PDA

צפייה בגרסה מלאה : השתלת סרן קידמי חי (קשיח) לטרופר ?????

ILIYA
06-07-06, 23:23
שאלה קצת משוגעת . :shock:
אולי מישהו כמוני גם חשב פעם להשתיל סרן קידמי חי לטרופר ?
ברור שזה אפשרי , וזה פוטר את בעית של פרונט בטרופר , לדעתי תהפוך את הרכב ל... :roll:
עולות הרבה שאלות :
1- איזה סרן יכול להתאים מבחינת יחסי עברה וגודל
2-אם שי צורך להחליף גם את הסרן האחורי.
3- עלות של המבצע ( תלוי מסוג של בולמים וסוג של הסרן )
4- עברת טסט , ואם אפשר לקבל אישור בבדיקת אל טיפוס בטכניון.

מי שרוצה להישאר עם טרופר כדאי לחשוב .אני חושב שבמקום למקור במחיר מצחיק כדאי לבדוק את זה . :?

sagigush
07-07-06, 10:49
איליה
שאלה לא משוגעת בכלל אתה לא הראשון !!

בקישור הבא יש את כל החלקים , סיפור דיי יקר אבל אפשרי

תצתרך גם להחליף את הסרן האחורי

http://www.independent4x.com/category.html?UCIDs=1109488

חגי
07-07-06, 13:24
קודם צריך למצוא סרן DANA 44 עם ביצה בצד נוסע .

והכי מוזר יהיה לראות רכב עם עלים מלפנים וסלילים מאחור.

נמרוד
07-07-06, 23:58
צריך סרן עם ביצה בצד הנוסע?

אפשרות אחת, זמינה וזולה עד גיחוך, היא סרן דנה 30 מסיקס. הסרן הזה עושה עבודה מצויינת בגרסאות שונות מתחת לסיקסים/סופות/צ'רוקי/גראנד/רנגלר, עם צמיגי 31 אין לו שום בעייה ולא תהיה גם מתחת לטרופר שהוא קצת כבד יותר. תצטרף להתאים יחסי העברה מן הסתם לסרן האחורי המקורי של הטרופר - 150$, יש את כל יחסי ההעברה האפשריים לדנה 30. ההיגוי לדעתי ניתן להתאמה.

אפשרות שנייה, סרן חזק יותר משמעותית גם עם ביצה בצד הנוסע, זה סרן טויוטה 8 אינץ' קדמי מהיילקס מודל 97 ומטה. סרן מעולה ואיכותי שיחזיק 33 בלי בעייה מתחת לטרופר, אבל ההתאמה שלו תהיה יותר קשה בגלל מערכת ההיגוי המוזרה של ההילקס. עדיין יהיה צורך להתאים יחסי העברה - 150$, ולדעתי התאמת מערכת ההיגוי נכון שתעשה על ידי הזמנת קיט cross-over-steering לסרן הזה, סד"ג של 300$ (כל המחירים כמובן מחירי "שם").

רוב העבודה תהיה בכל מקרה על המתלים, שצריך לבנות מחדש. אפשרות אחת היא קפיצי עלים, פתרון יחסית פשוט, זה מה שמופיע בכתבה ששדיא צירף. פתרון אחר הוא לבנות מתלה קפיצי סליל עם זרועות רדיוס של לנדרובר, פרויקט לדעתי האישית בסדר גודל אחד יותר מסובך מאשר קפיצי עלים.

האופציה הריאלית יותר מבחינה כספית זה באמת קפיצי עלים, וסרן דנה 30 של סיקס שהוא כמעט בחינם.

אלון_ק
08-07-06, 12:55
תגיד, למה לך בכלל סרן חי קדימה? מה אתה מנסה להרוויח?

