PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוכל טוב בשטח - בשרררררררר- מאמר שלישי בסדרה של עשרה מאמרים

רכס חיים
25-10-03, 02:11
הקדמתי את פרק הבשר- שבמקרה שלנו נוטף דם טרי- עקב לחצים לא מתונים שהופעלו בצורה ישירה ועקבית. להערכתי נוכל לחזור לדיון רגוע אחרי שנוטפי הריר ישתרעו לנוח בעקבות הארוחה הקרבה. ראשית אציין שארוחה זו אמורה להתקיים בטיול שטח לא לחוץ שבנוי על לפחות ערב אחד רצוי הערב הראשון שכולו נתון למנעמי הבטן והטיול האמיתי יהיה למחרתו. ההגעה לשטח ההתארגנות ללילה צריכה להיות מוקדמת באור יום ולכל המאוחר בשעה 1600 כשהמשתתפים לא עייפים עדיין. ההכנות ליום הראשון של הטיול צריכות להיות רציניות והעלות לא זולה - אך לפחות תישמר ממנו זכרון ארוך ומשביע. לא נתעכב על הזוטות כגון סלטים למינהם ,חמוצים, ופיתות אורינטליות אך נתרכז בתבשיל בשר בקדרה שיש לאכול ממנו הרבה ובכיף. בכדי שהעסק יצליח -יש להכין בסיס רחב של לפחות חצי ליטר יין חצי-יבש לאדם או לפחות ליטר בירה לחוגג - אבל שישתו ולא יחליפו בקולה אחרת לבשר אין איך לרדת נכון ולהטחן ביסודיות אחרי שירד. מי שלא יודע לקנות בשר ילך לאיטליז ידוע כגון חצי-חינם בפ'ת או טיב-טעם בנתניה או עמק-חפר או כל מקום ממולץ אחר ויבקש 600 גרם בשר לכל משתתף של "כתף בקר טריה מספר 5 עם מעט שומן של עגל חתוך לקוביות של 120 גרם לא מוכשר" שימו לב "לא מוכשר" וזה לא יהיה כשר אבל יהיה טעים. בבית יש לעשות את ההכנות של הבשר - במחבת עמוק יש לשים 200 גרם חמאה שזה חבילה אחת - לפני זה לשטוף טיפה את הבשר במים ולנקז אותם 10 דקות - ואז כשהחמאה רותחת להניח את הבשר במחבת דקה עד שתיים מכל צד אבל מכל הצדדים . זו פעולה שדורשת זריזות מעט מיומנות והמון תשומת לב .היות וזה מה שיקבע אם הבשר בסוף יהיה נימוח או סולייתי.כשהחתיכות הצרובות מבחוץ הושלמו יש להניחן בתוך נייר אלומיניום והכל בקופסא סגורה - לא במקרר כל היום עד הערב שבו הן תושלכנה לקדרה. אם הן הוכנו בערב יש להשאירן עד לבוקר הטיול במקרר אבל לא בפריזר. מיד כשמגיעים לשטח משחררים את הטבח מכל המטלות והוא ניגש מיד לבישול האיטי שיקח שלוש שעות . בתוך הקדרה הגדולה ורצוי העבה ועוד יותר טוב בפויקה - יש להניח 100 גרם חמאה לכל קילו בשר להוסיף בצל ושום ולטגן עד הזהבה -מיד עם גמר הטיגון יש להוסיף את הבשר עם הירקות הבאים- בהגדרה לכל ק'ג בשר : 2 תפוחי-אדמה,1 גזר, 1 שומר, 1 בצל גדול,10 שיני שום,ושתי כוסות מים שישמרו על אדים לאורך הבישול על אש בינונית וקטנה בהמשך. תבלינים לפי הטעם אבל ממש מעט - פלפל שחור מעט מלח וזהו. עכשו רק סבלנות עם שתיה ראשונה על בטן ריקה לזירוז הכיף בזמן ההמתנה. ראשון יגיע הריח שיש להתרפק עליו בשעה השניה לאחריו יגיעו הטעימות שיש לחגוג עליהן עם היין ולבסוף תגיע הבליסה הגדולה שיש לבצעה באיטיות ובעקביות תוך דחיסת חצי-קילו בשר משוכלל נטו במשך שעתיים לפחות. היות ושק-השינה הוכן עם ההגעה - הראש והבטן מלאים כנדרש - לא נשאר רק לעשות פיפי ולישון עם חלומות פז על דרייבשפאטים נעילות וצריכת דלק.

