PDA

צפייה בגרסה מלאה : צנורות ניקוז

אורן71
08-07-06, 08:51
כניראה שצינור הניקוז של המזגן בגראנד שלי נסתמו (מים נקיים מתחת לשטיח הנוסע).
ניסתי למצוא את צינור הניקוז ללא הצלחה, נראה לי שהוא נמצא בתוך הקורה של השילדה (משם מטפטפים המים) ולשם אין לי גישה.
האם אני מפספס משהו?
אשמח אם תוכלו להסביר איך ניתן להגיע לצינור ע"מ לשחרר את הסתימה.

grand
08-07-06, 11:49
בבקשה.
http://home.sc.rr.com/janet/TSB/24-06-96.htm

הקופסא המתוארת נמצאת מתחת לשטיח בצד הנוסע בקיר האש.

אורן71
08-07-06, 12:00
גראנד
המון תודה

אורן71
16-07-06, 17:30
בצעתי את האמור לפי הקובץ שגראנד צירף.
קדחתי את החור והעברתי סטלבנד לכל האורך, ולא לא יצא שום לכלוך.
יש לציין שגם קודם לכן היתה יציאת מים של המזגן מלמטה (מתוך השילדה).
למרבה הצער לאחר יבוש טוטלי של השטיח בצעתי טיול בשטח אתמול עם מזגן דולק כל היום, ובסוף היום המצב חזר לקדמותו הווה אומר מי המזגן יוצאים מהשילדה (נראה תקין) אבל שטיח הנוסע מוצף לגמרי במים נקיים ולא מסריחים אולם חמים מאוד לאחר הנסיעה (אולי החימום מהאגזוז שעובר למטה????) או שמה בכל זאת מים מרדיאטור פנימי??
מצד שני אלו מים ולא נוזל קירור בכמות גדולה מאוד!! אין לי חוסר של נוזל ברדיאטור, והאיזור של קופסת המזגן (בצד הנוסע) יבשה לגמרי.
למשהו יש רעיונות? אני כבר מיואש.
תודה מראש.
אורן.

grand
16-07-06, 19:26
המים האלה מהמעבה הפנימי של המזגן שנמצא מאחורי התא כפפות.
יש שם מעין אמבטיה וכאשר היא מתמלאת והניקוז אינו טוב, אז יש זליגה של מים החוצה, יתכן שהסתימה שלך במקום אחר במערכת.
בכל מקרה אותו פלסטיק שקדחת הוא הקשר היחידי בין המעבה לצנרת פינוי הנוזלים.
אני מציע לעבור לשלב ב' :lol: - הפיתרון הסופי.
לאותו חור שקדחת חבר צינור גומי גמיש, תאטום היטב בסיליקון מסביב, וזמנית חבר אותו לאיזה בקבוק או כלי כיבול נוח אחר. אם המים ממלאים את הכלי והשטיח נשאר יבש, אז אין מנוס מלקדוח חור קטן בקיר האש מתחת לשטיח בחלק התחתון שלו ולהוציא את הצינור מחוץ לרכב, ובא לציון גואל..

ואם במקרה זה לא יעזור, תתכונן להחלפת היחידה הפנימית.

אורן71
07-08-06, 21:47
בוצע, הבקבוק צבר כמות מזערית של מים וכל השאר כרגיל על הריצפה של הרכב.
כמו כן לפני כמה ימים לאחר נסיעה עם מזגן היתה דליפה רצינית של מים נקיים מקדימה מהאיזור של הרדיאטור!!! אבל לא נוזל קירור אלא מיי מזגן קרים ולאחר דקה הפסיק הזרם ולא חזר על עצמו מאז ולא הצלחתי למצוא את מקור הנזילה המוזרה- האם למשהו היה ניסיון דומה או רעיון איך מיי המזגן מגיעים קדימה או שמה יש מקור מים אחר ברכב???

