PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם זאת טמפרטורה סבירה של המנוע? (יש תמונה...)

תומריקו
09-07-06, 15:44
בכביש בינעירוני, נסיעה של 80-100 קמ"ש, כשאני מדליק את המזגן, זאת הטמפרטורה של המנוע.
זה בסדר? לי זה נראה גבוהה מידי.

nir.samo
09-07-06, 16:19
נראה לי גבוה, אצלי היה קבוע על הפס התחתון וזה עם רדיאטור בן 10. אחרי שהחלפתי לרדיאטור חדש (עקב שבר בצינור הפלסטיק העליון שלו) הטמפ' ירדה עוד יותר.
אבל יכול להיות שהמד חום שלך לא מדייק, לא הייתי מתרגש מזה - זה עדיין בגבול הסביר.

asafk
09-07-06, 16:34
זה מצויין.

אסף.

GodsFather
09-07-06, 16:54
תומר! זו טמפ' מצויינת , חשבתי שאמרת שהוא עולה מעל הקו וממגיע לאדום ? האם מאז הטיפול נפתרה הבעיה או שעשית עוד משהו ?

donsenior
10-07-06, 06:04
בכביש בינעירוני, נסיעה של 80-100 קמ"ש, כשאני מדליק את המזגן, זאת הטמפרטורה של המנוע.
זה בסדר? לי זה נראה גבוהה מידי.

אם זה טמפ' במצב יציב(נשאר בטמפ' הזאת ללא שינוי) בתנאי קיצון משמע רכב במאמץ טמפ' בחוץ גבוהה אז הכל סביר ,

הייתי באותו המקום ללא מזגן והיה צורך לבצע ניקוי כללי של מערכת הקירור(ראדיאטור,משאבה פורקה ונוקתה) ולאחר נסיעה של 300 ק"מ הכל היה סתום שוב לכן ביצעתי שוב ניקוי של המערכת (ללא פירוק) היום המד חום עומד אצלי ברבע(יחסית נמוך וזה מפניי שהורדתי את התרמוסטט)
לסיכום אני חושב שייש מקום לשיפור לא נראה לי שתכננו רכב שיעבוד ב-3/4 הסקאלה שלו.

בהצלחה!!!

מורי
10-07-06, 08:50
מצוין זה לא.
טמפרטורת המנוע (לפי המחוג),נמצאת בקצה העליון של גבול "הנורמליות".עוד קצת צפונה משם,והמנוע כבר ממש חם!
אין בעיה לנסוע כך,אך אני אישית מעדיף טווח בטחון גדול יותר.

GodsFather
10-07-06, 13:20
מצוין זה לא.
טמפרטורת המנוע (לפי המחוג),נמצאת בקצה העליון של גבול "הנורמליות".עוד קצת צפונה משם,והמנוע כבר ממש חם!
אין בעיה לנסוע כך,אך אני אישית מעדיף טווח בטחון גדול יותר.

ומה אתה מציע לעשות ?

לנקות רדיאטור ? להחליף מים למים יותר איכותיים (נוזל קירור כמובן)? להחליף/להוסיף מאוורר?

תומריקו
10-07-06, 14:20
ומה אתה מציע לעשות ?

לנקות רדיאטור ? להחליף מים למים יותר איכותיים (נוזל קירור כמובן)? להחליף/להוסיף מאוורר?

הוצאת לי את השאלות מהפה...
העניין הוא שברגע שאני סוגר את המזגן, המחוג צונח למטה תוך כמה דקות. זאת אומרת אולי זאת לא טמפרטורה גבוהה במיוחד, אך היא הרבה יותר גבוהה מאשר כשהמנוע עובד ללא מזגן.

