PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד סופה 2 - והפעם- המחיר

asafk
27-06-06, 18:12
בביקור שלנו במפעל, מנכ"ל מכשירי תנועה, צבי נטע, סיפר לנו שסופה 2 לא תהיה רכב אזרחי- בגלל המיסוי שמגיע ל90%. בשיעור המס הזה- הסופה תעלה 250 עד 260 אלף ש"ח. יקר, ללא ספק. בנוסף, בשביל להתאים תיבה אוטומטית, יהיה צורך בלפחות 150 משוגעים בשביל להפוך את ההסבה לכדאית.

ואז חשבתי.... המס על רכב פתוח הוא רק 75%, כלומר סופה 2 פתוחה תעלה משהו כמו 210 אלף ש"ח ואולי פחות. ותיאורטית, סופה 2 פתוחה עם גיר ידני לא דורשת אפילו קבוצה גדולה של משוגעים, כי אין עלויות נוספות להסבה של קו הייצור. (וראינו את הסופות לפני ההרכבה של הפיבר- סקססססי... )

ועכשיו כשלא מדובר בהשערות או ניחושים- מה דעתכם? יש שוק לסופה 2 פתוחה ידנית במחיר של 200-210 אלף ש"ח? (ומקסימום, אחרי חודש קונים גג פיבר ועושים שינוי מבנה, בלי לשלם עוד 50 אלף ש"ח)
להזכירכם- במחיר הזה קונים היום טנדר 4X4 יפני.
אתם מכירם מישהו שיקנה כזה דבר אם הוא יוצע למכירה בזמן הקרוב? (או, אני אשאל את זה אחרת- אתם מכירים מישהו שמוכן להיות זה שירים טלפון לצבי נטע ויזמין סופה 2 ידנית פתוחה?)

אסף.

grand
27-06-06, 18:33
מכשירי תנועה עומדים לשווק את הרנגלר אנלימיטד החדש בקרוב, הרבה יותר טוב ומודרני, גימור ואיבזור, אוטומטי, עם גג מתפרק להמון אפשרויות, דנה 44 תיקני בכל הדגמים נעילות? אולי.. אם הכוונה לרוביקון.
במחיר 275K. לא עדיף?? למרות ההפרש?

עוד נקודה מעניינת, הם גם עומדים לשווק את הפטריוט, ( הצ'רוקי החדש) ב 200K !!!! פצצה של מחיר.

asafk
27-06-06, 18:38
שמע... מול סופה2 פתוחה זה חתיכת הפרש- בהפרש אפשר לקנות את הגראנד שלך. מול הסגורה- ברור למה לא ישווקו את הסגורה במחיר הזה.

אסף.

חימושניק
27-06-06, 19:10
בניגוד לסופה, טנדר 4X4 לא יטריד אותי בבעיות חלודה/איכות.

לאחר שנוכחתי שאיכות ה"ייצור" של תע"ר לא השתפרה כהוא זה, והרכב עדיין קומבינה, אפילו יותר גדולה מהדגם הקודם:(, אין סיכוי שאקנה כזה דבר תמורת 210,000 ש"ח.

צר לי, אבל תע"ר ומכשירי תנועה צריכים לספק תמורה משופרת לסכום שהם חושבים שהם יכולים לדרוש עבור הקומבינה שלהם.

asafk
27-06-06, 19:12
לא הבנת, אלכס- הם הבינו שאף אחד לא יהיה מוכן לשלם את המחיר האמיתי- אז הם פשוט לא מוציאים את המוצר לשוק האזרחי. לדעתי- למרות כל הבעיות- זה חבל (והקונה ביד הראשונה לא יראה את החלודה).

