PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת זחל (underdrive) בגיפ סופה

מוני אורבך
13-07-06, 13:44
ראשית אומנם ההתקנה היא על סופה אבל היא רלוונטית לכול 4X4 המיועד לעבירות.
ראשית על מה מדובר:
ברכב עבירות מאוד חשובה הנסיעה האיטית, במיוחד במעבר מכשולים טכניים. יש מספר אמצעים להשיג יחס העברה נמוך:
1. יחסי העברה בדיפ. - יתרון - אין שינוי ברכבת הכוח. חסרון, מקבלים תמיד יחס העברה נמוך מדי. יחס ההעברה הסופי לא יכול להיות מאוד נמוך.
2. יחסי העברה נמוכים בטרנספר - יתרון - אין שינוי ברכבת הכוח, יחס העברה נמוך 1:4 מקובל. חסרון - מקבלים בור בכוח בין הנמוך לגבוה, לא תמיד צריך יחס העברה כל כך נמוך.
3. גיר עם ראשון מאוד נמוך ( t18A לדוגמא ). יתרון - אין שינוי ברכבת הכוח, יחס העברה נמוך מאוד חסרון - אין הרבה בחירה רק מאוד נמוך, מאבדים למעשה מהלך. בסופה 2 יש גיר 6 הילוכים כאשר הראשון מאוד נמוך.
4. זחל או underdrive זהוא התקן היושב בין הגיר לטרנספר. הוא משמש למעשה כטרנספר נוסף. כך ניתן לנסוע במצב רגיל או במצב נמוך ואז לקבל יחס מאוד נמוך (כי הוא כופל את היחסים למעשה). חסרון - הוספת אלמנט לרכבת הכוח, תוספת משקל ושינוי של דריבשפט. יתרון - ניתן לנסוע במצב רגיל ואז בהזזת ידית להגיע למצב של יחס העברה מאוד נמוך (בסופה 1 ל 100 !!!) הטוב שבכל העולמות.

יש מספר חברות שמיצרות דבר כזה והידועה מכולם klun-V. עלות המוצר שלה 2K דולר בחול. בארץ כולל התקנה זה יכול בקלות להכפיל את עצמו. לא זול !!!
בארץ אמיר (המכונה laredo) שמופיע מדי פעם באתר בנה יחידות כאלו תוך שימוש בפלנטרי של סופה וחריטת בית + ציר יציאה מתאים לטרנספר. אמיר לא מיצר כאלו יחידות יותר בגלל חוסר שוק.
לפני כמה חודשים אמיר פרסם יחידה כזו. היחידה נקנתה (במחיר פחות מעלות) והותקנה על סופה.
ההתקנה לא היתה טרווילית. לשם התחלה היה צריך לקצר דריבשאפט קידמי ולקצר אחורי. היה צריך ליצור מוט העברה ליחידה, היה צריך ליצור תושבת חדשה לטרנספר (ששינה מיקום) והיה צריך מוטות הברגב ואטמים כדי לחבר את הגיר + זחל + טרנספר.
האם התוצאה היתה שווה את כול הבלגן ? לטעמי כן, בהחלט !!!

1. ירידות הפכו להיות טרוויליות, כול הירידות !. את ה נג 186 הסופה ירדה כול כך לאט שבאמצע העברנו לשלישי (מרוב שעמום).
2. מעברים טכנים ללא דרדרת הפכו להיות טרווילים. אפשר לכוון כול גלגל וגלגל למקום, יש זמן. ואז לאט לאט לעלות. אין יותר משחק עם הקלץ, פשוט אין צורך המנוע לא יכול להכבות.
3. גם אם הרכב נכשל בעליה, אין בעיה לתקן. משלבים רוורס והרכב יורד כול כך לאט שאפשר לכוון אותו בדיוק. אין יותר כניסה לשיפועי צד מפחידים בתיקונים (או שהרכב רץ בגלל הברקס הדפוק בסופה).

איפה הזחל לא עזר עליות דרדרתיות, שם חיבים תנופה. בלעדיה הרכב פשוט עומד במקום עם 4 גלגלים מסתובבים.

