PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפים קוראנים בתקציב 60 אלף ש"ח..מי עדיף?

bobsfog
12-07-06, 00:21
אהלן חבר'ס..
התקציב העומד לרשותנו לקניית רכב 4X4 הוא 60K והדרישות הן כדלקמן:

1. אחזקה זולה - כמה שיותר חסכוני בדלק, בביטוחים..(צריכת דלק של מקסימום 1-7 בנסיעה רגועה)
2. שיהיה אמין, כמה שפחות מוסך, כמה שיותר קשוח בשטח.
3. אוטומאט - חובה!
4. שיהיה קצר וקטן - לא רוצים את הגדם הארוך של שום דבר.
5. שיהיה טוב בשטח - חשוב מאוד, שתהיה אפשרות לשים הגבהה, ונעילה אחורית. לא צריך מפלצת עבירות, אבל את המינימום המתבקש חייבים לקבל.

עקב כל הללו - התמורה הגדולה ביותר לתקציב שלנו באה מכיוון קוריאה עם
סאניונג קורנאדו ויונדאי גאלופר.

לאחר קריאת כל החומר באתר על 2 הרכבים הנ"ל - לא הגעתי למסקנה חד משמעית
מי מהם עדיף? מבחינת הקריטריונים שלמעלה?

אני אשמח לתשובה שלכם. תודה רבה.

asafk
12-07-06, 00:26
ב60 אלף יש עוד אפשרויות מוצלחות יותר לטעמי-
ג'יפון? יש קאיה ויש ויטרה/ גרנד ויטרה.
גודל "אמיתי"? יש פאג'רו (אחזקה יקרה, יחסית) מהשנתונים הישנים, ויש את הטרופר, גם הוא רכב מוצלח.

כל אלו, וגם הקוריאנים שהזכרת- קצרים, עם יכולות שטח לא מבוטלות ופוטנציאל שיפורים.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
12-07-06, 00:30
למיטב ידיעתי, למרות שיתכן שמישהו כאן יספר שיש נעילה שאני לא יודע עליה, לגאלופר יש רק נעילה שהיא יקרה בטירוף, משהו כמו 9K ש"ח לנעילה אוטומטית שהמקבילה שלה ברכבים אחרים עולה ברשת 250 דולר. זו עיסקה לא סבירה, לדעתי, הן מבחינת התמורה למחיר, והן מבחינת הנעילה שלא מתאימה לSUV כזה מבחינת אופי ההתנהגות שלה בכביש (רעש, דפיקות ופגיעה ביציבות)על הסניאנג יש שמועות שהסרן האחורי שלו זהה לדנה44 וזה אומר שיש לו מבחר גדול מאוד של נעילות, אבל לא זכור לי מישהו שבאמת הרכיב נעילה כזו וגם דיווח ברשת על כך.

נמרוד
12-07-06, 09:09
1. אחזקה זולה - כמה שיותר חסכוני בדלק, בביטוחים..(צריכת דלק של מקסימום 1-7 בנסיעה רגועה)
2. שיהיה אמין, כמה שפחות מוסך, כמה שיותר קשוח בשטח.
3. אוטומאט - חובה!
4. שיהיה קצר וקטן - לא רוצים את הגדם הארוך של שום דבר.
5. שיהיה טוב בשטח - חשוב מאוד, שתהיה אפשרות לשים הגבהה, ונעילה אחורית. לא צריך מפלצת עבירות, אבל את המינימום המתבקש חייבים לקבל.

עקב כל הללו - התמורה הגדולה ביותר לתקציב שלנו באה מכיוון קוריאה עם
סאניונג קורנאדו ויונדאי גאלופר.

המסקנה שלך שגויה. כל הסעיפים שכתבת 1-2-3-4-5 מצביעים ישירות על רכב אחד - סוזוקי ג'ימני אוטומטי, מבחינת המחירון 2000-2001 הם המודלים שאתה מחפש.

1. חסכוני בדלק יותר ממה שכתבת - בסביבות 9-10 ק"מ לליטר. אגרות זולות יותר מכל רכב שטח אחר, בוודאי שיותר זול מדיזלים.
2. יש לרכב בהחלט תדמית אמינה מאד, ויותר מזה - בסכום כסף נתון אתה קונה ג'ימני חדש יותר מאשר כל רכב אחר בשנתיים שלוש.
3. יש גרסא אוטומטית.
4. אין יותר קצר וקטן מג'ימני...
5. טוב בשטח - שני סרנים חיים, ניתן להגבהה, ניתן להתקין נעילות אוטומטיות או נשלטות גם בסרן הקדמי. בעלות באמת מינימאלית ביחס לאפשרויות אחרות אתה שם לו צמיגי שטח מלא 215/75R15 ונעילה אוטומטית אחורית ויש לך רכב שטח מצויין.

