PDA

צפייה בגרסה מלאה : סובארו טנדר

e_gil
05-07-06, 13:26
אני חושב לקנות סובארו טנדר
ויש לי מספר שאלות
א. מה היכולות שלו בערך?
ב.יש לרכב מחירון או משהו כזה?
ג.מה האמינות שלו?
תודה מראש

חימושניק
05-07-06, 13:53
א. אם מדובר בדגם 4X4 אז יש לו יכולת שבילים די גבוהה ויכולת שטח קלה עד בינונית. צריך לזכור שמדובר ברכב נמוך ויחסית פגיע. יש מגבלות של גודל צמיגים וחוסר אפשרות לנעול את הדיפרנציאלים. אם הרכב מצוייד במנוע 1.8 (רוב הטנדרים 4X4 צויידו במנוע זה) אז הרכב גם די זריז. צריכת הדלק, כמו בכל סובארו יחסית גבוהה.

ב. לא יודע. צריך להיות לדעתי.

ג. כמו כל סובארו אחרת. אמין מאוד. אם תעניק לו טיפולים איכותיים ובזמן (אין סיבה שלא, החלפים זולים מאוד) הוא יכול לחיות לנצח כמעט.

כדאי לקחת בחשבון שהרכב הזה אהוב על בני דודינו מהדרום (אומנם קצת פחות מהיילקס) ולכן הוא די גניב.

mixael
05-07-06, 15:03
בנוסף למה שכבר נאמר:

א. דגם 2X4 - יכולות השטח הכי גבוהות שתקבל מרכב בעל הנעה קדמית, הודות לגחון שטוח וללא חלקים בולטים, זויות גישה ונטישה טובות (יחסית, כן).
דגם 4X4 שים לב שרוב הטנדרים בעלי 4 הילוכים בלבד ומנוע 1800, מכאן צריכת דלק גדולה. הסטיישן 4X4 בעל 5 הילוכים, ויש גם עם הילוך כח. אין אפשרות חוקית להרכיב צמיגים מעל 175/70R13, מכאן יכולות נמוכות בשטח חולי ובוץ.

ב. 2X4 - זהה למחיר המחירון הרשמי, סדרי גודל של 3 - 15 אלף, תלוי בשנה ובמצב.
4X4 - בגלל שיחסית אין הרבה כאלה המחיר גבוה משמעותית, בסטיישנים הוא יכול להיות אפילו כפול. כל מי שמחליט למכור ועוד לא הספיק לקרוע לרכב את הצורה מחליט שיש לו אוצר ביד.
אין אפשרות חוקית להסב מ2X4 ל4X4, טכנית אין בעיה.

ג. כאמור, אמינות גבוהה מאוד, אחזקה מאוד פשוטה, הכל נגיש, חלפים בין הזולים שיש.

ד. רואה מחובתי להדגיש: מאוד גניב , במיוחד טנדר 4X4, במיוחד בדרום.

אלון_ק
05-07-06, 17:17
דקדוק על מה שנאמר:
יכולת השטח של רכב כזה היא כלום, נאדה, גורנישט. אלא אם אתה משווה לראב 4 וטריוס ואני לא משווה לכאלו רכבים, כי מבחינתי צריך לעבור סף מסויים כדי שיהיה אפשר לדבר על יכולת שטח (אחרת אתה יכול גם לדבר על יכולת שטח של מאזדה 6). מה שהרכב הזה יכול לעשות זה לעבור חול כמו שרוב הג'יפים יכולים לחלום, לנסוע לא רע בשבילים מהירים ושטוחים, לעבור שלוליות בוץ מאוד רדודות וזהו.

מה שאין לו זה:
זויות גישה ונטישה.
צמיגים.
גובה.
נעילות.
לפעמים גם הילוך כח אין.

מה שזה אומר זה שבשטחים הבאים הרכב יעיל בדיוק כמו מאזדה 6:
בוץ עמוק.
סלעים (לא אבנים קטנות).
שבילים מחורצים קשות (כמו המון קטעים ברוב השבילים במדבר).
עליות דרדרתיות עם מדרגות קטנות באמצע (90% מהמעלות במדבר).

