PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספת מזגן אחורי למזגן קיים

gali
07-07-06, 13:33
שלום חברים, נראה לי שפורום הבונים יתאים לשאלה הבאה.

אני מעוניין להוסיף יחידת מזגן אחורית לרכב (110 סגור), כרגע קיימת יחידה קדמית של אוטוקור שמתפקדת מצויין אך היא לא מספיקה לקרר נפח שכזה.
מה אני צריך בכדי לבנות לבד יחידה שכזו?
1. האם יחידה קדמית קומפלט כלשהיא (של פרייבט) תתאים?
2. האם ישנו צורך בעוד מדחס? (עד כמה שהבנתי אוטוקור מציעים מזגן מפוצל על אותו המדחס כך שאפשרי מדחס יחיד).
3. באם חיבור למדחס הקיים אפשרי, האם היחידה האחורית יכולה לעבוד באופן עצמאי, או רק לאחר הפעלת הקדמי?
4. באם חיבור למדחס קיים אפשרי, איך מתבצע חיבור שכזה והאם ישנו צורך בהחלפת פריט כזה או אחר במע' הקיימת?

את צמת צנרת הגז והחשמל חשבתי להעביר מתא המנוע (שם ממוקם המדחס) אל מתחת לרכב בצמידות לקורת שלדה (בחלקה הפנימי) ועד לחלקו האחורי של המרכב, שם להכנס לתוך הרכב.
בתמונה המצורפת מתוארת יחידה אחורית של אוטוקור לדיפנדר 110, ניתן לראות שהמפזרים נמצאים ממש מאחור וצמוד לתקרה. אני חשבתי להתקין אותם מיד אחרי הספסל האחורי של הנוסעים צמוד לתקרה, כך שתהיה גישה וניתן יהיה לכוון/להפעיל את היחידה.
אם אני אצמד לרעיון של אוטוקור אאלץ להתקין את הפיקוד קרוב אלי בקדמת הרכב.

אשמח לקבל חוות דעתכם + רשימת מכולת לפרויקט שכזה ובין היתר אשמח לראות תמונות של יחידות מיזוג אוויר אחוריות מותקנות אם למשהו מכם מותקנת אחת כזו.

דבר נוסף, מהי יחידת מיזוג פורמולה שמותקנת ברוב הסופות?

barak4*4
07-07-06, 15:36
בדיוק השבוע סיימתי לסדר את מערכת המיזוג באופן סופי, כך שהברזל עוד חם ואוכל לענות על רוב השאלות.
אצלי מזגן של אוטוקור (בעצם שניים), אחד קדמי ואחד אחורי. עד כה האחורי לא עבד. השבוע סידרתי אותו (מפוח שנשרף) ואיכות החיים השתפרה פלאים. פתאום כל הקבינה מקוררת לא רק הפנים של הנהג.
עליית מדרגה רצינית באיכות החיים.

שלום חברים, נראה לי שפורום הבונים יתאים לשאלה הבאה.

אני מעוניין להוסיף יחידת מזגן אחורית לרכב (110 סגור), כרגע קיימת יחידה קדמית של אוטוקור שמתפקדת מצויין אך היא לא מספיקה לקרר נפח שכזה.
מה אני צריך בכדי לבנות לבד יחידה שכזו?
כן, של ואנדורה, מתאימה בול ומקררת טוב יותר מהמזגן של אוטוקור.
2. האם ישנו צורך בעוד מדחס? (עד כמה שהבנתי אוטוקור מציעים מזגן מפוצל על אותו המדחס כך שאפשרי מדחס יחיד).
לא, המדחס המקורי של אוטוקור מספיק.
3. באם חיבור למדחס הקיים אפשרי, האם היחידה האחורית יכולה לעבוד באופן עצמאי, או רק לאחר הפעלת הקדמי?
כן, כל יחידה יכולה לעבוד לבדה, בכל קונפיגורציה או שתיהן ביחד.
4. באם חיבור למדחס קיים אפשרי, איך מתבצע חיבור שכזה והאם ישנו צורך בהחלפת פריט כזה או אחר במע' הקיימת?
לא ממש זוכר, אגש להציץ ברכב מאוחר יותר.