בכל מיקרה לפי סדר הפעולות של GRAND ידידנו רציתי לעבור לשלב הבא של פנייה לאיש מזגנים שיטפל בבעיה, אולם ברגע שתארתי לו את הבעיה וסוג הרכב תשובתו הייתה ש"אכלתי אותה" והוא מעדיף שלא להתעסק עם בעיה זו שכן היא לא נתנת לפתרון ואם כן זה רק לאחר הליך ארוך מאוד של ניסיון ותהייה!
משהו יכול להמליץ על מוסך מומחה או איש מזגנים שיודע לתקן בעיה זו?
לא בא לי לסחוט סמרטוטים כל הקיץ...
בתודה מראש.

Saar
07-08-06, 22:17
אם אתה מחפש מישהו להחלפת היחידה הפנימית/פירוק הדשבורד, לעמוס מזגנים בבני ברק יש ניסיון עם צ'ירוקי, אולי הוא מכיר גם גראנד.
אם מה שאתה צריך זה החלפת היחידה הפנימית, בדוק כמה יעלה לך להביא אחת מחו"ל (EBAY) לעומת קניה בארץ - ב XJ זה מאוד משתלם (פחות מ 900 ש"ח לעומת יותר מ 2000).
החלפה עצמית אפשרית אם יש לך קצת "חוש (ויכולת) טכני".

סער.

grand
07-08-06, 22:24
אין בעיה שאינה ניתנת לפיתרון.
לפי מה שאתה מתאר, רוב הסיכויים שהסתימה היא מעל אותו חור שקדחת, ביחידה הפנימית.
לכן לפני שאתה ממהר להחליף את היחידה הפנימית, (סיכוי גדול שלא יהיה מנוס מכך) תנסה שוב את התרגיל עם החדרת הקטטר רק הפעם נסה לנווט את הצינור למעלה לחלק העליון ולא למטה, אם תגיע לסתימה אז ירדו הרבה מים פתאומית.
בהצלחה.

יובל מעגן
07-08-06, 22:34
לי היתה בעיה דומה !
הצינור שיוצא מקופסת הפלסטיק לכוון השילדה לא היה אטום בחיבור לקיר האש .
את מקור הנזילה ניתן לזהוי בקלות ע"י ניגוב האזור בניר מגבת בזמן שהמזגן עובד תוך דקה אתה רואה מאיפו המים מתחילים לטפטף.
אני אטמתי את הנזילה ע"י חומר אטימה / הדבקה של 3M שנקרא 5200 .
הדבקתי את קופסת הפלסטיק לקיר האש בגב הקופסה .
עוד דבר בזמן שאתה מעביר סטלבנד הסטלבנד צריך להיות באורך של 1.5 מטר עד הקצה הקידמי של השילדה .

אורן71
14-08-06, 15:52
תודה לכל המשיבים עד כאן, ניסיתי למצוא את מקור הניזלה כהמלצת יובל-לצערי ללא הועיל.
פניתי לעמוס מזגנים וכאמור הוא לא היה מוכן לבצע את העבודה, האם תוכלו להמליץ לי על איש מזגנים שמכיר/ ויוכל בצע את העבודה?

Saar
14-08-06, 16:24
לא יודע אם יש לו ניסיון עם גראנד, אבל מעבודה קצרה שהוא ביצע אצלי ומבירור שביצעתי לפני שפניתי אליו, הוא נראה לי מקצועי והוגן:
"אבי אור" בנס ציונה (ליד אוטו-סנטר)

סער.

Saar
14-08-06, 16:25
מה לגבי "עבודה עצמית" (כמסורת ג'יפולוג)?
האם חשבת על האופציה לאתר ולתקן את הבעיה בעצמך?

סער.

אורן71
14-08-06, 16:58
מה לגבי "עבודה עצמית" (כמסורת ג'יפולוג)?
האם חשבת על האופציה לאתר ולתקן את הבעיה בעצמך?

סער.