ומה שזה אומר זה שהגדרה "רכב שטח" לא מתאימה כאן. כבישביל כן, אבל כפי שאמרתי - את אלו אני לא מכניס לקטגוריה בכלל, הם בסה"כ ערימה של מאזדות 6 עם הנעה לעוד סרן.

המון אנשים יוצאי טריוסים למינהם יקומו ויצעקו "גוועלד" תכף, אז הנה משפט שישתיק אותם קצת: כשאתם תראו לי את הסובארו טנדר שיטייל איתי בלי לעצור אותי כל מטר ובלי לעקוף 1/2 מהמסלולים שלי בחורשן ביום רגוע, אני אלך לקנות טריוס. זה כמו בעלי הלנדרוברים שיורדים להם על הרכב, מסיבה שאני לא מבין אין להם את היכולת להכיר בזה שהרכב שלהם הוא לא מה שהם עושים ממנו. יכולת לנסוע בחול ועל אבנים של 10 מ"מ לא הופכת רכב לרכב שטח, זה שיש לך 4X4 לא אומר שאתה ג'יפ וזה שכולם תכף יספרו לנו כמה הנסיון שלהם עם הרכבים האלו מקיף יותר משלי (ובצדק) זו הדרך הכי טובה לשכנע את עצמם שאלו רכבי שטח, כי כשאתה אומר מספיק פעמים את המילה "הוא עובר" זה מתחיל להשמע כמו "הוא עביר" וזה כבר די כמו "רכב שטח". העובדה הקשה שחקוקה בסלע לא תשתנה: הרכבים האלו בכלל לא יכולים לגשת לשטח בינוני (אלא אם ההגדרה שלכם לבינוני היא כמו של ברקאי), אז הם לא רכבי שטח.

mixael
05-07-06, 19:07
טוב, כנראה לא הייתי ברור מספיק - סובארו זה אכן לא ג'יפ !

ההשוואה צריכה להתבצע בתוך הקטגוריה הנכונה - מול פרייבטים וג'יפי צעצוע עירוניים.
אם השימוש הוא כרבכ עבודה בשדה וטיולי סופ"ש רגועים, שבילי קק"ל או שבילים בנגב, זה רכב מצויין ביחסי מחיר/תועלת. טיולי עבירות דוגמת מעלה יאיר כמובן לא בכוון בכלל.

ואם פותח השרשור יגדיר יותר מדוייק מה הצרכים שלו ל"שטח" זה יכול מאוד לעזור לאנשים במתן תשובות.

e_gil
05-07-06, 19:17
הכונה בשטח היא בעיקר שבילים ואולי קצת בוץ
היתי שמח לרכב שמסוגל לעלות את מעלה יאיר אבל אין לי כסף בשביל זה

נ.ב
הרכב לא ישמש לעבודה

tomer s
05-07-06, 19:43
באיזור הנגב המערבי יש אחלה שבילים לסובארו טנדר,אבל כולם מובילים לרהט דהרייה.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
(נראה לי שהבנת ת'רמז אגב מאיפה אתה?)

ואם אתה רוכש סובארובגלל תקציב תגיד מה פחות או יותר ואז יהיה יותר קל לכוון לג'יפ אמיתי ... :wink:

בהצלחה

e_gil
05-07-06, 21:13
גניבה זה לא נושא בעיתי מבחנתי (שער+רכבים חוסמים)
התקציב הוא כ15000
והאמינות חשובה

GodsFather
05-07-06, 22:38
מי שאמר שלסוברו אין נעילה אחורית , לא יודע על מה הוא מדבר ומי שמפקפק ביכולות של סוברו טנדר - אלון, עליך אני מתפלא.

יש נעילה לסוברו , אני אישית (ועוד חבר) ראיתי אחת כזו מורכבת לסוברו שהייתה בבור ברמת אביב לפני כחודשיים ועלתה שם את העליות המוכרות לכולם - עליות טכניות , עם בורות ושאר תופינים - עלתה כמו גדולה , בלי לבוא במהירות ובלי שום קונצים - מהמקום!