דוגמא כמה קל ופשוט עליות טכניות הפכו ניתן לראות בסרטון הבא:
www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/sufa_crawl1.MOV

אל תשימו לב לאדיוט שמנופף ברגלים. הדבר נבע משטות של רגע בגלל אחד בשם נמרוד ...
הוא רצה סרטון שמדגים שאין צורך בשום בקרה על הגז, והדרך הטובה ביותר שהוא מצא היא להוציא רגלים ולנופף "לא נוגע בגז". והאידיוט הקשיב לו !!!

אשמח להערות והערות (לא על האידיוט על הזחל).

asafk
13-07-06, 13:51
מוני, חשוב לציין שבסופה גם בעליה כמו בסרט ואפילו תלולה יותר, המנוע לא ידומם, אם אין מכשול רציני (בור או אבן), והסופה תמיד תמשיך לנסוע (זה דבר שלא מאמינים לו בפעם הראשונה עד שמנסים לעלות עליה ארוכה בלי לגעת בגז). מה שכן, המהירות האיטית מזכירה כלים גדולים באמת.

אסף.

מוני אורבך
13-07-06, 14:48
אסף - מנסיון, עם גלגלי 33 ובלי יחסי העברה הסופה נכבת כשהיא עולה את המדרגה הנל.

LAREDO
14-07-06, 00:22
אז אני מבין שאתה מבסוט....

מוני סופה
14-07-06, 11:09
אם...

די, כן... :mrgreen:

היה שווה את הבילבול מוח.

תודה אמיר.

GodsFather
15-07-06, 12:53
סתם מסקרנות - עד כמה זה פרקטי לסמוראי ? (הכוונה טכנית וגם כלכלית)

מוני סופה
15-07-06, 13:50
לא נראה לי שמתאים, אבל צריך לשאול את אמיר.
תמיד אפשר לבנות אב טיפוס לסמו אבל כמובן הרבה $$$
בכול מקרה אמיר הפסיק את היצור כי לא מצא לקוחות.
אם תשים לב גם ההתענינות בשרשור זה היא די קטנה.
רב האנשים לא יודעים על מה מדובר וחבל.
יותר מאמצעי עבירות זהו אמצעי בטיחות ראשון במעלה.
הוא מאפשר לנהג להחלץ בשלום ממצבים מאוד בעיתים ובבטיחות מרבית
כנל במעברים טכנים בעיתים.

ניר ל
15-07-06, 14:24
באיזה פורמט הסרט ? אני לא מצליח לפתוח אותו.

shmil
15-07-06, 15:28
QuickTime player
כנס לאתר שלהם, יש ורסיות להורדה.

עמרי2
15-07-06, 18:29
בכול מקרה אמיר הפסיק את היצור כי לא מצא לקוחות.
אם תשים לב גם ההתענינות בשרשור זה היא די קטנה.
רב האנשים לא יודעים על מה מדובר וחבל.
יותר מאמצעי עבירות זהו אמצעי בטיחות ראשון במעלה.
הוא מאפשר לנהג להחלץ בשלום ממצבים מאוד בעיתים ובבטיחות מרבית
כנל במעברים טכנים בעיתים.

אני בהחלט יכול להבין אותם-תראה כמה התעסקות וזמן היית צריך להשקיע עד שהזחל היה מורכב- שלא לדבר על מספר הפעמים שהרכבת ופירקת אותו בגלל איזה נזילה, קפיצה מ LOW, ועוד.
התוצאה כמובן לפי דעתי הרבה יותר ממעולה. מה גם שזה לא פוגע בנסיעה מנהלתית עם יחס העברה קבוע בטרנספר/סרנים.
אתה נחתת על הזדמנות חד פעמית במחיר חד פעמי. לכל אחד אחר שירצה לעשות זאת זה יעלה לפחות פי שלוש ללא הרכבה (ולא לכולם הידע לעשות זאת לבד)

אז איפה היינו מוני? מתי סיכמנו שאתה מוכר? (אה נזכרתי, אני קונה את שלך ב 40K ואתה תקנה את הסיקס-מפלצת שסיפרת לי עלי, אה-והזחל נשאר אצלי :twisted: ו)

