PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלייזר או ג'ימי ישן כבסיס לרכב עבירות וטיולים

danip
11-07-06, 09:27
שלום

כן, אם הכותרת של השרשור נשמעת לכם קצת מוכרת החליפו בלייזר בויליס :wink: ולא טעיתם. מה הוא שוב מנג'ס לנו אתם שואלים?

אז ככה במסגרת החיפושים אחרי מה הולך להיות הרכב הבא שלי חשבתי על בלייזר. אין משהו קונקרטי כרגע רק רוצה לדעת למה לצפות.

אז שאלות שיש לי כרגע
1. מה דעתכם בכלל?
2. נתונים טכניים: אין לי שמץ של מושג לכן כול דבר יכול לעזור החל מבסיס גלגלים לאלו שנפוצים בארץ ועד הספקי מנוע.
3. "מחלות" של הרכב
4. מה ההבדל בין CUCV לרגיל?
אולי חלק מהשאלות כבר נשאלו אבל לא מצאתי, צ'טערת.
הרעיון הוא כרגיל לקנות משהו במחיר סביר שאפשר לעבוד עליו בעבודה עצמית. גלגלים מיועדים 35 או 37 אינץ ולטייל ולהנות (גם מהעבודה).

תודה לעונים

דני
אה כן דרך אגב, פעם מזמן, הייתה כתבה/שרשור על מדריך לזיהוי תיבות העברה וגירים ומה אומרים במספרים לדוג' NP205 חיפשתי אך לא מצאתי באתר יכול להיות שזה הלך לאיבוד בשדרוג של האתר?
יום טוב לכולם

מוני אורבך
11-07-06, 09:49
דני אתה הולך מדכי לדכי.

מסאמו רציתה לקפוץ לסמו ארוך, משם לוויליס משם לסופה ועכשיו בליזר ?!
ירחם השם !!!
עוד חודשים מה תרצה - טטרה !!!

כדאי לדבר בענין עם אריק - מלך מלכי ה - fullsize.

דעתי - עם כל הכבוד לגלגלי 35 או 37 הם קצת יותר מדי.
יותר מדי בגודל בכוח והכי חשוב בדלק.
1 ל 5 זה די אופיני וטוב.
אבל זה רק אני, יש אנשים שטוב להם עם זה.

מוני

danip
11-07-06, 10:36
דני אתה הולך מדכי לדכי.

מסאמו רציתה לקפוץ לסמו ארוך, משם לוויליס משם לסופה ועכשיו בליזר ?!
ירחם השם !!!
עוד חודשים מה תרצה - טטרה !!!

כדאי לדבר בענין עם אריק - מלך מלכי ה - fullsize.

מוני

אהלן מוני

ראשית הכיוון היה תמיד לכיוון פול סייז. הרעיון לעבור לסמו ארוך נבע מחוסר ברירה אבל נראה לי שירדתי מהרעיון הזה.
סופה היא גם אופציה לא רעה בכלל למרות שאם תשלם לי 25K אולי אקח את שלך :twisted: . אבל כרגע הכול חלומות באספמיה אני פשוט רוצה לדעת כמה שיותר לפני שאני מחליט ובכול מקרה מעבר כזה לא יקרה בזמן הקרוב מסיבה אחת ויחידה "צריחת" דלק. זה עדיין לא הופך את השרשור ללא רלוונטי עבורי.
ואולי בסוף באמת תראה אותי על טטרה כנראה שגידלתי קלסטרופוביה מהסמו :wink:

וכמובן שהתגובה של אריק יותר ממבורכת.

דני

אלון_ק
11-07-06, 14:53
מדריך לגירים ותיבות העברה עוד אין, עובדים על זה.

NP205= New Process 205. יכול להיות שטעיתי בספלינג של פרוסס, אבל מה זה חשוב - נשמע אותו דבר. יחס העברה 1:1.98 בLOW, זו נקודת התורפה שלו. לזכותו יאמר שהוא כנראה הטרנספר החזק ביותר שיש. הוא גם שוקל כמו הגיר והטרנספר שלך ביחד אבל היי - זה פולסייז, פרופורציה זה דבר חשוב. הוא יעמוד בכל עומס.

אני לא אגיב על בלייזרים, אני לא יודע יותר ממה שאני כן יודע אז נשאיר את זה לאריק. אני כן אציין חסרון אחד מגעיל שלהם - הם סגורים. פיכסה.

