PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביצועים לאחר מעבר spoa

combina347
15-07-06, 21:34
אלה הם התחלת הביצועים משום שכרגע אני בתהליך שיפור הביצועים:
פנהרד מוט מומנט אחורי הגה כוח ועוד....... קשת כמעט שכחתי גם החלפת בודי
המון עבודה אני הולך למוט כשאני חושב על זה
אשמח לביקורות.
http://img507.imageshack.us/my.php?image=dscn0377dy3.jpg
http://img159.imageshack.us/my.php?image=dscn0378be8.jpg
http://img159.imageshack.us/my.php?image=dscn0383eb6.jpg
http://img159.imageshack.us/my.php?image=dscn0385sh6.jpg
http://img159.imageshack.us/my.php?image=dscn0386nb7.jpg
http://img159.imageshack.us/my.php?image=dscn0388vc4.jpg

עמרי2
15-07-06, 22:08
אשמח לביקורות

אם אתה ממש מתעקש...איכס...בחיים לא ראיתי זוועה כזאת :twisted:

ועכשיו ברצינות:
מה הקטע בתמונות? מה שעשית שם גם סמוראי ללא SPOA עושה...
שים תמונות של החלק התחתון או פירוט על תהליך העבודה...

combina347
15-07-06, 22:21
פשוט זה מה שצילמו ואשתדל לשים תמונות של החלק התחתון
שבר שני אנו רוצה ליראות סמוראי ללא SPOA עושה זאת כי גם לסיקסים וסופות משופרות היה קשה לגשת לשם ובנוסף יש למטה בור גדול של חפירות גלגלים שמפריע לך בזוית הגישה
אני עמדתי שם בזוית מאוד חדה והקיר הזה גבוהה מאוד כך שללא SPOA אתה פשוט לא מצליח לעלות אפילו חצי מטר בגלל שהגחון ניתקע בשפיץ ודבר נוסף הגדלתי מרחק סרגים כך שסמוראי רגיל פשוט היה עלול להתהפך לאחור בירידה
תנסה לעקוב אחר התמונות ולרדת לפרטים יש המון מה לראות

combina347
15-07-06, 22:38
אחת הסיבות החשובות ביותר להגעתי בגללה להחלטה לשינוי הרכב למצב הזה
זה גובה קצה הקפיץ יחסית לגלגל וזוית הגישה האדירה שאני מקבל
החסרונות ברורים: מרכז כובד גבוהה וסכנת היתהפכות

הפתרונות לחסרונות אלו מעבר לסרנים כבדים יותר כך שאנמיך את מרכז הכובד משמעותית והגביר את איכות הנסיעה כל אובל גל להגדיל צמיגים ללא חשש לשבירת ציריות כך אוכל לשנות את הבאקספייס של הגאנט ללא חשש לטחינת מיסבים ולפיצוץ מחזירי שמן בקיצור לכל דבר יש את הפיתרון שלו
כרגע אני בשלבי בניה ולמידה על המערכת הזאת וכל יום אני מוצא דרך להרכיב לשפר ולבנות את הרכב
כרגע אני משתדל לתכנן OTT על מנת להעביר את הדרג לינק והשפור מעל הקפיצים ולהקביל אותם כמה שאפשר עם הפנהרד את השפור והדרג לינק אני בונה מתפוחים גדולים ומצינור עבה וחזק עקב עליית מרכז הכובד והמומנט הגדול שמופעל על המוטות הללו. בתיכנון ליצר אותם כמה שיותר מודולריים

נמרוד
15-07-06, 22:49
למה אתה לא מעלה את התמונות ישר לפורום??? imageshack מעצבן עם הפרסומות הקופצות שלו.

asafk
15-07-06, 23:00
איך הצלחת למחוק את הכלוב התהפכות בצורה כל כך נקיה מהתמונה? פוטושופ?

אסף.

אמיר חסידים
16-07-06, 10:30
כמו שכתבת החסרונות של הSPOA ברובים : סכנת התהפכות !! ולא משנה כרגע למה .
אני חושב שזה מסוכן מאוד שאתה בודק את היתרונות ללא כלוב רציני !
אני גם חושב שזה מאוד לא אחראי לפרסם תמונות כאלו באתר המציגות את הרכב ממש לקראת התהפכות וללא כל מיגון , במיוחד עכשיו שהרבה ילדודס בחופש הגדול ומתעניינים בבאגי כזה או אחר ! דוגמה רעה !!! :!:
מצד שני אני גם חושב שאסור לפרסם סיגריות כי זה מזיק לבריאות :lol: אז אאולי אני קצת קיצוני אבל בחייאת - תרתך שם כמה צינורות ! יש לנו מספיק שרוצים לכלותנו (את עדת הג'יפאים ).

יומצוין ושבוע טוב

ישי.פ
16-07-06, 13:01
זה ששברתה מוט הגה אתה לא כותב!! וזה "שהסמוראי"(אם אפשר לקרוא לזה ככה) נתקע בלי כל יכולת לזוז אתה גם לא כותב. אבל תמונות יפות, אין ספק השאלה אם חוץ מלהתחרע אתה יודע גם לנהוג. :?:

karnaf
16-07-06, 13:36
ישי התגובה לא במקום
אתה מכיר אותו טוב כדי לדעת אם הוא נוהג טוב או לא?
למה תמיד יוצא מאנשים הצד הרע כשהם רואים שלמישהו יש יותר גדול משלהם???
קובי

קומבינה אל תצא לשטח בלי כלוב
לא הספיק לך פעמיים? זה לא משנה שיש לך בודי נוסף אין לך גוף נוסף
לא שווה להשוויץ ואז לעשות פליק פלאק לאחור ( מניסיון אחי )
חוץ מזה נראה סוף הדרך עכשיו צמיגים יותר גדולים ואתה מסודר

מוני סופה
16-07-06, 14:08
קומבינה - מה המטרה הסופית שלך ?