מוני סופה
15-07-06, 19:48
אני בהחלט יכול להבין אותם-תראה כמה התעסקות וזמן היית צריך להשקיע עד שהזחל היה מורכב- שלא לדבר על מספר הפעמים שהרכבת ופירקת אותו בגלל איזה נזילה, קפיצה מ LOW, ועוד.
התוצאה כמובן לפי דעתי הרבה יותר ממעולה. מה גם שזה לא פוגע בנסיעה מנהלתית עם יחס העברה קבוע בטרנספר/סרנים.
אתה נחתת על הזדמנות חד פעמית במחיר חד פעמי. לכל אחד אחר שירצה לעשות זאת זה יעלה לפחות פי שלוש ללא הרכבה (ולא לכולם הידע לעשות זאת לבד)

אז איפה היינו מוני? מתי סיכמנו שאתה מוכר? (אה נזכרתי, אני קונה את שלך ב 40K ואתה תקנה את הסיקס-מפלצת שסיפרת לי עלי, אה-והזחל נשאר אצלי :twisted: ו)

הזחל נשאר אצלך !? טוב נו אם אתה לוחץ :mrgreen:

עזוב אותך נמאס לי כבר לשפר רכבים ואז להחליף. האידיוט התורן שמשפר את הרכב ואז מוכר אותו לחבר כדי שהוא יהנה ממנו :-?

כמו שאמרתי לך ממש ממש מגרד לי לקנות אותו כי הוא בנוי פשוט כול כך טוב ל 35 ואפילו 37. אבל אין לי כרגע את המשאבים הנפשים ליצב עוד גיפ - אני מתחיל להרגיש כאילו העבודה השניה שלי היא בסדנת שיפורים :mrgreen:

עמרי2
15-07-06, 21:52
זה בסדר-אני בטוח שעוד חודש כבר תרגיש בעל כוחות מחודשים. ואז נוכל לשבת ולדבר :mrgreen:
חוץ מזה שכיסא אחד בג'יפ שלך אפשר להגיד כבר שייך לי :-D עכשיו רק צריך להחליט איזה מהם :roll:

אני מתחיל להרגיש כאילו העבודה השניה שלי היא בסדנת שיפורים :mrgreen:

ארז-צפה פגיעה.
כנראה שהנדסת חשמל זה פאסה :wink:

נמרוד
15-07-06, 22:11
אהבתי מאד-מאד את הסופה של מוני כמו שהיא עכשיו - נעולה בשתי נעילות אוטומטיות, צמיגי 33, והזחל - וזהו. היא למעשה לא מוגבהת ועל קפיצים מקוריים. גנבים - צרו קשר בהודעה פרטית ותציעו לי הצעה שאי אפשר לסרב לה, ואני אספר לכם איפה מוני גר :twisted:

יחס הזחילה הוא לא כפול כמו שאפשר היה להבין ממוני - הוא כמעט פי שלוש, 2.72 אם לדייק, שזה יחס של טרנספר סופה בLOW משם נלקחה התמסורת הפלנטרית. האוטו נוסע בהילוך ראשון במהירות מגוכחת - שגורמת לסמוראי של אלון עם טרנספר 5.14:1 של קלמיני להראות מהיר. למוני יש במצב LOW-LOW טרנספר ביחס של 2.72 בריבוע - 7.4! זה אומר שבכל עלייה, כל עוד יש לאחד הגלגלים טיפה אחיזה, האוטו נוסע. גם אם הוא מפרפר בדרדרת, נותנים לו להמשיך לחפור במקום עד שהוא מחדש אחיזה, מקסימום משחקים קצת לצדדים עם ההגה כדי שיתפוס. הכל כמו שמוני כתב בהילוך איטי, משאיר המון זמן לחשוב ולתכנן. בירידות זה שיפור אדיר, בנוסף לירידות ארוכות ותלולות מאד כמו הנ.ג. שהופכות לטריביאליות, בירידות עם מדרגות, אין יותר צורך לשחק עם הבלמים כשיורדים מדרגות תלולות - האוטו פשוט לא נופל! הקטע של ירידה על הברקס הכי לאט שאתה יכול כשאתה מחכה לשמוע את הפגוש האחורי דופק - לא צריך את זה, האוטו עושה את זה לבד יותר לאט ממה שאפשר לדמיין.

