PDA

צפייה בגרסה מלאה : רישוי לג'יפ ימ"ח לאחר השבתה של מס' שנים.

yogibear
04-07-06, 21:37
ההתחלה קצת מוזרה אבל ... אחרי שיצאתי מהשדות של המושב הסמוך, כשהג'יפ מטונף מבוץ, עוצר אותי בחור ושואל: רוצה עוד 8 ארוך פתוח שנת 90 ב 10K ש"ח ? סקרנותי התעוררה :shock: :-D .... לא ראיתי ניירת אבל ראיתי את הג'יפ .

מתברר ש :
1. לפי התאור שלו הג'יפ נקנה כנראה מסמו בפ"ת .
2. הג'יפ לטענתו לא עבר מרישוי צבאי לאזרחי, למרות שנקנה לפני כ 3 שנים (אני מניח שזה ג'יפ ימ"ח).
3. מצבו סביר, מנוע עם מכסה שסתומים מתכתי די נקי, אין לוקרים, הגה רגיל, הרכב לא הונע פרק זמן ארוך של מס' חודשים.

ידוע לי שאם ג'יפ (או אחר) עומד מעל שנתיים הוא נדרש לרישוי מחודש כולל בדיקת מעבדה, אך מה קורה לרכב שלא עבר (לכאורה) לרישוי אזרחי ? האם הפרוצדורה זהה ?

asafk
04-07-06, 22:14
לפי השנתון- אין לך סיכוי לקבל רישוי אזרחי.

אסף.

shmil
04-07-06, 22:45
קנייה מצויינת למטרת שימוש בחלקים, אבל במחיר יותר נמוך.

ידוע לי על כמה שביצעו קנייה כזו כדי לחדש לגמרי רכב אחר.
להעלות על הכביש ברישוי אזרחי משלו? - אין כל אפשרות, הכלים הללו נמכרו לפירוק בלבד, ולסוחרים מורשים.
קנייה מאד משתלמת למי שמתכוון להחזיק סיקס לכל החיים (six for life :wink: ), בהנחה שיש לו מקום להעמיד אותו, בקצת פחות ממה שהוא שילם - והוא שילם כנראה בסביבות 6,000 ש"ח.

צפריר כץ
05-07-06, 23:07
[QUOTE=yogibear]ההתחלה קצת מוזרה אבל ... אחרי שיצאתי מהשדות של המושב הסמוך, כשהג'יפ מטונף מבוץ, עוצר אותי בחור ושואל: רוצה עוד 8 ארוך פתוח שנת 90 ב 10K ש"ח ? סקרנותי התעוררה :shock: :-D .... לא ראיתי ניירת אבל ראיתי את הג'יפ .

מתברר ש :
1. לפי התאור שלו הג'יפ נקנה כנראה מסמו בפ"ת .
2. הג'יפ לטענתו לא עבר מרישוי צבאי לאזרחי, למרות שנקנה לפני כ 3 שנים (אני מניח שזה ג'יפ ימ"ח).
מיקי שלום
מה זה נקנה כנראה מסמו?
מה זה לטענתו לא עבר רישוי?
בכל זאת אתה מתעסק כאן עם כלי רכב ואני לא הייתי נוגע בזה ללא ניירת מסודרת ,ואני אסביר לך בדיוק למה אני מכוון
אם נקנה ממשרד הבטחון יש לרכב תעודת הוצאה עם מס' מנוע ומס' שלדה ובנוסף טופס ורוד שנקרא מ.ב. ואיתו ניתן לבצע רישום אזרחי של הרכב במשרד הרישוי כפוף לשנתון. (אם לא ישן מדי)
אם נקנה ממשרד הבטחון לפרוק בלבד יש לרכב תעודת הוצאה עם כל המספרים המזהים כפי שהסברתי קודם.
אם אין את כל זה אני לא רוצה לחשוב (וגם אתה לא)מאיפה הרכב ולמי הוא שייך.
רוצה לומר אם הסיפור הזה היה קורה עם סובארו אימפרזה הרי היית מגלגל את הבחור לכל הרוחות,
אז זהו שעם הג'יפ זה בדיוק אותו דבר שנייהם לצורך הענין הם כלי רכב לכל דבר
מקווה שהארתי את עיניך.
צפריר

asafk
05-07-06, 23:12
לשם הבהרה של מה שכתבתי קודם- משרד התחבורה, כמדיניות, לא מאפשר רישוי לרכב צבאי לשעבר בן יותר מ15 שנה.