לגבי בחירת מידת הצמיגים, אני לא מסכים עם מוני בכלל. קודם כל, פולסייז נראה כמו בדיחה עם צמיגי 31-33. גם בלייזר. זה כמו לשים צמיג של סובארו DL ישנה על סמוראי, בערך. צריחת הדלק לא מעניינת אותך, אחרת לא היית חושב אפילו על פולסייז; אם יש משהו שהם טובים בו זה בגמיעת משאבים טבעיים. אז יאכל 1:4 במקום 1:5, וואו...
לעומת זאת על העדיפות של צמיג 37 על 33 ומטה אני לא צריך לספר לך, נכון? פולסייז בריא על 37 ונעול פעמיים זה כבר באמת אחד הרכבים היחידים שלא יעצור בשום מסלול טיול בארץ בשביל שום דבר. עזוב משחקי עבירות רגע, רכב כזה מטייל איפה שרוב האנשים לא עוברים בכלל וחלק קטן צריך להתאמץ. זה רכב טיולים כמו שאלוהים התכוון שיהיה.

eliv1
11-07-06, 16:13
מדריך לגירים ותיבות העברה עוד אין, עובדים על זה.

NP205= New Process 205. יכול להיות שטעיתי בספלינג של פרוסס, אבל מה זה חשוב - נשמע אותו דבר..

New proccess 205.

אתה פשוט ביקשת את זה אלון :-D .

אריק זמר
11-07-06, 18:34
אהלן דני,
לא שזה ייתן לך יותר מדי כי אילו תיבות מהדגמים היותר חדשים של NVG שבעברה נקרתה NP:
NVG (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=917)

לגבי שאר השאלות שלך, נזנח רגע את הדעה האישית שהינה סובייקטיבית ונדבר על נתונים יבשים יחסית.
בסיס הגלגלים בבליזר הינו 106.5" והספקי המנוע משתנים בהתאם לשנתונים וכמובן בין בנזין ודיזל.
בשנתונים 87-91 הספק מנוע ה350 (בנזין) הינו 210 כ"ס.
בשנתונים 86-90 הספקי מנועי הדיזל הינם 130 כ"ס או 148 כ"ס
בשנת 91 יש רק את מנוע הדיזל שהפיק 130 כ"ס
בשנים 86 ומטה יש מבחר מנועי בנזין גדול יותר (אך לא תמיד טוב יותר) הכולל גם את מנועי ה305 עם נתונים בין 155-185 כ"ס.

המחלות הגדולות של הרכב לטעמי האישית הינם הסדקים הנפוצים בשילדה (וכמובן ניתנים לתיקון !!) בנקודות של תיבת הגה הכח ולעיתים גם בסביבת הקפיץ האחורי.

הטרנספרים משתנים בתלות בשנתון כאשר הדגמים הזקנים ביותר זכו לתיבות דנה20 או NP205 ואפילו NP203, התקדמו לתיבות NP208 וסיימו בתיבת הNP (NVG) 241.

CUCV הינה משפחה שלמה שנועדה לצרכי לקוחות מוסדיים כגון צבא, כוחות נאט"ו, יוניפיל ועוד והכילה בתוכה גם את הבלייזר כמו דגמי טנדרים מוסבים בכל מני ווריאציות.
חלק מרכבים אלו זכו בין היתר למערכות הינע חזקות יותר ואף לסרנים חזקים יותר...
CUCV בתצורת בלייזר לא ייצא ממש נשכר ממצב זה לעניות דעתי היות והסרנים נשארו אותם סרני GM10...והמנוע, תמיד היה 379 (6.2 דיזל)

מקוה שעזרתי.
בברכה,
אריק

asafk
11-07-06, 18:43
יופי של סקירה. עכשיו תשלימו אותה- מחירים של הדברים האלה, בבקשה (אני יודע שאין מחירון- אבל מחירי שוק לכלים במצב בין רקוב (כמו הרוב) למצויין (נראה אתכם מוצאים))
ועוד משהו- הרי אין להם 5 דלתות- אז איך הסאברבן (זה עם שני הסרנים- עד 91) נכנס למשוואה?

אסף.

מוני סופה
11-07-06, 19:19
אלון אני חושב שלא הבנת אותי...
מבחינתי הסיבה היחידה לקנות בליזר היא שיש אפשרות להכניס גלגלי 37 בלי שחצי מהשוטרים במדינה ירוצו אחריך + בסיס גלגלים מצוין למידה הזו.
לקנות בליזר ולנסוע איתו עם 31 זה פשוט בזבוז משווע !!!
אז למה אני לא קונה בליזר - הוא סגור !!!!!!!!!!! ))-:

הבליזר לטעמי הוא גדול כבד וחזק מדי. אבל בהחלט היתי יכול לחיות איתו אם הוא היה פתוח.

