PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת דלק רזרבית

רכס חיים
25-10-03, 02:22
היום קניתי משאבת דלק חדשה של סובארו 80-84 ,וכמו שהבנתי זו המשאבה הטובה ביותר שקימת מבחינת האמינות. שלמתי עבורה 293 ש'ח + מעמ. לאחר שקיבלתי הצעות גם ב-500 שח. כשקיבלתי אותה היא היתה בקופסא של סובארו אבל עליה היה סמל של מיצובישי .חשבתי שעבדו עלי וצלצלתי למוכר שהוא בחור אמין גם בעיני והוא הסביר לי שכל משאבות סובארו מיוצרות במיצובישי. שאלה ראשונה - האם זה נכון או לא. בכל מקרה הרכבתי את המשאבה ממש מעל האורגינלית עשיתי מעט התאמות בבסיס ובצנרת וכעת בשתי דקות יש לי אלטרנטיבה חשמלית למשאבה המכנית האורגינלית. זה הפריט האחרון שהיה חסר לי בכדי שכל המערכות בג'יפ תהיינה כפולות.

ד ו ר ו ן
29-10-03, 08:52
בזמנו, בניבה עשיתי דרב דומה, וגם אז אמרו לי שזה ככה המשאבות של סובארו מיצרות על ידי מיצובישי.

נמרוד
29-10-03, 09:00
שאלתי פעם ולא נעניתי... אם מרכיבים משאבה חשמלית בטור אחרי המשאבה המכנית (מנוע ג'יפ 258) הן לא מפריעות אחת לשני? כשהחשמלית לא עובדת היא לא מהווה מכשול לזרימה, כנ"ל כשהמכנית לא עובדת? אני שואל כי אני לא מכיר את המבנה של המשאבות בכלל.

ד ו ר ו ן
29-10-03, 09:22
אציל רק אחת היתה מחוברת והשנייה היתה לגיבוי,מוכנה לעבודה רק לחבר את החוטי חשמל וצנרת, הכל במקום רק לחבר פיסית.

נמרוד
31-10-03, 09:55
אולי בכל זאת מישהו יודע? אם המשאבות כן מהוות מכשול לזרימה, אז אפשר לחבר אותן במקביל עם שני מחברי T, ולהשתמש רק באחת מהן... זה האמת נראה לי יותר סביר, וכנראה שאני הולך לעשות ניסוי קטן.

eran4x4
01-11-03, 14:28
נמרוד

ממש לא נראה לי שמדובר במצב דיגיטלי

בטור הן עלולות להפריע אחת לשניה, במקביל ללא שסתום חוזר לא הייתי סומך על המשאבה שב standby שלא תשפיע על תפקוד המערכת (היום או ביום בו הפילטר יהיה קצת מלוכלך והרכב בשיפוע מסוים).

חנן א.
01-11-03, 15:49
השאלה היא, אם אין להן שסתום אל-חוזר מובנה בתוכן (אחרת הדלק היה חוזר מהצינורות אל המיכל כשהרכב עומד, לא? ) ?

חנן א.
01-11-03, 15:50
ואם אני מנתח נכון את דרך פעולת המשאבה המכנית, אז יש לה שסתום חד כיווני, אפילו שניים, אחד לפני הדיאפרגמה ואחד אחריה.

נמרוד
02-11-03, 09:24
אני לא סתם שואל, יש לי ביד משאבה חשמלית של סובארו. בנסיונות מציצה נדמה שאכן יש בה אלמנט חד כיווני, מה שאומר שגם במקביל וגם בטור היא תעבוד, בהנחה שגם המשאבה המכנית היא חד כיוונית. אבל בשביל זה אני שואל ומתיעץ. חנן, איפה אני מוצא חתכים של המשאבה? יש בספרים (האמת שלא בדקתי עדיין)?

חנן א.
02-11-03, 09:54
אני לא מכיר שרטוטים כאלה, נמרוד.
אני מדבר על סמך פו"ה שעשיתי למשאבת דלק מכנית של רנו5 מודל 80 . יש שם שני שסתומי עלים חד כיווניים.