מורי
10-07-06, 21:53
התופעה של רכב שמתחמם כאשר המזגן פועל ידועה.
בסמוראי הרדיאטור יחסית קטן,ולכן קשה לו לקרר תחת עומס המזגן.
עם זאת,אני מכיר מספר סמוראים מקוריים לגמרי שאין להם בעית התחממות עם מזגן,מה שאומר שבתנאים אופטימליים (מערכת הקירור תקינה ב-100%),התופעה לא צריכה להופיע.
מה אני הייתי עושה? (קונה סמוראי פתוח!!! :twisted: )
א.בודק נקיון מערכת הקירור מסתימות(גם חיצונית בין הצלעות).
ב.בודק תקינות טרמוסטט, פן קלאצ' ומאוורר חשמלי של המזגן.

לתשומת לבכם-לפן קלאץ' של סמוראי עם מזגן יש מספר רב יותר של כנפיים(7 אם אני זוכר נכון...).
ניתן להחליף גם את המאוורר החשמלי לאחד עם עוצמה חזקה יותר.

תמשיך לעדכן...

צביקה קרבורטור
10-07-06, 22:20
אם זה טמפ' במצב יציב(נשאר בטמפ' הזאת ללא שינוי) בתנאי קיצון משמע רכב במאמץ טמפ' בחוץ גבוהה אז הכל סביר ,

הייתי באותו המקום ללא מזגן והיה צורך לבצע ניקוי כללי של מערכת הקירור(ראדיאטור,משאבה פורקה ונוקתה) ולאחר נסיעה של 300 ק"מ הכל היה סתום שוב לכן ביצעתי שוב ניקוי של המערכת (ללא פירוק) היום המד חום עומד אצלי ברבע(יחסית נמוך וזה מפניי שהורדתי את התרמוסטט)
לסיכום אני חושב שייש מקום לשיפור לא נראה לי שתכננו רכב שיעבוד ב-3/4 הסקאלה שלו.

בהצלחה!!!

שני נקודות חשובות לציון:
1- אין שום סיבה בעולם,שמערכת קירור תסתם לאחר 300 ק"מ , מזמן ניקוי המערכת. האם אתה משתמש בנוזל קירור יעודי או מי ברז?
בנוזל קירור יעודי איכותי, לא במי ברז עם צבע ירוק, נקודת הרתיחה עוברת את ה100 מעלות , ומספקת לך טווח ביטחון מפני רתיחת יתר.
2- בהורדת הטרמוסטט , לא פתרת את בעית ההתחממות, אלא עקפת אותה.. וזאת לתשומת לבך!
לדעתי יש לבדוק, האם המאוור של המזגן נכנס לפעולה מיד עם תחילת הפעלת המזגן, ובלי קשר לטמפרטורת המנוע.
במקרה של מערכת קירור נקייה ותקינה, עם תרמוסטט מורכב, ולא מבוטל, רמת טמפרטורת
המנוע לא צריכה לעלות בצורה משמעותית, עם הפעלת מזנן, אלא להפך, אפילו לרדת, אלא אם תנאי הנסיעה , מאומצים למנוע, והמזגן רק מכביד על המנוע, ואז יש לכבותו לזמן קצר, עד שטמפרטורת הרכב תרד!
בשורה התחתונה, ברכב בעל מערכת קירור תקינה, חום המנוע לא אמור להגיע לטווח המסוכן בעת הפעלת מזגן, בנסיעה מינורית!
בברכה
צביקה

טלסקופ
11-07-06, 20:58
שים לב:
אצלי היתה תופעה דומה. לפני שאתה מפרק / קונה / משפצר / מנקה:
הבעיה נבעה מכך שהמאוורר שקירר את הרדיאטור של המזגן, הסתובב בכיוון הפוך מהמאוורר שמקרר את הרדיאטור ה"רגיל" של האוטו. בכך למעשה הונטה של המזגן היתה מבטלת את הזרמת האויר לקירור הרכב, ועם הדלקת המזגן הרכב היה מתחמם. (האם הרכב מתקרר בנסיעה מהירה?)

הבדיקה: בדוק ששתי הונטות מזרימות אויר לאותו כיוון (פנימה לתוך המנוע). אם לא, נמצאה הבעיה.

אם הבעיה אצלך דומה, הפתרון פשוט מאוד: החלפת הקוטביות של הונטה של המזגן.

בהצלחה!

