PDA

צפייה בגרסה מלאה : איטום למכסה מנוע

UNIX
24-10-03, 16:51
לקראת החורף אני רוצה לאטום את מכסה המנוע לפחות בחלקו העליון
רציתי לדעת אם במקור צריכים להיות גומיות שעכשיו אין לי.
ומאיפה אני יכול לקנות את הגומיות אני חושב כעיקרון להדביק אותם על המכסה עצמו ואם למישהו יש רעיון אז זה יכול להיות נחמד

חנן א.
24-10-03, 17:27
למה?

UNIX
24-10-03, 18:12
נכנס לי מים וזה משגע אותי חלקים מתחילים להחליד לי ואני ממש לא אוהב את זה
למשל החלק הזה שאני לא יודע איך קוראים לו של הסטרטר על הכנף
הרכבתי אותו לפני חודשיים סתם כי הוא נראה ישן והיום הוא שוב מלא בקורזיה
שתיתפתח בקרוב אני מאמין לחלודה.
ויש גם כמובן את הפילטר אוויר שאפילו שחיברתי בסוף הצינור עוד פילטר קטן
שמנקה את האבק (כמו של טרקטורים) עדיין אני חושש מאוד מהמים האלו.

UNIX
24-10-03, 18:39
שכחתי גם את מודל ההצתה שנהרס מהר מאוד ממים למרות שלי אין כזה
אני מדבר בכללי

חנן א.
24-10-03, 22:10
אני לא חושב שנכנסים לך מים של גשם אל תא המנוע. מכסה המנוע יושב מעל קנטים בכנפיים, כך שהמים שגולשים ממנו נשפכים מהכנפיים והחוצה ולא אל תא המנוע. כנ"ל בחלק האחורי של מכסה המנוע. בחלק הקדמי גם אם נכנסים מעט מים הם יגלשו על המצנן ולא על שום דבר קריטי אחר.
בקיצור, לא היו גומיות כאלה ואין גם צורך בהן.
אתה בעצמך מעיד על החלדה גם בקיץ, אז ברור שאין קשר לגשם.

UNIX
24-10-03, 22:18
נכון חבן החלודה בקיץ כי אני שוטף הרבה את הרכב ואחרי כל שטיפה
אני פותח מכסה והכל רטוב בפנים וברור ששטיפה ידנית זה יותר גרוע מגשם
וזה בא מהצדדים וכו' מקדימה לא אכפת לי באמת הבעיה היא באיזור הקרבורטור
ששם באמת אני מפחד ממים ובאיזור הפלגים.

רכס חיים
25-10-03, 00:33
אני חושש שהבעיה שלך מעט יותר מורכבת ואינה קשורה כלל באיטום המכסה. נראה לי שהרכב שלך סובל מבעית קונדסציה שאופיינית לאזורים בעלי סיבולת לחות גבוהה - כמו מישור החוף -ואסביר . הלחות באויר במיוחד בקיץ יכולה להגיע גם ל-80% וכאשר אתה נוסע טממפרטורת המנוע בתא מספיק גבוהה כדי לאדות את המים שבאוויר והנמצאים בתוך התא. כאשר אתה מחנה את הרכב באזורים אלה המנוע מתקרר אך התא נשאר חם במיוחד לעומת האוויר הסביבתי והרווי במים. הפרשי הטמפרטורה יוצרים את תופעת הקונדסציה שבעברית נקראת 'עיבוי' וזה גורם לפרודות המים שבאוויר להתלכד לטיפות מים על מכללי הרכב החמים. זוהי אותה התופעה שאתה רואה על זכוכית החלון בחדר ממוזג - התלכדות המים שבאוויר לטיפות על החלון כתוצאה מהפרשי טמפרטורות. קשה מאוד להאבק בלחות זו - אך אני די מצליח בכך באמצעות בקבוק ספריי-צבע שבאופן קבוע אני מתיז על החלקים הרגישים. על חלקם התזתי צבע-זפת וכך אני חי בשלום עם התופעה שבאזורי היא ממש רצינית. חלקים שהם רגישים ללחות מטופלים עם התזה סיליקונית וכך הם מופרדים מהלחות. תתפלא שלקראת החורף הבעיה קטנה היות שהלחות באוויר יורדת למרות שהפרשי הטמפרטורות עולה אך אין הזנה של מים מהאוויר. אני בטוח שלא הועלתי לך אך לפחות יש לך עוד היבט על הבעיה.

-->