רכס חיים
02-11-03, 14:09
אני ניסיתי להרכיב בטור - קודם מיכנית ולאחריה חשמלית וזה לא נראה לי הגיוני באמצע ההרכבה . אם שתי המשאבות תפעלנה הרי שאקבל בלאי כפול וזה מיותר.הכוונה הרי לבטחון שאם המכנית שאת עבודתה לא ניתן להשבית מפסיקה לתפקד - בשתי דקות של העברת צנרת והפעלת מתג חשמלי יש פתרון זמין בשטח. אין סיבה שהן לא תעבודנה בטור - רק שאין סיבה לעשות זאת - מה עוד שאינך יודע אם התקלקלה אחת מהן אם הן תמשכנה להזרים דלק למרות שאחת התקלקלה.

נמרוד
02-11-03, 14:29
יש לי סיבה לנצל את המשאבה החשמלית באופן קבוע. יש לי בעייה בלתי פתורה עם קרבורטור הוובר עם הפילטר הפתוח. הדלק מתאדה ממנו ובהנעה ראשונה בבוקר צריך סטרטר ארוך עד שהתא יתמלא דלק. מקריאה בפורומים זרים הבנתי שזו בעייה מוכרת והפתרון שהציעו היה להתקין משאבה חשמלית, ולהפעיל אותה כמה שניות לפני ההנעה ( דיברו גם על להפטר מהפילטר הפתוח, אבל בינתיים הפרויקט הזה מתעכב...). אז אני יכול פשוט לחבר את החשמלית במקום המכאנית, אבל אולי כדאי להנות משתי העולמות? אם אפשר לחבר אותם במקביל, או בטור, להשתמש בחשמלית רק בהנעת בוקר ובתור גיבוי.

ניר ל
02-11-03, 15:24
אם אפשר לחבר אותם במקביל, או בטור, להשתמש בחשמלית רק בהנעת בוקר ובתור גיבוי.

אפשר לחבר אותן בטור, בדוק !
אצלי מותקנת כזו משאבה לגיבוי, בזמנו כשהייתי מניע פעם בשבוע הייתה לי את אותה בעיה עם התייבשות של הקרבורטור, חיברתי את המשאבות בטור והייתי מפעיל את החשמלית לפני התנעה. הן לא מפריעות אחת לשניה. החשש שלי היה שהמשאבה מתבלית גם אם זורם דרכה דלק באופן פאסיבי. היום אני חושש שהיא תתיבש ותהרס במשך הזמן ממילא כתוצאה מחוסר שימוש...

נמרוד
02-11-03, 15:28
תודה ניר.
אם אפשר לחבר אותן בטור זה אומר לדעתי שאפשר גם במקביל, וכאן נשאלת השאלה מה עדיף?

חנן א.
02-11-03, 15:30
במקביל.
מה הטעם לאלץ משאבה אחת להתאמץ ולהעביר דלק דרך השסתומים של המשאבה השנייה?

ניר ל
02-11-03, 15:42
במקביל עדיף גם לדעתי, לא מבחינת מאמץ (ממילא אם אין צינור עודפים המשאבה מתאמצת להזרים דלק כנגד מצוף סגור רוב הזמן), שתתאמץ !
אלא כדי לצמצם בלאי למשאבה הפאסיבית.

נמרוד
02-11-03, 15:45
במקביל עדיף גם לדעתי, לא מבחינת מאמץ (ממילא אם אין צינור עודפים המשאבה מתאמצת להזרים דלק כנגד מצוף סגור רוב הזמן), שתתאמץ !
אלא כדי לצמצם בלאי למשאבה הפאסיבית.

יש צינור עודפים.

בכל מקרה אני אקנה קצת צינורות ומחברי T השבוע ואנסה.

השמשוני יחיעם
03-11-03, 08:14
בוקר טוב,,

משאבת סובארו (המרובעת הקטנה) למיטב ניסיוני לא מספקת את כמות הדלק הנדרשת .
לאחר מספר ניסיונות הרכבתי משאבה של מצבושי כגיבוי לרגילה.

