-ג'יפולוג
26-06-06, 08:16
ג'ימי, אסף מדבר על מצב שבו תנטרל את מערכת ניתוק נועלי הטבור שלך, כך שהם יהיו משולבים כל הזמן.

מה הבעיה עם זה, ואיך זה קשור לנעילה אחורית?

ג'ימי נשרי
26-06-06, 09:18
חנן,

לא בדקתי וחקרתי את הנושא לעומק, אבל אני יכול להעיד מנסיוני העשיר מאד בנהיגה שהתנהגות הג'יפ בכביש בשילוב הנעה קדמית איננה נוחה לי. אני גם לא מעיז לנסות לנסוע במהירות > 80 קמ"ש.

הקושי וחריקות הצמיגים על משטח יציב (נטול דרדרת) בפניות חדות וסיבובי פרסה מועצם עם שילוב הנעה קדמית.

ג'ימי

חנן-ג'יפולוג
26-06-06, 09:24
לא אמרנו שתיסע עם הנעה קדמית משולבת, אלא שתיסע עם נועלי טבור סגורים. אנחנו מדברים על אותו דבר?

סוזי המשתוללת
26-06-06, 10:41
בג'ימני הלוקרים הפניאומטים משתלבים ביחד עם שילוב הטרנספר ומכאן הבלבול של ג'ימי
ג'ימי גם אם תרכיב לוקרים ידניים עדיין המערכת הפניאומטית תצטרך להשאר במצב משולב (אינני מכיר את המערכת הספציפית של הג'ימני אבל מכיר אחרות )
לדעתי צריך לבדוק מאין נובעת הבעייה של המערכת המקורית ופשוט לפתור אותה
אם הבעייה היא במפסק פיקוד השילוב ניתן לעקפו למפסק ידני על הדש בורד
אם הבעיה בברזי הואקום ניתן להחליף אותם לאיכותיים יותר
אם תפרט את מקור הבעייה מנסיונך נוכל להעלות פתרונות קבועים

ג'ימי נשרי
26-06-06, 20:45
תודה לכולכם על עצתכם לנעילת הלוקרים הנוכחיים ללא שילוב הנעה קדמית. אנסה את זה בסוף השבוע, כי עד אז אני עמוס בעבודה.

אחזור לשרשור עם תוצאות הניסוי.

ג'ימי

eran4x4
27-06-06, 13:56
בג'ימני הלוקרים הפניאומטים משתלבים ביחד עם שילוב הטרנספר ומכאן הבלבול של ג'ימי
ג'ימי גם אם תרכיב לוקרים ידניים עדיין המערכת הפניאומטית תצטרך להשאר במצב משולב (אינני מכיר את המערכת הספציפית של הג'ימני אבל מכיר אחרות )
לדעתי צריך לבדוק מאין נובעת הבעייה של המערכת המקורית ופשוט לפתור אותה
אם הבעייה היא במפסק פיקוד השילוב ניתן לעקפו למפסק ידני על הדש בורד
אם הבעיה בברזי הואקום ניתן להחליף אותם לאיכותיים יותר
אם תפרט את מקור הבעייה מנסיונך נוכל להעלות פתרונות קבועים

בג'ימני עם טרנספר מופעל ידית - התפקיד היחידי של המערכת הפניאומטית הוא שילוב ושחרור הלוקרים ולכן במעבר לידניים אפשר לבטל אותה , בדגמים החדשים (החל מ 2006 אני חושב) הטרנספר מופעל לחצן אני לא מכיר את המערכות.

הבעיה היא בכל החלק של הווקום - צנרת - לוקרים - המערכת רגישה מידי ללכלוך\בוץ וכמובן שהתקלות מופיעות בזמנים הכי לא מתאימים!

החל משנת 2002 או 2003 שינו את הצנרת כך שלא תעבור על מוט הרדיוס הקידמי ימני - לא יודע כמה זה שיפר את המערכת - אם היו מעבירים את צינוריות האויר במסלול של צינוריות הבלמים אולי זה היה משפר את אמינות המערכת.

ג'ימי נשרי
01-07-06, 21:14
לאחר ימים של ישיבה מרוכזת מול מסך המחשב תוך מרוץ נגד השעון, סיימתי עבודה דחופה והיום אחה"צ יכולתי במצפון נקי לבלות שעה קלה עם הג'יפ.

