PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפני שהניתוח מתחיל - גיר 700R4 מול TH400

אריק זמר
06-07-06, 14:30
אהלן,
לאחרונה השתדרגתי בבליזר (GMC ג'ימי גדול), שנת 90 ובקרוב הוא ינעל את סרני הCUCV מהשתיימוביל.
עד לרגע זה, עם ספק קליל לאורך כל הדרך, אני מתכוון גם להחליף את גיר ה700R4 בבליזר, בזה של השתיימוביל (TH400).

במהלך זה אני מפסיד את הנתונים הללו:
1. הילוך ראשון קצר יותר (1:3.04 כאשר בTH400 ההילוך הראשון הינו 1:2.48 - כ22%)
2. וויתור על הילוך רביעי (אובר דרייב) שאינו קיים בTH400
הגורמים לכוון זה הינם יתרונו האבסולוטי של הTH400 מבחינת חוזק ואמינות לאורך זמן.

גיר ה700R4, נחשב עפ"י רוב לגיר ברמת המדיום דיוטי והוחלף בשנת 91 בגיר דומה אך אלקטרוני הנקרא 4L60, כאשר גיר הTH400 הינו אחד הגירים ה"טיפשים" החזקים והאמינים ביותר (בזמנו הוא הוחלף ע"י ה4L80E)

האם יש סיבה כלשהי לא לבצע את המהלך ולהשאר עם גיר ה700R4 שעובד בשלב זה מעולה,בדיוק כמו הTH400 שנמצא גם כן בידי ?
נ.ב. הTH400 קלה בכ10 ק"ג מה 700R4.

אולי יותר מעצה אחת ישפיעו על הכוון.

תודה,
אריק

asafk
06-07-06, 14:51
לדעתי- תשאיר בינתיים את ה700, עד שהוא יילך (והוא ילך...). כשזה יקרה תחליף ל400 שכבר יש לך ביד. אתה נוסע מעט מאוד עם האוטו- זה יכול לקחת שנים עד שיתפתח הבלאי ב700.

אסף.

חימושניק
06-07-06, 15:13
תשאר עם ה-700.

כשהוא יתפגר, תשפץ אותו עם קיט שיפוץ HEAVY DUTY. גיר בלי OVERDRIVE ועם ממיר מומנט ללא LOCKUP הוא סיוט לדעתי.

אריק זמר
06-07-06, 16:09
הנקודה היא שאת השתיימוביל אני משבית ולכן - כל הכנסה אפשרית ממנו רצויה והכוונה היא למכור את אחד הגירים וכמובן לא לאפסן גיר בחצר לימי העתיד.
מעבר לזה, ואני מודע שזה לא ממש תורם למה שרושם חימושניק, יש לי את המוצר הבא שמתאים לTH400 בבית והוא מוכן להתקנה:

http://www.bmracing.com/index.php?id=products&sid=2&cat=13
http://www.bmracing.com/index.php?id=products&sid=3&cat=13&subcat=22

http://www.bmracing.com/media/products/items/230_full.jpg

האם זה משפיע על הדעה האחידה שלכם ?
ובכלל, כמה עולה קיט שיפוץ heavy duty ?

תודה

asafk
06-07-06, 16:48
עדיין אין לך הילוך רביעי. עדיין אין לך נעילת ממיר. אז תוכל להחליף הילוכים ידנית. ביג פאקינג דיל.

אסף.

חימושניק
06-07-06, 17:15
אני איתן בדעתי...

אריק זמר
06-07-06, 17:30
אני איתן בדעתי...

איתן איתן...אבל הערכת חלקים או קיט (ועלויות) להמרת 700R4 לheavy duty ?
תן כוון ואחפש עצמאית.

תודה.

חימושניק
06-07-06, 17:43
חפר בגוגל "700R4 Heavy duty rebuild kit" אני מצאתי מגוון קיטים במחירים שבין 120$ ל- 400$ לקיטים המוטרפים (היצרנים טוענים לעמידות ביותר מ-600 כ"ס).

קיט שיפוץ "רגיל" אבל מלא (מחליף את כל מה שלא "ברזל") בגיר עולה פחות מ-100$

אגב, שיפוץ גיר אוטומטי ניתן לביצוע עצמי, אם משתמשים בספרות המתאימה (גם את זה ניתן להשיג באינטרנט)

polar bear
07-07-06, 14:50
דעתי

לסוע עם בליזר על 400, זה לא כזה נורא, אתה צריך להחליט עד כמה הציק לך הענין שאין ההילוך יתר בגיר , ועד כמה אתה חושב שהכרכי לך ההילוך הראשון קצר עם יחסי ההעברה הקצריך שיש לך. לדעתי יתונות ה 700 תלויים באדם שמשתמש ברכב. אני היתי מוכר את שניהם וקונה 4L80E....

:)

t_uri
07-07-06, 20:29
דעתי

לסוע עם בליזר על 400, זה לא כזה נורא, אתה צריך להחליט עד כמה הציק לך הענין שאין ההילוך יתר בגיר , ועד כמה אתה חושב שהכרכי לך ההילוך הראשון קצר עם יחסי ההעברה הקצריך שיש לך. לדעתי יתונות ה 700 תלויים באדם שמשתמש ברכב.