אסף.

grand
27-06-06, 19:29
עם כל רחשי הכבוד לתוצרת כחול לבן , עבודה לפועלי תע"ר ובלה בלה..
בוא נדבר הגיונית.
לא אני ואני מניח שלא אתה נלך להשקיע 210K ברכב שעשועים פתוח, מן הסתם נלך על משהו משומש שעולה לפחות שליש מחיר.
ונניח שבעלי הפרוטה המכורים לעניין יחשקו ברכב הזה, תוספת ברזנט או גג פיבר יעלו מן הסתם עוד איזה 10K? ואם תהיה אופציה לגיר אוטו' אז עוד איזה עשיריה למחיר? ואז מה ההפרש האמיתי? 45K?
מי שיש לו את הפרוטות הללו וחסר רגש פטריוטי ובעל קצת שכל בקודקוד יוסיף את ההפרש הזה.
נעזוב לרגע את איכויות הגימור המוטלות בספק, ואת האביזרים בתא הנוסעים.
הרנגלר החדש הוא רכב חדש! הסופה היא רנגלר 97 ארוך.
בעוד 5 שנים סופה 2 תצא לשוק האזרחי מכוחות הביטחון במחירים מצחיקים, הרנגלר ישמור על מחיר גבוה, הוא תמיד יהיה נחשק יותר, מפואר ומאובזר יותר, ולאורך שנים מן הסתם גם ישרוד יותר טוב.

את ההפרש בקניה הרוכש החכם יחזיר בריבית קצוצה במכירה ובשמירת הערך.

חימושניק
27-06-06, 19:54
לא הבנת, אלכס- הם הבינו שאף אחד לא יהיה מוכן לשלם את המחיר האמיתי- אז הם פשוט לא מוציאים את המוצר לשוק האזרחי. לדעתי- למרות כל הבעיות- זה חבל (והקונה ביד הראשונה לא יראה את החלודה).

אסף.

אסף, דווקא כן הבנתי.
המחיר שסופה אמורה לעלות באם היא תשווק בשוק האזרחי לא ריאלי בשום תצורה, ומבחינת תע"ר, מכשירי תנועה והקונים הפוטנציאליים ההחלטה שלא לשווקה במחיר הזה בשוק האזרחי נכונה מאוד.
לדעתי גם לשוק הביטחוני, התמורה מוטלת בספק אם לוקחים בחשבון את האיכות הנמוכה (אני מתכוון לסופה סימן 1) שגורמת ל-DOWN TIME בלתי סביר ברכב טקטי, למרות שהצרכנים הבטחוניים/מוסדיים משלמים מחיר נמוך בהרבה מהמחיר ה"קטלוגי".
כפי שציינתי קודם, לדעתי אין שום שיפור באיכות של סופה סימן 2 לעומת סופה סימן 1
האפשרות היחידה של תע"ר למכור מוצר תחרותי היא להעלות משמעותית את איכות המוצר תוך כדי הורדת עלויות הייצור. כולנו יודעים שתע"ר לא מסוגלים לעשות זאת, ולכן, לצערי, הסופה נשארת קומבינה יקרה ותע"ר נשארת מסגרייה מתקדמת, שלקרוא לה "מפעל רכב" זו מחמאה גדולה מדי.

לגבי החלודה: כל הסופות מחלידות בנקודות התורפה הידועות לאחר לא יותר משנתיים, כך שגם מי שיקנה אותה מיד ראשונה יסבול מחלודה.

עוד חסרון של סופה II: מרווח טיפולים מגוחך של 6000 ק"מ. זה מחזיר אותנו לפחות 20 שנה אחורה:?

ryanai
27-06-06, 21:26
אתם מפספסים את הנקודה החשובה באמת

אין שוק אזרחי => אין רישוי אזרחי => אין סופה 2 לאזרחים => אין ולא ניתן לקנות סופה 2 ממכרזים

