PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת שמשות מזכוכית בפוליקרבונט שקוף

רכס חיים
23-10-03, 00:56
יש לי אפשרות לקבל לוח פוליקרבונט שקוף בעובי 5 מ'מ כתחליף לזכוכית הקדמית והחלונות. באותה הזדמנות יוחלפו כל הגומיות והעמוד האמצעי בשמשה הקדמית יסולק - כך שהשמשה תהיה לכל הרוחב ,ואני חושב שזה ישנה את המראה המיושן שיש לו עכשו. הפוליקרבונט יותר פגיע לשריטות אבל אין לי בעיה להחליף אותו כל שנתיים. היות והוא מאוד נוח לעיבוד כגון חיתוך, קידוח,ושיוף יש לי כמה רעיונות נוספים כגון הוספת וישרים חשמליים של יונימוג על השמשה עצמה למעלה.(יש לי מנועים חדשים כאלה). לפני שאני קופץ למים - יש למישהו דעה אחרת או תומכת?? משהו הרי בטח שאלמד.

אדי
23-10-03, 02:29
אם אני לא טועה בכלי רכב ממוגני אבנים משתמשים בלוחות פוליקרבונט, לא? עד כמה שאני זוכר אחרי לא הרבה זמן השמשה מאבדת משקיפותה, לי אישית זה די מפריע (במיוחד אם זה רכב טיולים שנוסע עם שמשה קדמית בשטח) אבל אפשר להסתדר. ואם אני לא טועה זה גם לא ממש חוקי במידה והשינוי לא מופיע ברשיון הרכב(אני לא בטוח לגבי זה...ויכול להיות שזה גם לא מעניין כל כך).

אדי

ד ו ר ו ן
23-10-03, 08:09
ברכבים ממוגנים השמשות ממוגנות באמת,פוליקרבונט זה רק נגד אבנים,וגם כאן השמשה הקידמית לא מוחלפת לפולי אלא נשארת זכוכית כי הנ"ל נהייה עכור בגלל השמש מהר מאד בנוסף לשריטות.

נמרוד
23-10-03, 08:58
כולנו מכירים את הפוליקרבונט ממבחר רכבים ממוגנים, ולא במקרה אף פעם לא משתמשים בו בשמשה הקדמית, כי אחרי מעט מאד זמן לא רואים דרכו. לדעתי זה כמעט בוודאות גם לא חוקי, מהסיבה הזאת בדיוק.

חנן א.
23-10-03, 10:54
לדעתי כולם כאן עוד אופטימיים.
גם פוליקרבונט חדש לגמרי, בנסיעה בלילה בגשם, לא יאפשר לנהג לראות כלום, שלא לדבר על הוישרים שלאחר נסיעה גשומה אחת יחרבו את הפולי לחלוטין.

ארז
23-10-03, 12:18
לדעתי יש לך הרבה יותר מידי זמן חופשי..... :twisted:

רונן וסרמן
23-10-03, 13:07
וגם כסף......

רכס חיים
23-10-03, 17:18
ידעתי שכדאי לשאול בפורום. עכשו אני מחכה שירד לי האסימון.אם בכל זאת אחליף לפולי - לפחות נרכוש ידע מעשי טוב או רע.

שחר 9
24-10-03, 01:10
אני ממש מתאמץ להבין מה המטרה?

שקיפות נחותה מזכוכית שלא לדבר על לילה.
עמידות נחותה מזכוכית
אורך חיים קצר מזכוכית

אז מה בכל זאת אתה מחפש?

UNIX
24-10-03, 08:15
בדלתות שלי יש חלון שעשוי מהחומר הזה
וזה ממש על הפנים כי :
א.מתלכלך מהר
ב.השמש דופקת את זה
ג.כשיש על זה שמש אתה לא תראה כלום כי זה מקבל השתקפות כזו

רכס חיים
24-10-03, 23:34
דבר ראשון החומר זמין לי ללא כל עלות ,והוא נח מאוד לעיבוד. במצב חדש הוא לא פחות מזכוכית והרכבתי אותו בהרבה בנינים במקום זכוכית ועד היום אחרי מספר שנים אני לא מבחין בינו לזכוכית. בהחלט יכול להיות שאתם לא כמקצועיים אינכם מבחינים בין לוחות שונים כגון - פוליקרבונט, אקריל, פלקסיגלס ואחרים. שמשות קדמיות למטוסי-נוסעים ולמטוסי קרב בעובי 50 מ'מ עשויים מחומרים אלה בלבד, כך שצריך זהירות מסוימת בהערכות הטיב. השבוע אקבל את החומר ואז אעשה מספר ניסויים ואדווח בפורום.

שחר 9
26-10-03, 00:10
פוליקרבונט אינו עמיד לקרני UV . נקודה.

במטוסים החלונות הם לא מפוליקרבונט.
החלק הנכון זה שהוא נמצא כחלק מהשכבות הפנימיות בכדי לשפר את עמידות החלון במקרה של פגיעה ותמיד הוא יהיה פנימי בין שתי זכוכיות.
אין פולי קרבונט בעובי שציינת 50 מ"מ מאחר ובעובי כזה הוא יהיה ברמת שקיפות ירודה מאד.

אגב החומרים שציינת , אקריל ופלקסיגלס אינם שמות של איזה שהוא חומר אלא שמות מסחריים אם היית אומר שהטעות היא בין פרספקס לפוליקרבונט הייתי מקבל כי זו בדר"כ הטעות הנפוצה.

בכל מקרה אם החומר בחינם, נסה ותיווכח.

בהצלחה.

רכס חיים
26-10-03, 06:56
הוא אשר אמרתי - הידע שלנו בנושאי השקוף מאוד מוגבל. כנראה שאנסה מחוסר ברירה של ידע.

נמרוד
26-10-03, 09:03
חיים, הידע בפורום של ג'יפאים חובבים מוגבל, אבל הידע באופן כללי קיים בהחלט. יש פורומים הנדסיים רציניים ביותר בכל תחום. דוגמא לאתר מצויין שנעזרתי בו פעמים רבות במסגרת עבודתי:
http://www.eng-tips.com כנס לפורומים של הנדסת חומרים.
יש עוד הרבה. צריך סבלנות בפורומים כאלו, אבל בסופו של דבר אם השאלה שלך מנוסחת כמו שצריך, אתה תקבל את התשובות שאתה צריך.

לי באופן אישי יש נסיון בעבודה עם חומרים פלסטיים - פוליקרבונאט ופרספקס הם אכן שני החומרים שנהוג להשתמש בהם כדי לקבל חלקים שקופים ( באבי-טיפוס של מוצרים רפואיים מסויימים - זה התחום שלי), כשפרספס הוא בחירה שנייה מהיותו שביר. פוליקרבונאט הוא נוח מאד לעיבוד שבבי וגם חזק מאד בלי קשר להיותו שקוף ולכן משמש בחלקים "טכניים" יותר. השקיפות שאני מדבר עליה היא יותר עניין קוסמטי, "עיצובי", ללא התיחסות רצינית לאיכויות אופטיות.

-->