זאביק
12-07-06, 09:25
על הסניאנג יש שמועות שהסרן האחורי שלו זהה לדנה44 וזה אומר שיש לו מבחר גדול מאוד של נעילות, אבל לא זכור לי מישהו שבאמת הרכיב נעילה כזו וגם דיווח ברשת על כך.

אם אתה מדבר על המוסו, אז יש לפחות שני דיווחים בג'יפטריפ שהרכיבו דטרויט אחורי (זה היה לפני שנתיים לפחות), ונסעו איתם לא מעט. אפשר לחפש.

בתקציב הזה, הייתי הולך על הדגם הכי חדיש שאפשר של הקאיה ספורטאג' (אם בנזין זו אופציה).
קצת יותר קטן מהשאר, אבל תקבל מודל יותר חדש = יותר אמין.
יש אפשרות לנעילה אחורית, אפשר להגביה יחסית בקלות.

bobsfog
12-07-06, 10:08
בוקר טוב..
אני אתייחס כאן לכל ההצעות שלכם:

1. ויטארה-גראנדויטרה: לא מצאנו ויטארה במצב טוב. זו הייתה האופציה הראשונה שלנו.
גראנד ויטארה לא נכנס בתקציב. אם למישהו יש ויטארה בשבילי , שתהיה באזרו 98-97 אז אני פתוח להצעות.

2. קאיה ספורטאז' - דלק - לפי הדיווחים של אנשים בעלי הרכב הזה הוא שותה ליטר לכל 5-6 קילומטר. ועם כזה נתון אנחנו מעדיפים סופה ;)

3. פאג'רו - חשבנו על פאג'רו בנזין שנת 96, אך קשה למצוא במצב טוב, והוא יקר לאחזקה גם בדלק וגם בביטוח - במיוחד לנהגים חדשים.

4. סוזוקי ג'מיני - צריך יותר מקום, אך אם לא תהיה ברירה, כנראה שעליו נלך.

אבל בלי לסטות מנושא המקורי של השאלה :

מה עדיף- גאלופר או קורנאדו? וכמה עולה נעילה לקורנאדו?

bobsfog
12-07-06, 10:09
ב60 אלף יש עוד אפשרויות מוצלחות יותר לטעמי-
גודל "אמיתי"? יש פאג'רו (אחזקה יקרה, יחסית) מהשנתונים הישנים, ויש את הטרופר, גם הוא רכב מוצלח.

אסף.

הטרופר הוא רק בגירסא הארוכה ובנזין.

GodsFather
12-07-06, 18:31
בובספוג - טרופר יש קצר ויש לו יכולות לא מבוטלות בכלל לפני שיפורים ויש גם יכולות שיפורים מצוינות, ע"ע הטרופר של איתי ששופר פלאים עם DROPKIT .

bobsfog
12-07-06, 19:08
בובספוג - טרופר יש קצר ויש לו יכולות לא מבוטלות בכלל לפני שיפורים ויש גם יכולות שיפורים מצוינות, ע"ע הטרופר של איתי ששופר פלאים עם DROPKIT .

הסנדק - אני מודע לעובדה שיש טרופר קצר - היה לי טרופר שנת 2004 קצר.

אך הקצרים הם רק משנתון 99 - והם לא בתקציב שלי לצערי. אלא אם כן אתה מכיר ספציפי...

asafk
13-07-06, 00:42
אם אתה מתעקש על קוריאני... הקוראנדו נראה לי בחירה יותר טובה, ולו בגלל הבסיס ההסטורי שלו (יש לו שילדה של סיקס!! ולמעשה הוא סוג של ג'יפ צבאי) ובגלל שיש נעילות קדמית ואחורית, בלי בעיה ובזול בשוק.
לגאלופר יש שורשים פחות אציליים (הוא פאג'רו של סוף שנות ה80 ), והנעילות שלו יקרות להחריד.

אסף.

גיא
13-07-06, 10:24
עד כמה שידוע לי
לקוראנדו יש את מערכת הבקרת אחיזה על בסיס בלמים / ABS וזה פועל לא רע בתור נעילות רוחביות.

( לא ניסיתי אבל ראיתי מבחוץ )

זה כבר ממתג אותו מעל גאלופר - לדעתי האישית.

bobsfog
13-07-06, 11:46
אוקיי תודה רבה...

אפשר להגיד שננעלתי על קורנאדו.
עכשייו - מחיפושים בפורומים אלו ואחרים ראיתי שיש הבדל בדגמים:
עד שנת 99 אין טורבו. ומשנת 99 יש טורבו.
השאלה היא כמה האוטו עגלה ללא הטורבו..?
כי בתקציב שלי נכנסים בעיקר שנות 97-98 חסרי טורבו.

וכמו כן - מה יותר חסכוני הדגם עם הטורבו או החסר טורבו?

-->