ILIYA
09-07-06, 11:13
אלון שלום , לא ברורה לי מה השאלה .
הבעיה של טרופר , מי שמכיר - מהלכי מיתלים קידמיים .
קננת יש לי, פגוש צינורות בניעה מיוחדת יש לי , סמוראי אני לא מחפס .
אני משתמש בטרופר בנסיות יום , יום ובסופי שבוע יורד לשטח.
אני כבר למדתי את המוגבלות של טרופר עקב מיתלים הניפרדים מקדימה ומה שאפשר היה לשפר שיפרתי ( מוטות פיטול של TJM , חיזוק של מוטות הגה , הרכבת מוט הגה ) אך עדיין זה לא סרן חי. לטרופר יש הכול ( סלון נוח, מנוע חזק , ולדעתי מאוד עמין , מהלך מיתלה אחורי פנטסתי ורק חסר סרן חי מקדימה.
אני לא מתכוון להיתפטר מהאוטו משופר מאוד ונוח במכירה , ( מקבלים היום מחירים מצחיקים ) אז למה לא ללכת עד הסוף ולא לשפר את האטו עד לסוף מושלם.
:?:

ILIYA
09-07-06, 12:20
תיקון קטן , התכוונתי להרכבת בולם הגה .

אלון_ק
09-07-06, 13:04
יפה, קיוויתי שזו תהיה התשובה. עכשיו שאלה אחרת לי אליך: אם כל מה שאתה רוצה זה מהלך נאה, למה אתה לא בודק כיוון של בנית המתלה הקדמי מחדש עדיין כIFS, עדיין כמק'פירסון? גם ממתלה נפרד אפשר לקבל מהלכים גדולים בהרבה ממה שיש לך מאחור (גם עם דרופ קיט...). נכון, זה יהיה יותר מסובך הנדסית מהתקנת סרן חי, זה כנראה יהיה קצת יותר יקר, אבל אתה תקבל תוצאה הרבה יותר טובה ולא פחות חשוב, הרבה פחות בולטת מבחינה חוקית.

זה יהיה יותר נח במידה שלא ניתן לתאר. יהיה לך רכב שיוכל לגהץ כמו שפאג'רו קינג לעולם לא יוכל, יהיו לך מהלכי מתלה לבחירתך (אני לא הייתי משתולל יותר מדי, כמה אתה רוצה זו בחירה שלך אבל בכ"ז - יותר אומר יותר יקר), יהיה לך היגוי מדוייק והאוטו ישאר נח יחסית לאיך שהוא יהיה עם סרן חי.

לא עמדתי להציע לך להחליף רכב, אתה לא צריך אותי בשביל לדעת שזו הדרך הקלה. ציינת את זה בתחילת השרשור...

sagigush
09-07-06, 13:49
איליה

ניתן לשפר מהלך קידמי ללא החלפת סרן ובתהליך יותר פשוט שאינו בולט לעיין (חשוב ביותר )
אני חושב שהעלות גם הרבה יותר זולה

נכון ש סרן נותן יותר אבל עדיין הפתרון נותן הרבה

אופציה שפויה ביותר היא הפיכת ה BALL JOINT של זרועה A עליונה מתחת לזרועה במקום מעל במקור , עם ספייסר שמרחיק את ה BALL JOINT כ 10 מ"ממתחת לזרועה
בנוסף מחליפים את גומיית ה BUMP STOP לגומיה נמוכה מאוד
משלבים אם מוטות מיצבים פריקים
ולסיום מנמיכים ב 1 אינ"צ את הדיפרנציאל הקידמי

חשוב צינורות ברקס ארוכים יותר והופה יש לך מהלך מתלה גיבור ל IFS לפחות פי 2 יותר יעיל

בנוסף כל החלקים קיימים וניתן לקנות אותם אצל כמה פסיכים בארה"ב

סך בכל פחות מ 1000 דולר לחלקים

אני יעלה קישור לאתרים אם תמונות בקרוב

ILIYA
09-07-06, 14:26
תודה רבה לתגובות .
קיים סט לשיפור מיתלים ניפרדים של טרופר , עליו מדבר איתי.
מאוד מעניין עד כמה מקבלים שיפור במהלכי מתלה. איך אפשר להסיג , ומה המחיר .
אולי אפשר להרגן קבוצה לקנות קבוצתי.