את צמת צנרת הגז והחשמל חשבתי להעביר מתא המנוע (שם ממוקם המדחס) אל מתחת לרכב בצמידות לקורת שלדה (בחלקה הפנימי) ועד לחלקו האחורי של המרכב, שם להכנס לתוך הרכב.
לא צריך להמציא את הגלגל, בוא ותראה איך זה מותקן אצלי (אנחנו גרים קרוב אם אני זוכר נכון).
בתמונה המצורפת מתוארת יחידה אחורית של אוטוקור לדיפנדר 110, ניתן לראות שהמפזרים נמצאים ממש מאחור וצמוד לתקרה. אני חשבתי להתקין אותם מיד אחרי הספסל האחורי של הנוסעים צמוד לתקרה, כך שתהיה גישה וניתן יהיה לכוון/להפעיל את היחידה.
אם אני אצמד לרעיון של אוטוקור אאלץ להתקין את הפיקוד קרוב אלי בקדמת הרכב.

אשמח לקבל חוות דעתכם + רשימת מכולת לפרויקט שכזה ובין היתר אשמח לראות תמונות של יחידות מיזוג אוויר אחוריות מותקנות אם למשהו מכם מותקנת אחת כזו.

דבר נוסף, מהי יחידת מיזוג פורמולה שמותקנת ברוב הסופות?

הכי טוב שתדבר עם רמי החשמלאי, הוא מתקין יחידות של וואנדורה ברכבים שמטיילים במדבר עם 9 אנשים (רכבי טיולים) והמטיילים מתלוננים שקר להם. היום ראיתי רכב שכזה שרמי עבד עליו, בהחלט מרשים. קר מאוד, הרבה יותר קר מאצלי (ואני לא מתלונן כלל על יכולת הקירור ברכב שלי), קר יותר ממזגן בפרייבט יפאני חדש.

בכל אופן, כמו שאמרתי, אתה מוזמן אלי לראות איך המערכת מותקנת ולהתרשם מיכולת הקירור.

sherifon
07-07-06, 18:06
לא הייתי נלחם עם כל זה !
הייתי מוסיף מאוורר\ים בין המושבים הקידמיים לאחוריים - אפילו כאלה של מחשב !
או שהייתי תולה יחידה כמו שנמצאת במרכוליות מעל דלת הכניסה ש"ממחזרת את האויר פנימה חזרה לחנות , אז הייתי בונה משהוא על אותו העקרון !

הצללה לחלונות יכולה גם כן לעזור !

**** התשובה הזאת היא דוגמא לתשובה לחלוטין לא רלוונטית לשאלה. אם מדובר על סוג של הומור - תודה, צחקנו, תחסוך לנו את זה בעתיד. - המערכת ****

shmil
07-07-06, 20:35
לא ממש זוכר, אגש להציץ ברכב מאוחר יותר.

צריך לנתק חיבור בצינור היציאה של המדחס, וחיבור בצינור החזרה של המדחס, ולהכניס שם פשוט מפצל, אחד ליציאה ואחד לכניסה. זה לא חייב להיות צמוד למדחס.
קיימים מפצלים כאלו לכל סוגי הצנרת והחיבורים.

ובאותה הנשימה, כיוון שהקדמתם במעט - בויליס מורכבים כבר שני רדיאטורים, מדחס, ושתי יחידות - קדמית ואחורית, כשהחשמל לכולם מחובר.

כן, של ואנדורה, מתאימה בול ומקררת טוב יותר מהמזגן של אוטוקור.