כן בהחלט, ניסיתי לאתר את הניזילה במהלך טיול בשטח (שכן במשך השבוע הרכב אצל אישתי) ולא מצאתי אז את מקור הנזילה.
בכל מיקרה אני מתכוון לנסות עוד פעם אבל במידה ויש צורך להחליף את היחידה הפנימית ולבצע עבודה עצמית, אין לי מושג היכן ניתן לקנות את היחידה (בחו"ל) במחיר סביר כולל ההובלה והמיסים??

Saar
14-08-06, 20:36
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/EVAPORATOR-CORE-JEEP-GRAND-CHEROKEE-1995-98-w-o-ATC_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33547QQih Z019QQitemZ7956003807QQrdZ1QQsspagenameZ WD1V

שים לב שזה לדגם ללא ATC (אין לי מושג מה זה ATC, אבל זה ללא :D ) אם יש לך ATC יש דגם מתאים...

אתה יכול לשלוח אליהם מייל (לבחור בשם ג'ף, מסור לו ד"ש מסער...)
אמינים, מחיר סביר (קח בחשבון משלוח שבין 40$ ל 60$ ).

לגבי העבודה העצמית,
חפש באתרי אינטרנט בחו"ל אנשים שביצעו את העבודה, לפעמים יש תמונות והסברים...
(סתם כדי להעלות זכרונות: http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=1&item=4792 )

בהצלחה,
סער.

אורן71
14-08-06, 21:23
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/EVAPORATOR-CORE-JEEP-GRAND-CHEROKEE-1995-98-w-o-ATC_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33547QQih Z019QQitemZ7956003807QQrdZ1QQsspagenameZ WD1V

שים לב שזה לדגם ללא ATC (אין לי מושג מה זה ATC, אבל זה ללא :D ) אם יש לך ATC יש דגם מתאים...

אתה יכול לשלוח אליהם מייל (לבחור בשם ג'ף, מסור לו ד"ש מסער...)
אמינים, מחיר סביר (קח בחשבון משלוח שבין 40$ ל 60$ ).

לגבי העבודה העצמית,
חפש באתרי אינטרנט בחו"ל אנשים שביצעו את העבודה, לפעמים יש תמונות והסברים...
(סתם כדי להעלות זכרונות: http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=1&item=4792 )

בהצלחה,
סער.

סער תודה רבה וכל הכבוד על העבודה נראה מרשים מאוד.

הבנתי שהחלפת את היחידה בגלל שהמזגן הפסיק לקרר ודלף.
אצלי המזגן מקרר מצויין אבל יש דליפת מים האם זה אומר שהמאייד תקין וצריך לחפש את הנזילה מצנרת הפלסטיק ולאטום אותה ?

Saar
14-08-06, 21:29
אני לא יודע לומר בודאות.
אם המזגן מקרר ואין דליפת גז יתכן שהבעיה אינה ביחידה הפנימית.
הבעיה היא שאם אתה כבר פותח את כל לוח השעונים כדאי לדעתי להחליף את היחידה (וגם את רדיאטור החימום) כיון שהעבודה היא רבה וחבל לעשות אותה פעמיים...

נסה לגלוש בפורומים הזרים ולמצוא אנשים עם בעיה כמו שלך, בד"כ יש מישהו שנתקל בבעיות האלו לפנינו :)

נסה לקבל חוו"ד נוספת מאיש מקצוע, חבל לפרק את לוח השעונים ולהוציא למעלה מ 1000 ש"ח (כולל גז ורדיאטור חימום) שלא לצורך...

בכל מקרה, אל תשאיר את הרכב במוסך שאתה לא סומך עליו ב 100%, תיקון לא מוצלח עלול לגרור רעשים מלוח השעונים.