SPOA הוא לא מטרה בפני עצמה. מה שעשית הוא לקחת רכב שבמקור לא יציב ולהפוך אותו להרבה יותר לא יציב (זה בשילוב "אין כלוב" יכול בקלות להוביל לאסון).

עושים מהלך כזה אם רוצים להכניס גלגלים גדולים בהרבה מהמקור. וגם אז חושבים הרבה הרבה על הענין. יש הרבה שיטות להכניס גלגלים גדולים וזה אחת השיטות הכי קיצוניות ובעיתיות.
אז אם המטרה הסופית שלך הכנסת גלגלי 37 אתה בהחלט בכוון. אחרת כול מה שעשית הוא להפוך את הרכב למאוד מאוד מסוכן
אם אכן המטרה היא לעבור ל 37 SPOA הוא המהלך האחרון. קודם צריך להגדיל רוחק סרנים להמיר לסרנים יותר חזקים והרבה יותר רחבים, לחזק או להחליף טרנספר, לדאוג ליציבות הרכב ואז לבסוף לעשות SPOA כי בהחלט יכולה להיות אופציה להכנסת 37 ללא SPOA.

אם המטרה שלך היא הפוזה... אני לא יכול לעזור לך כאן. אני לא מבין שום דבר בפוזות של רכבים (והאמת זה לא ממש מעניו, אותי).

מוני

combina347
16-07-06, 14:50
נראה לי שלא הבינו את הכוונות שלי כל כך
נכון שהגיפ לא כל כך נמוך ופחות יציב אך אני עובד על קשת התהפכות ותאמינו לי שלא מעט
אני לא מדבר על עבודה פיזית אני עובד על תכנונים וחישובים העבודה הפיזית היא קלה יותר
בקשר לפוזות לא בשביל זה אני באתר אני לומד כאן בונה ומשתף אנשים בתקווה שיבינו וישאלו שאלות ולא יגשו לכל דבר בדרך שלילית אני מקווה שהבנתם מה עליכם לעשות עכשיו
בקשר למוט הגה שנישבר זה נכון הוא נישבר לי פעמיים וזה אחד דברים שאני לומד
הוא נישבר בגלל בולם הגה נוסף שהוספתי ותמיד בפתיחת מתלה של הגלגל הימני לכן הורדתי את הבולם והוא יחזור בקרוב על גבי מתקן אחר וגם מוט ההגה יעבור שינון וחיזוק כמו שכתבתי

אני לשרותכם רק תשאלו
המטרה שלי שכל הסמוראים יהיו מפלצות ענקיות וחוקיות עם ספורט מוטורי חזק בארץ
נ.ב
מחפש די אר

אלון_ק
16-07-06, 19:22
תגובות מעליבות לחינם (ישי) נמחקות לרוב, הפעם ראו והגיבו על זה לפני אז זה נשאר. אמיר, תקרא את הדיסקליימר למטה. אנחנו לא רואים שום פסול בכך שהוא מפרסם את זה, להפך.

נראה יפה, קובי. רק אה, עד שלא תשים 33 (לפחות) זה לא יצדיק את עצמו. מה עם שיתוף שלנו בתכנון? קצת על הזויות הנבחרות והסיבות לבחירתן וכד', משהו מהצד של הבניה ולא של התוצאה הסופית יהיה נחמד.

אמיר חסידים
16-07-06, 20:43
אלון וקומבינה .
אני בטוח שתסכימו איתי שהבטיחות קודמת לכל , אגב, לפני כל שינוי ברכב הייתי מתקין כלוב , לא כל שכן הגבהות מטורפות כאלו .
לגבי הדיסקליימר - פעם ראשונה שאני מתייחס אליו / רואה אותו / שם לב אליו .
נראה לי שגם השאר לא נותנים דעתם .
זה שהאחריות לא על מנהלי האתר לא אומר שמותר לנהוג בחוסר אחריות !
אני לא אומר שצריך למחוק את התמונות , חלילה !! מלאכת אומנות !!! אבל צריך, שוב לדעתי, להוסיף הערה באדום, כזה בוהק, שתדגיש את הסכנה בדבר ! אם בשביל כותרת לא אינפורמטיבית אז בטח בשביל אזהרה .

חוצ מזה , למדתי מה זה דיסקליימר :lol:

ארז
16-07-06, 20:58
"אני עובד על כלוב ולא מעט".....אבל בנתיים אני עושה עבירות קשה במקומות שכבר התהפחתי בהם....

אני כמו שכבר כתבתי בעדך! לזה בדיוק דרווין התכוון, תנו לטבע לעשות את שלו, (כמה שפחות אנשים בעולם, יותר אוכל בשבילי....)

נמרוד
16-07-06, 23:45
אלון וקומבינה .
אני בטוח שתסכימו איתי שהבטיחות קודמת לכל , אגב, לפני כל שינוי ברכב הייתי מתקין כלוב , לא כל שכן הגבהות מטורפות כאלו .

אני לא מסכים איתך שהבטיחות קודמת לכל. אצלי, אישית, הבטיחות בסדר קדימות גבוהה, אבל זה ממש לא אומר שאני מתכוון לכפות את דעתי על אחרים. מבחינתי, חופש - חופש המידע, החופש ליצור, החופש לטעות וגם החופש למות - קודם לרוב הדברים. הפורום והאתר ג'יפולוג הם במה חופשית, אנחנו לא אחראים למה שאנשים מציגים כאן - אנחנו כן אחראים לשמור את הבמה הזאת חופשית.