אני עם עודד. כשבחרתי חלקים לפרוייקט שלי דיברתי בין היתר עם משפצי גירים ועם דוד כהן מהחלפים. כולם אמרו שה-TH700R4 הוא גיר לא אמין ביחס ל-TH400 או ל-4L80E. דיברנו כמובן על מה שהם מכירים, שזה ה-700 בצורתו המוכרת בארץ - שזה אומר סטנדרטי, ללא כל קיט.
אני לא הייתי מכניס לגיר 700 (או לכל גיר אחר) שום קיט שאין בארץ על המדף. מחר תצטרך איזה חלף ואז מה?

גיר 4L60E לא טוב. חלש בדיוק כמו ה-TH350 (ואפילו יותר - לא זוכר מספרים מדוייקים). רוב הסיכויים שזה גם לא מתאים לך לטרנספר.

אני היתי מוכר את שניהם וקונה 4L80E....

למיטב ידיעתי (ואם אני טועה אז זה לטובתך, אריק) לא ניתן לחבר גיר 4L80E למנוע לא ממוחשב.
אם אני צודק אז זה ה-4L80E לא רלוונטי ואתה נשאר עם ה-TH400.
אם אני טועה אז אתה צריך להתאים את הגיר למנוע לא ממוחשב ולקנות גלי הינע חדשים כי הוא ארוך יותר מה-TH400.

מנוע 350TBI+מחשב+צמות+4L80E או כמו שאני קיניתי - וואנדורה 92 קומפלט - יוצא באיזור 15000 אצל דוד כהן.

אורי טל

חימושניק
07-07-06, 21:06
למיטב ידיעתי (ואם אני טועה אז זה לטובתך, אריק) לא ניתן לחבר גיר 4L80E למנוע לא ממוחשב.
אם אני צודק אז זה ה-4L80E לא רלוונטי ואתה נשאר עם ה-TH400.
אם אני טועה אז אתה צריך להתאים את הגיר למנוע לא ממוחשב ולקנות גלי הינע חדשים כי הוא ארוך יותר מה-TH400.

אצל דוד כהן.

אורי טל

ל 4L80-E בהחלט צריך מחשב. אבל, ישנם מחשבי STAND ALONE לגיר הזה, גם מקוריים של GM (באו עם דגמי דיזל עד 96'( או AFTER MARKET

מצד שני, מה כבר יכול להתקלקל בגיר עם קיט. התקלות האופייניות לגירים אוטומטיים הן בלאי, וזה צפוי וידוע ואפשר להתכונן מראש לתקלה.

asafk
08-07-06, 19:12
יש לאריק כל כך הרבה עבודה על הרכב, אז למה להוסיף עוד צרה (התאמתגיר, שינוי דרייבשפטים וכו')?? הגיר עבר לפני חצי שנה שיפוץ. אז יש לו עוד כמה עשרות אלפי קילומטרים של נסיעה עד שהוא ילך, לא? וכשהוא יילך- אז אפשר לשים במקומות את ה400 עם המוח ה"ידני". כרגע, כמו שאני רואה את זה, פשוט חבל על הזמן, העבודה, והכסף.

אסף.

אריק זמר
09-07-06, 16:57
חפר בגוגל "700R4 Heavy duty rebuild kit" אני מצאתי מגוון קיטים במחירים שבין 120$ ל- 400$ לקיטים המוטרפים (היצרנים טוענים לעמידות ביותר מ-600 כ"ס).

קיט שיפוץ "רגיל" אבל מלא (מחליף את כל מה שלא "ברזל") בגיר עולה פחות מ-100$

אגב, שיפוץ גיר אוטומטי ניתן לביצוע עצמי, אם משתמשים בספרות המתאימה (גם את זה ניתן להשיג באינטרנט)

התחלתי לטבוע בנתונים היות ואיני מכיר לעומק את מרכיבי הגיר ואת מה שצריך על מנת לשדרג יחסית למה שיש במקור.

אז נכון - מצאתי את זה:
אי ביי (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/700R4-4L60-TRANSMISSION-SUPER-MASTER-REBUILD-KIT_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ46103QQih Z012QQitemZ220005543266QQrdZ1QQsspagenam eZWDVW)
מצד אחד אבל נראה לי שזה אוברול רגיל ולא "מחוזק"

מצד שני, מצאתי את זה:
411 דולר (http://www.700r4l60e.com/store/customer/product.php?productid=40&cat=19&page=1)
שכולל הרבה יותר חלקים וכנראה מכוון לעומסים חזקים הרבה יותר...

אם אנו מכוונים על גיר 700R4 משנת 1990, מורכב על בלייזר (ג'ימי) 4X4 עם משקל כולל סביב ה3 טון...מונע ע"י לא יותר מ300 כ"ס (בראיה הכי רחוקה קדימה - ובמקור, בעת הייצור עמד על 210 כ"ס)...אז לאן אני מכוון ? אין צורך בהשקעה עבור קיט שבנוי לעומס של עד 600 כ"ס וצריך להכניס משהו לכוון ה300 כ"ס.