סער.

tsvikac
16-08-06, 07:15
אורן 71
שלום
אני קורא כאן את השירשור שלך ומציע ליפני שאתה הולך להתקדם שוב בעניין
קח את הסטלבנד ותאם מפגש עם רמי או עם יובל הם אנשים נחמדים וישמחו להתפנות ולעזור לך במידה ואתה מגיע אליהם.
עד כמה שאני מכיר הבעיה ידועה והדרך שרמי הציע היא הדרך לפיתרון.
ראית יובל נהג כך ומצא את הדרך ליפתור את הבעיה יש לו גם מושג טכני והבנה ולדעתי אם תגיע אליו
יוכל לעזור לך ולקדם אותך בנושא.
ליפעמים יד של מישהוא אחר או גישה/ראיה אחרת מוצאת את החור הנכון או המתאים.

ניר ל
24-08-06, 19:55
גם אני הבחנתי בנזילת מים בזמן שהתקנתי ברכב דיבורית,

הרמתי שטיח, ייבשתי את הרצפה, נתתי למזגן לעבוד, כעבור מספר דקות ראיתי זרזיף של מים מגיע מהנקודה המדוברת של יציאת הניקוז לקיר האש. לא ברור לי אם יש סתימה כלשהי כי מי המזגן מטפטפים כל הזמן מהשלדה. בכל מקרה אני אקדח ואנקה, קראתי גם שלעיתים נדרש להחליף את האטם בין המשפך לקיר האש (זה דורש פירוק יסודי ) אך ניתן גם להשתמש בחומר איטום סיליקוני מבחוץ ללא פירוק.

אורן71
25-08-06, 13:06
אותה התופעה בדיוק אצלי.
שמתי סיליקון לחום גבוהה בגלל האגזוז שעובר ליד, בנסיעה קצרה של שעה שבוע שעבר לא נזלו מים, אולם גם לא מהשילדה כניראה שלא הספיקו להצטבר.
בכל מיקרה אני מתכוון לבדוק בנסיעה ארוכה יותר ולדווח אם הסיליקון פתר את הבעיה.

מלכי
11-06-07, 21:22
תכל'ס איפה בדיוק נמצא הקצה החיצוני בשילדה של צינור הניקוז והאם לחץ אויר משני הכיוונים לא יפתור את הבעיה? בכבוד רב מ. מלכי

אורן71
11-06-07, 23:53
תכל'ס איפה בדיוק נמצא הקצה החיצוני בשילדה של צינור הניקוז והאם לחץ אויר משני הכיוונים לא יפתור את הבעיה? בכבוד רב מ. מלכי

תלוי מאוד מה הבעיה, אם סתימה אזי סטלבנד או לחץ אויר יכול להואיל.
במיקרה שלי הבעיה הייתה סדק באמבט הפלסטיק שצובר את הנוזלים לפני המעבר לצינור הניקוז אל השילדה (החוצה) ורק איטום של סדק זה פתר את דליפת המיים לתוך הרכב.

מלכי
12-06-07, 19:21
הניקוז סודר- ראשית תודות לגרנד על הלינק בשרשור זה עזר המון שנית-לקח עיקרי הבעיה המרכזית לפחות במיקרה שלי החיבור בין קיר האש לפלסטיק במגש הניקוז להלן המרזב לא עומד במבחן הזמן או החלפות החום התדירות,מיד אם קילוף השטיחים והבידוד נתגלו מסביב למרזב דליפות ושלוש ארבע שכבות של דבקים שונים שקולפו עד היסוד הטעות הראשונה- במרכז העיגול הפלסטיק נקדח חור ונישתל צינור טפטפות קוטר ארבע מ"מ באורך עשרים ס"מ הקצה השני הושחל בקדח בריצפה. פרוק ההצינור איפשר לחטר את הצד שמעבר לקיר האש בעזרת חוט ברזל בעובי 3 מ"מ ובאורך 1.2 מ' לא ניתגלתה שום סתימה או ליכלוך, המים זרמו כל הזמן מהמזגן שפעל רוב התהליך בין קיר האש למרזב בתוך הקבינה. קדחתי חור נוסף 6 מ"מ בפלסטיק בתחתית העיגול עדין בחזית והוחלט לוותר על החדרת צינור ולהישתמש בפיסת גומי חזקה(צינור טורבו ישן ממשאית) בתור כיס חיצוני לכל עיגול המרזב מסביב בתחתית הכיס בפח נקדחו 3 חורי 10 מ"מ לרוחב מבפנים החוצה. הכיס הוצמד לפח המרכב בעזרת ברגי פח ודבק פוליאורטן.איכות הביצוע והחומרים איפשרה עב' גם "על רטוב " והנסיון משעתיים הפעלה לאחר התיקון ניראה בפנים יבש בחוץ זורם.
הסיבה בגללה ויתרתי על השחלת צינור כפי שמופיעה בסרטוט וגם באתרים בחו"ל היא חוסר הודאות בקשר למיקומו בתוך המרזב והרצון למנוע היצתברות מים כל שהיא בדרך החוצה לצערי לא הצרף תמונות בשל חוסר ידע ושליטה באינטרנט הוסיף גם כי בעתיד יוחלף כיס הגומי בפלסטיק קשיח.