קומבינה, הפרטים הטכניים של מה שעשית מעניינים, החל מריתוך תושבות חדשות ואיך החלטת על הזויות שלהן, איזה שינויים עשית למערכת ההיגוי, וכל מה שיכול לעזור לאחרים בעתיד.

combina347
17-07-06, 00:27
יהיה לי קל יותר אם ישאלו אותי שאלות אוכל להתמקד

קימות כמה בעיות והן בזוית הסרן האחורית וצריך לכוון את הסרן כלפי הטרנספר ושובנוצרת בעיה עם מילוי השמן וצריך להרים את הסרן לגובה עד שיהיה מאוזן לריצפה כך החור יהיה במקום

עם הסרן הקידמי היתה לי בעיה כשניסיתי לכוון את הסרן לכיוון הטרנספר ואז קיבלתי רכב מסוכן ולא יציב כלל והחלטתי להחיר את הסרן לזוית המקורית בלי להתחשב בדרייב שאפט וצדקתי נפתרה הבעיה
הוספתי בולם הגה בין השפור לסרן עוזר ביציבות ובשליטה במידה ניכרת

הכתיבה שלי כוללת מידי נסו לשאול שאלות ואפרט
בכל אופן לא חייב גלגלים גדולים למעבר לקפיצים מעל המטרה היתה להעלות את קצה הקפיץ והשאקלים
אל מעל הגלגלים ככה אני לא מפצח סלעים ועולה בכל זוית שבא לי אפשרות אחרת היתה לעבור לסלילים
וכרגע או בכמה שנים הקרובות זה לא בשבילי

combina347
17-07-06, 00:43
הינה כמה תמונות הודות לנימרוד קל לי להעלות אותן
באת התמונות תושבות קפיץ קדמיות של סיקס שריתכתי מאחור כדי להזיז את הסרן לאחור
הורדתי את המתאמים של הקפיצים וחיברתי את הקפיצים ישירות לתושבות המקוריות ללא הגבהות לא ניתן לעשות זאת משום שהסרן יגע בפח או שזה יראה בולט ומכוער כעט יש לי מרחק סרנים סביר מאוד שעוזר מעט ביציבות מקטין את חדות ההגה ועוזר במדרגות ובסלעים גדולים והגובה מפצה על מרווח הגחון שנוצר לי עם מרחק הסרנים הזה
הסרן הקידמי הוזז כ 2 סנטימטרים לא יכולתי יותר בגלל ההגה והאחורי כ6-7 סנטימטרים וזה שמעותי מאוד ומורגש לטובה

ישי.פ
17-07-06, 00:58
מהדברים שחלקחם כתבתם:
דבר ראשון אני לא מתכוון להעליב ושום דבר אישי.
דבר שני אני פשוט לא מבין מה כל הקטע של "השוויץ".
ודבר שלישי והחשוב מכל אתה עשיתה שמה דברים פשוט מסוכנים, שהם דוגמא אישית רעה
לשאר ה"גיפאים" (למשל עבודה ממש מסוכנת עם ההי-ליפט ).
לטעמי כן יש להפעיל שיקול דעת במעבר מכשול כי הרי הנזקים שנגרמו לך היו יכולים להמנע(מוט הגה,וכ"ו)
כן לפעמים צריך להכיר במגבלות של הרכב(למרות שהחברה יגידו שיש לך קטן)
אני יודע אתה בטח אומר לעצמך שאין לי מושג למה הרכב מסוגל. אני יודע השאלה מה ישאר ממנו בסוף???

yoav
17-07-06, 06:45
אלון וקומבינה .
זה שהאחריות לא על מנהלי האתר לא אומר שמותר לנהוג בחוסר אחריות !
אני לא אומר שצריך למחוק את התמונות , חלילה !! מלאכת אומנות !!! אבל צריך, שוב לדעתי, להוסיף הערה באדום, כזה בוהק, שתדגיש את הסכנה בדבר ! אם בשביל כותרת לא אינפורמטיבית אז בטח בשביל אזהרה .

חוצ מזה , למדתי מה זה דיסקליימר http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_lol.gif