kuju
27-06-06, 21:37
שלום לכולם
ברוב מדינות העולם קים מגן מס הבא להציב את התוצרת המקומית במחיר אטרקטיבי אל מול המתחרים בשל האינטרס הלאומי ביצור משרות ובבנית תעשיה בריאה (להלן הסיבה בגינה הקימו היפנים מפעלים בארה"ב לרכביהם המשווקים לשוק המקומי ), ישראל לדעתי לא צריכה לנהוג באופן שונה ועליה להעניק לתוצרת המקומית מגן מס שיאפשר את פריחתה בשוק המקומי ואולי אף את התיעלותה עקב הרצון להיות אטרקטיבים עבור ההזדמנות העסקית החדשה שנפתחה .
זה המישור בו על תע"ש לעבוד דרך הממשלה , האוצר , משרד התחבורה משרד התעשיה והמסחר וגופים אחרים להם אינטרס ברור להצמיח תעשיה בריאה בארץ
פן נוסף העולה מתמונות המפעל מעלה תמיה הכיצד יכול מפעל רכב ( ויהיה זה מפעל הרכבה לרכב ) בשנות ה2000 להיות רווחי ואטרקטיבי כשהוא עתיר ידיים עובדות (ויש היאמרו יקרות ) ועני ברובוטיקה , אני משער כי תע"ש בהישענות על צרכים בטחוניים בלבד לא משקיעה את המשאבים הנדרשים כדי למכן עצמה כיוון שמרכיב אי הוודאות בתעשיה זו עצום והופך את ההשקעה המוחזרת על פני תקופה ארוכה לסיכון גדול ומיותר
בסביבה העסקית בה תע"ש מתנהלת היתי פונה לשוק האזרחי רק על בסיס רכבי בוטיק המותאמים אישית ועל פי הזמנה לצרכי הלקוח אם כיוון זה אפשרי מבחינת פיתוח עסקי ולא לכיוון יצור המוני כל שהוא הדורש קוי יצור
אם השערותי נכונות יהיה מי שישלם סכום כסף נכבד נניח עבור סופה סימן 2 במפרט אותו הוא מזמין ואשר לא ניתן לקבלו מוכן מהמדף אצל אף יצרן אחר
לדוגמה
סופה סגורה ומאובזרת ( נעימה לשוק האזרחי )
צמיגים 35
סרנים דנה 60
נעילות
כננות אחורה וקדימה בילד אין
ועוד (הבנתם את הרעיון )
כיוון שיצור כזה לא ניתן להשגה ישלם עליו הלקוח החפץ סכום כסף נכבד ואולי אף בשווקים בינלאומיים תחת השיווק הנכון
או במילים אחרות הלקוחות מעולם השיווק בנית מותג בוטיק
אסף ,
החלום של יצור לשוק האזרחי בהתעלמות מהתאמת המפעל או הארגון לסביבה העסקית בה הוא שוהה (כלכלית , פוליטית וכו') נועדה לצערי הרב לכשלון

נחום
27-06-06, 21:49
למה שלא תוסיפו למשוואה TOYOTA FJ CRUISER עם כ 230 כ"ס, מיגונים מלאים, נעילה אחורית
צמיגים 32'' וכו' במחיר שינוע ביבוא אישי בין 270-290 א' ש"ח
עושה רושם שבמחירים האלה העולם נעשה תחרותי יותר. סופה 2 כנראה לא בכיוון.

asafk
27-06-06, 23:29

אין שוק אזרחי => אין רישוי אזרחי => אין סופה 2 לאזרחים => אין ולא ניתן לקנות סופה 2 ממכרזים

דווקא יש רישוי אזרחי- הסופה2 עברה תקינה של משרד התחבורה. אבל באמת, זאת לא הנקודה הפעם... :wink:

אסף.

KOOKE
02-07-06, 13:03
אסף

נניח ואני מתעלם משיקולי הבעד ונגד, ומעוניין לרכוש סופה 2 אזרחית האם זה אפשרי ?

שלמה

asafk
02-07-06, 15:08
תתקשר ותשאל... אם לא תשאל- לא תדע. (אולי תנסה לברר על הדגם הפתוח ולא רק על הסגור)

אסף.

