PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה רכב שטח ראשון כדאי לקנות ב40K?

liron
25-06-06, 01:12
שלום לכולם.. אני חדשה פה באתר..
אמנם אני בת 20 אך האמת שטיילתי המון מגיל קטן ובמיוחד בשנה האחרונה שהייתה בארה"ב ובקוסטה ריקה וכל סופשבוע היה מיועד לטיול שטח (4X4 וטרקטרונים).. מאז שחזרתי לארץ משעמם לי מאוד בסופי שבוע כי אין לי שותפים לטיולים וגם לא רכב כרגע..
יש לי תקציב של 40 אלף שקל ואני שוקלת לקנות משהו קטן שיעשה את העבודה ביום יום בכביש וכמובן בשטח..
אשמח לשמוע את דעתכם בעניין... (ההורים לוחצים שאקנה משהו פרטי ודגם חדש מאשר ג'יפ ישן באותו מחיר)..

תודה
:]

(נ.ב - הצעות להמטרפות לטיולים יתקבלו בשמחה)

**הכותרת נערכה. אנא הקפידי לבחור כותרת שתשקף את תוכן ההודעה.**

אלון_ק
25-06-06, 01:20
במחיר התחלתי כזה ותחת תנאים כאלו, לדעתי אין ספק שסמוראי הוא הרכב בשבילך. קצת אנמי, אבל בלי ספק רכב השטח האמיתי הכי זול שיש לאחזקה אם הוא משמש לנסיעות יומיומיות. עם תקציב כזה את מדברת על יופי של כלי שנת 96 עד 98, שאמנם יהיה קשה למצוא אבל יהיה שווה לחכות. סבלנות היא שם המשחק אם זו תהיה הבחירה שלך, אל תתפשרי על סמוראי שחוט גם לא במחיר מציאה (זה לעולם לא יגמר, אני מבטיח).

משהו שכדאי להעיף בו מבט אם זו אכן הבחירה:
http://jeepolog.com/151.html

אגב - ההורים צודקים, זה לא כלכלי. מצד שני, חיים רק פעם אחת ומכולם, לנו יש הכי פחות זכות דיבור... :grin:

asafk
25-06-06, 01:25
אם את עושה קילומטרז' כביש (או שעות כביש) משמעותי במשך השבוע- את עלולה לסבול עם סמוראי. ג'יפון נוסף ב40000 יכול להיות ויטרה- ישן יותר מסמוראי באותו כסף, וגם ויטרה טובה בשנתונים הישנים קשה למצוא. אני לא סגור על המחירים, אבל לדעתי גם ג'ימני 99 נכנס לך בתקציב, והוא קצת יותר ידידותי בכביש מאחיו הסמוראי.
כל מה שכתבתי זה מתוך הנחה שבתור בת 20, אין לך הכנסה קבועה מספיקה (או שבשנים הקרובות בתור סטודנטית, אולי לא תהיה לך הכנסה כזו) בשביל להחזיק ג'יפ אמיתי- כי גם כאלה יש ב40000 ומהשניה הראשונה זה הרבה יותר כיף מג'יפון.

אסף.

liron
25-06-06, 21:03
אהלן אסף.
אני אבדוק את הג'ימני 99 ואת הויטרות.. הבנתי שלא כדאי להתעסק עם ויטרות מתחת לשנת 94 וזה קצת בעיה מבחינת התקציב.... :/
בכל מקרה תודה, ואם יש מקום בג'יפ אשמח להצטרף לטיול שתארגנו ...

liron
25-06-06, 21:08
תודה על הלינק.
בקשר לסמוראי - אני חושבת שהוא יהיה לי מאוד לא נוח במיוחד שאני נוסעת יום יום לת"א לעבודה.
אני אחפש לי ויטרה חמודה ואוטומטית ואני מקווה שבקרוב כי נסיעה באוטובוס הורסת מצב רוח ליום שלם! :]
אבא שלי ,שכבר ויתר על הכיף של הטיולי שטח אחרי שנכנע לשכנועים מצד אנשים עם הגיון ומכר את הג'יפ האחרון שהיה לנו, התחיל להתלהב מהעניין שסוף סוף בתו הצעירה נכנסה לתחום ואני מאמינה שהוא יקח לי את הג'יפ בסופשבוע אם אני לא אסע איתו ! אז בינתיים יש לי הורה אחד לצידי! גם משהו... :]

ANYWAY...
תודה על העזרה.

asafk
25-06-06, 21:15
אהלן אסף.
אני אבדוק את הג'ימני 99 ואת הויטרות.. הבנתי שלא כדאי להתעסק עם ויטרות מתחת לשנת 94 וזה קצת בעיה מבחינת התקציב.... :/
בכל מקרה תודה, ואם יש מקום בג'יפ אשמח להצטרף לטיול שתארגנו ...

אני לא יודע אם דווקא שנת 94 היא השנה לפניה לא כדאי- צריך לבדוק כל רכב לגופו. יש נקודות חלודה אופייניות ועוד דברים שמעידים על רכב במצב לא טוב, ויש כאלה גם חדשים יחסית. ראיתי גם שנת 91 במצב מצויין ושמור.

אסף.

Saar
26-06-06, 11:35
אני מניח שאמרו לך שלא כדאי מתחת לשנת 94 כיון שבשנה זו הגיעו הדגמים המוזרקים (מנועי הזרקה) לארץ.
ויטרות משנת 92 מצויידות כסטנדרט בה"כ, נ"מ וח"ח - הגה הכח זו התוספת החשובה כאן ולא כדאי לותר.
לגבי הזרקה או קרבורטור - לטעמי עדיף הזרקה אך לזכות הקרבורטור עומדת פשטות ופוטנציאל נמוך יותר לתקלות (והפוטנציאל קיים ומתממש ברכבים ישנים...)

ד"א,
אם כבר הזרקה, אז מ 95 הגיעו דגמי 16V) 16 שסתומים והזרקה רב נקודתית) והם עדיפים משמעותית (שוב, לטעמי)

אם קצת מזל וחיפושים תוכלי למצוא סיידקיק (ויטרה ביבוא אישי מארה"ב) משנים קודמות ל 94, יתרון הסיידקיק הוא בהזרקה החל משנת 89. שימי לב, יש גם סיידקיק 2X4 - זה לא מה שאת רוצה... את מחפשת 4X4.

בהצלחה,
סער.

-->