בניסיון של נסיעה מספר חודשים ( פשוט לא התחשק לי לנסוע לקנות מכנית חדשה) עושה עבודה 10 !!!!!!

אצלי היא עבדה עם מפסק נפרד ( לא מחובר לסוויץ הראשי) ולאחר שהרכב עמד תקופה ארוכה,,,הפעלה,,,,ואז התנעה ואין צורך לבזבז מצבר וסטרטר ולחכות לדלק.

בכל מקרה המשאבה יושבת בתא במנוע,,עם מערכת צינורות מוכנים להפעלה, במקרה הצורך מתחבר לפני המשאבה המכנית (מכנית מתנתקת!!) ולפיטר דלק שלפני הקרבורטור,,,ויאללה ממשיכים.

מוני דיסקו
03-11-03, 08:18
למשהו פעם התקלקלה משאבת דלק מכנית ?!
מה כל הפניקה בענין.
המשאבה המכנית עובדת כל עוד המנוע עובד.
אלא אם כן אחד השסתומים או הדאפרגמה נפרצים.
ומה הסיכוי שזה יקרה? לא שמעתי שלמשהו זה קרה.
וגם אז, מיכל דלק על הגג ולא צריך משאבה.
בסופה העסק הרבה יותר קריטי והסיכוי לתקלה גדול.
ועדין רוב האנשים לא נוסעים עם משאבה רזרבית (מלבד אריק בזמנו :wink: )
לדעתי כל ענין המשאבה קצת פרנואדי.
מודול הצתה וכהל כדאי להחזיק רזרבים, אבל משאבה... רק אם יש אחת כזו בחינם.

השמשוני יחיעם
03-11-03, 08:36
מוני,,מוני,,מוני,,,

מאחר ואנו נוסעים ברכבים ללא תקלות (בניגוד לרכבים מודרניים יותר :wink: )

אנו מנסים "לביים" תקלות אפשריות ולמצוא פתרונות יצירתיים.(מיקרים ותגובות).

אז,,,,למה לדכא,,,למה???? :shock: :lol: :lol: :lol:

נמרוד
03-11-03, 08:52
מודול הצתה וכהל כדאי להחזיק רזרבים, אבל משאבה... רק אם יש אחת כזו בחינם.

בינגו!

וכן, שמעתי על תקלות במשאבת דלק.

רכס חיים
13-11-03, 18:21
אני מבין שאתה הולך על התקנה במקביל. תוכל לדווח תוצאות? אם זה מצליח - אני אחריך.

נמרוד
14-11-03, 16:50
כן, אני מתכוון להתקין את המשאבה במקביל. קניתי כבר את החלקים (צינורות, מחברי T, מפסק...) אבל עוד לא מצאתי את הזמן. אני מקווה שהשבוע.

רכס חיים
22-11-03, 19:06
אז נגמרו הויכוחים - חבר שלנו בפורום ,עמוס - תקוע עכשו עמוק בנחל ניצנה עם משאבת דלק חשמלית בג'יפ סופה . אני מקווה שהוא מצא מישהו לגרור אותו כי עם משאבת הזרקה זה לא פשוט לתת הזנה מבקבוק. אז משאבה נוספת לנהיגת שטח רק יכולה לעזור במיוחד שהיא לא תופסת מקום בתא המנוע.

eran4x4
22-11-03, 20:34
חיים

רק שבסופה המשאבה מותקנת בתוך המיכל דלק (משאבה טבולה) וזה לא ממש פשוט להתקין שתיים כאלו.....

ספר תמיד רצוי.
יש שם מישהוא מבין ענין?
מה מצבם?

רכס חיים
24-11-03, 04:44
החילוץ הסתיים במוצאי-שבת - בגרירה. המשאבה הרזרבית לא צריכה להיות אורגינלית טבולה ואפשר להיחלץ עם חשמלית חיצונית 12 וולט של כל רכב.

