PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת המאוורר המכני לחשמלי.

grand
27-06-06, 22:20
נמאס לי מפאן קלאץ'.
לא מצליח למצוא אחד מושלם, הקיים כרגע HD מינוביץ בסך הכל מבצע את עבודתו בצורה טובה, למעט במצב של עמידה ממושכת של הרכב מונע ביום חם, אז מד החום גולש מעבר לחצי הסקאלה ותפוקת המאוורר לא מספיקה, ואז נאלץ להעלות טורים ל 1500-1800, המאוורר מסתובב מהר יותר והרכב מתקרר.
לא מתאים לי הקטע הזה, במיוחד בטיולים בימי קיץ חמים.
אז.. מנסים... מאוורר חשמלי.

על פניו מעבר לתפוקת קירור עדיפה הוא אמור לגרום לחיסכון בדלק, פחות עומס על משאבת המים, ושיפור בתגובת המנוע.

לפי מה שבדקתי וקראתי מאוורר של פורד טאורוס עושה את העבודה ומתאים בגודל ובתפוקה.

מה עושים?
מפרקים את המאוורר המכני.
יוניט של 80-95 מע', איך מחברים ולאן?
מה לגבי המזגן? המאוורר המכני עובד כל הזמן בסיבובים נמוכים, חיוני לפעולה תקינה של המזגן והמדחס, איך פותרים את הבעיה ? אפשרי ע"י ריליי שמפעיל את המאוורר קבוע ברגע הפעלת המזגן?
איך מנטרלים בנסיעה בכביש מהיר? שם לא זקוקים למאוורר.
רעיונות?

חימושניק
27-06-06, 22:44
אז ככה:

קודם כל, האם המנוע שלך 6 צילינדר או 8 ציל'?

יוניט אפשר לשים בבית הטרמוסטט באמצעות מפצל T, כך שיהיה אפשר לחבר במקביל גם את חיישן ה-ECT וגם את יוניט הפעלת המאוורר.

את היוניט תחבר לממסר שיפעיל את המאוורר.

תוציא חוט מיציאת ממסר מדחס המזגן לממסר נוסף שיפעיל את המאוורר אוטומטית ברגע שהמדחס נכנס לפעולה.

אם תצטרך עזרה רעיונית ומעשית בנוגע למע' החשמל אתה יכול לפנות אלי בכל עת.

ניר ל
27-06-06, 22:54
רמי, לגבי נסיעה מהירה - אם טמפ' המנוע יורדת הוא ממילא מפסיק לפעול בגלל יוניט החום, בלי שום קשר כאשר זורם מולו אוויר והוא אינו מבצע עבודה למעשה אז גם צריכת הזרם קטנה בהתאם.

grand
27-06-06, 23:08
תודה.
מנוע V8.
ניר, הכוונה היתה לנסיעה עם מזגן בכביש מהיר.
במאוורר של הפורד טאורוס יש 2 מצבים - 2 מהירויות, אני מניח שהמהירות הנמוכה קשורה למזגן.
עוד נקודה שמטרידה אותי, בסיבובי סרק אין ספק שהמאוורר החשמלי יהיה יותר יעיל, מה יקרה בעליות, בטורים גבוהים אני חושב שהמכני יותר חזק, מישהו ניסה כבר את הרעיון הזה ברכב אחר? ( סופה, בלייזר וכו'?)

shay1
27-06-06, 23:12
רמי אם תוסיף גם מאוורר למזגן שיעבוד כל פעם שאתה מפעיל את המזגן
ניראה לי שזה יפתור את בעיית המזגן

ניר ל
27-06-06, 23:26
רמי, במהירות נסיעה המאוורר אינו מבצע עבודה, לכן אינו צורך זרם (גם אם הוא מחובר למקור המתח), זה לא משנה אם יש מזגן או אין או אם סתם חיברת אותו ישירות למצבר. המאוורר דוחף אוויר עומד, זאת העבודה שלו, אם האוויר נדחף דרכו כתוצאה מכך שהרכב נוסע, הוא מסובב את המניפה כמו שבשבת וצריכת הזרם שואפת ל 0 ככל שמהירות הנסיעה גדלה (כלומר הוא לא עובד).

Bulldog
27-06-06, 23:52
אצלי בסיקס (עם מנוע 8) מורכבים זוג מאוררים כאלה, הם מצויינים.
נכון לא ניבדקו בטיול יומיים במידבר, אבל הם מורידים את הטמפ' של המנוע מהר מאד.
במקרה הצורך אפשר לשחק עם היוניט הפעלה הטרמי לקבלת תוצאה מושלמת.
בנוגע לספיקה של המאווררים, אין לי ספק שהם מתאימים.
אם תרצה לראות את ההתקנה אתה מוזמן.
עומר

נמרוד
27-06-06, 23:58
אצלי בסיקס (עם מנוע 8) מורכבים זוג מאוררים כאלה, הם מצויינים.
נכון לא ניבדקו בטיול יומיים במידבר...

הם נבדקו מחוץ למושב? :twisted:

(הייתי חייב, אני יודע, זה לא לעניין לבעוט בכלבים, מצטער)

tsvikac
28-06-06, 03:03
רמי !
כמו הרעיון של שי1 וכמו בסיקס של בולדוג
יותר הגייוני להוסיף ליפני הרדיאטור באם אפשר זוג מאווררים חשמלים שניכנסים לעבודה בעת הפעלת המזגן ו- בשליטה מתוך הרכב זה הרבה יותר יעיל - ולהשאר אם ה"פאן" (תרתי משמע ) המקורי.
שמעתי שפאנים של טרנזיט מעולים לצורך העיניין במקום "ספאלים" (מאוורר תחליפי לכל רכב).

Bulldog
28-06-06, 06:31
בסיקס של בולדוג

רק להבהרה.
אצלי אין יותר מאורר מכאני.

נימרוד, יש לי פיצ'ר חדש בשבילך, איך תולים חבר הנהלה או 1001 שימושים חדשים לכננת. :twisted:

tzagi
28-06-06, 08:06
Quote:
הם נבדקו מחוץ למושב?

No way!
The day that happens you will see the 4 horseman of the apocolypce
או משיח על חמור לבן

Take your pick.

grand
28-06-06, 08:15
שי וצביקה.
מי שהמציא בארץ את הרעיון של הוספת מאווררים חשמלים מקדימה בגראנד זה אני :lol:
יש לי 2 כאלה, הם עוזרים למזגן , ושיפור מבורך וחשוב, אבל אינם חזקים כמו מאוורר גדול ובריא בכדי לקרר את הרדיאטור של ה V8.

tsvikac
29-06-06, 01:51
רמי נשארו לך שתי אפשרויות :
הפשוטה
להחליף למנוע 6L
הקשה
לא לינסוע בימים חמים מאוד

regev
29-06-06, 15:36
רמי למה לא תשקול את התצורה שבצ'רוקי?

אמנם המנוע שם 4.0 ליטר, אבל אולי-

שם יש מאוורר מכאני ולידו מאוורר חשמלי שנכנס לפעולה לפי טמפ' מנוע וגם לפי פיקוד מהמזגן.

אני מנחש שזה מפני שתצורת יניקת אויר ע"י מאוורר יעילה יותר מדחיפתו כלפי הרדיאטורים, אבל זה ללא ביסוס מדעי.

מן הסתם בשביל V8 ידרש תכנון ייחודי אבל אולי שווה לבחון למה המהנדסים של קרייזלר בחרו תצורה שכזו.

-->