PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימיני עם בודי ליפט....למה כן?

rorax
09-07-06, 11:47
טוב....
שלום לחברי האתר....

באתי לנסות את מזלי פה לאחר שבJEEPTRIP לא קיבלתי תשובה מזה כבר כמה ימים...

אז ככה:

יש לי גימיני, הגימיני יושב על גלגלים 215.75

הגימיני גם מוגבהה עם סט של TOUGHDOG (בולמים וקפיצים)

החלפטי לגאנט שבע אינץ, מאז ההחלפה הגלגל פוגע בכנפיים בפתיחות מהלך..

כיוון שאוטו מוגבה כבר , האופציה היחידה שלי זה BODYLIFT.

רציתי לשאול:

1. האם יש קיט לגימיני בשביל BODYLIFT?
2. מה ההשלכות של BODYLIFT האם זה גורם לבעיות טכניות באוטו?( רדיאטור, טרנספר, וכדומה)
3. האם זה חוקי? (עובר טסט)
4. איזה עוד אופציות יש לי?
5. כמה זה עולה בערך ואיפה אתם ממליצים לעשות...?

תודה!

נ.ב : אני לא חוזר לגאנט מקורי שהיה מזעזע, מאז החלפה ההתנהגות של האוטו הרבה יותר טובה (חוץ מהפגיעות בכנפיים)

אלון_ק
09-07-06, 12:55
1. אם יש זה בDGTUNING, תעשה חיפוש על טרנספר לג'ימיני ותמצא קישור שנתתי פעם לאתר. משם יש עוד המון קישורים לאתרים אירופאים לסוזוקי, אם יש כזה קיט איפשהו זה יהיה שם. אני כרגע לא בבית אז אין לי כאן את הקישור לאתר, אבל בין גוגל לכאן אתה תצליח למצוא בקלות.

2. זה מעמיס יותר על המרכב, דהיינו גורם לקריעת הפח של הרכב. זה מעלה את מרכז הכובד. זה דורש מגוון שינויים קטנים (כל מה שמחובר למרכב וצריך לשבת בגובה כלשהו יחסית לשלדה צריך הורדה למטה או הארכה - צינורות מים, דלק, לעיתים מכלול שלם. מה בדיוק? שים לי ג'ימיני מול העיניים, יהיה יותר קל לומר).

3. לא, וזה עוד אחד הדברים הכי בולטים שיש לשוטר בן יומו.

5. אנחנו בעד לעשות דברים לבד, הווה אומר ללכת ולחרוט את החלקים. זה לא צריך לעלות יותר מ200-250 ש"ח גג לכל החריטות, הברגים והגומיות (ובלבד שלא תקנה ממכשירי תנועה).

4. יש לך עוד אופציות בכל מקרה וזה טוב, כי בודי ליפט זה הדבר הכי רע שיש מבחינת הגבהות. הסיבה היחידה לעשות כזה דבר היא כדי להכניס צמיג גדול בזול, לא בדיוק המצב אצלך. לפני שניגש לאופציות, תן לנו עוד טיפת מידע - הצמיג נוגע בכנף של הרכב או בפלסטיק שמכסה את הכנף ומשמש כמגן בוץ? זה הבדל חשוב (תמונה תעזור).

rorax
09-07-06, 13:36
1. אם יש זה בDGTUNING, תעשה חיפוש על טרנספר לג'ימיני ותמצא קישור שנתתי פעם לאתר. משם יש עוד המון קישורים לאתרים אירופאים לסוזוקי, אם יש כזה קיט איפשהו זה יהיה שם. אני כרגע לא בבית אז אין לי כאן את הקישור לאתר, אבל בין גוגל לכאן אתה תצליח למצוא בקלות.

2. זה מעמיס יותר על המרכב, דהיינו גורם לקריעת הפח של הרכב. זה מעלה את מרכז הכובד. זה דורש מגוון שינויים קטנים (כל מה שמחובר למרכב וצריך לשבת בגובה כלשהו יחסית לשלדה צריך הורדה למטה או הארכה - צינורות מים, דלק, לעיתים מכלול שלם. מה בדיוק? שים לי ג'ימיני מול העיניים, יהיה יותר קל לומר).

3. לא, וזה עוד אחד הדברים הכי בולטים שיש לשוטר בן יומו.

5. אנחנו בעד לעשות דברים לבד, הווה אומר ללכת ולחרוט את החלקים. זה לא צריך לעלות יותר מ200-250 ש"ח גג לכל החריטות, הברגים והגומיות (ובלבד שלא תקנה ממכשירי תנועה).