אסף.

צפריר כץ
06-07-06, 13:50
אסף-כמעט נכון
השנתון הישן ביותר שניתן לרשום נכון להיום באם יש טופס מ.ב. הינו 1994 וזאת בתנאי שיירשם לא יאוחר מה-31/12/06 .רכב משנת ייצור 1995 ניתן לרשום לא יאוחר מה-31/12/07 וכן הלאה.
רוצה לומר שאם באת למשרד הרישוי לרשום רכב צבאי/ משטרתי משנת ייצור 1994 בינואר 07 שלא היה רשום בעבר (לא היה לו מס' צהוב) לא ניתן יהיה לבצע רישוי והרכב ייחשב כגרוטאה .
מקווה שהסברתי את עצמי טוב יותר
צפריר

yogibear
06-07-06, 23:37
ראשית תודה לתשובות.

שנית, לא כתבתי שאני רוצה לקנות, הוא פנה אלי ולא להיפך ... הוא רוצה (כנראה) למכור. לטענתו הג'יפ נקנה ב 7000 ש"ח , הוא השקיע עוד 3000 ש"ח והוא לא רוצה להרוויח שקל :wink: ממני. לכן, מוכר במחיר "עלות - מה שעלה לי אני מוכר לך " - לדבריו כמובן....

מבחינתי רכב שאין לו רישוי\ניירת חשוד עד שיוכח אחרת. גם לחלפים לא הייתי קונה אותו.

העלתי את השאלה כי לא מצאתי שום שרשור רלוונטי המציין את פרק הזמן הנדרש לרישוי, במעבר בין רשות אחת לרעותה (צה"ל-משרד הרישוי) לשמחתי צפריר ענה על השאלה .

tal_96
07-07-06, 10:18
בוקר טוב
אבי מבית הגייפ( אם אני לא טועה בשמו) קונה רכבים מסמו משפץ/משפר אותם למצב חדש ומוכר
ככה שלא נראה לי שהעסק מורכב מידי
סתם לידע כללי

shmil
07-07-06, 20:50
אבי מבית הגייפ( אם אני לא טועה בשמו) קונה רכבים מסמו משפץ/משפר אותם למצב חדש ומוכר
ככה שלא נראה לי שהעסק מורכב מידי
סתם לידע כללי
הידע הכללי שהועשר לי כעת הוא שכנראה יש עבריין כלשהו, שלא לומר זייפן. או שאולי סתם הידע הכללי שלך, טל, לקוי.

הג'יפים של סמו אינם יכולים לעלות על הכביש.
ניתן לקבל שטר מכר למנוע, ולהרכיב אותו על רכב קיים.
ניתן לקחת ג'יפ ישן ורקוב, עם ניירות, ועל השלדה שלו להרכיב את כל חלקי ג'יפ הימ"ח.
עשה את זה חבר מכובד אחד כאן מהפורום לפני כ-3 שנים, עשה את זה אחד מחברי, ועשו את זה יותר מפעם אחת באחת מסדנאות השיפורים הטובות והמוכרות. אבל - תמיד על בסיס שלדה של רכב קיים, חוקי וכשר למהדרין.

tal_96
08-07-06, 11:36
סליחה התכוונתי למכרז של המשטרה
ואם כבר דיברתי על סמו הרכב שלי בעל עבר מדינת ישראל ( זה משרד הביטחון לא ?) שנת ייצור 90 ותאריך רישום 95 אזרחי איך הוא יכול היה להימכר

חימושניק
08-07-06, 15:36
טל,

הג'יפ שלך היה במעמד סדיר (רשיון רכב צבאי ורוד), כלומר נסעו איתו 5 שנים, קרעו לו את הצורה ואז הוציאו אותו למכרז.

לעומת זאת, הג'יפים של סמו הם ג'יפי ימ"ח (יחידת מחסני חירום) במעמד חרום (רשיון צבאי כחול) שעמדו כל/רוב חייהם הצבאיים באחסנה עד שנפלטו מהצבא. היות ולא היה להם רישוי צבאי תקף ומפאת גילם הם נמכרו לפירוק בלבד.

-->