erangro
01-07-07, 19:20
הי, גם אני גיליתי שטיח רטוב בגרנד 98' שלי. ברצוני להוסיף מנסיוני לפתרון הבעייה.

זיהיתי את הנזילה מצינור הניקוז, קדחתי, השחלתי סטלבנד לשני הכיוונים למטה ולמעלה. השחלתי גם מלמעלה למטה (מיציאת המזגן של השמשה בקדמית) וכשהפעלתי מזגן עפו מלא חתיכות של אבק דחוס ולח מהמערכת, הייתי צריך לשאוב את כל האוטו.

לאחר למידה של החומר מהשרשור הנ"ל ועוד חפירה באינטרנט מצאתי את ההסבר הזה:
http://www.4x4ac.com/knowledge.php?tempid=5&d=1

שם ממליצים להשתמש בסיליקון RTV שחור gasket maker, קניתי, השתמשתי, הדבקתי, את החור שקדחתי סגרתי עם פלסטלינה אפוקסית ועכשיו אני מחכה 24 שעות. אני מקווה שזה יעבוד, אני אעדכן מחר.

למי שמתעצל רם קור בבן אביגדור בתל אביב עושה את זה ב - 700 ש"ח, מפרק את כל היחידה ושם אטם חדש.

ערן

erangro
03-07-07, 23:01
לאחר 48 שעות המזגן לא נוזל לתוך הרכב, מתנקז החוצה כמו גדול.

eyal1
23-09-07, 12:23
כניראה שצינור הניקוז של המזגן בגראנד שלי נסתמו (מים נקיים מתחת לשטיח הנוסע).
ניסתי למצוא את צינור הניקוז ללא הצלחה, נראה לי שהוא נמצא בתוך הקורה של השילדה (משם מטפטפים המים) ולשם אין לי גישה.
האם אני מפספס משהו?
אשמח אם תוכלו להסביר איך ניתן להגיע לצינור ע"מ לשחרר את הסתימה.

גם לי יש את אותה הבעיה הצלחת לשחרר כבר את הסתימה עם כן אז איך?
אייל לביא

אורן71
23-09-07, 22:40
הי אייל
כאמור הבעיה נפתרה והיא לא היתה סתימה אלא דליפה.
תעבור על השרשור המלא ואם יהיו לך שאלות שלא נדונו כאן חזור בשאלה בשרשור.

AvigdorAharon
22-08-08, 23:39
מקפיץ:

הרמתי את השטיח, מצאתי את המרזב, התברר שכבר קדחו אותו בעבר וסתמו בפקק גומי, כאילו נולד שם.
העברתי סטלבנד (כ 1.5 מ), הפעלתי את המזגן ואחרי כ 15 דקות החלו לנזול מים מתחת לדלת האחרוית, הללוליה!!
לאחר שבוע, שוב רטיבות לרגלי הנוסע (במקרה זה אני...).
שוב פתחתי את הפקק, שוב סטלבנד (הפעם כ 2 מ) ועדין לא רואה את המים נוזלים מהמקום הרגיל (מאחורי הדלת הימנית אחורית).
יש למישהו השערה איך תוך שבוע, שוב הצינור סתום? הרכב לא נוסע בשטח, ממה הצינור ניקוז נסתם? מדוע אני לא מצליח לראת את הקצה של הסטלבנד?