סוזי המשתוללת
09-07-06, 15:27
דיברתם כל כך הרבה על הכל
סרן כזה או אחר מתלה כזה או אחר אבל את הבסיס לבעייה לא באמת פתרתם
הוא מתלונן על מהלך המתלים של הifs
במקום להתמודד עם מערכות מתלים מסובכות / בעיות היגוי מורכבות /יציבות כיוונית וכו' יותר פשוט לנעול את הסרן ולקבל את התוצאה האבסולוטית ששום מיתלה לא ייתן מה גם שלדעתי לאילייה גם אין נעילה אחורית(תקן אותי אם אני טועה )
שתי נעילות arb והרכבה יעלו פחות מכל הגשעפט הנ"ל והכי חשוב לא יפגעו במאום מהתכונות הטובות של הטרופר כרכב כביש , לא יפגעו בחוקיות שלו , והכי חשוב ייתנו לו בשטח מה ששום סרן חי פתוח לא ייתן
יותר מזה נעילה קדמית תמנע מצב של שבירת קורונה /דיפ קדמי כתוצאה מהאצה פתאומית של אחד הגלגלים הקדמיים עקב איבוד אחיזה רגעי
פעם כשיהיה לי כסף זו תהיה הדרך :)

ILIYA
09-07-06, 15:50
בקשר לנהילות הכל נכון, רק...
בסרן אחורי של טרופר אפשר להרכיב נעילה של ARB ברכבים עד ספטמבר 2000 , לאחר זה שינו את הדיפרנציאל ואין אליו נעילה.
להרכבתי נעילה אחורית כעדיין לא הרגשתי צורך , מהלך מיתלה ו- LSD עושים את העבודה . ולנועלים של ARB לטרופר היתה בעיה ורק לסרן אחורי ורק לטרופר .
נעילה קידמית זה פיתרון טוב אך עדיין לא תוחל להבור מעברים כמו בתמונות של קישור ששלך איתי , מהלך מיתלה + נהילה , יותר טוב מרק נעילה.
נעילה קידמית + קומפרסור = קרוב ל- 10000 ש"ח
בחשוב מהיר הרכבת סרן חי ( של הילקס לדוגמה ) עם נעילה חשמלית יכול להגיע לדעתי מקסימות ל 20000 ש"ח או פחות.

אלון_ק
09-07-06, 17:30
למען הסר ספק:
עבור התקדמות הרכב, עדיפות הנעילה על המהלך היא משמעותית לאין ערוך. אין ספק שעדיף שניהם, אבל אם או זה או זה אז נעילה. אתה מוזמן לבצע חיפוש בנושא, יש כמה דיונים שמסבירים למה מאוד טוב.

אם אתה מדבר על השקעה של כאלו סכומים במתלה קדמי, לך לארז מאוברלנד ותשאל אותו כמה יעלה לך שהוא יבנה לך מתלה קדמי לבקשתך. בשביל מה שאתה רוצה, אני לא רואה סיבה לעבור לסרן חי אבל אני רואה כמה סיבות למה לא.

חגי
09-07-06, 19:42
איליה יש לי 2 הצעות בשבילך .

1. תשאיר את הטרופר כמו שהוא ותקנה בנוסף סיקס\סופה לטיולים .

2. תמכור את הטרופר ותקנה פאטרול (ראיתי אחד משומש למכירה באינטרנט) .

מה אתה אומר?

asafk
09-07-06, 19:59
בקשר לנהילות הכל נכון, רק...
בסרן אחורי של טרופר אפשר להרכיב נעילה של ARB ברכבים עד ספטמבר 2000 , לאחר זה שינו את הדיפרנציאל ואין אליו נעילה.
להרכבתי נעילה אחורית כעדיין לא הרגשתי צורך , מהלך מיתלה ו- LSD עושים את העבודה . ולנועלים של ARB לטרופר היתה בעיה ורק לסרן אחורי ורק לטרופר .
נעילה קידמית זה פיתרון טוב אך עדיין לא תוחל להבור מעברים כמו בתמונות של קישור ששלך איתי , מהלך מיתלה + נהילה , יותר טוב מרק נעילה.
נעילה קידמית + קומפרסור = קרוב ל- 10000 ש"ח
בחשוב מהיר הרכבת סרן חי ( של הילקס לדוגמה ) עם נעילה חשמלית יכול להגיע לדעתי מקסימות ל 20000 ש"ח או פחות.