4. יש לך עוד אופציות בכל מקרה וזה טוב, כי בודי ליפט זה הדבר הכי רע שיש מבחינת הגבהות. הסיבה היחידה לעשות כזה דבר היא כדי להכניס צמיג גדול בזול, לא בדיוק המצב אצלך. לפני שניגש לאופציות, תן לנו עוד טיפת מידע - הצמיג נוגע בכנף של הרכב או בפלסטיק שמכסה את הכנף ומשמש כמגן בוץ? זה הבדל חשוב (תמונה תעזור).

קודם כל, תודה על ההתיחסות :)

אני ישתדל להביא תמונה - אבל נראה לי שגם אם אני יעיף את המגיני בוץ , זה אולי ישפר במשהו , אבל עדיין יפגע בכנף , כרגע ברור לי שזה פוגע במגינים שמכסים את הכנף, אבל אני לא סגור אם להעיף אותם יעזור....בטוח יעזור לפחות קצת , השאלה האם יפתור את הבעיה לגמרי.

בכל מקרה, אני יצלם ויתן למומחים לשפוט :)

אלון_ק
09-07-06, 13:47
תראה, המצב הסטנדרטי של ג'ימיני הוא שהגלגל מתחת לכנף. עם ג'אנט סטנדרטי אין נגיעה בכנף עצמה, לכן גם עם הג'אנט הזה אין סיבה שתהיה - המרחק ממרכז הסרן עד לכנף לא השתנה. לעומת זאת, מיקום קצה הצמיג השתנה ולכן התארכה הזרוע, לכן יש יותר תנועה שם עבור אותו שינוי בזוית; זה נמצא מתחת למגיני הבוץ ובגלל זה אני חושב שהנגיעה תהיה דווקא (ורק) שם.

במקרה הכי גרוע שזו אכן נגיעה בכנף ואני טועה בהנחה שלי, פשוט תוריד קצת את הבמפסטופ. הגלגל יוכל לעלות פחות ולא יפגע לך בכנף. אתה יכול גם להתחיל לקצץ בכנף או להזיז את כל הכנף למעלה, אבל זה כבר לא פשוט כמו הורדת במפ-סטופ.

rorax
09-07-06, 13:58
תראה, המצב הסטנדרטי של ג'ימיני הוא שהגלגל מתחת לכנף. עם ג'אנט סטנדרטי אין נגיעה בכנף עצמה, לכן גם עם הג'אנט הזה אין סיבה שתהיה - המרחק ממרכז הסרן עד לכנף לא השתנה. לעומת זאת, מיקום קצה הצמיג השתנה ולכן התארכה הזרוע, לכן יש יותר תנועה שם עבור אותו שינוי בזוית; זה נמצא מתחת למגיני הבוץ ובגלל זה אני חושב שהנגיעה תהיה דווקא (ורק) שם.

במקרה הכי גרוע שזו אכן נגיעה בכנף ואני טועה בהנחה שלי, פשוט תוריד קצת את הבמפסטופ. הגלגל יוכל לעלות פחות ולא יפגע לך בכנף. אתה יכול גם להתחיל לקצץ בכנף או להזיז את כל הכנף למעלה, אבל זה כבר לא פשוט כמו הורדת במפ-סטופ.

מה לגבי ספייסרים?

אלון_ק
09-07-06, 18:29
לא ברור לי מה אתה שואל. אתה שואל האם הם יפתרו לך את הבעיה?

אלון_ק
09-07-06, 18:58
יודע מה, אני אניח שזה מה שאתה שואל כי כבר יש לך מערכת מתלים וכי זה נושא השרשור.

ספייסרים מעל הקפיצים יפתרו לך את הבעיה, אבל הם יצרו מגוון בעיות חדשות: זויות הקסטר שלך ישתנו, הבמפ-סטיר יגדל, מהלך המתלה הכולל שלך יקטן (בהנחה שהוא מוגבל בולם, פנהארד או מייצב היום), זויות העבודה של הבושינגים יהפכו קיצוניות יותר וישחקו מהר יותר, מרכב הכובד יעלה עוד, הקפיץ יסגר על עצמו ותוחלת חייו תקטן, המאמצים על השלדה יגדלו מאוד כתוצאה ממכות הקפיץ.

אחד הפתרונות לחלק מהבעיות שצויינו לעיל הוא הורדת הבמפ-סטופ, אבל זה בפני עצמו יפתור לך את הבעיה המקורית ללא שאר תופעות הלוואי מלבד קיצור המהלך. לכן לא, לא כדאי לך לשים ספייסרים כפתרון לבעיה.