איפה הקאץ'? למזלו של מוני יש לו משמעת עצמית, אבל מישהו שלא בדיוק יודע מה הוא עושה עלול ברגע של תסכול באיזו עלייה, במקום לחשוב מה הבעייה (יש לו את הזמן כאמור...) , לתת מכת גז אחת (!) ולפרק את האוטו בו במקום.

LAREDO
15-07-06, 22:53
נמרוד היה לך צ'אנס....

מוני אורבך
16-07-06, 08:31
אהבתי מאד-מאד את הסופה של מוני כמו שהיא עכשיו - נעולה בשתי נעילות אוטומטיות, צמיגי 33, והזחל - וזהו. היא למעשה לא מוגבהת ועל קפיצים מקוריים. גנבים - צרו קשר בהודעה פרטית ותציעו לי הצעה שאי אפשר לסרב לה, ואני אספר לכם איפה מוני גר :twisted:

נמרוד, אני יודע איפה אתה גר.

ברגע בו תעלם הסופה - צפה פגיעה !!!
זוכר את הסרט על ההתעללות בצרוקי ?
אתה תקבל בדואר סרט דומה - עם הרכב שלך מככב בו.

וחוץ מזה אני מכחיש...
אין לי סופה, אין לי זחל, אין לי כלום חוץ מערמת ברזלים ופורד פיסטה
הכול סיפורי בדיות, ממש כפי שמוצהר בדף הכניסה לאתר.

עירא
16-07-06, 17:42
מוני, יש לך את המידה של הדרייבשאפט האחורי המקוצר?

אסף הלוי
16-07-06, 20:06
מה אורך היחידה(זחל)-כלומר בכמה ס"מ התארך כל העסק
האם נראה לך שתוכל להגביה את הרכב בעתיד או שהדרייבשפט קצר מידי או בזווית חזקה מידי
אני שוקל לעשות יחידה כזאת אצלי בשירוקי-הבעיה היא שהוא קצת גבוהה
תודה
אסף

מוני סופה
16-07-06, 21:16
הזחל הוא באורך 175 מילימטר.
הדרישפט האחורי המקוצר לפי מיטב זכרוני 72 סנטים.
אבל אל תתפוס אותי במילה :lol:
הרכב שלי הוא בגובה סטנדרטי לחלוטין ולכן אין בעיה כרגע.
אם ארצה להגביה מאוד (מעל 3 אינץ) כנראה שאצתרך קרדן כפול או slip yock eliminator
או שניהם.

LAREDO
17-07-06, 06:21
הזחל שמורכב אצל מוני היה אצלי בצ'ירוקי תקופה.
מי שזוכר הרכב שלי היה מאוד מוגבה, הרבה מעבר ל-2-4.5 אינצ' שכולם רוצים.
לא היה לי סליפ יוק והכל היה בסדר.

זאביק
17-07-06, 11:54
הזחל אם ארצה להגביה מאוד (מעל 3 אינץ) כנראה שאצתרך קרדן כפול או slip yock eliminator או שניהם.

בהוראות התקנה של קיטי 1:4 עבור NP231, מומלץ מאוד מראש לעבור ל-SYE
( slip yock eliminator ), כי הטענה היא שהיוק הרגיל (הפנימי) לא עומד בעומס.
ואתה כרגע עם יחס יותר גבוה מ-1:4.

מעבר לזה, אין קשר בין שני הדברים.
אם תרצה להגביה, SYE לא יעזור לזוית שלך, אלא רק CV.

מוני סופה
17-07-06, 12:03
בהוראות התקנה של קיטי 1:4 עבור NP231, מומלץ מאוד מראש לעבור ל-SYE
( slip yock eliminator ), כי הטענה היא שהיוק הרגיל (הפנימי) לא עומד בעומס.
ואתה כרגע עם יחס יותר גבוה מ-1:4.

מעבר לזה, אין קשר בין שני הדברים.
אם תרצה להגביה, SYE לא יעזור לזוית שלך, אלא רק CV.