היחידה האחורית אצלי היא יחידה אחורית של מיצובישי L-300, היחידה הקדמית של 205, כולל רדיאטור החימום, שעברה התאמות.
כל יחידה גם של פרייבט תתאים, אבל הקירור תלוי למדי בגודל הרדיאטור שבתוכה. יחידה שקל למצוא היא יחידה אחורית של ספארי, ונראה לי שגם היא תתאים לא רע.

אגב, יש למישהו הערכת מחיר להרכבת צנרת ולמילוי גז, כשיש צורך להריץ צינור עד קצהו האחורי של הרכב?

gali
08-07-06, 13:14
הי ברק, אנחנו אכן גרים קרוב. שלח לי מס' טלפון בפרטי ואני אצור קשר בהזדמנות שבוע הבא.

העניין הוא כזה, אין לי רצון לשלם 5000 ש"ח לפני מע"מ להתקנת מזגן אחורי. אני כמעט בטוח שאני יכול לארגן זאת לבד עד לחיבורי צנרת ומילוי גז.
אם המחיר של רמי החשמלאי סביר אז מבחינתי זמן שווה כסף ואולי אתן לו להתקין. בכל אופן אשמח לקבל את הטלפון שלו.

כיוון שאני די טרי בשוק הפירוקיות ואנשים אלו גורמים לי להתגרד, כמה לדעתכם שווה יחידת מזגן מפירוק של וואנדורה או ספארי?
האם ישנם עוד חלקים שאזדקק להם וכדאי לפרק חוץ מהיחידה הפנימית?

אם באמת היחידה של GMC כזו חזקה אני אשקול התקנה מקסימום אחורית ושליטה קדמית על הפעלה וטרמוסטט.

שמיל, הזכרת 2 רדיאטורים. הכוונה לשני יחידות מעבה של המזגן או הכוונה למשהו אחר?
עוד שאלה אליך, אתה מכיר מקום טוב לקנות יחידה כזו? ואיך ניתן לבדוק שלמות לפני קניה?

shmil
08-07-06, 16:07
הזכרת 2 רדיאטורים. הכוונה לשני יחידות מעבה של המזגן או הכוונה למשהו אחר?

הכוונה לשני רדיאטורים חיצוניים, שאם אינני טועה אכן המונח בעברית הוא מעבה.
האחד נמצא בחזית, לפני רדיאטור המים, ועליו גם מאוורר חשמלי לסיוע, השני נמצא מתחת לרכב, במקום שלא יפגע בקלות ע"י סלע חולף, וגם עליו מאוורר חשמלי משלו.

הסיבה לכפל הרדיאטורים היא כי כשמוסיפים רק יחידה פנימית על המערכת הקיימת, הרדיאטור החיצוני לא תמיד יודע להתמודד עם פיזור החום הנוסף שנוצר בעת ההוספה, ויכול להיווצר מצב בו הוספת יחידה נוספת אינה תורמת רבות להורדת הטמפרטורה.
היות ואצלי מדובר על רכב בנפח גדול, וגם כהה, וגם (עדיין) לא עם אטימה טובה כמו כלי רכב בני זמננו, לא רציתי להמר והוספתי גם רדיאטור אחורי. כך נוהגים אגב, למיטב ידיעתי, ברכבי נוסעים גדולים דוגמת ונדורה, ספארי, טרנזיט וכד'.

אגב, גם למדחסים יש שני סוגים, בעלי הספק רגיל, והספק גדול יותר. שכחתי כבר את מספר הדגם של ה-sunden הגדול, אבל המספר נגמר ב-8.

נסה לפרק בשלמותן את תעלות הפלסטיק שיוצאות ומובילות את האויר הקר מהיחידה, בתוך הרכב. אמנם זה כנראה לא יתאים 1:1 לרב שלך, אך ההתאמה לא צריכה להיות מסובכת.

