PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיעוד-החלפת מחזירי שמן באקס קדמי! [סמוראי]

agamit
28-06-06, 16:45
בשעה טובה החלפתי מחזירי שמן כולל לבד באקס קדמי -סוזוקי סמוראי 86,במוסך שילוח בערד!
מצורפים תצלומים לפני תוך כדי ואחרי!העבודה כולל חלקים כ 500 ש"ח!!!
מחזיר שמן לציריה קדמית 46.90 (כפול 2)ללא מע"מ
לבד כרית גלגל קדמי 25 (כפול 2)ללא מע"מ
+ עבודה!

אלון_ק
28-06-06, 20:22
יופי של רעיון, בוא נפתח אותו קצת. תוסיף תמונות של כל שלב והסברים על אופן ביצוע הפעולה עם דגשים לביצוע, כדי שזה יוכל לעזור לאחרים.

בתמונה השלישית מימין ניתן לראות שכל המשטח סביב לפעמון צופה היטב בגריז. זו שגיאה, זה אמור להיות מצופה סיליקון. מים יחדרו משם, יש לפתוח ולאטום מחדש. כנ"ל לגבי הקינג-פינים.

אלון_ק
28-06-06, 20:22
מחירי החלפים מתוך השרשור הדביק בנושא:

מחזיר שמן אקס קדמי 19.20 מק"ט P09283 50002

לבד למחז"ש הנ"ל 22.70 מק"ט P45600 82810

agamit
29-06-06, 10:34
יופי של רעיון, בוא נפתח אותו קצת. תוסיף תמונות של כל שלב והסברים על אופן ביצוע הפעולה עם דגשים לביצוע, כדי שזה יוכל לעזור לאחרים.

בתמונה השלישית מימין ניתן לראות שכל המשטח סביב לפעמון צופה היטב בגריז. זו שגיאה, זה אמור להיות מצופה סיליקון. מים יחדרו משם, יש לפתוח ולאטום מחדש. כנ"ל לגבי הקינג-פינים.

כן,אבל זה לא שאני בא בטענות למישהו כן,אבל פירסמתי לפני כמה ימים שאני עומד לבצע את העבודה הזאת,אם מישהו רק היה אומר לי לצפות בסיליקון בודאי שהייתי עומד על כך שיעשו זאת!
יום טוב!לגבי התיעוד אמשיך בכך ואעלה עוד תמונות,רק ש...אין זמן............
:wink:

אלון_ק
29-06-06, 12:33
נתנו לך את העצה הטובה ביותר שיש: תעבוד לפי הספר, בפדנטיות. בספר זה מופיע, יחד עם עוד המון טיפים קטנים. יכלת לשבת עם הספר, לעבור על הפרוצדורה ולדעת בדיוק את מה שאנחנו (והמוסך) יודעים.

למיטב זכרוני, לא ביצעת את העבודה הזו - נתת למוסך לעשות לך אותה. אחד הדברים שאתה משלם עליהם למוסך הוא שהם ידעו לעשות את זה, זו אחת הסיבות שלא קיבלת תשובות מפורטות יותר לשאלתך. אין לנו בעיה להסביר תהליכים או כל דבר אחר שאנחנו יודעים, אבל אתה מבקש שאנחנו נלמד מוסך איך לעשות את העבודה שלו? אתה משלם לו כדי שידע!
אם תעשה לבד, אתה תקבל את כל התמיכה שרק אפשר, כולל מספרי טלפונים של אנשים נחמדים שישמחו להסביר לך מה ואיך ואפילו הזמנות למדרכות של אנשים, כדי שיוכלו לעזור לך. כל עוד אתה לוקח את הרכב למוסך אל תצפה לפירוט מושלם של איך מבצעים כל עבודה, לא כי ללכת למוסך זה רע אלא כי בשביל זה אתה לא צריך אותנו, אתה צריך ספר רכב. הבעיות שאתה תיתקל בהן יהיו בעיות של נסיון, בעיות כמו אבחנה ועבודה נכונה, אי התאמות קטנות לספר וכד'. בדיוק בעיות שאין לך כשאתה משלם למוסך, או לא אמורות להיות. אתה רוצה להבין תהליך כדי להבין מה המוסך עושה, סבבה. אבל פירוט שלב-שלב של פירוק והרכבה? זה בספר.