זה יעזור היות והוא מקצר את אורך הטרנספר ב80 מילימטר == מאריך את הדריבשאפט ב 80 מילימטר. ברנגלרים (עליהם מדובר בהוראות) הבעיה חריפה בהרבה כי מראש מתחלים בדריבשאפט מאוד קצר.
אכן SYE יותר חזק ולכן רצוי להתקינו.
אני בכלל רציתי באותה הזדמנות להחליף לדנה 300 וכך לקבל גם טרנספר הרבה יותר קצר (בגודל) והרבה הרבה יותר חזק. אבל פשוט נמאס לי לעבוד מתחת לרכב :mrgreen:
לא נורא תמיד צריך להשאיר עוד פרויקט לפנסיה.

יקיר גרין
17-07-06, 17:17
היתרון של הזחל הזה על פני טרנספר נוסף הוא רק באורך?

יש לי מחשבות בכיוון של טרנספר נוסף בוויטארה ... מישהוא ניסה?

חנן-ג'יפולוג
17-07-06, 17:20
אם תשים שני טרנספרים אחד אחרי השני, הטרנספר הקדמי יעמוד בדרכו של גל ההינע הקדמי שיצא מהטרנספר האחורי.

אסף הלוי
17-07-06, 17:54
יש SYE(בה כך במקור) ויש CV
הרכב מוגבה 6"-האם יתאים?
תודה אסף

יקיר גרין
24-07-06, 13:33
אם תשים שני טרנספרים אחד אחרי השני, הטרנספר הקדמי יעמוד בדרכו של גל ההינע הקדמי שיצא מהטרנספר האחורי.

נקודה מצויינת ... לא חשבתי על זה, אבל ניתן להנמיך את הטרנספר האחורי כך שגל ההינע יעבור מיתחת לקידמי ... ממילא אני מדבר על רכב עם מיטלים נפרדים מלפנים, כך שגל ההינע הקדמי לא זז ...
האפשרות השניה היא לבטל את היציאה של הגל הינע הקדמי בטרנספר הקידמי ... אבל זה בדיוק מה שנעשה בסופה ...

חנן-ג'יפולוג
24-07-06, 23:15
תנמיך את גל ההינע הקדמי של הויטרה בעוד 15-20 ס"מ, והרכב יתחיל לנסוע לך הצידה...על גל ההינע במקום על הגלגלים ;)

מוני אורבך
25-07-06, 08:02
יקיר כבר חשבו על זה...
יש בחור בטכסס אם אני לא טועה שמוכר קיטים כאלו לרנגלר.
בכללי אתה לוקח 231 וחותך לו את החלק שהולך לדרישפט הקידמי כדי למנוע את הבעיה שחנן תאר.
אבל !!!
זאת הבעיה הקטנה והטרווילית בענין. הבעיה המרכזית היא ציר מתאם בין היציאה של הפלנטרי לכניסה המקורית של הטרנספר.
אתה חיב ליצור ציר כזה מאפס. לתכנן אותו לחרוט אותו לחסם אותו. וזה ממש לא פשוט או זול כי מדובר בציר שדרכו עובר כול המומנט. אם הוא נשבר הרכב עומד וזהו.
משיחות עם אמיר וגם מהתרשמות אישית שלי זה היה עיקר העבודה והכסף בתכנון ובניה של הזחל. ליצור כזה ציר יעלה הרבה מאוד כסף. מובן שככול שהכמות תגדל הענין יהיה יותר רווחי, אבל לך תשכנע 100 בעלי ויטרה להשקיע 3K או יותר על זחל.
בקטע הזה אמיר נתקע. יש מעט מאוד אנשים בארץ שיודעים להעריך את היתרונות של הזחל ומוכנים גם להשקיע כ 7K בזחל ובהתקנה שלו.
לי זה עלה הרבה פחות כי אמיר מכר לי את הזחל במחיר עלות (ולמטה מזה) ואני התקנתי אותו לבד. ועדין רוב חברי (מוותקי הפורום יש לצין (-: ) הרימו גבה וטענו שלא צריך את הענין, עד שהם לקחו סיבוב כמובן...