רכב נעול אחורה, מיגוני גחון , פרוז'קטורים (סתם בשביל שתבינו עד כמה הבחור היה חולני) וכל טוב הארץ בתוך תא הנוסעים. נהג חביב שיצא לי לשוחח עימו והעריכו את הרכב שלו בהרבה ממחיר השוק ולו בגלל השיפורים הללו. אין לו ניטרו ואין לו טורבו - סוברו 4X4 עם נעילה אחורית ומיגוני גחון - זה הכל!

מסכים עם אלון לגבי הר חורשן אבל לא פוסל יכולות טכניות של הרכב. אנחנו - לא מכירים את הרכב עד כדי כך שאפשר לפסול אותו על הסף, בארץ יש אפילו מועדון של בעלי סוברו סטיישן 4X4 שיוצא לטיולי כל תקופה קבועה והם לא רק מטיילים על שבילים.

נכון שהרכב יתאים יותר לשבילים ,חול ובוץ ואם הוא נעול אז בכלל! ופחות למסלעות , אבל היו דברים מעולם. זה שאין סדנת שיפורים לסוברו טנדר, זה כי פשוט לא היה לה שוק מספיק טוב בשביל להתפתח.

היום , לדעתי ודעתי בלבד ככל הנראה, זה רכב נהדר למי שמחפש רכב עבודה וגם רכב קטן. ואם הוא 4X4 אז גם רכב טיולים.

ספציפית פותח השרשור ציין בדיוק מה הוא רוצה - רכב טיולים לטיולים קלים - שבילים וכד'.

מכאן - הרכב אידאלי! מעמיסים ציוד מאחורה , מעמיסים בן/בת זוג לצד הנהג/ת והופס לדרך! ואם השקענו במיגונים/צמיגים/בולמים/נעילות ואו כולם יחד - אז יש לנו גם טיול טכני לא רע בכלל.

הייתי מוכיח לכולם את זה אילו השכן שלי היה מוכר את הסוברו טנדר 4X4 שלו, רק שהוא יודע בדיוק מה יש לו בידיים ולכן הוא לא מוותר כל כך בקלות.

אלון_ק
05-07-06, 23:17
ידעתי שיקום אחד, במיוחד אחרי השיחה שלי עם חבר בטכניון (במקרה, בעל סובארו טנדר בעצמו). הוא אמר משהו בסגנון של "יש קיט הגבהה מחו"ל, שמים צמיגים גדולים וספול אחורי - אתה ממילא בהנעה קדמית בכביש - ויש לך רכב שעביר בדיוק כמו סמוראי".

יש אנשים שחיים בסרט, הוא אחד מהם (וחבר וותיק בפורום שבטח יכנס בי תכף על זה). אתה גם, אבל לך עוד יש תקווה... סיפור קצר וחביב:
נסעתי פעם לחורשן עם כמה חברים. אחד מהם שאל אם אכפת לנו שיצטרף עוד חבר עם סובארו 4X4, אמרנו לו שמצידנו נשמח (אנחנו מאוד, מאוד אוהבים לראות אנשים שוברים רכבים). בא בחור חביב עם סטיישן 4X4 ונסענו. היינו בשוק מוחלט ממה שאפשר לעשות עם סובארו 4X4, לא האמנו שרכב שעד אותו רגע נתפס אצלנו כפריווט לכל דבר יוכל לעשות את מה שהוא עשה.
אז ירדנו מהשבילים. יש עליה קטנה בין עצים שמתחילה עם מדרגונת, בדיוק כמו כל שאר המדרגות שהסובארו עלה בדרך, רק שאחריה יש סלע עם זוית חדה. זו לא עליה מאתגרת; כל סמוראי סטנדרטי, כל ויטארה סטנדרטית ואפילו (די, אני סתם רשע עכשיו) הניבה שהייתה איתנו עלו בלי למצמץ. אבל הסובארו, אוי הסובארו... הסובארו חזרה בין רגע לקטגוריית פריווט בספר שלי כי קרה לה משהו שתמיד יקרה לסובארו, לא משנה איזה קיט הגבהה תשים לה ואיזו נעילה. הסובארו נתנה לנו הדגמה מעשית למה זויות גישה הן דבר חשוב. לא היה המון מקום לתמרון (כמו ברוב חורשן), לסובארו פשוט לא היה סיכוי ירוק להצליח להגיע עם הצמיג לסלע לפני שכל הפרונט שלה ישב על הסלע בעצמו. רבע שעה של נסיונות לא הועילו, כוונים חיצוניים ומה שלא תרצו; לרכב פשוט אין דרישה בסיסית מאוד מרכב שטח.