אלון נמרוד ארז ושות'- תנסו לקחת את מה שאמיר אמר לנק' חיובית: באתר הזה אתם חולקים את הנסיון הרב שלכם המנהלים, ושל החברים בכלל, עם כל מי שרק קורא. אני לדוגמא, את רוב מה שאני יודע לדקלם ולספר על ג'יפים שאבתי מהאתר במשך השנים. את רוב ההחלטות לגבי שינויים בג'יפ שלי עשעתיע לאחר קריאה פה באתר (בלי האתר לא הייתי חושב על נעילה, לא הייתי יודע על קיומה, לא הייתי חושב על צמיגים, והארכת צינורות בלם להגבהה שעשה הבעלים הקודמים, והייתי שם גגון גבוה וכבד כי לא ידעתי על שינוי מרכז הכובד וסכנת ההתהפכות- תודה לאל שהאתר פה לייעץ וללמוד מנסיון של אחרים- והרבה פעמים אני לומד מקריאת שרשור של אחרים ולא משאלה ישירה שאני שואל) כמו שאמיר אמר- אם אפשר למרקר באדום צועק כל כותרת לא אינפורמטיבית, בטח שאפשר למרקר באדום ובגדול את מה שנראה בעיניכם כבעל בעיה בטיחותית. לא כדי לבקר את מי שפירסם, ולא כדי "לכסות את האתר " (יש דיסקליימר http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_smile.gif, אלא כדי ללמד אנשים כמוני. אם זה לא יודגש, אני בספק אם אני אשים לב. אם לא הדיון הזה , אולי לא הייתי בכלל חושב על בעיה בטיחותית אלא מפנטז לי על איזה SPOA גבוה (אני כותב הכל בגוף ראשון- נראה לי שזה נכון גם לגבי רבים אחרים).
יש לכם הזדמנות נהדרת פה להוסיף מסרים חשובים לקהילת הג'יפאים (ראה כתבה של אסף על איסוף הזבל לדוגמא), ואם ע"י הארת בעיות בטיחות חמורות, תותיאו את החשק לנהג אחד בלבד שהיה אחרת עושה שינוי מבני לא בטיחותי (בתמימות- כי הוא ראה את זה בג'יפולוג)- ומנעתם אסון- הרי שזו מצווה גדולה, רווח נטו לתרבות הג'יפים וכו'. תזכרו שכשאני רואה בערוץ 10 את ליגת העבירות- ברור לי שמה שאני רואה ברכבים זה מקצועי ו"לא בשבילי". כשאני רואה בג'יפולוג שיפורים תוצרת בית...אז יש קול קטן ששואל- למה לא? גם טיפול 10 K נראה לי פעם עניין לאיש מקצוע- ואחרי תקופת חניכה פה באתר זה נראה לי שטויות...

אני אשמח לדעת שאתם עוברים על כתבות שיפורים למיניהן ומסמנים לי באדום- "יפה לראות- אבל לא בשבילך" (לדעתכם כמובן). למדנו לסמוך הרבה על דעתכם ונסיונכם בענייני תכנון הטיול, תיקון הרכב ואיפה לקנות קפה בדרך- תנו לנו להנות גם מנסיונכם בבטיחות. אף אחד לא ייעלב- להיפך.

עירא
17-07-06, 08:33
יואב, תסלח לי שאציג דעה מנוגדת לחלוטין ממה שכתבת (ויסלח לי גם קומבינה על המחטף שעשינו לו לשרשור)
העניין הוא מאוד פשוט.
לא צריך לסרבל, דברים פשוטים. (אנחנו לא בארגון גדול ומסורבל שבו כל אחד דואג לכסות את התחת של עצמו, מישהו אמר צבא?)
למי שגולש באתר מספיק זמן, ברור מאוד על מי הוא יכול לסמוך ועל מי לא, דברים של מי הינם אמת ברורה ודברים של מי הם בגדר התלהבות של ילד קטן (כמו בכל סיטואציה אחרת בחיים שבה אחד מגיע לסביבה חדשה ורק לאחר ביצוע תצפיות ובחינת הסביבה, הוא מחליט מה בטוח ועל מי ניתן לסמוך)
מי שגולש הנה פעם ראשונה, ומחליט שהוא עושה משהו על סמך דברים שהוא קרא, זו הבעייה שלו בלבד.
כמו כן לגביי שרשור ספציפי, אני סמוך ובטוח שבמידה ואכן יהיו בעיות (כלשהן לאו דווקא בטיחותיות) הן יועלו במהלך השרשור.
ולסיכום בקצרה, איש כטוב בעיניו יעשה.

עירא

מורי
17-07-06, 08:47
אני לא בעד להכתיב לאנשים מה מסוכן ומה לא.(הכוונה לשיפורים בלבד!)
אני בדעה שהכל תלוי בנהג.יש לך רכב גבוה? האחריות להחליט איזה מכשולים מתאימים לו ואיזה לא,היא רק עליך! הגורם האנושי הוא הגורם המכריע בנהיגת שטח.
יש אנשים שטוענים שנעילת דיפרנציאל זה מסוכן.מה עונים להם? -"יש להתאים את סגנון הנהיגה....).
ובכן,זה תופס לגבי כל שיפור.

קובי תתחדש!!!

אלון_ק
17-07-06, 12:05
נעצור כאן את הדיון על בטיחות, כי זה מסיט את השרשור לגמרי. כרגע אתם מוזמנים לקבל את דעתנו בנושא או לשלוח ה"פ בנושא, למרות שאני חושב שאתם מפספסים משהו (אף אחד לא יכול להחליט בלילה שמתאים לו SPOA ובבוקר לעבור לכזה. הוא יעבור כאן על השרשורים ויגלה שזו לא כל כך פשוט). בכל מקרה, הדיון בנושא הזה נגמר, סטינו מספיק מהנושא האמיתי.

קובי, איזה פירוט אתה צריך? כל מה שהתקבלה לגביו החלטה מעניין אותנו: זויות הפיניון יחסית לרצפה, אורכי הדרייבשאפטים, זויות כל מערכת ההיגוי, מיקום התושבות וכו' וכו'. כל החלטה שאתה היית צריך לקבל, כל זוית שהיית צריך לקבוע - הכל מעניין אותנו.

combina347
17-07-06, 17:24
יואב ישי וכל אלו שיש להם בעיה עם השרשור שלי או עם האתר
אני חושב שכל שרשור או כל דבר שכתוב באתר בא לפתח לך רעיון או מחשבה וממנה עליכם ללמוד
מי שמעתיק כמו תוקי ולא מבין מה עושה אז זבש"ו
לכל פרוייקט יש מטרה יש היגיון יש דרך עבודה יש חישובים יש חסרונות ויתרונות
אם משהוא מעניין מישהו שפשוט ישאל ויתיעץ עם בעלי מקצוע ושלא ינסה להרוס שרשורים
ועכשיו אני מבקש מכל המזיקים למיניהם עזבו לי את השירשור אם זה לא מעניין אותכם
ותנו לגשת לעיניינים אני מנסה ללמוד כאן ולשאוב מידע ולשתף את כל מי שמתעניין

אלון_ק
17-07-06, 20:08
די, מספיק. חזרה לשרשור.

