PDA

צפייה בגרסה מלאה : פולקסווגן טרנספורטר סינכרו

omri_t
02-07-06, 18:16
שלום!

נתקלתי לא מזמן בפולקסווגן טרנספורטר דגם סינכרו.
ניראה כמו טרנספורטר רגיל, אבל גבוה יותר ומצוייד במערכת 4X4
הבנתי שמערכת ה 4X4 שלו עובדת באופן אוטומטי, משהו שקשור להחלקה.

מה זה הרכב הזה? האם יש לו יכולת שטח אמיתית?
יש אפשרות למצוא חלפים לחיה מוזרה שכזו?
(ראיתי אחד למכירה...)

אשמח להחכים.
תודה!

asafk
02-07-06, 18:36
(ראיתי אחד למכירה...)

לא זורקים כזו פצצה... פרטים, טלפו,ן משהו...

לסינכרו מערכת 4X4 מבוססת על מצמד ויסקוזי. כשהגלגלים האחוריים מתחילים להחליק, הפרש המהירויות בין האחוריים לקדמיים גורמים לו להינעל. בשטח- בשנתונים מסויימים יש הילוך נמוך ונעילת דיפרנציאל- והרכב עושה את העבודה בשטח. גם טרנספורטר רגיל עם צמיגים נורמליים ונעילה (לא מקוריים, כמובן) נוסע ברמה סבירה בשטח, אז תוסיף לזה הנעה 4X4....
למרות זאת, העבירות היא לא של ג'יפ "אמיתי" בעיקר בגלל הגלגלים הקטנים והמסה הגדולה.

אסף.

barak4*4
02-07-06, 21:02
לא זורקים כזו פצצה... פרטים, טלפו,ן משהו...

אסף.
אתה באמת מחפש?
בבקשה:
סינכרו 1985, 1900 סמ"ק, יד 3.
052-2383612
08-8574530

דבר גם עם רן (http://carsforum.co.il/vb/member.php?u=2337) ("השושנים" מ- CF), הוא דיווח על סינכרו בירושלים, שלב אחד לפני פינוי על ידי העיריה, עוד יש לך זמן להציל אותו.

גבי כהן
03-07-06, 07:31
יש גם תמונה ,בלוח פוקוס .....

סוזי המשתוללת
06-07-06, 00:42
אסף
אתה בטוח לגבי העבירות של הסינכרו?
גם עם צמיגים קטנים (היו גם גרסאות עם צמיגים על ג'נט 16 ) הוא נסע מצויין הודות מרווח גחון שג'יפים לא משופרים יכולים רק לפנטז עליו (28 ס"מ) והוא הגיע מהמפעל עם שתי נעילות (בד"כ)
מצד שני מעולם לא היה לו טרנספר מהחברה שהקנה lo אמיתי אלא רק הילוך כח קצר יותר מהראשון שאיפשר זחילה טובה והיה ממוקם מול הרוורס לטובת תמרוני חילוץ
גם תחתית הרכב חלקה לגמרי מה שמאפשר לרכב להחליק על הבוץ כמו סירה בעוד ש"ג'יפים" אמיתיים תוקעים את הסרנים הנמוכים שלהם בקוליס ועוצרים את ההתקדמות
לשמחתי היה לי העונג לנסוע ברכב הנ"ל בשירות הצבאי לא מעט וגם להשוות אותו לכלים אחרים דאז כמו הסיקס הבלייזר והחמישייה - וכולם קיבלו ממנו בראש :twisted:
כל פעם שהייתי צריך לחזור לסיקס התבאסתי :(

asafk
06-07-06, 00:49
שמוליק, מה לעשות וסינכרו 16 לא ממש אפשר למצוא- בטח לא בארץ, אבל גם באירופה זה קשה. ולו, אגב, כבר יש צמיגים במידה נורמלית...