מאיר רוטברג
02-07-06, 15:50

ראית סופה סימן 2 עם מספר אדום??
ראיתי
זה אומר שיש לה רישוי אזרחי

נ.ר
02-07-06, 20:58
רבותי בל נשכח שגם סופה 1 בהתחלה לא שווקה לציבור ולאחר זמן קצר שווקה לכולם סופה 2 אינה משווקת כי היא נכללת בסיוע האמריקאי הסופה גם נבנתה לפי מפרט צהלי ובהנחיותיו הוא פנה לאמריקאים ואמרו להם שהרנגלר אינו מתאים להם בעקבות היותו רכב קצר ושאינו מיוצר כרכב צבאי אפילו לו לאמריקאים עצמם. מה גם שקרייזלר אינה מאפשרת למכור רנגלר לגורם צבאי ובייחוד ישראלי כי השוק הגדול של קרייזלר הוא במדינות העוינות את ישראל כמו ערב הסעודית . נגזרת של זה ראינו בסופה הישנה בדגמים הראשונים אם הפרצוף הבוכה אחר כך אם החזית המרושתת ולבסוף אם הדמוי רנגלר אבל אם תוספת הסמל של תער מקדימה זה היה כדי להראות כאילו הרכב הוא אחר יענו כסתח ישראלי מצוי ולעינינינו סופה 2 אינ משווקת לאזרח כי מפעלי נצרת אינם מעונינים ליצר את הרכב בהמוניו כי יהיה עליהם להשקיע ממון רב בעלויות היצור מה שלו נכון לגבי רכבים לצהל וכולי הנגזרים מהסיוע האמריקאי כך גם לגבי חלפים . ובקשר ליצור רכב בהזמנה זהאפילו הרבה יותר גדול מיצור המוני יהיה עליהם להמציא מכלולים או ליבא מכלולים . הטעויות הגדולות של תער הם בעיקר אי שיתוף פעולה אם הסדנאות השונות בארץ כמו תום קאר עידו כהן וכולי מה שיכלו להוציא רכבים מיוחדים יחודיים כמו למשל הזיבר של עידו הצבאי והלו צבאי אולי תומקאר משולב אם הריידר של תער אולי יהיה אביר 2 הראוי להיות רכב היכל להתמודד אם טנדרים גדולים מארהב . מה שאנחנו אולי יכולים להשפיע על תער זה שבעלי רכבים מתצורתה ישפצו וישדרגו את הרכב דרכם מה שיתן עוד עבודה לעובדי תער ואנחנו נרוויח רכב אם אישורים למשרד התחבורה .

asafk
02-07-06, 22:07
תשמע, נ.ר. יקירי... המעט שהבנתי ממה שכתבת- כל כך לא מבוסס, כל כך תלוש מהמציאות, כל כך לא בכיוון, שאני אפילו לא יודע איפה להתחיל להסביר לך למה...

אסף.

KOOKE
03-07-06, 11:12
התקשרתי לתע"ר ושוחחתי שם עם מר ליאונרד סולומון (מספר הנייד שלו הוא 054-9033300 ) והתעניינתי ברכישת סופה2 תשובתו בתמצית הייתה:

אנחנו מאד מעוניינים לשווק גם לשוק האזרחי אבל כרגע בכל מקרה אנחנו עסוקים בהשלמת המיכסה לצה"ל ורק לקראת פברואר מרץ 2007 נסיים.

בכל מקרה אנחנו במו"מ מתקדם עם השילטונות כדי להוריד את שיעור מס הקנייה על מנת שהמחיר לאזרח יהיה נמוך יותר. יש התקדמות במו"מ אם כי שום דבר לא סגור.

לשאלתי אם יש סיכוי שהסופה אכן תשווק לשוק האזרחי תשובתו הייתה שיש סיכוי טוב אבל כרגע בכל מקרה אין אפשרות כזו.

דבר חשוב נוסף הוא שלדבריו שאלת הביקוש בשוק האזרחי לסופה 2 היא קריטית שכן "לא כדאי להם לייצר פחות מ- 100 יחידות לשוק האזרחי"

אם אכן תע"ר יצליחו במשימה ויוזילו את המחיר לרמות של כ- 200,000 ש"ח זו קנייה לגמרי לא רעה לחובבי השטח.

שלמה

נמרוד
03-07-06, 11:25
ב200 אלף שקל זו אכן קנייה טובה, ואם הייתי כמה שנים קדימה בסולם החיים הייתי קונה אחת, בהחלט. אני באמת מאמין שבמחיר כזה, ימכרו 100 סופות אזרחיות בשנה וגם יותר אם יהיה גם מאמץ שיווקי כלשהו שמעולם בעצם לא היה. בשיחה עם מנהלי ובעלי תע"ר, הם ממשיכים להגיד על המוצר שלהם שהוא לא מתאים לשוק האזרחי הכללי ורק הלקוחות המוסדיים המסורתיים שלהם יקנו אותו (רשה"ט, מקורות, חח"י וכיו"ב). מבחינתם הגופים האלו הם אותו שוק אזרחי, אנחנו הג'יפאים בכלל לא בתפיסה שלהם, וחבל.