אז ככה...
תחליף את הסרן האחורי לסרן ישן יותר + נעילה. אפשרי? זה ייתן לך כל כך הרבה מבחינת עבירות, שאתה לא תאמין. אחרי זה, תנעל גם את הקדמי, ובכלל... אם גם זה לא יספיק- אז תתחיל לחשוב על דברים כמו הרכבת סרן קדמי. כי אם תרכיב סרן קדמי, אתה תקבל הרבה, אבל פשוט תהרוג את הטרופר המסכן. זה כבר לא יהיה טרופר- לא נוח ולא כלום- גבוה מדי, מתנדנד גם בכביש וגם בשטח, ועוד הרבה דברים רעים.

לטפל קודם כל בשינוי מבנה משמעותי ורק אח"כ להרכיב נעילות... נשמע לי סדר קצת הפוך.

אסף.

ILIYA
09-07-06, 21:00
חגי שלום . אתה לא חייב לפרת לי מה יש בסופה שלך. רכב חיתי ועם זכור לך גם נסעתי בו. רכב מאוד מחובד מבחינתי . ואתה צודק זה גם פיטרון .
אתם צודקים ואולי בכל זות לעשות מעמץ לשפר את המיתלים הקיידמים ונעילה קידמית.
שוב אני חוזר, לדעתי אין צורך להררכיב נעילה אחורית של ARB ( בסרן שלי עוד אפשרי ) מכמה סיבות . היום גם מאוד קשה להסיג ,רק לפי הזמנה .
1 - מהלך מיתלה + LSD עובדים ביחד נההדר.
2- נעילה אחורית לטרופר של ARB , מאוד בעיתית.

ronaldo
10-07-06, 11:11
איליה יש לי 2 הצעות בשבילך .

1. תשאיר את הטרופר כמו שהוא ותקנה בנוסף סיקס\סופה לטיולים .

2. תמכור את הטרופר ותקנה פאטרול (ראיתי אחד משומש למכירה באינטרנט) .

מה אתה אומר?

חגי בבקשה, אולי זה הגיוני...אבל אתה הורג את הדיון על הטרופר!
מכל "שגעון" של איליה אני לומד ממנו ומהדיונים ומתחיל לחסוך כסף.

סוזי המשתוללת
10-07-06, 12:40
איליה
אני ראיתי אצל פרוג'יפ טרופר מהדגמים החדשים עם שתי נעילות
לא מרכיבים נעילה קדמית לפני אחורית מכיוון שאז מרבית העומס יהיה על הקדמי בעוד שהוא הסרן החלש יותר
הרכב של חגי לא יהיה שווה כלום בלי הנעילות וכך גם כל רכב אחר אחרי שתנהג בשני רכבים זהים למעט נעילות תבין את ההבדל

חגי
10-07-06, 12:48
לדעתי אילייה יהרוג את האוטו .

ההצעה היא אישית לאילייה ,מאחר ואני מכיר אותו ואת הראש שלו די טוב .

לדעתי ההצעה גם לגיטימית לשרשור(אולי היא לא ברוח האתר), בהתחשב במדינה בה אנו חיים.

אני אפתח אולי שרשור אחר בנושא "שיפורים ברכב שלא ע"י מהנדס מוסמך" בו אעלה לדיון את נושא השיפורים מרחיקי הלכת הללו ,שמתבצעים ע"י אנשים שאולי יש להם המון ניסיון בבניית רכבי עבירות אבל מהנדסי רכב הם לא.

חגי.
שלא מבין בזה כלום

נ.ב.
1. מאחר ואני חבר של איליה ואכפת לי ממנו ,לא הייתי רוצה לראות אותו מסתבך עם החוק בגלל שינויים כאלה ואחרים.

ILIYA
10-07-06, 14:20
שלום לסוזי .
אין לי ספק שקודם יש להרכיב נעילה אחורית ואז לחשוב על קידמית .
רק שוב אני חוזר זה קשור לטרופר ורק לטרופר :

1-קיימת אפשרות להרכיב נעילה אחורית לסרנים של טרופר רק עד ספטמבר 2000 . לחדשים יותר אין ביכלל אפשרות להרכיב נעילה .