נמרוד
24-11-03, 08:54
החילוץ הסתיים במוצאי-שבת - בגרירה. המשאבה הרזרבית לא צריכה להיות אורגינלית טבולה ואפשר להיחלץ עם חשמלית חיצונית 12 וולט של כל רכב.

אתה בטוח? למיטב הבנתי בסופה מדובר במשאבת לחץ גבוה למערכת ההזרקה, ומשאבה מכנית/חשמלית שמספקת דלק לקרבורטור לא תעזור... אם הצלחתם לסוע עם משאבה כזאת, זה חידוש - מבחינתי לפחות.

חנן א.
24-11-03, 09:13
נמרוד, יש משאבות חיצוניות 12 וולט שמיועדות להזרקה ונותנות לחץ דלק גבוה.
בד"כ בקיטים של הסבה ממאייד להזרקה, יש משאבות IN LINE כאלו.

רכס חיים
25-11-03, 02:03
נמרוד - שים לב ,החילוץ היה בגרירה . מה שלא היה קורה עם משאבה בכוננות. היו בשרשור הזה כאלה שפקפקו בצורך ברזרבית.

עירא
25-11-03, 02:11
שאלת תם,
להחזיק בארגז כלים משאבה מכנית נוספת (ב-CJ) למקרה שהראשונה תשבוק כדאי או לא? :roll:

נמרוד
25-11-03, 09:22
הנקודה שרציתי לציין היא רק שיש הבדל מהותי בין משאבת לחץ גבוה לרכב עם הזרקה (סופה) לבין משאבת לחץ נמוך פשוטה שצריכה סך הכל להעלות דלק מהמיכל לקרבורטור (CJ). בCJ אפשר באמת להשתמש במשאבת דלק חשמלית אוניברסלית של מכוניות עם קרבורטור (סובארו, מיצובישי...) או במקרה הגרוע ג'ריקן מוגבה מעל המנוע עם צינור ישירות לקרבורטור יספק את הלחץ הדרוש. בסופה - לא. אתה צריך משאבת הזרקה (יקרה הרבה יותר) בתור ספייר, אם זו משאבה טבולה זהה למקורית או משאבה אינליין כמו שחנן הציע. וג'ריקן מעל גובה המנוע - לא יעבוד בכל מקרה.

רכס חיים
25-11-03, 20:29
נמרוד. הנושא ברור ומוסכם.

mchazani
26-11-03, 01:19
דורון
אתה יכול לתאר מה עשית בניבה בנושא ובאיזה משאבות הישתמשת?

ערן המסוקס
03-05-04, 19:15
הרשו לי לחלוק עליכם בצורת החיבור של משאבת הדלק החשמלית לגיבוי.
אם משאבת הדלק המכנית נפרצת, והחשמלית מחוברת במקביל, אזי היא עלולה לשאוב אויר בלבד כתוצאה מחוסר אטימה בשסתומים האל חוזרים של המשאבה המכנית הקלוקלת.

לכן, יש לחבר את המשאבות בטור!

אגב, אין מצב שזה יכביד על אחת המשאבות מכיוון, שלפחות המכנית נותנת הרבה יותר דלק ממה שזקוק למנוע, ובמילא עובדת כנגד שסתום העודפים בפילטר הדלק המתכתי (וזה עוד במיקרה הטוב, למשקיעים עם פילטר כזה).

חיבור בטור, אלגנטי ונוח יותר. אפשרי לנתק אחת המשאבות בקלות יתרה בלי צורך לבטל את הפיצול שנעשה לחיבור המקביל.

רכס חיים
05-05-04, 20:50
במנוע החדש , ביטלתי את המשאבה המכנית ועברתי לחשמלית של סובארו. בטיול הראשון שלה היא שבקה חיים מול פונדק הסיירים בתשע בערב , בלי טיפת מקום לעמוד בכדי לטפל. היות וכרגיל יש לי חלקים חלופיים , הרכבתי את המשאבה השניה ונחלצתי. כך שהוויכוח אם צריך משאבה רזרבית ,מבחינתי נגמר.