שאולי
25-10-03, 12:33
חיים לדעתי אחרי שמסתיים פרק הבשר אין טעם להמשיך בכתבות , מיותר :wink:
סתם............... כל ה"הירידות " הן בבדיחות הדעת, חזק ואמץ
שאולי

רכס חיים
25-10-03, 17:43
אם הייתי חושב שזה פורום רציני ,הייתי לוקח חלק בו?????????????????????????

נמרוד
25-10-03, 21:07
או... אחרי שדילגנו על הסלטים וגם על הלוף ( :evil: ), זה כבר נשמע כמו אוכל אמיתי... וטעים! חמאה, והרבה... יאמי!

RINCEWIND
25-10-03, 21:22
אחרי הסלט, והבשר, נשאר לנו קינוח.

בוא נראה אותך מארגן קינוח איכותי בשטח (לא מלון,אבטיח)

נמרוד
25-10-03, 21:30
רגע, רגע! רק התחלנו לאכול! לפי החשבון שלי, היו שלושה פרקים עד עכשיו, יהיו עשרה בסך הכל... האחרון על קינוחים, זה משאיר עוד שישה פרקים של מנות עיקריות... בשר... :lol:

רכס חיים
26-10-03, 06:53
יהיו גם קינוחים - אבל לפחות עוד שני פרקים על בשרים, אחרי פרק טכני של הציוד למטבח שדה שהוא הפרק הבא.

מוני דיסקו
26-10-03, 08:22
חיים חזק ואמץ !!!

סוף סוף משהו לוקח באופן רציני את הנושא הכל כך חשוב, אוכל בשטח.
לא עוד "על האש" שכבר יצא לכולם מהגרון.
דווקא נושא ה"לוף היה חדש ומענין"
אני עצמי חובב בישול, אבל עד עתה הכנת אוכל וטיול לא ממש הסתדרו לי.
כנראה בגלל ה"חברה"שאני מסתובב איתם, בשבילם בשר "על האש" זה לא המנה העיקרית,
זה כל הארוחה ( בתוספת קולה !!! מזעזע )

אני מקווה מאוד שבסוף יאספו המאמרים לכלל כתבה מקיפה אחת שיהיה אפשר להוריד ולשמור.
אגב יש התיחסת להכנת אוכל לטיול של יום. רובנו (מלבד המיוחסים שיש להם הורים בעמר, שם נשמר הגיפ) נוסעים לטיולי יום ליד הבית. הכנת ארוחה במצע או בסוף יום כזה חשובה.

זאביק
26-10-03, 10:22
בטיול אפשר לבשל כל מה שמבשלים בבית על גז וחלק ממה שמבשלים בתנור.
היו טיולים שהכנס ספגטי ברוטב בולונז, ספגטי ברוטב שמנת . . . .
הכל שאלה של רצון, סבלנות, והתארגנות.

PAUL
04-05-04, 20:08
עשית אותי רעב!
איפה המאמר הרביעי?!

רכס חיים
05-05-04, 20:31
יש הרבה רעיונות בישול בשטח ,שעושים חלק גדול מהטיול. למשל- אני אופה לחם טרי מבצק מוכן שמובא לשטח. תחשוב רק על הריח שיש בסביבה.

מאיר רוטברג
12-05-04, 22:59
מה עם אוכללללללל

עירא
26-12-04, 02:24
איפה כתבות 4-6????

רכס חיים
28-12-04, 03:37
עירא שלום. כידוע לך לאור בקשת חברים בפורום ועקב רייטינג נמוך - הורדה התוכנית מסדר היום.

שחף110
28-12-04, 07:09
איזה בקשת חברים ??
תגיד שאתה מתעצל .... :lol:

ד ו ר ו ן
28-12-04, 09:27
חיים,
הנה הרייטינג שלך,
יש דרישה,
יש קהל,
יאללה שב לכתוב!

itayhi
03-01-05, 17:21
בהחלט יש דרישה....

בהחלט!!!!!!!! :lol:

איתי

zagi
03-01-05, 20:35
נו מה , חיים .....?
כמה רייטינג אתה צריך ..?
יש דרישה !
ועזוב בולונז וכאלה ...ב ש ר ...ב ש ר ...ואפיו עוד קצת ב ש ר ...
ד"א - האוכל בטיול הבא - המתכון שלך ....
שגיא .

-->