תסתכל על העבודה שעשו לך ותחשוב טוב אם לא היה עדיף לך לעשות את זה לבד. לא היה שם שום דבר מסובך, לא היו כלים מיוחדים, כלום. מה שכן היה שם זה חוסר מקצועיות (שאתה היית נמנע ממנו, כי אתה פשוט היית הולך לפי הספר בגלל חוסר ידע) וחשבון די גבוה - לבד זה היה עולה לך יותר בכיוון של 150 ש"ח בחלקים (40 למחזירי השמן, 50 ללבדים ועוד 60 לגומיות, אותן לא ציינת שהחלפת).

tzvika71
29-06-06, 16:39
יש לי בדיוק את אותה הבעיה והייתי רוצה
לסדר את זה בעצמי
יש משהו שיכול לעזור
בתודה צביקה

אלון_ק
29-06-06, 18:44
עזרה טלפונית חופשי, 0524-380020. עונת המבחנים התחילה, כך שאני סקפטי שאני אמצא זמן לעזור פיזית...

תתחיל מספר רכב (יש להורדה בFAQ). תקרא על התהליך, תראה מה לא ברור לך ותחזור עם שאלות.

אלון_ק
30-06-06, 12:15
שאלו אותי על איזו גומיה אני מדבר שלא הוחלפה בתהליך הזה, אני מדבר על זו שבציטוט הבא חשבו שהיא מחז"ש (היא לא!):

אם תסתכל על הפעמון של הסרן (או איך שקוראים לו) מהצד האחורי (איפה שלרוב נוזרל השמן כשיש נזילה)תראה שהוא סגור עם טבעת פח שמחולקת ל2 ותפוסה עם שורה של ברגים מתחת לעיגול פח הזה יש אטם גומי שזה המחז"ש של האקס ומעל לגומי יש טבעת נוספת מלבד

זה לא המחז"ש של הסרן, זה רק מונע כניסת מים ויציאת גריז.

זה בא מכאן:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12157&highlight=%F1%F8%EF+%F7%E3%EE%E9

אלון_ק
30-06-06, 12:18
שגיתי במחירי החלפים. להלן הנכונים:

גומיה אקס קדמי 19.20 מק"ט P09283 50002

לבד למחז"ש הנ"ל 22.70 מק"ט P45600 82810

מחז"ש ציריה קדמית 44.30 מק"ט P09285 00002

ליאור ג
04-11-07, 22:24
שלום לכולם
אני ממשיך את השירשור הזה כי נראה לי שאני מתעניין באותה פעולה
אני מתכונן לטיפול 10,000 בסמוראי 95 שלי אז עברתי על ספר הרכב של היינס שיש לי ואחד הדברים שאני צריך/מתכוון לעשות זה החלפת אטמי שמן של תפוח ההיגוי מה שנקרא בספר הרכב של היינס (ספר לרכבי סמוראי, סיידקיק , X90 וויטרה משנים 86 עד 2001 )
steering knuckle oil seal replacement
ע"פ התמונות בספר (והם בשחור לבן אז קצת קשה להבחין ) נראה כאילו מה שמחליפים זה גומייה שחורה שיושבת מסביב לתפוח
קראתי באתר שיש שם גם לבד איפשהו
ועכשיו לשאלות
- האם הלבד נמצא באותו מקום ווהאם כדאי להחליף אותו גם כן כטיפול מונע?
- איפה אני יכול לקנות את הגומיות האלו שצריך להחליף? האם זה משהו מיוחד לסוזוקי שאפשר לקנות רק במכשירי תנועה (דרך אגב - איפה זה? מה הכתובת המדוייקת והאם מישהו יודע מה הטלפון שלהם?) או שיש את זה בכל חנות חלפים (אני מרחובות למתענינים)

חשוב לציין שאנ רוצה להחליף את האטמים כפעולת תחזוקה שוטפת - אין לי נזילות או משהו דומה מהאיזור.

תודה
ליאור

מורי
04-11-07, 22:40
החלפת הגומיות כחלק מטיפול 10? מיותר לחלוטין.
כאשר יתחילו סימני נזילה טפל בזה נקודתית.

-->