ד"א, רדיאטור חימום לא מחובר.

אביגדור

אורן71
23-08-08, 08:24
אביגדור
לא נראה סביר שצינור הניקוז נסתם שוב.
נסה לזהות אם יש דליפה מהחלק התחתון של האמבט.
אני בכל מיקרה הייתי מיבש ואוטם עם סיליקון לחום גבוהה את כל החלק התחתון של האמבט והממשק לקיר האש.
להזיק זה לא יכול ולפעמים קשה לזהות את מקור הדליפה.
נסה להעביר את הסטלבנד לא רק לכוון צינור הניקוז למטה אלא גם כלפי מעלה לכוון היחידה העליונה גם שם זה נסתם לפעמים.

בברכה
אורן.

AvigdorAharon
23-08-08, 22:29
או קי, ניסיתי לנקות גם לכיוון מעלה עם חוט חשמל. עדיין לא אטמתי את כל העניין כפי שהציע אורן.
אני מנסה להבין היכן נמצא ההמשך של הצינור מצידו של קיר האש.
אני מעריך שמהמרזב הצינור ממשיך בצורה אופקית, חוצה את קיר האש, ויורד למטה.
למה לא לחתוך אותו מצידו של קיר האש?
שלא ימשיך מתחת לרכב, מי צריך אותו כל כך ארוך?
יש למישהו תמונה היכן אני יכול לראות את הצינור מצידו של קיר האש?

תודה,
אביגדור

AvigdorAharon
25-08-08, 06:50
אני מנסה להבין היכן נמצא ההמשך של הצינור מצידו של קיר האש.
אני מעריך שמהמרזב הצינור ממשיך בצורה אופקית, חוצה את קיר האש, ויורד למטה.
למה לא לחתוך אותו מצידו של קיר האש?
שלא ימשיך מתחת לרכב, מי צריך אותו כל כך ארוך?
יש למישהו תמונה היכן אני יכול לראות את הצינור מצידו של קיר האש?

תודה,
אביגדור

יש למישהו רעיון? תמונה?

אביגדור

grand
25-08-08, 08:35
אביגדור.
אתה צריך לפרק חצי אוטו כדי לראות את הצינור.
יותר פשוט..
תזיז את השטיח ואת הלבד העבה שמתחתיו, אם צריך תחתוך קצת את לבד הגומי מסביב לקופסה השחורה, תאטום יפה יפה עם סיליקון בין קופסת הפלסטיק השחורה (היכן שקודחים) לבין קיר האש, זה בד"כ עוזר.

השועל
25-08-08, 14:51
למה לא להעביר פשוט לחץ אוויר בעזרת אקדח (פיסטולט) בצנרת.. זה בדרך כלל עושה את העבודה ??

AvigdorAharon
26-08-08, 07:07
למה לא להעביר פשוט לחץ אוויר בעזרת אקדח (פיסטולט) בצנרת.. זה בדרך כלל עושה את העבודה ??

אבל אני אין לי קומפרסור...
אולי קומפרסור לניפוח גלגלים עם סיכה לניפוח כדורים?

אביגדור

השועל
26-08-08, 09:55
אביגדור..
זה לא מספיק חזק ואין לחץ קבוע וגבוה..

תנסה אצל פנצר מאכר או שתקפוץ לאחד המוסכים באיזור ותעביר לחץ בעזרת האקדח הזה (בדרך כלל הוא בצבע כחול כהה..), לא נראה לי שתהיה לך בעייה לעשות את זה.

השועל

UNIX
26-08-08, 22:09
אבל אני אין לי קומפרסור...
אולי קומפרסור לניפוח גלגלים עם סיכה לניפוח כדורים?

אביגדור

חחח חזק אביגדור

-->