הנה מה שעשיתי:

1) ניתקתי את צינורית הואקום של מנגנון נעילת הלורקים מהסעפת ופקקתי את צינורית הואקום.
2) בכדי למנוע חדירת אבק, פקקתי גם את צינורית הואקום שמתחברת לבקר החשמלי שאמור לנעול את הלוקרים. ניתקתי גם את הזרם לבקר.
3) פתחתי את הנאבות (HUBS) ושחררתי את הלוקרים שהם משוחררים במצב נעילה.
4) הרמתי את שני הגלגלים הקדמיים על מנת לוודא שהגלגלים מסתובבים חפשי.
5) שלבתי את ידית תיבת ההעברה וסובבתי את הגלגלים על מנת לודא שאכן הלוקרים נעולים. התוצאות הן שכאשר מסובבים גלגל אחד, השני מסתובב בכיוון הנגדי, וגם גל ההינע הקדמי מסתובב. לי זה נראה כהוכחה מוצקת.
6) לקחתי את הג'יפ לנסיעת מבחן קצרה בכביש מהיר ולא נראה, או נשמע, או מרגיש כל שינוי בהתנהגות הרכב.

הנה מה שעדיין לא עשיתי:

הוכחת נסיעה בשטח שבו לא ניתן להתקדם ללא 4X4. אולי בשבת הבאה...

אם אכן הכל יפעל כפי שזה נראה עכשיו מתוך בדיקה שטחית למדי, יש בדעתי להשאיר את הג'יפ במצב של לוקרים נעולים באופן תמידי. אני צריך רק להקפיד על עצירה מוחלטת לפני שילוב/ניתוק תיבת ההעברה.

תודה לכל החברים הטובים שעזרו לי בעצות ושתמכו בי בעת צרה.

בידידות,

ג'ימי

סוזי המשתוללת
01-07-06, 22:13
הפוך גוטה הפוך
מכיוון שעכשיו הלוקרים נעולים קבוע זה אומר שהסרן הקדמי על מרכיביו השונים מסתובב באותה המהירות בדיוק כמו הסרן האחורי ומכיוון שכך אתה יכול לשלב מ2h ל4h וחוזר חלילה תוך כדי נסיעה כולל במהירויות תלת ספרתיות רק תקפיד להיות עם הגה ישר כשאתה עושה את זה כדי להבטיח שאין הפרש מהירויות
באנגלית מצב זה נקרא shift on the fly וקיים רק ברכבים ללא לוקרים או עם לוקרים משולבים
הסיבה שאי אפשר לעשות זאת עם לוקרים במצב פתוח היא שהסרן הקדמי אין מסתובב כלל ואילו האחורי כן כך שנוצר הפרש מהירויות בין גל ההינע הקדמי לאחורי וזו החריקה של הגגש"ים ששומעים

sherifon
01-07-06, 23:15
***ציטוט תגובות שנמצאות מיד מעליך מציק בעין ומיותר. המנע מכך להבא, בבקשה.***
אההההההה
אז זה מה שיש לי בגראנד ויטרה - SHIFT ON THE FLY
זה גם רשום על המדבקה ליד ידית הטרנספר - ניתן לסוע עד 100 ולשלב ללא עצירה !

- בזבזני בדלק ובבלאי !!!!!
עכשיו אני מבין על מה כל המהומה בפורומים בגלות - רובם נוהגים לנתק את המע
והוסיף לוקרים ידניים - בטבורים!!!
סוף סוף נפל לי האסימון
!!!

סוזי המשתוללת
01-07-06, 23:39
"בתאוריה יודעים הכל אבל כמעט כלום אינו עובד כך,
בפועל הכל עובד אבל לא ממש יודעים למה"
שריפון - מכיר את הטקסט?
אז יש כאן כמה שיודעים גם בתיאוריה וגם במעשי :-D
עכשיו תורך לדעת :twisted:

eran4x4
02-07-06, 10:13
1) ניתקתי את צינורית הואקום של מנגנון נעילת הלורקים מהסעפת ופקקתי את צינורית הואקום.
2) בכדי למנוע חדירת אבק, פקקתי גם את צינורית הואקום שמתחברת לבקר החשמלי שאמור לנעול את הלוקרים. ניתקתי גם את הזרם לבקר.

ג'ימי

ניתוק הקונקטורים מהסולונוידים מספיק בכדי לנטרל את פיקוד הווקום, אין כל צורך לנתק ולאטום צינוריות.

בנוסף אני מנחש שפקקתה את צינור הווקום בכניסה ל"בקר החשמלי" = סולונוידים - הכניסה הזו אחראית כמובן גם לשילוב וגם לשיחרור, סולונויד אחד אחראי לניתוק (פולס ווקום בצינורית אחת) וסולונויד שני אחראי לשילוב (פולס ווקום בצינורית השניה).

ג'ימי נשרי
10-07-06, 09:19
אני שמח לבשר שבמשך השבוע שעבר נסעתי בכביש וגם במהירויות גבוהות עם טבורים נעולים, כלומר עם ציריות קדמיות מסתובבות, ולא הרגשתי הבדל בנהיגה.