תבינו את הנקודה ותפנימו אותה: ההגדרה של רכב שטח צריכה לכלול מינימום יכולות מסויים. רכב שלא יכול לנסוע איפה שרכבי שטח סטנדרטיים עוברים (שימו לב, לא בעית נהג! אין זוית גישה, מה תעשה?) הוא פשוט לא רכב שטח. כבישביל, אולי אפילו כבישביל מרשים כן, רכב שטח - לא!

אז לפי ההגדרה שלך, אמיר, גם טריוס זה רכב שטח. גם ראב4, הונדה CRV ואוי לבושה, גם מאזדה 6. למיטב זכרוני, יש גלריה מאוד מפורסמת שמראה גם מאזדה 6 עוברת בוץ ואני בטוח שהיא עוברת ככה גם חול, שלא לדבר על מה איפרזה תעשה לחול...

יש קווים אדומים. הסובארו נמצא מתחתיהם. אולי לא בהרבה, אבל מתחתיהם.

התשובה של החבר שלי לזה הייתה "בולשיט, סובארו עם צמיגי כמעט 31 אין לו את הבעיה הזו". התשובה שלי לזה היא מאוד פשוטה (זה, כמובן, בהתעלמות מופגנת מזה שמישהו מדבר ברצינות על צמיג במידה קרובה ל31 על סובארו... בחייכם): אם הרף שלך הוא כזה שאתה יכול לבצע כאלו שינויים בסובארו, למה ההגדרה שלך לרכב שטח לא עולה? הרי עם כזו הגדרה לסובארו, הסופות אצלך מתחילות מצמיגי 37...

הוא מאוד כועס עלי, אגב. כמו שאמרתי, תופעה. ללנדרובריסטים התרגלנו, נתרגל גם לזה. אולי יום אחד גם אני אקנה סובארו ומי יודע, אולי גם אני אמיר דתי מיהודי לסוברואי.

asafk
06-07-06, 00:24
הייתי מוכיח לכולם את זה אילו השכן שלי היה מוכר את הסוברו טנדר 4X4 שלו, רק שהוא יודע בדיוק מה יש לו בידיים ולכן הוא לא מוותר כל כך בקלות

יש לי שכן שמוכר איפרזה סטיישן 4X4. לברר לך את הטלפון?

אסף.

mixael
06-07-06, 16:03
יש נעילה לסוברו .

אתה בטוח שזו לא הייתה נעילת זיקה ??

עד כמה שידוע לי לא קיים מוצר אפטרמרקט כזה, אפילו אצל האוסטרלים

נ.ב. מועדון סובארו שטח למי שמעוניין:
http://www.subaru4x4.net/

k2000
07-07-06, 13:56
אז מה לעשות אני החבר שאלון אוהב להתווכח איתו (במקום ללמוד).
ועכשיו אני אגיד את דעתי.
אני לא מגיב בפורום בדרך כלל, אני אוהב לקרוא, אבל כשאלון מעצבן אותי ממש אני אחרוג ממנהגי.
אלון נתפס פה לאיזה שהוא קיבעון מחשבתי (אם כבר מי הולך בדרכם של הלנדרובריסטים)
הוא פוסל את הסובארו עוד לפני שהוא מכיר את הרכב.
נכון בהשקעה כספית קצת יותר גבוהה מסמוראי 89 נעול אחורה עם צמיגי 215 אתה תקבל רכב לא פחות טוב.
אבל הפלוס העיקרי של הסובארו הואר בכביש, מנוע 1800 ואיכות חיים של קצת יותר מסרדין.
מה לעשות לא כולם אוהבים גלדיאטור על צמיגי 40 כמוני וכמו אלון.
מסלולים יותר מבנוניים היא תספק אותך מעל ומעבר.