מאיר רוטברג
03-07-06, 12:46
ב200 אלף שקל זו אכן קנייה טובה, ואם הייתי כמה שנים קדימה בסולם החיים הייתי קונה אחת, בהחלט. אני באמת מאמין שבמחיר כזה, ימכרו 100 סופות אזרחיות בשנה וגם יותר
ולדעתי ,ולצערי הם לא ימכרו כלום!!!!!!!!!!

בשנת 99 הם מכרו סופות דיזל במחיר הפסד של 99.000 ש"ח ולא מכרו 100
אם יהיה גם מאמץ שיווקי כלשהו שמעולם בעצם לא היה. בשיחה עם מנהלי ובעלי תע"ר, הם ממשיכים להגיד על המוצר שלהם שהוא לא מתאים לשוק האזרחי הכללי ורק הלקוחות המוסדיים המסורתיים שלהם יקנו אותו (רשה"ט, מקורות, חח"י וכיו"ב). מבחינתם הגופים האלו הם אותו שוק אזרחי, אנחנו הג'יפאים בכלל לא בתפיסה שלהם, וחבל.

ציטוט:
התקשרתי לתע"ר ושוחחתי שם עם מר ליאונרד סולומון (מספר הנייד שלו הוא 054-9033300 ) והתעניינתי ברכישת סופה2 תשובתו בתמצית הייתה:

אנחנו מאד מעוניינים לשווק גם לשוק האזרחי אבל כרגע בכל מקרה אנחנו עסוקים בהשלמת המיכסה לצה"ל ורק לקראת פברואר מרץ 2007 נסיים.

בכל מקרה אנחנו במו"מ מתקדם עם השילטונות כדי להוריד את שיעור מס הקנייה על מנת שהמחיר לאזרח יהיה נמוך יותר. יש התקדמות במו"מ אם כי שום דבר לא סגור.

הם חבורה של ז.... מוח . את הסיפור הזה סיפרו לי אישית לפני 3 שנים

לשאלתי אם יש סיכוי שהסופה אכן תשווק לשוק האזרחי תשובתו הייתה שיש סיכוי טוב אבל כרגע בכל מקרה אין אפשרות כזו.

דבר חשוב נוסף הוא שלדבריו שאלת הביקוש בשוק האזרחי לסופה 2 היא קריטית שכן "לא כדאי להם לייצר פחות מ- 100 יחידות לשוק האזרחי"

אם אכן תע"ר יצליחו במשימה ויוזילו את המחיר לרמות של כ- 200,000 ש"ח זו קנייה לגמרי לא רעה לחובבי השטח.
שלמה , עם יד על הלב כמה אנשים ייקנו??
10??
אולי

שלמה

דרור ברלי
03-07-06, 13:50
אנחנו הג'יפאים בכלל לא בתפיסה שלהם, וחבל.

המשפט הזה מתאר בצורה תמציתית את הצורה שבה רואים בתע"ר את הג'יפאים ב"אזרחות".
מבחינתם, רכב 4X4 אזרחי צריך להיות מיובא.

הם עצמם רואים את הסופה כרכב צבאי, ואם כבר עם לוחית רישוי צהובה, אז מקסימום מוסדי. הם הסתכלו עלי כמו על מי שנפל מהירח כששמעו שיש לי סופה מעל 7 שנים ואני מרוצה ממנה... כמובן שהם התחמקו משאלות ספציפיות על בעיות בהגדרות רישוי של סופות אזרחיות, לא ידעו לתת תשובות ברורות בנוגע לכושר גרירה וכו'.
כשמישהו מהעיתונאים שאל אותם איך הוא כאזרח פרטי יוכל לרכוש סופה 2 אזרחית, ענו לו ספק בצחוק ספק ברצינות, שיפנה לסוכן שלהם באוגנדה ויזמין אצלו...

asafk
17-07-06, 00:18
http://tv.themarker.co.il/

"צריך להביא כסף ולשים הזמנות..." כך צבי נטע.

אסף.

חימושניק
17-07-06, 08:33
קודם שישפרו את איכות המוצר....

האזרחים לא מקבלים את הרכבים האלו בכפייה כמו הצבא ולכן אף אחד לא ישלם (גם את המחיר חסר המיסים) על רכב נחות.

-->