ניר ל
25-07-06, 09:34
אסף, אם אני מבין אותך, יש לך 242 עם זנב חשוף מאחורה, זה לא אלימינייטור כי באלימינייטור יש יוק קבוע בקצה. אצלי בגראנד יש בגל הקדמי CV בכל קצה (מה שמאפשר עבודה בכל הזוויות האפשריות של פיניון לעומת טרנספר), מאחורה מדובר בצלב אוניברסלי רגיל בכל קצה - זה דורש זווית פיניון זהה לזווית היציאה של הטרנספר ובהחלט יש בעיה של זוויות עבודה של הגל כתוצאה מהגבהה וקיצור דריוושאפט.
אם הוספת CV מאחורה בצד הטרנספר וביטלת את זווית הגל בצד הסרן ( ע"י הוספת קלינים כך שהסרן יצביע לכוון הטרנספר ואז הצלב בצד הסרן לא עובד בזווית) אז לא תהיה לך שום בעיה של אורך גל הינע אחורי גם אם לא ישאר ממנו כלום, דבר אחד תצטרך לבדוק - האם מהלך הסליפ-יוק מספיק ארוך לצורך האפליקציה.

Bulldog
03-01-07, 02:04
יקיר כבר חשבו על זה...
יש בחור בטכסס אם אני לא טועה שמוכר קיטים כאלו לרנגלר.
בכללי אתה לוקח 231 וחותך לו את החלק שהולך לדרישפט הקידמי כדי למנוע את הבעיה שחנן תאר.
אבל !!!
זאת הבעיה הקטנה והטרווילית בענין. הבעיה המרכזית היא ציר מתאם בין היציאה של הפלנטרי לכניסה המקורית של הטרנספר.
אתה חיב ליצור ציר כזה מאפס. לתכנן אותו לחרוט אותו לחסם אותו. וזה ממש לא פשוט או זול כי מדובר בציר שדרכו עובר כול המומנט. אם הוא נשבר הרכב עומד וזהו.
משיחות עם אמיר וגם מהתרשמות אישית שלי זה היה עיקר העבודה והכסף בתכנון ובניה של הזחל. ליצור כזה ציר יעלה הרבה מאוד כסף. מובן שככול שהכמות תגדל הענין יהיה יותר רווחי, אבל לך תשכנע 100 בעלי ויטרה להשקיע 3K או יותר על זחל.
בקטע הזה אמיר נתקע. יש מעט מאוד אנשים בארץ שיודעים להעריך את היתרונות של הזחל ומוכנים גם להשקיע כ 7K בזחל ובהתקנה שלו.
לי זה עלה הרבה פחות כי אמיר מכר לי את הזחל במחיר עלות (ולמטה מזה) ואני התקנתי אותו לבד. ועדין רוב חברי (מוותקי הפורום יש לצין (-: ) הרימו גבה וטענו שלא צריך את הענין, עד שהם לקחו סיבוב כמובן...

http://www.pirate4x4.com/articles/productreviews/mad_rooster

אין בעיה של ציר יציאה, הבחור מוכר קיט מלא.

Included in the kit is the adapter plate, a rotation ring, and a through hardened 4340 chrome moly steel mainshaft. Mad Rooster also includes all the necessary hardware and some basic instructions to help you install your new Crawlerbox.

ליאור ק
09-12-10, 14:51
שלום לכולם,
אני מעלה את השירשור שוב.
אני מעוניין לבצע הפחתה של יחסי העברה בסופה, בלי לגעת בדיפ'.
המחשבה הייתה לרכוש קיט הפחתה לטרנספר. ראיתי ש teralow שיווקו בעבר מוצר כזה אך היום (לפי מה שאני ראיתי...) ניתן לרכוש רק טרנספר קומפלט ולא את הקיט בלבד. העלויות הן פי שלוש בערך- מה שהופך את זה ללא רלבנטי.
כמו כן שוטטתי באתר של klune-v אך לא זיהיתי את מה שאני מחפש.
אודה לכל מי שביצע הפחתה כזו בסופה- איפה ניתן להשיג?
אני מכיר גם את ה'זחל' שייצר אמיר ענבל- אבל זה גם יקר יותר (?) וגם מחייב החלפת דריישפט?.... לצורך העניין האם ניתן להשיג כזה? (הבנתי שהוא לא מייצר יותר...) מה העלות??
תודה מראש לכל בעלי הניסיון!
חג שמח ליאור.

דרור ברלי
09-12-10, 15:33
יש כמה בעיות עם זה.