2- נכון מאוד יש כמה טרופרים עד שנת 2000 שהרכיבו נעלה אחורית של ARB וקיימת בעית דליפה של אוויר בתוך הנעילה ,בטרופר של שרון עד היום לא הצליחו להיתגבר על הבעיה ,חשבו עד כדאי כך שסרן עקום והיחלפו את הסרן , שום דבר לא עזר.
מה שידוע לי מחברת ARB התקבלה תשובה שקיימת בעיה בסרן של טרופר ולא בעיה בנהילה ועקב כך הסרן הוחלף בשנת 2000
היום אין להסיג את הנעילה האחורית לטרופר בישראל רק לפי הזמנה .

3- אין שום בעיה עם נעילת ARB קידמית לטרופר ומתאימה לכל השנים .

4-לטרופר מורכבת "נעילה" LSD , אם מקפידים על החלפת שמן דיפרנציאל מתאים ל-LSD ובזמן,זה מחזיק מעמד שנים (אצלי זה עובד עדיין טוב לאחר 300000 ק"ם ) וביחד עם מהלך מיתלה טוב ( אך עדיין לא כמו אצל איתי ) עושה את עבודת שטח מצוין.

אלה הסיבות שאנשי טרופר חושבים על נעילה קידמית קודם לאחורית .

לחגי, חבר תודה על הדעגות , מאוד מעריך את זה. :grin:

sofanish
12-07-06, 16:30
יפה, קיוויתי שזו תהיה התשובה. עכשיו שאלה אחרת לי אליך: אם כל מה שאתה רוצה זה מהלך נאה, למה אתה לא בודק כיוון של בנית המתלה הקדמי מחדש עדיין כIFS, עדיין כמק'פירסון? גם ממתלה נפרד אפשר לקבל מהלכים גדולים בהרבה ממה שיש לך מאחור (גם עם דרופ קיט...). נכון, זה יהיה יותר מסובך הנדסית מהתקנת סרן חי, זה כנראה יהיה קצת יותר יקר, אבל אתה תקבל תוצאה הרבה יותר טובה ולא פחות חשוב, הרבה פחות בולטת מבחינה חוקית.

זה יהיה יותר נח במידה שלא ניתן לתאר. יהיה לך רכב שיוכל לגהץ כמו שפאג'רו קינג לעולם לא יוכל, יהיו לך מהלכי מתלה לבחירתך (אני לא הייתי משתולל יותר מדי, כמה אתה רוצה זו בחירה שלך אבל בכ"ז - יותר אומר יותר יקר), יהיה לך היגוי מדוייק והאוטו ישאר נח יחסית לאיך שהוא יהיה עם סרן חי.

לא עמדתי להציע לך להחליף רכב, אתה לא צריך אותי בשביל לדעת שזו הדרך הקלה. ציינת את זה בתחילת השרשור...

אלון
האם אתה מתכוון למשהו בסגנון הבא
http://www.brian894x4.com/WCORIFSINSTALL.html

איתי

אלון_ק
12-07-06, 17:32
כן.

hiprex
21-07-06, 13:00
מעבר לעניינים הטכניים, מה עם הטסט ...?

Flying_Dragon
27-10-06, 12:43
שלום לחברי הפורום
ני חדש בנושא ובעלים של טרופר 3.1L שנת 94.
מרוב מוסגים ושמות איבדתי אותכם.
בלי להחליף סרן קדמי מה ההמלצה להגדיל תנועה אאודה אם תסבירו ו תשלחו קישורים לאתרים

תודה

Flying_Dragon
29-10-06, 16:32
שלום לאנשי הפורום

אני די חדש לכל נושא הגדלת טווחי תנועה בסרנים ושיפורי הרכב. היתי רוצה להבין את המושגים והן להגדיל את המהלך של הסרן הקדמי. באחורי אני מתכנן לבנות drop kit.
איך אפשר להגדיל טווח של הסרן הקדמי ללא בחלפה לסרן dana 30 או דומיו. אלא להישאר אם התצורה הנוכחית ולא למשוך את תשומת ליבם של הבוחנים במבחני הרישוי.
מה זה IFS, מק'פירסון.

אודה לכם על העזרה שלכם

-->