באמת שיש ים של מידע לנבור בו אולם אחרי טיול בגוגל - אני מודה, טבעתי :)

אשמח לקצת עזרה מכוונת ופרטנית כדי שאדע בדיוק מול מה אני מתמודד.

תודה,
אריק.

נ.ב. עודד ואורי, אני הייתי בדעה שלכם אבל כמו שאתם רואים...אני די מתנדנד ומנסה לראות קדימה את הרכב העלויות מול כשל, או אולי לייבא מראש משהו שימנע בעיה יחד עם הוספת מערכת קרור נוספת (שתפורק מהשתיימוביל ותשב בטור).

polar bear
09-07-06, 20:40
הגיר במקור תוכנן לרכב כמו שתארת שנוסע על צמיגי 31 מקס' , מה שגומר את הגיר זו הדרישה הבלתי נגמרת לעוד ועוד כח, להנעת הגלגלים הגדולים שבטח יהיו לך. ולכן ה 700 יגמר הרבה לפני אי אילו עשרות ק"מ , אם הגיר עבר שיפוץ לא מזמן אז ערכו בשוק המשומש גבוה ממה שחשבתי. ונשמע לי עוד יותר מיותר לפתוח אותו ולשפר.
בליזר מסוים { של תומר ג'ימי אם מכירים } נסע יפה מאד כל עוד נהגו עליו בעדינות ובמתינות ובקושי נכנסו איתו לשטח, ברגע שקוטר הגלגלים על ל 35, אפילו ללא שינוי סגנון הנהיגה, הגיר כשל. דווקא מצמדי הילוך היתר אם אני זוכר נכון.

דעתי האישית+מה שהביא אותי אליה:

אני היתי הולך על 4L80E עם מחשב נפרד, למה? כי הוא חדש יותר, הוא עמיד יותר, יש לו את היתרונות של שני הגירים בעצם. ו...הוא חדש יותר.

אם זה לא משתמשע מדברי אז אחדד את הנקודה שלי - ה 700 מעולם לא היה גיר מוצלח במיוחד לשימושים "שלנו", ואני לא קונה את כל הדיבורים האלה על גירים שמחזיקים 9000 כ"ס - אין לך שום נתון אמינות עליהם, אתה בסה"כ יודע שגיר 700 סטנדרתי שישודך למנוע עם "המון" כ"ס יגמר תוך דקות ספורות, לעמות גיר מחוזק שיחזיק?? ?? ?? לעומת גיר 400/4L80E שיחזיקו כמעט כל מה שהמשתמש הלא תחרותי ישים עליהם, לאורך זמן. מאד בעיתי להתיחס לנתוני אמינות של גירים משופרים, בגלל הרכבים השונים עליהם הם מורכבים והמטרות השונות שלשמם הגיר שופר.
גם ה 400 וגם ה 700 כבר לא מיוצרים מעל עשור וחצי, נכון שיש חתיכת שוק אפטר מרקט בארצות הברית {וגם בארץ לא חסר } - אבל דחיל רבאק למה? למה לסוע עם רכיב מע' הינע שעמידותו מוטלת בספק או רכיב הינע שלא מספק אותך ובנוסף הוא ישן ומיושן? כבר היום ישנם THMים שאינם ברי שיפוץ מושלם מפאת גילם { 350 מסוימים מתחילת שנות ה 80 למשל } וכאלה שכבר לא תצליח לשפץ בארץ { נתקלתי בכזה לא מזמן עקב פרויקט של חבר }.

פרמטר נוסף שלא הכנסת למשוואה הוא משך הזמן שאתה רוצה להחזיק את הבלייזר הזה במצב תקין - אם אתה בונה עליו לטווח ארוך, אז הנטיה לכוון השקעה גדולה יותר ברורה, לעומת זאת, אם אתה מתכנן למכור אותו תוך שנה-שנתיים - אז אולי באמת להישאר עם ה 400.

tzagi
03-08-06, 08:15
Arik,
I think it all depends on what you are going to use it for.
If the truck is going to be used primerly off road, stick to the 400
If you are building an 70/30 rig (70% on the street)
The 700 might be a better choice as it offers an OD and hence, better fuel economy
The 700 CAN be built to be as strong as the 400
Usualy the lock up mechanism is chucked(a weak link)
and Corvette sprag gear is used
Keep in mind that the rebuilt MIGHT cost you (alot)more then you think.
The drums are usualy too worn to be reused, requiring a costly replacment
Unless the trans you have have low milage and havn't been abused(oil and filter changed regularly and was never overheated
)
Speaking of over heating.....
#1 killer of the auto trans
Use coolers, heat exchangers or ice cream to keep the ATF temp between 80c-100c
Any higher and the oil starts breaking down,
taking the trans with it.
On a personal note:
Did Yael made it over yet?

Polar bear:
Please explain signature

יעל זמר
03-08-06, 16:24
,

On a personal note:
Did Yael made it over yet?

Yes :D
And she is trying to get use to a blaizer after her wrangler.

Yael.

-->