אין לי מושג היכן לקנות, וגם לא כמה ירצו, אך בבדיקה שים לב לשלמות הרדיאטור הפנימי של היחידה, ולכך שבזמן הפירוק לא פגעו בצנרת ובמחברים - הם נשברים בקלות, במיוחד בחיבורי הצינורות לרדיאטור (הפנימי).
בנוסף, קל לבדוק את עבודת המאוורר - פשוט לחבר למתח ולראות שהוא מסתובב.

barak4*4
08-07-06, 16:33
הי ברק, אנחנו אכן גרים קרוב. שלח לי מס' טלפון בפרטי ואני אצור קשר בהזדמנות שבוע הבא.
נשלח.
העניין הוא כזה, אין לי רצון לשלם 5000 ש"ח לפני מע"מ להתקנת מזגן אחורי. אני כמעט בטוח שאני יכול לארגן זאת לבד עד לחיבורי צנרת ומילוי גז.
אני חושב שאצל רמי זה בסביבות ה-3K, אבל אל תתפוס אותי במילה.
אם המחיר של רמי החשמלאי סביר אז מבחינתי זמן שווה כסף ואולי אתן לו להתקין. בכל אופן אשמח לקבל את הטלפון שלו.
0522740203.

כיוון שאני די טרי בשוק הפירוקיות ואנשים אלו גורמים לי להתגרד, כמה לדעתכם שווה יחידת מזגן מפירוק של וואנדורה או ספארי?
עכשיו שהמפרקים גילו שיש ליחידות ביקוש אצל הג'יפאים, המחירים האמירו, משהו סביב ה-3K (+/-).
שמיל ענה לך על זה, אבל אין שום בעיה להשתמש במיתוג המקורי של אוטוקור (מתגים הם עוד לא למדו להרוס http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_twisted.gif ) להפעלת היחידה האחורית, זאת בהנחה כי המיתוג קיים אצלך.

אם באמת היחידה של GMC כזו חזקה אני אשקול התקנה מקסימום אחורית ושליטה קדמית על הפעלה וטרמוסטט.

שמיל, הזכרת 2 רדיאטורים. הכוונה לשני יחידות מעבה של המזגן או הכוונה למשהו אחר?
עוד שאלה אליך, אתה מכיר מקום טוב לקנות יחידה כזו? ואיך ניתן לבדוק שלמות לפני קניה?

rlzel
08-07-06, 22:21
אצלי התקנתי יחידה של יונדאי H1 ,יושבת מעל הדלת האחורית מתאימה בול.ההיתרון שלה על היחידה של אוטוקור זה שהאויר נשאב מלמעלה,המפוחים של אוטוקור נוטים להשרף מאחר והם שואבים אויר מאיזור הרגליים.היחידה מתחברת למדחס הקיים וניתן להפעיל אותה רק כשהיחידה הקדמית עובדת כמובן שאין קשר לעוצמת האויר עליה ניתן לשלוט בלי לחוד.כמו כן הרבה יותר זול מאוטוקור.
אני נוסע באיזור ים המלח עם 8 מטיילים באמצע היום ונעים באוטו.
נועם צרפתי ביצע את ההתקנה אצלי ואני ממליץ בחום.
הראל

barak4*4
09-07-06, 07:33
אצלי התקנתי יחידה של יונדאי H1 ,יושבת מעל הדלת האחורית מתאימה בול.ההיתרון שלה על היחידה של אוטוקור זה שהאויר נשאב מלמעלה,המפוחים של אוטוקור נוטים להשרף מאחר והם שואבים אויר מאיזור הרגליים.
הם לא נשרפים בגלל שהם שואבים אוויר מאיזור הכנפיים, הם נשרפים כי הם ממוקמים מחוץ לקבינה, מתחת לכנף השמאלית.
הם מקבלים את כל האבק / בוץ / מים שעפים מהגלגל האחורי.
הדבר היחיד שמגן עליהם זו פחית אלומינים דקה. באוטוקור בונים על זה שעמידות התיבה (פלסיק בשני חלקים המודבק עם דבק) תמנע כניסה של כל המזיקים שצויינו למערכת.
כמו שאנחנו רואים, זה לא ממש עובד לאורך זמן.
היחידה מתחברת למדחס הקיים וניתן להפעיל אותה רק כשהיחידה הקדמית עובדת כמובן שאין קשר לעוצמת האויר עליה ניתן לשלוט בלי לחוד.
אם המערכת מורכבת על בסיס המיתוג של אוטוקור, אמורה להיות לך האפשרות להפעיל כל יחידה בנפרד.
כמו כן הרבה יותר זול מאוטוקור.
אני נוסע באיזור ים המלח עם 8 מטיילים באמצע היום ונעים באוטו.
לזוגתי קר מידי, אז היא נוסעת עם היחידה האחורית פועלת בלבד (http://jeepolog.com/forums/images/smilies/confused.gif ), אצלי המזגן האחורי במלא העוצמה והקדמי פועל על מהירות בינונית. זה מספיק לקרר את כל הרכב בימים אלו.
נועם צרפתי ביצע את ההתקנה אצלי ואני ממליץ בחום.
הראל