וחוץ מזה יהיה לי על מי לשים את האופנוע אז זה בכלל טוב.

חגי

אלון_ק
07-07-06, 18:06
נכון בהשקעה כספית קצת יותר גבוהה מסמוראי 89 נעול אחורה עם צמיגי 215 אתה תקבל רכב לא פחות טוב
לא נכון. עם צמיגי ה"כמעט 31" שלך, אתה עדיין בבעיית זוית הגישה המחורבנת. הווה אומר, גם בהשקע כספית גדולה אתה עדיין במצב דפוק.

מה לעשות לא כולם אוהבים גלדיאטור על צמיגי 40 כמוני וכמו אלון.
נכון, אין ספק שאם אתה רוצה לטוס בשבילים נעימים ומדי פעם לתקל איזה מיני-אבן והתקציב שלך נמוך, סובארו 4X4 היא בחירה טובה. מה לעשות שאם אתה רוצה יכולת שטח אמיתית, סובארו - כמו כל כבישביל אחר - הוא לא אופציה, למרות שהוא מציג יתרון אחד ענק על רוב רכבי הכבישביל: הילוך "כח". כן, זה יותר קרוב לרכב שטח מטריוס. לא, זה עדיין לא שם...

אוהד אפרת
07-07-06, 23:22
אלון גם אני חולק על דעתך יש לי חבר עם סובארו טנדר שעד היום לא היה מקום שאני עברתי והוא לא עבר (והבחור שומר מאוד על הרכב) נכון שיש בעיה של זויות גישה אבל אין דבר שהיא אפשר להיתגבר ובתחרות עבירות שהיתה באיזור שלי(עמק הירדן)בחורף כל מיני גיפאים למינהם די השפילו מבט שסובארו טנדר עולה איפה שהם לא ממש מצליחים

אז זה לא נכון להגיד שאין לטנדר סובארו אין יכולת שטח הכל תלוי מי נוהג ברכב ונהג עם נסיון יכול גם להפתיע

אוהד

אלון_ק
08-07-06, 14:14
עכשיו אתה נשמע כמו חבר וותיק אחר כאן, שטוען שסמוראי זה הרכב הכי עביר בעולם כי הוא יכול לעקוף מכשולים שאחרים צריכים להתמודד איתם. זו לא ההגדרה של עבירות, חבוב.

יכולת עבירות של רכב לא נמדדת עם נהג, לא תלוי מי ולא תלוי כמה נסיון ולא נעליים. למה? כי אם תיקח רכב עם עבירות גבוהה ורכב עם עבירות נמוכה ותשים בשניהם את אותו נהג, העביר יותר עדיין יעבור יותר.

שעד היום לא היה מקום שאני עברתי והוא לא עבר
כן, יש לי חבר עם טויוטה לנדקרוזר שיכול לומר אותו דבר על הCRV שמטייל איתם. זה אומר שהCRV עביר כמו לנדקרוזר? אמרתי לך, ביום שתביא לי סובארו טנדר שנוסע אחרי חצי יום קל בחורשן אני אוכל את הכובע וחוזר בי מהכל. (למכירי חורשן: תחשבו על השביל אחרי העץ שיש עליה משני צידיו, צריך זוית גישה בשביל לעלות על הסלע אבל משם זה רק להמשיך לנסוע ישר... סמוראי סטנדרטי עולה שם בלי בעיות מיוחדות).
הבטחתי לחגי אתמול והיום בערב אני אקיים, אני אעלה לך תמונה של עליה בחורשן שהיא קלה שסובארו טנדר לעולם לא יעלה בגלל זויות הגישה.