ערן המסוקס
17-07-06, 22:12
לפי התמונות, יש צורך להנמיך משמעותית את הבאמפ סטופים (חס וחלילה לא להגביה אותם על הסרן, אלא בשילדה).

combina347
18-07-06, 17:57
אלון את כל מה שאתה שואל אני צריך למדוד ואז לענות
אני פעלתי בדרך קצת שונה אני מנסה דברים על הרכב בודק מה שאפשר במקום ואחר כך בנסיעה
ופשוט החלטתי לי להוריד את תושבות הקפיצים ולהשתמש במקוריות וכך להכניס את הדרייב שאפט ללא קרדן כפול
כמובן ששיניתי את תושבות הבולמים ובמקום שילכו מאחורי הסרן כעת הם ליפני הסרן זאת אומרת מצד שני של הארם ברקס
כניראה שאצטרך לבנות מתאמים חדשים לקפיצים אם ארצה לשים גלגל יותר גדול בגלל שהגלגל נמצא הכי רחוק שאפשר וגלגל גדול יותר יפגע בצינורות הדלק שיורדים מהפיה

נ.ב
אשתדל לכתוב כל פעם קצת משום שיש לי המון מה לכתוב על המעבר
בפעם הבאה אכתוב על הסרן הקידמי ועל הדרגלינק איך בונים איך מחשבים צורה וממה צריך להזהר

אלון_ק
18-07-06, 21:28
מצויין, קובי. גם הדרך הזו מביאה לתוצאות טובות בסוף, בתנאי שיש לך את הסבלנות להמשיך ולנסות עד שזה יעבוד.

מחכים לעוד.

combina347
19-07-06, 18:06
טוב אז כמו שהבטחתי אספר קצת בנושא הדרג לינק
נתחיל בצורך שלנו ליצור זילינק במקום דרגלינק פשוט ורגיל והיסיבה פשוטה מאוד הגבההנו את הרכב
והמרחק בין הפיטמן לנקודת החיבור בשפור גדלה ז"א שעלינו להאריך את הדרגלינק אך אנו לא יכולים להסתפק בכך משום שגם מזוית משתנה ופוגעת לנו בתפוחים לכן המרשם ליפניכם:

עלינו להשיג מוט שפור נוסף כדי שנוכל להתעלל בו ולא חשוב של איזה שנה.
עלינו לקחת את מוט הדרגלינק שלנו הקצר כביכול ולחתוך את הצד עם החור כ10 ס"מ מהחור לשמור אנו נתמש בו עוד מעט
ועכשיו למדידות:
סובבו את הגלגלים לצד אחד עד הסוף וגם את הפיטמן לאותו הכיוון עד הסוף יש לקשור חוט עם משקולת קטנה לפיטמן ועוד חוט כזה לתפוח שעל השפור. המישקולת יכולה להיות בורג או משקולת של דיג העיקר שתהיה מילימטר מעל הקרקע וחשוב שהרכב יהיה על משטח ישר ומאוזן בלי שיפועים
ועכשיו עלינו למדוד את המרחק בין חוט לחוט ולאחר מיכן מדידה של הגובה בין הפיטמן לשפור
עכשיו כשיש לנו מידות נתחיל באומנות הציור בואו נשרטט מרובע לפי המידות שלקחנו אצלי לדוגמא זה 33 גובה ו98 רוחב אם אני לא טועה
האלכסון בין הפינה הימנית העליונה לפינה השמאלית התחתונה מייצג את הזוית שנוצרה בין שני קצוות הדרגלינק
מה שנישאר לנו כעט זה לצייר את הצורה של הזילינק וחשוב לשים לב ואפילו להזהר מזויות חדות ז"א לא לייצר זויות של 90 מעלות ואפילו לא קרוב משום שהמומנט שיפעל על המוט יקפל אותו וההגה ישאר במקומו אני מדבר על השטח כמובן לא בכביש

ועכשיו לעבודה השחורה עליכם למדוד את אורך הקו שציירתם בין שני הפינות ולחתוך זאת מאורך השפור
וניתן להוריד אפילו כמה ס"מ יותר ללא חשש משום שיש לנו בקצה עם התפוח הברגה כך שאנו יכולים להאריך את המוט
עכשיו עלינו לנקות את הגרדים ולחזור לעיגול הקטן של הדרגלינק, דיחפו לתוכו תפוח ועדיף את זה שחתחנו ממוט השפור ועכשיו לקחת פטיש גדול ולדחוף את החלק לתוך השפור כמובן ואם לא ציינתי שצריך לעשות ואזה ז"א שיוף קטן אז אני מציין עכשיו
יש להקפיד שהתפוח יהיה לכיוון תוך הרכב שם יתחבר השפור
זהו סיימנו לפי דעתי עליכם לבדוק ולהרכיב ואם הגה מסתובב טוב לשני הכיוונים אז לפרק את המוט
לרתך כמובן בחיבור בין שני החלקים להרכיב שוב וסעו לשלום