Bulldog
06-05-04, 11:14
מה זה ניגמר?
אי חושב שאם היית נישאר עם משאבה מקורית, לא היית מגיע למצב של תקלות.
משאבה מקורית ספייר, תמיד טוב שיהיה., להתחיל לאלתר בשביל לראות תוצאות? לא מאמין בזה.

קיד
11-06-04, 17:33
למשאבת סובארו (כן זאת עם הסמל של מיצובישי) יש פרסוסטט (שסתום לחץ חשמלי) המכבה את המשאבה כאשר המאייד מלא. לכן אם סותמים את יציאת הלחץ עם האצבע, המשאבה מדמימה.
במנוע סופה צריכה משאבת הדלק החשמלית לספק לפחות 2.7 אטמוספרות.
אבל... בערכת החרום של טנדרים GMC סיירה בעלי מנוע בנזין 5.7 ליטר של סיירת מטכ"ל קיימת משאבה חשמלית ללחץ גבוה עם חיבור לג'ריקן. כך שבשעת תקלה יש להחליף צינור הזנה לסעפת הזרקה, לחבר זוג תנינים למצבר ולהכניס את צינור היניקה לכל ג'ריקן סטנדרטי או לחילופין, למיכל הדלק דרך פתח המילוי.
בברכה,

אליKO
12-06-04, 11:34
חיים,
מדוע צריך שכל המערכות בג'יפ שלך יהיו כפולות?
האם אתה נמצא במטוס? שם הכל מגובה פי 3(מסיבות מובנות)
מדובר סה"כ בגיפ שהסיכוי שמשאבת הדלק שלו תתקלקל דווקא בשטח הוא נדיר.
האם יש לך גיר כפול או טרנספר דינמו סטרטר כפול וכו'...
כך שחבל לך על הזמן והכסף.
אליקו

חימושניק
12-06-04, 11:40
אלי,

אתה מוזמן להיכנס לפורום "רוסיה" ולנסות להבין על איזה רכב חיים נוסע ואת הבעיות בהן הוא נתקל (שאם נודה על האמת, את רובן הוא "הזמין" או יצר בעצמו).

אליKO
12-06-04, 15:22
אכן הייתי בפורום "רוסיה" ואני מציע לשנות את שמו ל "הפורום של חיים".
ראיתי מס' תמונות של הווז וכמו כל דבר שמגובה פעמיים ברכב של חיים אין צורך ברוורס שכן
לפי צורת הרכב אפשר לנהוג בו קדימה בכל מצב תלוי מהיכן נכנסים אליו.
וחוץ מזה בימים אלו יש בעיתון מעריב תחרות של סטארט-אפ נולד ואני מציע לחיים להשתתף בה
ולהמציא את הג'יפ מחדש...כמובן שהזמן הכי טוב הוא ביום שלישי "פעמיים כי טוב" :D
אלי KO

haimmiri
26-08-04, 15:12
לאחר שנמאס לי להרוג את הסטרטר והמצבר פעם בשבוע בהתנעה החלטתי להתקין משאבת דלק חשמלית בנוסף למכנית.

אחרי קריאה של השרשור יש עוד כמה נושאים פתוחים או כמעט סגורים

1. חיבור במקביל או בטור
2. הפעלה רציפה של המשאבה או ע"י מפסק במידה ואפשר. ( אם אפשר להתייחס להתקנה בטור ובמקביל)
3. אם החיבור בטור ,מה לפני מה, חשמלית -> מכנית או מכנית-> חשמלית .
4. מיתוסים שונים שכדאי לאשש או לנפץ : עוזר בעליות, הורס את המערכת, מתקלקל אחרי 5 דקות ועוד ....

עוד רעיונות ותאוריות יתקבלו בברכה.
נמרוד אחרי ההתקנה הרגשת בשינויים כלשהם ???