במיוחד בשביל חגי אני אבהיר: סובארו טנדר הוא בלי ספק רכב הכבישביל הקרוב ביותר לרכב שטח מבחינתי. הוא מאוד אמין, מאוד חסכוני (יחסית), מאוד עביר יחסית לטריוס וכו' וכו'. אני לא מזלזל ברכב הזה, אני פשוט נדהם מזה שכולכם מודים שיש לרכב בעיה עקרונית שאי אפשר להתווכח איתה (זויות הגישה הזוועתיות, הסרח העודף הנורא מלפנים ומאחור) ואתם בכ"ז טוענים שזה רכב עביר. צאו מהסרט, זה עביר ביחס לכבישביל ותו לא!

בני
08-07-06, 15:18
לפותח השרשור,

תחפש טוב, תאזר בסבלנות, בסוף אתה תמצא סמוראי סביב השנתון 88 במחיר של 7.5k בערך.

אני מצאתי אחד כזה במחיר של 5k, אמנם הוא היה קצת מוזנח אבל הכל עבד באוטו, (חשמל ומכניקה).

תשאל מה היה הקאץ'? אני אגיד לך שהבודי לא במצב טוב מצד אחד, מצד שני הבודי אצלי גם לא במצב קריטי או משהו כזה.

היום אחרי שנה אני יכול להגיד לך שכל עוד תקנה אוטו שכל המכלולים העיקריים בו עובדים, והדגש הוא על עובדים! לא בהכרח תקינים.... וכמובן שלדה תקינה, היישור קו לא אמור לעלות לך יותר מ5k.

זה יידרוש ממך:
לעבוד לבד (שזה אומר הרבה זיעה, עצבים, ולפעמים קללות, אבל יש לך את הפורום, והכי חשוב אתה תכיר כל בורג באוטו שלך ואתה לעצמך תעשה את העבודה הכי טובה שיש, רוב המוסכים יעשו עבודה חאפרית, על הדרך אתה תחסוך לעצמך הרבה מאד כסף.)

ספר רכב

כלי עבודה בסיסיים

ידית מומנט

ויאללה לדרך.

לגבי אמינות? (דעתי האישית בלבד ואם אני טועה שיתקנו אותי)
שני הרכבים האלו כנראה מאד אמינים אבל, אחרי מספר לא מבוטל של ידיים, קילומטראז' של בערך 300k ולפעמים הרבה יותר, לא מעט מכונאים וידיים לא מקצועיות שעבדו על הרכבים הללו וכל אחד בתורו השאיר צלקת על האוטו,

אחרי כל זה אני לא בטוח שהיישור קו יהיה זול יותר בסובארו.

חוץ מזה אתה אומר שלא היית מתנגד לעלות את מעלה יאיר,

תקנה סמראי אתה תהנה מהאוטו, יש לו זוייות גישה, נטישה, בטן, טובות יותר, קוטר גלגלים גדול יותר,
חוסן מכני גבוה יותר בשטח.

אופציה שניה, תקנה ב 15k ולאט לאט תתקן את מה שצריך.

אופציה שלישית, לחסוך עוד כמה לירות.

בהצלחה,

בני.

גיא
08-07-06, 21:43
חשבתי שהאלמנט שהופך רכב לרכב שטח הוא הילוך הכוח ולסוהארו טנדר יש כזה.

הבן אדם שהכניס אותי לעניין הג'יפאות, התחיל את דרכו על סיקס משם עבר לסוארו טנדר ואז לסמוראי 84 ומשם ל CJ7.

הסובארו נימכרה מיד אחרי שהוא ניסע לעלות איתה את עלית הנזירים.

זה רכב נחמד מאוד לטיולים. אבל לא לעבירויות.

אלון, רכב שטח בשבילך זאת מכונת עבירויות, ישנם כאלו שרכב שטח בשבילם זאת מכונה שלוקחת אותם לטיול בין העצים בשבילים ולהריח כלניות. טיפוס סלעים בגובה מטר וחצי זה לא האישו בשבילם.

מצד שני, מאוד קל לתחזק אוטו כזה.
מצד שלישי, גם הכי צעירים כבר מתגלחים ... וזאת נקודה למחשבה...