שימו לב לכל מי שמנסה העבודה הזאת היא משחר במערכת ההגה וכל מי שמנסה זאת על החריותו האישית ואני מספר על דרך העבודה שלי שימו לב שאני לא מושלם ושכחתי להזכיר לכם להוסיף את הפינים הפצילים אך אני מתעשק בעיקר ומקווה שלמי שאין מושג לא ינסה שום דבר בעיניין

combina347
19-07-06, 18:07
התעייפתי פעם הבאה נמשיך לעוד נושאים

combina347
19-07-06, 18:11
או סליחה
למי שיש קפיצים מעל הסרן ללא מתאמי OTT צריך לקחת בחשבון
שהדרג לינק עלול לפגוע בקפיץ לכן יש לסובב את הגלגלים עד הסוף ימינה ולמדוד את המרחק מחיבור הדרגלינק בשפור לקפיץ ולהוסיף עוד כמה ס"מ וכמובן להכניס את זה לשירטוט ומי שלא הבין לפינה השמאלית התחתונה אצלי אם זיכרוני לא בוגד בי עשיתי 35 ס"מ

אלון_ק
19-07-06, 21:08
דרך יותר פשוטה לחישוב, ללא צורך במדידה:
אתם הגבהתם את הרכב X ס"מ. אתם יודעים כמה זה וזה בדיוק הגובה שנוסף בין השפור לפיטמן. המרחק האופקי בין השפור לפיטמן לא השתנה, לכן ניצב אחד אתם כבר יודעים. את המרחק האנכי ניתן למדוד על הרכב לאחר ההגבהה או פשוט למדוד לפני ולהוסיף את ההגבהה. עכשיו יש לכם שני ניצבים, תשתמשו בפיתגורס (a^2+b^2=c^2) ותקבלו את אורך הדראגלינק הרצוי. כמובן שהמרחק האנכי והאופקי נמדדים למצב בו הפיטמן בדיוק באמצע.

לגבי היצור: לכו למקום שמכופף צינורות, תזמינו צינור מכופף למידות הרצויות. תמיד יותר חזק מחיתוך וריתוך ויעלה לכם פחות מ50 ש"ח, לא משהו ששווה לריב עליו. בקצוות חברו מה שאתם רוצים, בשביל זה תצטרכו לבחור מוט פלדה שניתן לחריטה ולקחת אותו לחרט או לקמצנים שביננו, אפש להרכיב מוט עבה יותר על הZלינק ולרתך בפנים 2 אומים שמתאימים לבורג הרצוי.
בשביל לחזק את אזור הZ, בנו שני משולשים שם. אפשר להוציא מהמרכז שלהם חומר עם מקדח כוס.
http://www.rocky-road.com/media/zlink.jpg

asafk
20-07-06, 00:40
למי ששוקל לבנות גם דראגלינק מונמך, וגם להוסיף פנהרד (כמו שמצויין בהודעת הפתיחה של הדיון)- שימו לב שהדראגלינק והפנהרד חייבים להיות מקבילים ושווים בארכם, תמיד!

שאלה/ תהיה- לפי מה שאני זוכר, הסרן הקדמי בסמוראי מתאים לבניית HI-STEER. אם לא, אז לא, אבל אם אני כן זוכר נכון- זה לא יותר פשוט (ובעיקר עבודה של פעם אחת ולתמיד) מכל המשחקים סביב הדראגלינק?

אסף.

אלון_ק
20-07-06, 01:18
OTT=OverTheTop=Hi Steer.

אותה הגברת בשינוי האדרת.

GodsFather
18-11-08, 12:11
למי ששוקל לבנות גם דראגלינק מונמך, וגם להוסיף פנהרד (כמו שמצויין בהודעת הפתיחה של הדיון)- שימו לב שהדראגלינק והפנהרד חייבים להיות מקבילים ושווים בארכם, תמיד!

אסף , אתה יכול להסביר את המשפט מבחינה טכנית ? אני בתכנונים של SPOA בימים אלה ואחד הדברים שאני צריך הוא מוט פנהרד, מוט Z מגיע בדרך מארה"ב ולכן עוד אין לי מידות שלו - מה עליי לקחת בחשבון ?

ולאן נעלם קובי קומבינה ? פעם הוא היה כותב פה הרבה...

lizard
18-11-08, 12:52
אני חקרתי קצת את הנושא, בעיקר בגלל שאני בונה מתלה 4 לינק + פנהרד אצלי בג'יפ עם היגוי מכני (הידראולי מכני הכוונה) אז לפי מה שהבנתי הפנהרד והדראגלינק חייבים להיות זהים באורכם ובזווית שלהם על מנת למנוע באמפסטיר.
במתלה מהסוג שאני רוצה לבנות, ואני חושב שזה אותו דבר בקפיצי עלים, אם האורך והזווית של המוט פנהרד ושל הדראגלינק לא זהים אז מה שיקרה זה שכשאתקל בבאמפ הגלגל הגה יסתובב לי ביד וזה עלול לשבור את האצבעות. זה נובע מכך שאם האורכים לא זהים אז הדראג לינק עשוי לנסות לפצות על כך שהוא ארוך מידי או קצר מידי ע"י סיבוב הזרוע פיטמן, מה שיגרום להגה להסתובב.

לדעתי קודם תרכיב את הSPOA, אחרי זה תרכיב את הדראגלינק ולבסוף תבדוק אם אתה צריך בכלל פנהרד ואם כן, תבנה אותו ככה שתוכל לשנות לו את האורך. תבדוק אם יש לך באמפסטיר ואם כן, באיזה מצב וככה תדע בדיוק איך להתאים את המוט לרכב.
קראתי המון שירשורים בנושא בפירטים ואחד שיש לו מוט חצי מאורך הדראגלינק נשבע שאין לו באמפסטיר ואילו אחד אחר טוען שיש לו כל הזמן וצריך לתקן, אין פה דברים שחקוקים בסלע, כל רכב לעצמו.