המפוח האחורי שנשרף (ככה רכשתי את הרכב):

http://img95.imageshack.us/img95/1493/p7020006resize9le.jpg (http://imageshack.us/)

http://img225.imageshack.us/img225/8594/p7020007resize2hk.jpg (http://imageshack.us/)

אם אצלך המפוח שואב מלמעלה, האם הוא יושב בתוך היחידה האחורית (בתוך הרכב) או שמא הוא נמצא על הגג (בחוץ)?

gali
09-07-06, 09:48
אני לא רואה כל סיבה להוציא המפוח אל מחוץ לרכב.

כל התירוצים אצלי הם הפוכים. לא רוצה אבק בטעות, לא רוצה אוויר חם שיכנס למע' (נצילות סליל הקירור רק תרד) ולא רוצה להחליף מפוח כל חצי שנה.

הסיבות בעד יכולות להיות חסכון בנפח פנימי, שקט תעשייתי של יחידת המפוח (לא ששומעים משהו בדיפנדר חוץ מגלגלי שיניים ומנוע) והחביבה האחרונה היא הכנסת אוויר צח לקבינה מבחוץ (אני מעדיף לפתוח חלון פעם בשעה בכדי להחליף את האוויר ברכב.
נוסף לכל אני רואה את הקבינה האחורית של הדיפנדר כאינסופית ולכן אין לי בעיה להקצות מיקום וקצת נפח לקופסת המפוח והסינון בפנים.

אני מבחינתי מתפנה השבוע ממספר סידורים ואתחיל בפרויקט, אם יבוצע לבד אני מבטיח תמונות וסיפור דרך, אם יבוצע ע"י רמי החשמלאי אני יכול להבטיח רק תמונות.

בכל אופן אשמח לעוד טיפים אם ישנם.

asafk
09-07-06, 11:59
ברק, המפוח השרוף הוא בגלל הזנחת נקיון הפילטר. לקח חשוב לכל בעלי המזגנים. במקרה של היחידה הספציפית הזו, המיקום שלה הוא כזה שחייבים להקפיד במיוחד.

אסף.

rlzel
10-07-06, 10:09
ברק,
כשאני נוסע לבד גם הקדמי מספיק...המבחן האמיתי הוא רכב מלא מטיילים כשבחוץ יש למעלה מ40 מעלות ונוסעים בנסיעה איטית בשטח, והיחידה של היונדאי עומדת בזה בכבוד.המפוח יושב מעל הדלת האחורית בתוך האוטו ולא פוגע בנוחות של האנשים שיושבים מאחור.
הראל

קונסטון
24-02-14, 19:20
בבקשה המלצה לבעל ניסיון מוכח בתיקון מזגן בדיפנדר 110 - 300TDI
לאחר שקראתי רוב הקישורים ואהזהרות לגבי הפלסטיקים בד-בורד ודרכי פירוק היחידה האחורית. ולאחר שבעלי ניסיון אקראיים שפניתי אליהם, התחילו לנחש לגבי מבנה המערכת.
מי לדעתכם ממש שולט ויכול לתת פתרון מלא הוגון היום