אם אתה רוצה להרוויח מכל העולמות ולא להפסיד כלום, שנה את מיקום בית הגלגל. זה לא פשוט, זה דורש כלים שיכולים לרתך פח, אבל זה אפשרי ולזה אין חסרונות מעשיים כמו זויות היגוי וכד'. מה אני הייתי עושה במקומך? מוריד במפ-סטופ.

rorax
09-07-06, 21:22
יודע מה, אני אניח שזה מה שאתה שואל כי כבר יש לך מערכת מתלים וכי זה נושא השרשור.

ספייסרים מעל הקפיצים יפתרו לך את הבעיה, אבל הם יצרו מגוון בעיות חדשות: זויות הקסטר שלך ישתנו, הבמפ-סטיר יגדל, מהלך המתלה הכולל שלך יקטן (בהנחה שהוא מוגבל בולם, פנהארד או מייצב היום), זויות העבודה של הבושינגים יהפכו קיצוניות יותר וישחקו מהר יותר, מרכב הכובד יעלה עוד, הקפיץ יסגר על עצמו ותוחלת חייו תקטן, המאמצים על השלדה יגדלו מאוד כתוצאה ממכות הקפיץ.

אחד הפתרונות לחלק מהבעיות שצויינו לעיל הוא הורדת הבמפ-סטופ, אבל זה בפני עצמו יפתור לך את הבעיה המקורית ללא שאר תופעות הלוואי מלבד קיצור המהלך. לכן לא, לא כדאי לך לשים ספייסרים כפתרון לבעיה.

אם אתה רוצה להרוויח מכל העולמות ולא להפסיד כלום, שנה את מיקום בית הגלגל. זה לא פשוט, זה דורש כלים שיכולים לרתך פח, אבל זה אפשרי ולזה אין חסרונות מעשיים כמו זויות היגוי וכד'. מה אני הייתי עושה במקומך? מוריד במפ-סטופ.

לא נשמע פשוט בכלל....ולא נשמע מגרה :)

אני לא סגור על מה לעשות...

בודי ליפט - לא...

ספייסרים - הפחדת אותי :)

להוריד במפ סטופ בכל מקרה מקטין את המהלך....

הממ....

אין אצלך יש 32? :)

אלון_ק
09-07-06, 21:37
אצלי יש מערכת מתלים שונה לגמרי, בין היתר יש גם הזזה של הכנף. לעשות משהו דומה אצלך זה לא קשה, אבל לא זול.

rorax
09-07-06, 22:15
אצלי יש מערכת מתלים שונה לגמרי, בין היתר יש גם הזזה של הכנף. לעשות משהו דומה אצלך זה לא קשה, אבל לא זול.

הסבר והדגם בבקשה :)

אני יודע שאתה על עלים וזה יותר קל.....מה הכוונה אבל הזזה של הכנף?

אלון_ק
09-07-06, 22:54
הכוונה היא שאת כל חצי העיגול מעל הגלגל, את כל בית הגלגל, העלתי למעלה. במקרה שלי זה חצי מדוייק כי זה רק בחלק האחורי (בקדמי לא נדרש), אבל זה שם. גובה מכסה המנוע לא משתנה.

rorax
10-07-06, 10:24
חשבתי על העניין אלון....

נשאלת השאלה - אם הנמכת הבומפ סטופ בכל מקרה מקטינה את המהלך, אז למה לא לעשות ספייסרים(והורדת בומב סטופ) שיקטינו את המהלך אבל לפחות יגביהו את האוטו.....או שאתה בעצם אומר שספייסרים זה אופציה גרועה שנותנת יותר מינוסים מאשר פלוסים?

אלון_ק
10-07-06, 11:23
תקרא את רשימת המינוסים של הספייסרים. זו רשימת הפלוסים:
זה מגביה את הרכב.

ההחלטה היא שלך, כמה אתה מוכן "לשלם" עבור הגבהה נוספת תלוי רק בך. במצבך אני לא רואה שום סיבה לעשות את זה, אבל אני לא אתה.

ספייסרים עושים המון רע ורק דבר אחד טוב. אם חשוב לך הטוב עד כדי כך (ואם אין לך כסף להגבהה אמיתית), שים ספייסרים. אחרת, אל.

rorax
10-07-06, 12:21
טוב, הורדתי אותי מהקטע..... :) יש כבר הגבהה אמיתית סט בולמים וקפיצים של TOUGHDOG....אין לי יותר מה לשחק חוץ מזה....אולי אני באמת יחתוך או יעשה שינויים באזור הכנפיים ....הבעיה היא פה - שאי אפשר להתחרט :)

אלון_ק
10-07-06, 15:27
אז תוריד במפסטופ. זה הפיך, זה הכי קל, זה הכי מהיר.

GodsFather
10-07-06, 16:45
מצטרף להמלצה של אלון.

שאלה קטנה - אצל מי ביצעת את השיפור של ההגבהה או שזה היה משהו פרטי שלך ויזום שלך ,קיט שאתה הרכבת/רכשת לבד והרכבת.