בזמנו, היה הקיט של TERALOW שמחליף את יחס ההעברה הנמוך בטרנספר ליחס נמוך יותר (נדמה לי 4:1, לא סגור על זה).
הבעיה הראשית של טרנספר NP231 היא ציר יציאה בעל חוזק גבולי. יחס נמוך כזה מעלה את הסיכוי לגזירת הציר. בתור התחלה - תמיד עדיף וכדאי לעשות קודם הסבה לטרנספר המחוזק 241 מסופות צבאיות/ממוגנות. ציר היציאה שלו חזק פי 2 בערך. אם הטרנספר 231 שלך כבר עייף/תקול, כדאי לחפש טרנספר 241 תקין.

התקנת זחל/כל סוג של דאבל-טרנספר מחייבת שינויים בגשר הגיר ובכיסוי הפח של מכלול הגיר בריצפת הג'יפ, והשינוי המשמעותי יותר - החלפת שני הדריישפטים. אחורי קצר עוד יותר, קדמי ארוך יותר. התקנת SYE (סליפ-יוק אלימינייטור) על ציר היציאה מהטרנספר תפתור חלקית את הבעיה כי היא תקצר את מכלול הטרנספר ותאפשר התקנת דריישפט אחורי ארוך קצת יותר ותחזק את כל העסק.

ועדיין יהיה לך דריישפט אחורי קצר כל כך שיגביל אותך באפשרויות להגביה את הרכב. הסופה שהיתה של מוני והותקן בה הזחל, היתה לא מוגבהת כלל.

בנוסף - למרו תכלהחיזוקים, עדיין הכפלת המומנטים בזחל (פי 2.72) עשויה לגזור/לפוצץ/לפורר צירי יציאה/ציריות וכו'. במצב LOW/LOW צריך להיות עדין ביותר עם רגל ימין...

כנראה שעדיין אין תחליף ראוי לשינוי יחסי העברה בדיפרנציאלים.

מוני אורבך
09-12-10, 16:07
השירשור הזה כל כך ישן שכבר כמעת שכחתי מקיומו (-:

מה שדרור כתב אכן נכון אבל לא באותה דרגת החומרה.
נכון - יש לך דריבשאפט קצר אבל ללא הגבהה או הגבהה קלה לא בעיתי.
אם תרצה להגביה, תצתרך להתקין קרדן כפול.
אבל למיטב הבנתי סופה מוגבהת בכל מקרה יוצרת בעיות גם ללא זחל.

אתה לא צריך לחתוך את הגוף, הזחל נכנס ללא בעיות.
כנל לגבי הגשר גיר.

אתה צריך להיות זהיר עם הגז כאשר אתה ב super low
אבל לא הגיוני להגיע עם פול גז בקצבים האטיים האלו להפך.
קצת יותר מדי גז וכל 4 הגלגלים מתחפרים.

אתה צריך לקצר ולהאריך גלי הנע, אבל זה באמת שטויות

היתרון האדיר של הזחל הוא בירידות ובבטיחות.
אתה הכול עושה לאט לאט ויש לך זמן לחשוב.
הרבה יותר טוב מיחסי העברה.

ליאור ק
10-12-10, 14:31
דרור ומוני תודה רבה!
ראשית אני מבין ששווה לשדרג ל 241 לטובת החוזק במקרה שאני כן מוצא יחסי העברה.
שנית- אני לא רוצה לגעת בדיפ' ולכן אני אמשיך לחפש קיט כזה.... זחל זה ללא ספק האידאל אבל נראה לי שהעלויות הן גבוהות מדי עבורי. מה גם שאני לא בונה רכב אקסטרים אלא משפר בתחום העבירות/ בטיחות והפחתה של 4:1 היא בסדר גמור בשלב הזה (זה כבר יותר טוב ממה שיש היום). 'הבור' שיווצר במקרה כזה בין High ל Low הוא 'מחיר' שאני יכול לחיות איתו (אני גם נוסע עם שתי נעילות אוט'- סוג של פשרה... ומותקנת הגבהה 4" ).
בקיצור- מה בכל זאת ניתן לעשות בתחום הטרנספר בלי לשדרג לזחל עם כל השינויים המחויבים?
תודה שוב.
סופ"ש גשום ומבורך,
ליאור.

-->