- - - Updated - - -

בבקשה המלצה לבעל ניסיון מוכח בתיקון מזגן בדיפנדר 110 - 300TDI
לאחר שקראתי רוב הקישורים ואהזהרות לגבי הפלסטיקים בד-בורד ודרכי פירוק היחידה האחורית. ולאחר שבעלי ניסיון אקראיים שפניתי אליהם, התחילו לנחש לגבי מבנה המערכת.
מי לדעתכם ממש שולט ויכול לתת פתרון מלא הוגון היום

shachar
24-02-14, 21:40
המזגן הוא כנראה של אוטו קור

רמי מכפר מנחם מכיר ומטפל בהם בלי לנחש....

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

קונסטון
25-02-14, 17:35
תודה

המזגן הוא כנראה של אוטו קור

רמי מכפר מנחם מכיר ומטפל בהם בלי לנחש....

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

drorbo
25-02-14, 19:54
אני התקנתי יחידה בין שניי המושבים הקדמיים צמוד לקבי
פועלת עצמאית עלתה 1000₪ כולל התקנה
דבר איתי
דרור
0507008666

drorbo
25-02-14, 19:54
אני התקנתי יחידה בין שניי המושבים הקדמיים צמוד לקבי
פועלת עצמאית עלתה 1000₪ כולל התקנה
דבר איתי
דרור
0507008666

אבנר ברוך
06-07-17, 15:03
אני מבצע הנשמה לשרשור הישן.....

תעלו פה עדכונים ותמונות של התקנת יחידות מיזוג, עדיף כמובן התייחסות לדיפנדר 110.

אני החלפתי את אוטוקור בפורמולה בקירית אריה פ"ת (אשר מזגנים, 0522549732). היחידה מותקנת לימין לוח השעונים.
תמונות ניתן לראות כאן (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3555-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%93%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7% 99%D7%95%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%A4%D7%A0%D7%93%D7% A8-%D7%91100?page=2#comments).

בתום שלוש שנים אני יכול לסכם:

בהשוואה לאוטו(זבל)קור שהיה מותקן קודם, יחידת הפורמולה משדרגת את תא הנוסעים בכמה רמות, אך עדין היא מיתקשה לעמוד בהבדלי טמפ' או לחות גבוהים.
נתיך 15 אמפר הוחלף ל 25 אמפר
התקנה מקצועית ושירות מצויין

אני שוקל להתקין יחידה נוספת מעל הדלת האחורית.

andy.shaked
07-07-17, 10:13
אשמח לדעת איפה אפשר לרכוש יחידה אחורית.
אני מחפש יחידה עילית כמו של יונדאי H1 כדי לחבר למיזוג של הטראנו

cj 64
07-07-17, 13:19
יש לי יחידה קטנה שאולי תצאים לך 0506504300

ymandel
23-08-20, 19:11
מחיה את השרשור הותיק...
אני גר באירופה, מחזיק שני דיפנדרים Tdi300.
בשנות ה90 המוקדמות כמעט לא נמכרו באירופה דיפנדרים עם מזגן, כנראה שהיה קר יותר/קהל היעד היה מפונק פחות.
אני מחפש פתרון מיזוג, ומכיוון שאני לעתים בישראל חשבתי לפנות לחכמת ההמונים של ג'יפולוג.
מזגן מקורי לא באמת מספיק לקרר 110 ביום חם, קיטים "מקוריים" עולים הון, אני חשמלאי קטן ביותר...
ניתן למצוא מדחסים משומשים יחסית בזול.
מישהו מוכר קיט משומש?
פתרון מדף אחר?
חשיבה מחוץ לקופסה?

לתשובתכם המחכימה אודה,

ymandel
23-08-20, 19:56
העברתי לפורום לנדרובר, לא מצליח למחוק את ההודעה.

-->