אלון_ק
19-11-08, 00:12
בגדול, מיכה הבין את העקרון ואז אנס אותו קצת, אבל הבסיס נכון. האורך חייב להיות שווה והזוויות ביחס לאופק גם שוות כדי למנוע במפ-סטיר. לא להוסיף או לגרוע מהמשפט הפשוט הזה.

במפ-סטיר (Bump steer) היא תופעה גיאומטרית טהורה הקשורה לשני מרכיבים בלבד: מוט הדחיף (הדראג-לינק) והתנועה הצידית של הסרן במבט מלפנים.
מוט הפנהרד מקבע את התנועה הצידית של הסרן במבט מלפנים, אבל משום שיש לו נקודה אחת קבועה (זו שמחוברת לשלדה) הוא מייצר תנועה ברדיוס (ששווה לאורכו של מוט הפנהרד) סביב הנקודה הזו. הווה אומר, בסגירה הוא דוחף את הסרן לצד המרוחק מנק' חיבורו לשלדה ובפתיחה להפך (זה המצב בדר"כ, יש יוצאי דופן אבל לכולם יש תנועה).
המוט הדחיף עושה בדיוק אותו דבר, רק שהוא מחובר לא לשלדה אלא לזרוע הפיטמן. אם אורכו זהה לזה של הפנהרד והם מקבילים אין בעיה, כי באופן יחסי שתי נקודות החיבור על הסרן (זו של הפנהרד וזו של המוט הדחיף) אינן נעות אחת ביחס לשניה; אחרת יש תנועה יחסית ואז קורה אחד משני דברים: או שהגלגלים מסתובבים (למרות שלא סובבתם את ההגה) או שהגלגלים נשארים ישרים וההגה מסתובב (או שילוב בין שניהם).

זו גיאומטריה שאין ממנה מנוס. כמה שינוי במקבילות וכמה שינוי באורך יהפכו לתוצאה מורגשת זו אכן שאלה סובייקטיבית התלויה במשתנים רבים, אבל חשוב להבין שבכל מקרה מדובר על מרווח שגיאה קטן מאוד: ס"מ אחד בהפרש בין האורכים יכול להיות זהה לחצי סיבוב הגה (ויותר! תלוי ברכב), כנ"ל מעלות בודדות. בקיצור: אתה רוצה את זה מקביל ושווה בדיוק הכי גבוה שאתה יכול להגיע אליו, תמיד.

נ.ב: Watt link הוא צורת קיבוע תנועה אופקית של הסרן במבט מפנים באופן שונה ומאוד מעניין. שווה חיפוש, היה דיון פעם. לא ישים לך, אמיר, אבל מעניין.

אלון.

GodsFather
19-11-08, 00:50
אלון , תודה על התשובה המפורטת , לא חידשת לי הרבה , אבל כשאני קורא את דבריך , אני מבין שאני מבין נכון (אני חושב שזה מאורע נדיר בפורום הזה :) )

אעדכן כשהחבילות יגיעו :)

נמרוד
19-11-08, 21:09
ודעתי - אל תכניס לעסק מוט פנהרד. ברכב עם קפיצי עלים, יש על הפנהרד עוד אילוץ גיאומטרי שאין ברכב עם סלילים - הקפיצים עצמם. כלומר צריך עכשיו מערכת שבה גם הדראגלינק והפנהרד מתואמים כדי למזער באמפסטיר (למזער, לא למנוע - זה בלתי אפשרי), והפנהרד צריך להיות מתואם גם עם התנועה של העלים, שהיא מורכבת, כדי שהמערכת בכלל תעבוד. מספיק קשה לתאם את ההיגוי לפנהרד - לתאם גם לעלים - מעבר לפרויקט של חובב ואף חובב מתקדם ביותר.

אין הרבה רכבים עם קפיצי עלים ומוט פנהרד. אחד מיוצאי הדופן הוא הYJ/סופה שאנחנו מכירים היטב אז זה נראה לנו טבעי, אבל זה לא. ג'יפ הכניסו לרנגלר YJ את הפנהרד כשנאלצו, על מנת לשפר את התנהגות הכביש, ודגם אחרי זה, בTJ, הם זנחו את העלים לגמרי.

אמיר, תקפיד אם אפשר על עלים לא מעורגלים מאד, ולדעתי אתה יכול אפילו ישרים. שאקלים קצרים וקשיחים. ויש המון, המון מחשבה בעלים עצמם אבל אני מניח שאין לך יותר מדי ברירה ותשתמש במה שזמין. ההנדסה של קפיצי עלים מורכבת מאד, יותר מאשר של כל סוג מתלים אחר, כדאי ללכת על מערכת פשוטה יחסית ולא לערב בתוכה פנהרד, טוב לא יצא מזה. אפשר להרחיב את הדיון אם תרצו אבל אני חושב שהמקום הוא לא השרשור העתיק הזה.

GodsFather
20-11-08, 00:22
נמרוד, תודה על העצות. אני אנסה להסביר כאן את התכנון שלי ומהיכן הוא נובע, אם תרצה , תעביר את החלקים מהשרשור לדיון חדש - אני יודע שאתה יכול :razz:

סט העלים שלי מצוין (למי שלא יודע/זוכר , הוא מתוצרת חמילבסקי , מוארך בכ-3 ס"מ מהמקור , גמיש מאד ובעל מהלך מתלה משובח והכי חשוב בן שנתיים בלבד על כל חלקיו), אבל כאשר איישר אותו , הוא כנראה יהיה רך מידי. ( עדיין לא ברור אם אצטרך להוריד עלה או להשאר עם ה3 הנוכחים שלי (את ה"קונטרה" לא סופרים , אחרת זה 4 ) ) . אני אשתמש בשאקלים המקוריים הקצרים מהנוכחים שלי בכ-3 ס"מ (מקורי הוא 5 ס"מ בין הברגים , שלי 8 ) כדי למנוע חלק מהשיוט, אבל מכל מה שקראתי בפורומים אמריקאים , מוט פנהרד עוזר באופן מוחלט ויש קיטים מושלמים להזמנה מחו"ל שאפילו לא מצריכים ריתוכים לשלדה אלא חיבורי בולט-און.

