PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון טיול לים המלח

PAUL
30-06-06, 18:53
אהלן חבר'ה שוב הקרציה.

אני רוצה לארגן טיול לים המלח.
הרעיון הוא יום טיול אחד או שניים לא מעגלי שסופו בים המלח (יעני ממש אזור המלונות).

הבעיה היא שאני יודע שברדק כל האזור של הרצועה וכו'

אני רוצה להישאר רחוק מעוינים למינייהם ומסלול לא מטורף.

יש כיוונים?

tayrie
30-06-06, 19:23
מאזור המלונות , ברגע שעלית את מעלה יאיר ישנם כמה אופציות טובות סה"כ עבירות לא קשה ונוף מדהים , משהו יותר ספציפי - מ.יאיר-לבריכת צפירה , סובב ערד.

PAUL
30-06-06, 19:35
לא הבנת אותי.

מסלול, מהמרכז פחות או יותר
לים המלח.
נגיד מערד לים המלח בשטח או משהו כזה
אבל אני ממש לא מכיר את האזור.

tayrie
30-06-06, 19:51
אהה אוקיי.
אני לים המלח מעדיף לנסוע דרך ירושלים(מהמרכז) , אם אתה מעדיף דרך ערד ולרדת משם לשטח לרדת את מ.יאיר ומשם למלונות....תהנה , לא יודע כמה זה מקצר.

עירא
30-06-06, 22:02
ימים ושעות?
(האם אתה מתכנן לצאת בשישי בוקר ורוצה בערב להגיע למלונות? או משהו אחר?)

עירא

PAUL
01-07-06, 12:06
או יום אחד או יומיים
אין קביעה מולחטת
אבל זה צריך להיות ב-א-מ-צ-ע שבוע.

הרעיון הוא לפגוש את אמא שלי שתהיה במלון מיום ראשון עד חמישי.
ולי לא בא ליסוע לשם דרך הכביש.
עוד בעיה קטנה, אולי אני אהיה רכב בודד, מה שמבחינתי מבטל את הלילה, אבל לווא דווקא מלחיץ אותי לגבי הנסיעה עצמה

shainok
01-07-06, 14:48
ידידי כנס יש לך כאן שתי אפשרויות מצוינות!
ימי הקיץ ארוכים יותר מה שמאפשר לך טיול ארוך יותר.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10847

זאביק
01-07-06, 21:45
מסלול קל, לא ארוך, בלי בעיות עבירות או ניווט:

מרכז -> ערד (ממשיך לכיוון ים המלח) -> צומת חתרורים ימינה, לכיוון המחצבות ודימונה.
בערך מול הכניסה למחצבות, שמאלה לכיוון מזרח יש כניסה לשטח (אם אני לא טועה סימון שבילים שחור). זה בטווח של קילומטר מהכניסה למחצבות, לא זוכר אם צפונה או דרומה.

השביל הזה מתחבר למסוע, ואז פשוט לאורך המסוע, עד שאתה מגיע למישור עמיעז (בחלק הדרומי שלו). משם אתה נוסע לנחל פרצים ומערת הקמח.
שינו שם את המסלול ככה שהוא עובר על המצוק המזרחי של נחל פרצים (ולא בתוכו). אחרי כמה ק"מ השביל יורד לתוך הנחל, ואיתו לצומת זוהר.

אם אני זוכר נכון, אין שם שום שטח אש, אבל תבדוק אותי !!!!

הערכה שלי - 5 שעות נסיעה רגועה, כולל הפסקות.
תצא מהמרכז בבוקר, תגיע בזמן למקלחת וארוחת ערב מפנקת (ע"ח אמא :-D )

עירא
02-07-06, 02:20
אם כך, אני ממליץ על מסלול כמו מה שזאביק הציע לך.
לגבי המסלולים בשירשור ששני הציע לך, שניהם יפים מאוד, אבל לא מתאימים לך (ממהכרות הווירטואלית שלנו) עקב קרבתם לשטחים שאתה לא רוצה להיתקע בהם לבד (וכתבת שאולי תיסע לבד) וגם בגלל שהם עוברים בשטחי אש. (אקיצר סע לשם עם עוד רכב או שניים בסופשבוע זה אחלה טיול)
לענייניו, מערד לכיוון ים המלח בצומת חתרורים דרומה (ימינה) וליסוע 13 ק"מ עד לנקודה הכי נמוכה בכביש תיהיה לך ירידה ימינה לפריקלאס ואתר פסולת אפעה או פנייה שמאלה (יש שם שלט "עמיעז") תפנה מזרחה (שמאלה). אתה נוסע על שביל ירוק בערך כ-4.5 ק"מ עד למפגש אם שביל אדום שיורד דרומה בדיוק ממערב להר קומות.
ממשיך עם האדום דרומה עד למפגש עם שביל שחור, שבו אתה פונה מזרחה (שמאלה) ונוסע מצפון לנחל עזגד. קצת לפני מעלה (או יותר נכון מורד בכיוון שאתה נוסע) יש אחלה מקום לעצור לקפה, רוח, ושקט של מדבר (אם לא שומעים את הגנרטורים מהבסיס לייד) יורד את מעלה עזגד (הוא לא בעייתי בכלל מבחינת עבירות) ובתחתיתו פונה צפונה (שמאלה) לעבר שביל שלא מסומן בסימון שבילים (יש ציור של ג'יפ לידו במפה) וממשיך איתו עד צומת זהר (אין בעייה להבין איפה השביל הזה, הוא פשוט למרגלות המצוק)
מנפח חזרה אוויר בתחנת הדלק והלך לאכול ארוחת ערב עם אמא.

כמו שזאביק כתב, המסלול במידה ועושים אותו בקצב רגוע עם עצירות למנוחה, צריך לקחת כמה שעות.
ואין שם שטח אש.

עירא

-->