גיא
08-07-06, 21:45
עוד מילה.

ישנו ג'אנט של טנדר פג'ו שמתאים מבחינת החורים ונותן אפשרות לצמיג יותר גבוה מה שמרים טיפה את האוטו. וישנו מישהו באזור המרכז ( תחפש באתר הצהוב ) שפיתח קיט להגביה את האוטו מהמיתלים.

מצד שני, אני משער שגם אוברלנד יכול להמציא משהו כזה בקלות.

mixael
09-07-06, 00:43
מתאימים בול ג'אנטים 14 של פיז'ו 504/505.

ברכב הזה יש בעיה אחרת - כאחד שנוסע על סובארו אני יכול להעיד שהוא מושך שוטרים כמו זבובים !!!
משום מה יש להם תמיד חשדות שסובארואיים מאחסנים בתוכם תערובת של ערבים ישראלים ופלסטינאים, במיוחד כאשר כל הרכב מכוסה בוץ או אבק ומגיח מהשטח. כמובן שבילתי אפשרי לרשום צמיגים גדולים ברשיון.

מה שכן, הרכב עושה את העבודה במקומות שיועד להם. להבדיל מסמוראי, זו קופסת גפרורים שנוסעת על צידה הרחב, ולא הצר. הוא מפגין יציבות יחסית על שבילים מהירים ופניות, ויכולת טכנית מינימלית. מעבר קשה עוברים בתנופה/באלכסון או פשוט עוקפים. מי שרוצה רכב עם איכות חיים פנימית ליומיום ויכולת שביל/שטח קל לסופ"ש במחירי קניה ואחזקה סבירים, אין דבר יותר מתאים מזה.

moriseven
09-07-06, 01:08
איך הוא מבחינת הוצאות ? צריכת דלק ביטוחים ? וכו'

אלון_ק
09-07-06, 01:24
אני לא מוצא את התמונה. אולי מחר/מחרתיים.

גיא, ההגדרה שלי לרכב שטח דווקא מינימלית, היא אפילו כוללת את רוב הSUVים. אתה מדבר על ההגדרה שלי לרכב שטח טוב...

ההגדרה לרכב שטח משתנה מבנאדם לבנאדם, אבל היא בטח לא קיום הילוך כח. מחסור של אחד כזה (ליתר דיוק, של יחס העברה מתאים) בהחלט פוסל רכב על הסף, אבל קיום לא מבטיח כלום והסובארו הוא דוגמא מושלמת לזה, כי יש לו חסרון אחד אחר שפוסל אותו - זויות גישה ונטישה. אין מה לחשוב על שטח סלעי איתו ואני מדבר על שטח סלעי שכל סמוראי סטנדרטי עובר. תחשוב על המדרגה שאחרי האמבטיה בחורשן - כל סמוראי עולה שם משמאל, אף סובארו לא יכול לגשת לשם בכלל בלי 1/2 שעה מע"צ. לא רכב שטח.

mixael
09-07-06, 17:58
איך הוא מבחינת הוצאות ? צריכת דלק ביטוחים ? וכו'

1. חלפים מאוד זולים ונמכרים בכל מזבלה ובכל חנות ח/ח עלובה שרק תחשוב.
מבחינת עבודה עצמית זה ממש לגו.

2. אני יכול להעיד על פרייבט 1300 בלבד: צריכת דלק של 1:12 בינעירוני עם רגל כבדה מאוד על הגז. ביטוח חובה + צד ג' כמו כל פרייבט אחר, סביבות 3K לשנה. טנדר יכול להיות טיפה יותר יקר בגלל הגדרתו כמסחרי.

אדם קישוני
21-07-06, 17:50
במקרה הגעתי לשרשור הזה , אז אני חייב להגיב:
בתור אחד שהיה בעלים של טנדר סובארו 4x4 1986'
תגידו לי בבקשה אם זה לא רכב שטח:
תל קסיס , עלה כמו גדול לעיני חבורת ג'יפאים המומים שכבר היו למעלה ....

עליה למוחרקה , עלה כמו גדול (מכיוון צומת התישבי) כן כן...