לי לא אכפת לרתך לשלדה במקרה הזה ואני לא הזמנתי קיט משם כי את המוט הזה אני מעדיף לייצר בארץ אחרי ייעוץ אצל איש מקצוע (כשאדע מחירים מסדנאות בארצנו, אדע אם לייצר לבד או גם לתת את הייצור לסדנא כמו אוברלנד ואחרים), אני מניח שאצטרך עזרת אחד המהנדסים כאן שיעזרו לי למדוד נכון, אבל חזון למועד.

אני שומע מחברים וקורא בפורומים שהשיוט אינו משהו נסבל, במיוחד כשנוסעים במהירות 70 ומעלה , ומכוון שאני גר בעיר והרכב הזה יצטרך לנסוע במהירות 70 ומעלה בדרכו לשטח , אני לא אקח את הסיכונים. הספיק לי לשייט עם הסבן שהיה לי כדי להבין שהדבר הזה לא ממש עושה נעים, אפילו שהוא שומר על הנהג ער ;)

לגבי צרת הבמפ-סטיר , היא כנראה תיפתר רק עם OTT (שזה אומר היי-סטיר כפי שצוין), אני אמנם הזמנתי מוט Z שמסתבר לא פותר את הצרה באופן מוחלט כמו OTT , אבל לאחר ההרכבה אדע במדויק כי הדעות הולכות לכאן ולכאן בהתאם למערכת המתלים הקיימת. במקרה הכי גרוע, אשים בולם הגה איכותי יותר ואבחן את הנושא. (אני אעלה לכאן לינק שמסביר עם אנימציה על ההבדלים בין הדברים , כך זה יובן לכל הקוראים)

מיום ליום אני לומד עוד ועוד על הנושא ואשתדל לעדכן כאן כשיהיו תגליות מרעישות. כמובן כשהחבילה תגיע מארץ החלומות המתגשמים (סוף דצמבר טפו טפו טפו) , אתעד את המעבר על כל חישוביו ופעולותיו. השד לא כזה נורא כמו שחשבתי.

GodsFather
20-11-08, 00:33
http://www.acksfaq.com/bumpsteer_explained.php

הנה ההסבר , מכיוון שאת התמונות משם אני לא יכול להעתיק במלואן , נאלצתי להפנות לאתר ההוא.

מי שיצטרך עזרה בתרגום , אשמח לעזור , אבל תנסו להבין מהתמונות.

הראשונה היא הדוגמא לבמפ-סטיר , אפילו שיש מוט Z. והשניה היא כאשר יש היי-סטיר ( OTT )

נמרוד
20-11-08, 07:37
מה שרואים בקישור ששמת אמיר זה הדגמה פשטנית מאד, שמדברת על מקרה קיצוני. זה ממש רחוק מלהיות הסבר רציני. "באמפ סטיר" זה לא רק כש"ההגה נמשך לך מהידיים" כמו שכתוב שם, או כמו שמיכה כתבה כאן, "שובר את האצבעות" (האצבעות לא ישברו לך מיכה עם שום מערכת של הגה כוח).

הכנסה של פנהרד ללא ספק מרסנת את התנועה הצידית של הסרן. אבל על חשבון גמישות ומהלך מתלה (שזו כל המטרה שלך, לא?) - אלא אם הפנהרד מותאם בצורה מדוקדקת לתנועה, הלא פשוטה, של מערכת המתלה. ואז כדי למזער באמפסטיר, הפנהרד צריך להיות מתואם באותה מידה למהלך של הדראגלינק. וזה שני אילוצים שלדעתי ומנסיוני יהיה קשה ליישב ברכב שלא תוכנן לכך מראש, וסמוראי עם SPOA רחוק מאד-מאד מההגדרה. אז תהיה לך כאן בחירה בין רע אחד לרע אחד - אם פנהרד תוכל לקבל רכב עם גובה מרשים, מהלך מתלה מוגבל, יציבות כיוונית טובה - ובאמפסטיר מסוים. או רכב עם גובה מרשים, מהלך מתלה טוב יותר, יציבות כיוונית טובה פחות, ובאמפסטיר טוב יותר - בלי פנהרד.

לדעתי, כשכל ההגיון מאחורי המהלך הוא לקדם את הרכב לצמיגים ומהלכי מתלה גדולים = יותר ג'יפ עבירות, פחות רכב כביש - אז אתה צריך להבין על מה אתה הולך לוותר ומה אתה הולך להרוויח. מה חשוב יותר, רכב יומיומי/טיולים נוח ונהיג? או עבירות קיצונית?

GodsFather
20-11-08, 13:19
נמרוד, שוב תודה. הצגת לי זוית חדשה למחשבה. כנראה שאצטרך לחכות להרכבה של הרכב ואז אדע אם יש או אין ברירה אלא להרכיב פנהרד ואפעל בהתאם.

אני לא מבין מדוע יש פגיעה כלשהיא במהלך המתלה, אשמח אם תוכל להדגים בנושא כי לא מצאתי על כך טענות ואו הסברים בארצות ניכר.

-->