למה אני שואל ? כי מי שמתקין כזה קיט וקורא לעצמו מתקין מורשה , אמור לדעת על המגרעת שנגרמה לך כרגע והיה צריך להזהירך / לתקן אותה מיוזמתו.

אם אתה עשית הכל לבד, שכח מכל המשפט האחרון והתייחס רק לשורה הראשונה בתגובה שלי.

rorax
10-07-06, 21:07
מצטרף להמלצה של אלון.

שאלה קטנה - אצל מי ביצעת את השיפור של ההגבהה או שזה היה משהו פרטי שלך ויזום שלך ,קיט שאתה הרכבת/רכשת לבד והרכבת.

למה אני שואל ? כי מי שמתקין כזה קיט וקורא לעצמו מתקין מורשה , אמור לדעת על המגרעת שנגרמה לך כרגע והיה צריך להזהירך / לתקן אותה מיוזמתו.

אם אתה עשית הכל לבד, שכח מכל המשפט האחרון והתייחס רק לשורה הראשונה בתגובה שלי.

התקנתי את הסט בולמים וקפיצים אצל שבלול 4X4 בהוד השרון...(מתקין מורשה)

עוד לא הבנתי כל כך על איזה מגרעה את בדיוק מדבר... :)

אלון_ק
10-07-06, 22:44
אני דווקא לא מסכים עם זה, אמיר, אלא אם הג'אנט היה מורכב לפני מערכת המתלים. אם הוא הרכיב אותו אחרי, המתקין יצא בסדר גמור - הוא לא יכול היה ולא צריך היה לדעת. כנ"ל אם מידת הצמיגים שונתה לאחר התקנת מערכת המתלים.

אם הוא בא עם הג'אנט והצמיג הנוכחי, התקינו לו את הקיט וזה המצב - אכן תקלה, אבל לפני שאתם קופצים לשבלול על הצואר תנו לידידנו הזדמנות לדבר עם שבלול. זה רק הגיוני שהם לא יבדקו את הרכב אם הם הוציאו כבר כמה וכמה רכבים עם אותה מערכת ובלי בעיות, השאלה היא מה הם יעשו כשהוא ידווח על הבעיה.

קודם לדבר איתם, אין מה לחרוץ דין על שום דבר עדיין.

rorax
10-07-06, 23:05
קודם כל שמתי באוטו את ה215 בעקבות זה הלכתי לשבלול בשביל הגבהה....אחרי הגבהה כל היה בסדר גמור חוץ ממקרים קיצוניים של קפיצות (שהגלגל חוטף מכה חזרה) ועכשיו עם הגאנטים זה קורה יחסית הרבה יותר.

אני לא חושב שאפשר להאשים את שבלול, כמו שאמרתם הם לא יכלו לדעת שאני ישים גאנט רחב יותר.

אלון_ק
10-07-06, 23:08
אם שמת ג'אנט אחרי ההגבהה, באמת אין שום סיבה לחשוב עליהם רעות.

מה שכן אפשר זה לתת להם קרדיט ולהניח שאולי הם יראו בזה קידום אינטרסים ויסכימו לעזור לך בפתרון הבעיה, או לפחות להעיף בזה מבט. תרים טלפון, אין לך מה להפסיד.

GodsFather
11-07-06, 08:54
לא פסלתי ולא יצאתי חוצץ נגד אף אחד - שאלתי האם המתקין מורשה והאם התנאים היו כך מלכתחילה

ואכן הם שונו מהמקור ולכן שבלול באשר הם , יצאו בסדר גמור.

עכשיו נותר לתקן את המצב הנוכחי כדי שתוכל לנסוע מבלי נגיעות

rorax
11-07-06, 12:30
לא פסלתי ולא יצאתי חוצץ נגד אף אחד - שאלתי האם המתקין מורשה והאם התנאים היו כך מלכתחילה

ואכן הם שונו מהמקור ולכן שבלול באשר הם , יצאו בסדר גמור.

עכשיו נותר לתקן את המצב הנוכחי כדי שתוכל לנסוע מבלי נגיעות

צודקים אתה ואלון, אולי אני יקפוץ אליהם.

למרות שאני לא רואה שום דבר שהם יכולים להציע בנוסף למה שהוצע פה.

GodsFather
11-07-06, 12:53
הם יכולים להציע לעשות את העבודה בהנחה/חינם כפיילוט לעתיד
הם יכולים להציע לך חלקים ולעזור לך בהתארגנות על הפתרון
הם יכולים להציע פתרון משלהם שאנו לא חשבנו על זה...

הכל יכול להיות, שווה לקפוץ ולבדוק.

-->