עוד יותר משמח שנסעתי בשטח בשבת עם הנעת 4X4 תוך שילוב הידית שתפקידה הצטמצם אצלי לשילוב תיבת ההעברה עם גל ההינע הקדמי.

קשה לי להביע במלים את הרגשת הבטחון שאכן האופציה של שלוב 4X4 תמיד עובדת!!!

עכשיו הגיע תורם של חכמי ההנדסה והטכנולוגיה בפורום, שינסו להסביר את ההגיון הטכני בכל הסידור המקורי הדפוק בג'ימני. מנקודת מבטי, כמהנדס חקר ביצועים, המערכת הפנומאטית לנעילת הטבורים מהווה עלות מיותרת שפוגעת מאד באמינות הרכב.

אני ממליץ לכל בעל ג'ימני שנוסע הרבה בשטח ושאיננו מהמר מטבעו, שיאמץ את מודל הנעילה הקבועה של הטבורים. למען הסר ספק, ההתקן המקורי מעודד הימורים לגבי שילוב 4X4, עם הסתברות דומה לזו שיש לשחקן בבתי הימורים...

שוב תודה על כל העזרה והעידוד.

בידידות, ג'ימי

חנן-ג'יפולוג
10-07-06, 09:48
לא תמיד השיקולים הם הנדסיים. לפעמים השיקולים הם שיווקיים - "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לא לשים נועלי טבור אוט' כשלכל האחרים יש" , או אולי אפילו כאלה שנובעים מציניות נטו מסחרית - "בואו נוסיף עוד רכיבים יקרים שיתקלקלו ויכניסו לנו כסף" .

יש אנשים שטוענים שסיבוב מע' ההינע הקדמית בכביש מורגש ומפריע. אני, מסתבר, לא ביניהם, מכיוון שיצא לי לשכוח את נועלי הטבור נעולים לאחר טיול ולנסוע כך במשך כמה שבועות על הכביש עד הטיול הבא, שבו ירדתי לנעול אותם, וראיתי שהם כבר נעולים, ולי עוד היתה נעילה קדמית אוט' .

יש טענה של תוספת של חמישה אחוז בצריכת הדלק. לא ידוע לי על מישהו שביצע ניסוי מסודר על הנושא, אז קשה לומר עד כמה זה נכון.

איך שלא תהפוך את זה, למרות שהיא קטנה, הרי שיש תוספת בלאי למכלולים שעובדים. אמנם לא בעומס, אבל עובדים.

כל זה השערות פרטיות. ממש לא דברים שחקוקים בסלע. הנושא הזה דומה, לטעמי, לנושא של הפאן-קלאץ' . חייתי שבע שנים עם סיקס שהמאוורר שלו היה מצומד ישירות למשאבת המים, ולא ראיתי שום חסרונות. הרכב צרך 1:8 בבינעירוני , שזו צריכת דלק מצוינת לסיקס.

בלי קשר, מי שנמצא מספיק זמן ברשת, יכול לזהות מגמות של תקלות של רכבים, ונושא התקלות בהנעה הקדמית שכיח, לדעתי, בגאלופר ובספורטאז' . אני לא זוכר שראיתי הרבה דיווחים על נושא ההינע הקדמי בג'ימני, ולכן אני חושד שבצורה כלשהי, במהלך נסיונות התיקון שלך, אתה לא הבאת את המערכת שלך לתפקוד כשל מערכת חדשה, ולכן הבעיות לא נפתרו לטווח הארוך. בהחלט יתכן שאני טועה כאן.

ג'ימי נשרי
10-07-06, 13:03
אני נוטה להסכים כמעט עם כל הטיעונים של חנן.

1) המקרה של נעילות הטבור בג'ימני נראה כמקרה קלאסי של תוספת אפיל שיווקי על חשבון הלקוח. בדרך כלל, וזה במקרה הטוב, זה מתבטא רק במחיר. כאן המצב הרבה יותר חמור, מאחר שזה פוגע באמינות ואולי קיימת גם ב"ציניות נטו מסחרית" שהובאה ע"י חנן.

2) המצב הנוכחי עם הטבורים נעולים הוא של "לנסוע עם ולהרגיש בלי".

3) תוספת בצריכת הדלק ותוספת בלאי? אולי. מאידך, הגלגלים מסתובבים חפשי לחלוטין, לא פחות חפשי מאשר עם טבורים משוחררים.

4) "אתה לא הבאת את המערכת שלך לתפקוד כשל מערכת חדשה, ולכן הבעיות לא נפתרו לטווח הארוך."
מקודם היה לי כשל (סגול-סגול) בתפקוד נעילת הטבורים. עבשיו יש לי תפקוד כמעט כשל (שוא-סגול) מערכת חדשה, ואין לי סיבה לחשוב שהבעיות האלו לא נפתרו לטווח הארוך. לא נותר לי אלא להביע את תקוותי שאכן חנן טועה.