כפתוח הוא היה שוקל הרבה פחות היה צריך מכלולים הרבה יותר קלים ואז הוא לא היה מתקרב ל3 טון.

הרכב האידאלי לטעמי הוא סופה פתוחה עם בסיס גלגלים 110 (במקום ה 104) סרן קידמי 44 אחורי 60 (רק ליתר בטחון) טרנספר דנה 300 (או אטלס אם כבר מפנטזים) גיר T18A + זחל ומנוע 4 ליטר (אני מוכן לשפר אותו קצת ליותר כוח). מתלי סליל כמובן.

מה שקיבלת זה רכב שקרוב במשקלו לסופה (עוד כ 200 קילו) אבל עם גלגלי 37 והכי חשוב פתוח. הוא קל זריז ועדין יכול להכנס לשבילים היותר צרים בגליל או בנגב. אפילו צריחת הדלק תהיה סבירה.

מה אתם אומרים - זה יעבור טסט ((-: אולי ב la la land

danip
11-07-06, 21:27
ערב טוב

אריק זה השרשור שזכרתי תודה. בשרשור כתוב שהמספר האמצעי מצביע על חוזק התיבה כשהנמוך ביותר הוא 2, אבל קיימת תיבה מסוג NP208 ? :shock:

דבר נוסף לא הבנתי אם כך אז מה ההבדל בין בלייזר CUCV לרגיל אם הסרנים נשארו 10bolt, חיזוק שלדה?

יש הבדלים בין הג'ימי לבלייזר בסיס גלגלים וכו' או שאפשר להתייחס אליהם כאותו דגם?

ושאלה אחרונה 106.5 אינץ זה לא קצר לפול סייז? ;-)

דני

kuju
11-07-06, 22:54
שלום לכולם
ה CUCV בליזר ( M1009) הינו בליזר רגיל כביכול שהגיע עם מנוע 6.2 ליטר דיזל וסרנים 10BOLT 30 שיניים (לפחות כך אצלי ) שעברו חיזוקים כנגד שואה גרעינית בצבא (והכוונה לחיזוק חיצוני בלבד ), הוא הגיע עם מזגן עילי מוזר אבל עובד נהדר אך הוא לא זכה לחיזוק משמעותי של המנוע או של מכלולי ההנעה (NP208 ו TH400 )
ה M1008 לאומתו - הטנדר הגיע עם מכלולי הנעה מחוזקים (14BOLT נעול ודנה 60 מקדימה )
בכל מקרה בראיה לאחור היתי הולך על הבנזין כיוון שאופציות השיפורים עבורו אין סופיות והאגרות עבורו נמוכות יותר
הסברבאן היא כבר סיפור אהבה אחר , רכב מאד מרווח ונעים הרבה יותר מהבליזר אבל עם צמיגים קטנים מדי קימת בעיה של זוויות בטן , נטישה וגישה והוא זקוק לצמיגים 37 ומעלה לדעתי בנוסף יש מקומות בהם קשה לסובב בהמה ארוכה כזאת
אני יודע על סבארבן למכירה באזור נתניה אבל הוא רוצה עליה הרבה לדעתי

kuju
11-07-06, 23:03
אה לגבי המחירים
דיזל -
רקוב- 5000 - 10000
סביר - 15000- 25000
משופר ומדוגם - כמה שמבקשים
לגבי הבנזין כיום אין הרבה הבדל ולדעתי הערך שלו יעלה על זה של הדיזל עם חלוף הזמן
הסבארבן נמכרות באזור ה 30K ולא ראיתי עדיין אחת במצב סביר (היתה פעם אחת שפינטזתי עליה עם צבעי הסוואה סרנים דנה 80 ו 70 וצמיגים 37 אבל למיטב ידיעתי היא נמכרה יקר ובצדק )

הג'ינג'ית
12-07-06, 09:04
יופי, כל הדיבורים האלה על צמיגים, סרנים ועבירות רק מעודדים אותו....

מעין :roll:

itayhi
14-07-06, 15:22
מעין,

if you can't beat them, join them
לא יעזור לך....חבל על המלחמה.

שלי הפנימה את זה עוד לפני שקניתי.
כשמכרתי, אחרי 4 שנים, היא אפילו טיפטפה...

איתי

idanw
14-07-06, 21:59
מוזר.. אצלי היא ברחה! :wink:
עידן

-->