דיונות וחול ים בילה אינסוף שעות , בלי שקיעה אחת ...

והדובדבן שבקצפת , עליה לבריכת המשושים מכיוון צומת יהודיה ..(עלייה זרועת סלעי בזלת)

ועוד מקומות רבים ומשונים....

אז הוא בהחלט ראוי להיקרא "רכב שטח"

אלון_ק
21-07-06, 23:53
אתה מנסה בכח להוכיח את הנקודה שלי?

השבילים האלו כשמם כן הם - שבילי קק"ל. כולם. גם העליה לתל קשיש... אין בהם שום אתגר.

או שאתה נעלב כי היה לך סובארו, או שאתה פשוט לא מבין על מה אני מדבר. אני מדבר על שטח, לא על שבילים שאינם כביש.

*בדיונות הרכב הזה שני למתי מעט, על זה אין וויכוח. אחד הרכבים שהוא שני להם הוא סובארו איפרזה טורבו.

barak4*4
22-07-06, 09:33
לכל בעלי "מפלצת השטח" העונה לשם סובארו טנדר, חזרו נא לתגובה מס' 4 בדיון זה וקיראו אותה שוב, בעיון.
יש הבדל גדול בין רכב שטח, לרכב שמסוגל לסוע בשטח (כמעט כל רכב).

במקרה הגעתי לשרשור הזה , אז אני חייב להגיב:
בתור אחד שהיה בעלים של טנדר סובארו 4x4 1986'
תגידו לי בבקשה אם זה לא רכב שטח:
תל קסיס , עלה כמו גדול לעיני חבורת ג'יפאים המומים שכבר היו למעלה ....

עליה למוחרקה , עלה כמו גדול (מכיוון צומת התישבי) כן כן...

דיונות וחול ים בילה אינסוף שעות , בלי שקיעה אחת ...

והדובדבן שבקצפת , עליה לבריכת המשושים מכיוון צומת יהודיה ..(עלייה זרועת סלעי בזלת)

ועוד מקומות רבים ומשונים....

אז הוא בהחלט ראוי להיקרא "רכב שטח"
טוב, אז כנראה שוולבו 240, שנת 1979, זה רכב בר השוואה להאמר.
בשנות ה-80 העליזות, בעודי זאטוט במושב האחורי של הוולבו הנ"ל, טיפסה הוולבו את העליה מצומת יהודיה לבריכת המשושים....
אותה וולבו גם עשתה את כל שבילי מכתשים (כשאלו עוד היו פתוחים), בטיול משפחות, כששני הרכבים של שתי המשפחות האחרות היו סובארו לאונה 1.8 4X4 ו....קומנדקר צבאי ש"הושאל" לצורך הטיול...
הוולבו עברה בכל מקום בו עבר הקומנדקר, נהוגה בידי אימי - נהגת ללא חת ( http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_lol.gif ), ללא צורך בחילוץ אחד אפילו.
הסובארו נרתמה לאחורי הקומנדקר יותר מפעם אחת.
האם זה עושה את הוולבו לרכב שטח?
אני לא חושב.
דוגמאות פרטניות, כל אחד יכול להביא. לכל אחד מאיתנו יש סיפור מדהים על איך פרייבט מסכנה מסוג X עברה במקום Y והשפילה ג'יפים מפוארים מסוג Z.
זה לא מדד וזה עדיין לא הופך את הפרייבטים לרכבי שטח.

יתרה מכך, אני בטוח שלו לרכבים פרטיים הייתה יכולת שטח אמיתית, רבים היו מוותרים על עלויות האחזקה הגבוהות של רכב שטח אמיתי ועוברים לפרייבט.
תאמין לי, אני הייתי הראשון לעשות כך.
לצערי אלו לא פני הדברים.
אלון בתגובה מס' 4, העמיד את הדברים על דיוקם.
אז נכון, פרייבטים יכולים לסוע בשטח, אבל מכאן ועד ההצהרה כי הם רכבי שטח או תחליף ראוי לרכבי שטח, ארוכה הדרך.

-->