הוא בהחלט עושה את העבודה. טרנספורטר רגיל, עם צמיגים טיפה יותר גדולים מהמקוריים ונעילה (כמו ששלי יהיה עוד מעט) עובר באחוז ניכר משבילי הארץ, אז סינכרו עם נעילה והילוך נמוך לא ירגיש בעיות בשבילים. עבירות ממש? כמו שכתבתי- אין מה לעשות, הצמיגין המקוריים קטנים, וגם אם מרווח הגחון גדול (והוא גדול, יש לי לא מעט שעות שטח בטרנספורטרים), בסופו של יום הצמיגים הקטנים מבאסים.

אגב, המצמד הויסקוזי לא תמיד נכנס לפעולה בזמן (אלא רק אחרי פרפור רבתי של הצמיגים האחוריים), והפתרון הוא לרמות קצת- מקצרים במעט את יחס ההעברה בדיפ' הקדמי, ואז הויסקו ננעל הרבה יותר מוקדם.

אסף.

ERAN NO 1
06-07-06, 10:32
כך נראה גיר של סינכרו

http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/238740.jpg

ולידעת אלה שמעניין אותם וכרגע מתעסקים בהרפתקאת באגים למינהם מפולקסוגן בקישור הזה תוכלו לראות את סוגי הגירים(האחוריים) של פולקסוגן לאורך השנים ובאיזה רכבים.

http://www.thesamba.com/vw/forum/viewtopic.php?t=143138

יניב_ב
06-07-06, 18:08
דבר גם עם רן ("השושנים" מ- CF), הוא דיווח על סינכרו בירושלים, שלב אחד לפני פינוי על ידי העיריה, עוד יש לך זמן להציל אותו

טוב אמנם זה היה נשמע טוב מדי מכדי להיות אמיתי אבל הייתי חייב לבדוק, טרנספורטר זה כן סינכרו ממש לא, יש לי טלפון של הבעלים אם מישהוא מעוניין בכל זאת.

ERAN NO 1
07-07-06, 15:01
רק בשביל להשלים את הרקע הטכני ומערכת ההנעה, אז זה ה"ביצה" הקידמית שיושבת מקדימה ומחוברת בציריות לגלגלים הקידמיים. עד כמה שהבנתי לגיר האחורי יש נעילת דיפרנציאל כסטנדרט (רק בסינכרו) והיא מתאימה BOLT-ON לגירים 094 5 צלעות של טרנספורטר בנזין מ1983 ומעלה.
בתור בעלים של גיר כזה היתי שמח לשים ידים על גיר סינכרו. :wink:

http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/255154.jpg

asafk
07-07-06, 16:22
אם תצליח לשים ידיים על גיר של סינכרו- אתה יכול לבטל את היציאה להנעה הקדמית די בקלות. ואם זה גיר מהשנתונים הנכונים, יהיה לך גם הילוך כוח, וגם נעילה... כשחושבים על זה- גם אני הייתי שמח לגיר כזה, לא בשביל הבאחה- יותר בשביל הטרנספורטר (שכנראה יקבל לוקרייט אם אני אצליח למצוא נעילה משומשת במצב טוב בEBAY ).

אסף.

יניב_ב
07-07-06, 18:44
אם תצליח לשים ידיים על גיר של סינכרו- אתה יכול לבטל את היציאה להנעה הקדמית די בקלות

למה לבטל, הסיבה האמיתית להשיג גיר כזה הוא לבנות רכב 4X4 , אגב לדעתי אין סיכוי, למעשה ניסיתי ליצור יציאה ל 4X4 מגיר רגיל , אבל הסתבר שאין מי שמסוגל ליצר את הציר הדרוש (או לא במחיר הגיוני לפחות) .

לגבי נעילת דיפרנציאל קיבלתי רעיון מעניין דווקא מהבאגי של bannana team להישתמש בגגשי"ם מיציאת הציריות וליצור נעילה חיצונית.

-->