ובנימה אופטימית זן, שוב תודה.

בידידות, ג'ימי

חנן-ג'יפולוג
10-07-06, 17:09
לא הבנת את הנקודה האחרונה שלי, כנראה.

אני טוען שהמערכת בג'ימני כנראה די אמינה, כי אחרת היינו רואים דיווחים רבים על כשלים במע' הזו, ולכן אני חושב שהמסקנה שלך שהמערכת היא "בעלת אמינות מפוקפקת" , היא לא מדויקת, ויכול להיות שאתה פשוט לא טיפלת בה בצורה יסודית, כשהופיעו תקלות.

אני די בטוח שעכשיו, לאחר שניטרלת את המערכת, כבר לא תיתקל בבעיות, אבל אני חושד שגם אם היית מתקן בצורה נכונה את המערכת, ולא עוקף אותה, גם אז היא לא היתה מתקלקלת לעתים תכופות מדי, מכיוון שביסודה היא מע' אמינה.

אני לא מכיר את המע' אצלך. את כל מה שכתבתי, כתבתי בהסתמך על מה שאני רואה ברשת, או יותר נכון במקרה של הג'ימני-לא רואה ברשת, ולכן צריך לקחת את התובנה הזו בעירבון מוגבל.

ג'ימי נשרי
10-07-06, 18:38
חנן, הבנתי היטב את כל מה שכבת, לרבות הנקודה האחרונה. אתה כותה באופן מאד ברור וקריא. אני פשוט חולק על דעתך.

אתה מסתמך על משוב של בעלי ג'ימני, ובהעדר תלונות אתה מניח שהכל שפיר. אילו כל, או רובם הגדול, של בעלי הג'ימני היו מטיילים הרבה בשטח אתגרי, יש להניח שגם אתה היית משנה את דעתך, וזאת לאור תלונות צפויות מהם.

הטיפול שהג'יפ שלי קיבל במערכת נעילת הטבורים היה טיפול לוקסוס, אפילו בזבזני, על חשבון היצרן/יבואן במסגרת האחריות המקורית שהסתיימה רק לפני כ-3 חודשים. הטיפול כולל החלפת יחידת הבקרה של הואקום, החלפת צינוריות ואקום, מיגון הצנרת הפגיעה בתוך צנרת חיצונית, ועוד. אחרי כל תיקון/טיפול/שדרוג, בין שבוצע על-ידי, או ע"י מוסך מורשה במסגרת האחריות, השליתי את עצמי שהמערכת תפעל בצורה אמינה. אוסיף עוד טיפת שמן למדורה ואציין שבנהיגה בשטח לא תמיד ידעתי אם באמת שני הטבורים ננעלו כהלכה. נכון שעם נעילת דיפרנציאל אחורית גם ללא 4X4 אפשר לעשות הרבה, אבל לא הכל.

אני צופה שככל שיתרבו בעלי ג'ימני, ובכללם מטיילי שטח קשה, נשמע יותר הדים שיבססו את התיזה שהובעה לעיל.

בידידות, ג'ימי

eran4x4
10-07-06, 19:31
בג'ימני 2001 ליסינג שהיה אצלי סבלתי גם מהלוקרים.....
הבעיות התחילו מקריעת צינוריות הווקום שב2001 הולכים על מוט הרדיוס הקידמי שמאלי ולאחר מכן תקלות חוזרות.....
הרכב כרכב ליסינג לא טופל כפי שאמורים לטפל ברכב שטח ועקב כך החזרתי אותו בבעיטה לליסינג אחרי שנתיים.....
קשה לי להצדיק או לסתור את הטענה של חנן,
המערכת בהחלט רגישה ללכלוך שנכנס אליה, מ2003 המערכת שופרה- הצינוריות הועברו למקום פחות רגיש...

אלון_ק
10-07-06, 22:49
אני חושב שהטיפול שהרכב שלך קיבל במסגרת אחריות היבואן היה מתחת לכל ביקורת, זאת כי אני יודע איפה הוא טופל ואני מכיר היטב את איכות העבודה שלהם שם.
ערן בעצמו מעיד על טיפול לקוי, כאן אין אפילו ויכוח.

זה לא אומר שאין כאן בעיה עקרונית ושג'ימי טועה (או צודק) בדעתו על המערכת המקורית. מה שבטוח, ג'ימי קיבל עכשיו מערכת אמינה יותר מהמקורית. יש פחות מקום לכשלים.
עד כמה והאם לג'ימיני באמת יש בעיה עקרונית עם המערכת הזו בשנתונים האלו הזמן (והסטטיסטיקה) יאמרו...

-->