AvigdorAharon
26-08-04, 15:45
לאחר שנמאס לי להרוג את הסטרטר והמצבר פעם בשבוע בהתנעה החלטתי להתקין משאבת דלק חשמלית בנוסף למכנית[quote]

לדעתי, התקלה אצלך היא לא במשאבת הדלק, אולי בהצתה?
בעבר, גם אצלי הרכב היה מניע אחרי הרבה סטרטרים והתקלה היתה צינור ואקום עם חריר קטן...
לאחר ההתנעה הרכב עובד תקין? אם כן, זהו סימן נוסף לתקינותה של משאבת הדלק.
אם בכל זאת החלטת שמשאבת הדלק תקולה, למה לא לשים חדשה?

רק לסבר את האוזן, אצלי הג'יפ היה מושבת 5 חודשים (ללא התנעה אחת) ולאחר החלפת אטם ראש (ועל הדרך גם משאבת דלק) הניע לאחר מספר סביר של סטרטרים.
היום אני מניע כל יומיים - שלושה בנגיעה!

לדעתי חפש את הבעיה במקום אחר. משאבת דלק חשמלית זה לחרום.

...My Two Cents

TCHDSUR

AvigdorAharon
26-08-04, 15:47
לא יודע איך הצלחתי להפוך בין הציטוט לתגובה...

Sorry

"...מופלאות דרכי המחשב..."

אביגדור

Etno
26-08-04, 15:57
משאבה מכנית זה הכי טוב. לפי דעתי כמובן.
הם הרבה יותר אמינות מהמשאבה החשמלית. והסיבה היחידה שהן יכולות להתקלקל זה אם הדאפרגמות בפנים התייבשו או נסדקו וכבר לא יוצרות וואקום בשאיבה של הדלק. ואת זה אפשר לתקן בשטח כמו כל דבר אחר..
כמובן אני גם מחזיק משאבה חשמלית על כל מקרה אבל אני עוד לא ראיתי משאבה מכנית שסתם ככה פתאום שבקה חיים.

haimmiri
26-08-04, 16:01
אחרי שבוע ומשהו כל הדלק מתנדף מהקרבורטור ונוצר מצב שצריך למלא את הקרבורטור לפני ההתנעה היות והמשאבה מכנית צריך לסובב עד שהדלק מגיע. בכל מקרה תודה על ההערה אני יחליף את הצינור וואקום לקידום ההצתה.

Etno
26-08-04, 16:04
אז מה אם הדלק מתאדה.. הדלק לא צריך לחזור אחורה מהמשאבה אלה להשאר בצינורות כי זה הכל מערכת סגורה עם ואקום. אז כמו שאמרתי או שהדיאפרגמות במשאבה פשוט נסדקו או נאכלו וכבר לא שומרות על ואקום או שיש איזה חור קטן בדרך שמכניס אויר ואז הלחץ יורד וכל הדלק חוזר חזרה אחורה.
אצלי בכל אופן זה לא קורה.. הייתה לי גם בעייה כזאת שאחרי שבוע צריך לתת הרבה סטארטר אבל עכשיו שפצתי את המשאבה שלי והכל תקין.. 2-3 פעמים והרכב מניע כמו גדול

איציק - 4X6ZH
26-08-04, 16:10
גם במנוע מוזרק חדיש שאין אספקת דלק מסיבה כל שהיא . משאבה \ מרססים \ תקלת מחשב ... . אפשר להתקין מיכל על גג הרכב להזרים דלק דרך צינורית דקה ישירות למצערת.
והמנוע עובד .
מחט של מזרק \ צינור ערוי + ברז הפלסטיק שיש לכל חובש והרכב נוסעה.
חוצה סיני בשנים הטובות עשינו כך . ( נשבר המצוף בתוך הקרבורטור )
איציק

RONI
15-05-06, 23:05
הרשו לי לחלוק עליכם בצורת החיבור של משאבת הדלק החשמלית לגיבוי.
אם משאבת הדלק המכנית נפרצת, והחשמלית מחוברת במקביל, אזי היא עלולה לשאוב אויר בלבד כתוצאה מחוסר אטימה בשסתומים האל חוזרים של המשאבה המכנית הקלוקלת.

לכן, יש לחבר את המשאבות בטור!

