PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרן קידמי בגראנד

אורן71
05-07-06, 20:40
הסרן הקידמי מרעיש ללא עומס (בהעטה כאשר הרגל לא על המיצערת).
הבנתי שסרן דנה 30 הוא רגיש וזה לא משהו נדיר כלכך, שאלתי: האם צריך לשפץ מייד או שאין סכנה של כשל טוטלי מידי?
בשיפוץ אני מתאר לעצמי שניתן להחליף מיסבים בלבד או שגם את הגיר (קורונה+פיניון) יש המלצות לספקים (בארץ/חו"ל) או עדיף סרן מפירוק?
מה רמות המחירים לגיר ולעבודה והאם יש מוסך מומלץ התמחה בעיניין.
בתודה מראש,
אורן.

נמרוד
05-07-06, 21:19
אל תהרוג את הפציינט לפי שיחת טלפון :grin:
הרעש יכול לנבוע מהרבה דברים, הפשוט ביותר הוא צלב/קופלונג של גל ההינע (בדקת?) זה יכול להיות החלפת מיסבים וכיוון גלגלי השיניים. לפי התיאור שלך שהוא לא היסטרי, אז אני מנחש (רק מנחש) שאין נזק חמור (=קורונה פיניון).

בדוק את גל ההינע קודם כל, בדוק את ציר הפיניון בכניסה לסרן - לא אמור להיות בו חופש מורגש כלשהו. פתח את מכסה הדיפרנציאל - קלי קלות. איך נראה השמן? יש שבבים? תן בדיקה ויזואלית לגלגלי השיניים.

חגי
06-07-06, 10:32
לדעתי זה מיסב גלגל .

אורן71
09-12-06, 21:29
היי
בהמשך לאמור
הרמתי את החלק הקידמי של הרכב ובעזרת מאיץ שנוגע בגלגל האצתי את הגלגל הימני ולאחר מכן את השמאלי.
בזמן ההאצה שום רעש אבל ברגע שחרור המאיץ מהצמיג הזמזום נשמע בבירור מכוון הגלגל השמאלי (נהג).
החלטתי להחליף את מיסב הגלגל הקידמי אבל התופעה חזרה על עצמה.
לאחר פתיחת הדפרנציאל לא ניראה משהו מוזר (שבבים/חופשים וכו).
מה לדעתכם הסיבה לתופעה? אולי המיסבים הקוניים גמורים או אולי הם עובדים ללא ה PRELOAD הדרוש או שמא הקורונה פיניון.
אני יודע שקשה לתת דיאגנוסטיקה ברשת אבל לפי התיאור האם נראה סביר להמשיך כך או שאני עלול לחוות שבר טוטלי תוך כדי נסיעה??
בברכה.

חנן-ג'יפולוג
09-12-06, 21:43
מיסבי גלגל לא מגיבים שונה בהאצה ובהאטה. כבר פתחת את הסרן, חבל שלא ביצעת בדיקה של כיווני הרינג-פיניון. בכל מקרה, אל תחליף כלום עד שאתה לא בטוח במאה אחוזים שמכלול זה או אחר לא תקין. בינתיים בזבזת כסף לריק.

אורן71
09-12-06, 21:48
מיסבי גלגל לא מגיבים שונה בהאצה ובהאטה. כבר פתחת את הסרן, חבל שלא ביצעת בדיקה של כיווני הרינג-פיניון. בכל מקרה, אל תחליף כלום עד שאתה לא בטוח במאה אחוזים שמכלול זה או אחר לא תקין. בינתיים בזבזת כסף לריק.

לא פירקתי את הדיפרנציאל אלא רק פתחתי את המכסה לצורך החלפת השמן.
האם את בדיקת כוון הקורונה פניון ניתן לבצע במעמד זה/ וכיצד?

חנן-ג'יפולוג
09-12-06, 23:14
בהחלט. אתה צובע את השיניים בצבע מיוחד ובודק את הצורה שהשיניים מטביעות זו על זו (http://www.jeepolog.com/180.html).

-->