יובי

donsenior
19-07-06, 06:24
שני נקודות חשובות לציון:
1- אין שום סיבה בעולם,שמערכת קירור תסתם לאחר 300 ק"מ , מזמן ניקוי המערכת. האם אתה משתמש בנוזל קירור יעודי או מי ברז?
בנוזל קירור יעודי איכותי, לא במי ברז עם צבע ירוק, נקודת הרתיחה עוברת את ה100 מעלות , ומספקת לך טווח ביטחון מפני רתיחת יתר.
2- בהורדת הטרמוסטט , לא פתרת את בעית ההתחממות, אלא עקפת אותה.. וזאת לתשומת לבך!
לדעתי יש לבדוק, האם המאוור של המזגן נכנס לפעולה מיד עם תחילת הפעלת המזגן, ובלי קשר לטמפרטורת המנוע.
במקרה של מערכת קירור נקייה ותקינה, עם תרמוסטט מורכב, ולא מבוטל, רמת טמפרטורת
המנוע לא צריכה לעלות בצורה משמעותית, עם הפעלת מזנן, אלא להפך, אפילו לרדת, אלא אם תנאי הנסיעה , מאומצים למנוע, והמזגן רק מכביד על המנוע, ואז יש לכבותו לזמן קצר, עד שטמפרטורת הרכב תרד!
בשורה התחתונה, ברכב בעל מערכת קירור תקינה, חום המנוע לא אמור להגיע לטווח המסוכן בעת הפעלת מזגן, בנסיעה מינורית!
בברכה
צביקה

שני נקודות חשובות לציון:
1. איין לי מזגן.
2. הטרמוסטט הורד בשלב הראשון בכדי לבדוק אם הוא מקור הבעיה וכשראיתי שהרכב ממשיך להתחמם הבנתי שמערכת הקירור לא עובדת כראוי,בפירוק של המערכת (כל המערכת כולל משאבת מים)היה הרבה מאוד ג'יפה וזאת כנראה משום שהשתמשתי במים ירוקים לאחר שבעל הרכב הקודם השתמש במים בלבד .
לכן 300 ק"מ (אילת ת"א)לאחר ניקוי רדיאטור הצצתי לרדיאטור שוב והוא היה מלא שאריות של אבנית שבאה משאר התעלות ( במנוע) לכן ביצעתי נקיון נוסף פשוט יותר עם מלח לימון כן זה עובד ולא אני לא ממליץ לאיש משום שברכבים אחרים יתכנו אתמים אחרים שעלולים לבצע ראקציה כימית עם המלח לימון
ואז זה לא נעים.

היום הרכב עובד על רבע חום לפעמים פחות במצב מאומץ !

תודה גבר.

GodsFather
19-07-06, 08:29
והחזרת את הטרמוסטט למקום לאחר הניקוי?

דרך אגב, יש לך תמונה של משאבת המים אצלך במנוע?

donsenior
19-07-06, 08:44
והחזרת את הטרמוסטט למקום לאחר הניקוי?

דרך אגב, יש לך תמונה של משאבת המים אצלך במנוע?

לא החזרתי את הטרמוסטת משום שאני לא סומך עליהם נתקלתי ביותר מדיי מקרים שבגלל שהטרמוסטת נתקע אתה צריך להתחיל לעבוד בשטח (אני מעדיף שהמנוע יעבוד בטמפ' נמוכה מהדרוש מאשר להתקע)

ולא איין לי צילום, הייתי באילת כשזה קרה וכדיי להגיע למשאבה פירקתי את כל מערכת הקירור את מכסה הטיימינג את הרצועה והפולי של הטיימינג. ואחרי שכל זה מפורק ב 39 מעלות חום לצלם זה הדבר האחרון שעלה לי לראש.
היא הייתה במצב לא רע בלי פיצוצים קצת אבנית שניקיתי בעזרת מברג ונייר שיוף על מנת לקבל שוב פניי שטח חלקים באימפלר(זה חשוב בשביל להמנע ממערבולות וזרימות לא רצויות במשאבה)

-->