אגב, אין מצב שזה יכביד על אחת המשאבות מכיוון, שלפחות המכנית נותנת הרבה יותר דלק ממה שזקוק למנוע, ובמילא עובדת כנגד שסתום העודפים בפילטר הדלק המתכתי (וזה עוד במיקרה הטוב, למשקיעים עם פילטר כזה).

חיבור בטור, אלגנטי ונוח יותר. אפשרי לנתק אחת המשאבות בקלות יתרה בלי צורך לבטל את הפיצול שנעשה לחיבור המקביל.
שלום ערן.
מקרה שקרה לי,עליה,יום חם מאד ,באמצע עליה קירטוע בסלד גבוהה יחסי.גלישה לאחור ,סלד סרק תקין. 4 ניסיונות נוספים עלו בתוהו.
האם זה סימפתום של כשל משאבה מכנית?
הפילטר דלק היה מלא חול+ללא דלק.!,היה דלק במיכל הגדול.
בדרך הביתה ,עליה בכביש ושוב גימגום. הצלחתי להסתדר.
אך מה הבעיה לכל הרוחות?
האם כדאי להתקין חשמלית בטור לפני המכנית? או אחריה? ואם בכלל כדאי לעקוף ולבטל? מה יעלה בגורל המכנית שמסתובבת ללא תועלת במקרה כזה?
אולי לשפץ המכנית? אם כן האם זה סיפור לפרק? לפי מה שראיתי,אלו כ4-5 ברגים על המכסה האם זהו? ואיך היא בנויה?
כמה שאלות,אשמח לקבל תשובות אפילו על חלק .
תודה.

AvigdorAharon
17-05-06, 07:07
שלום ערן.
מקרה שקרה לי,עליה,יום חם מאד ,באמצע עליה קירטוע בסלד גבוהה יחסי.גלישה לאחור ,סלד סרק תקין. 4 ניסיונות נוספים עלו בתוהו.
האם זה סימפתום של כשל משאבה מכנית?
הפילטר דלק היה מלא חול+ללא דלק.!,היה דלק במיכל הגדול.
בדרך הביתה ,עליה בכביש ושוב גימגום. הצלחתי להסתדר.
אך מה הבעיה לכל הרוחות?
האם כדאי להתקין חשמלית בטור לפני המכנית? או אחריה? ואם בכלל כדאי לעקוף ולבטל? מה יעלה בגורל המכנית שמסתובבת ללא תועלת במקרה כזה?
אולי לשפץ המכנית? אם כן האם זה סיפור לפרק? לפי מה שראיתי,אלו כ4-5 ברגים על המכסה האם זהו? ואיך היא בנויה?
כמה שאלות,אשמח לקבל תשובות אפילו על חלק .
תודה.

אם יורשה לי...
אני הייתי מתחיל בהחלפת כל המסננים הקשורים בדלק. האם יש לך שני מסננים (אחד לפני המאבה ואחד לפי הקרבורטור)?
את משאבת הדלק (אם היא דומה לזו של ה CJ8), לא כדאי לשפץ. עלות חדשה כ 120 ש"ח.
תחליף מסננים ונמשיך, לא בטוח שהבעיה היא במשאבה.

אביגדור

shmil
17-05-06, 08:27
אם הפילטר שלך הוא פילטר זכוכית, פרק ונקה אותו, ואז הוסף פילטר נוסף, חדש, אחריו ולפני הקרבורטור.
תניע את הרכב, הוצא הצינור מהקרבורטור לבקבוק (זהירות), הרם מיד טורים ותראה את הספיקה.

יכול להיות שהתיישב לך לכלוך בסיכה של המצוף או בתוך הקרבורטור, וסותם אותו חלקית.
יכול להיות שמיכל הדלק שלך מלא טינופת ולא נוקה מעולם...

תתחיל מהפילטר, אח"כ בדיקת משאבה.
סופת היטב - קרבורטור.
לא סופקת היטב - קודם ניקוי מיכל וצנרת ואח"כ משאבה.

-->