PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה גודל עוקת השמן (כמה נכנס שם?) ועוד מספר שאלות שהכותרת גדולה להן

GodsFather
17-07-06, 12:27
שלום,

כמה שאלות , אחרי שהרצתי חיפוש בכמה אופנים , אני לא מצליח למצוא תשובה להן, אם יש שרשורים בנושא אשמח להפניה במקום סתם לקשקש.

1. מה גודל עוקת השמן וכמה שמן נכנס בה (אמור להכנס) ? סמוראי 88 1300. יצא שבשני סמוראיים זהים בשנתון ובמנוע, מד השמן אינו שווה (האחד ארוך מהשני) ולכן באחד יש אינדיקציה שהמיכל מלא בעוד שהשני חצי... אם אדע את גודל העוקה , אדע כמה לשים (כמה צריך לשים באמת ?) - חיפשתי בספרות אבל לא מצאתי רישום , אולי פספסתי משהו...

2. המנוע שלי קצת מתחמם, נראה שהדבר קורה בעקבות אי פעילות המאווררים (חשמלית אצלי). כאשר אני מפעיל מזגן הם פועלים אוטומטית (כך חיברו לי את זה) אך אני לא מצליח למצוא פיוז שרוף או בעיה בחיבור שבעקבותיו הם לא פועלים כשהמזגן כבוי - בדקתי כל פיוז שיש , החיבורים תקינים גם כן , המאווררים אצלי מחוברים ל"מתג" אוטומטי (בן חודשיים ימים) המורכב על צינור המים התחתון (אני לא זוכר איך קוראים לזה מקצועית), אבל ברגע מסוים הם אמורים לפעול אוטומטית (כאשר מים עוברים בצינור ונוצר מעגל חשמלי לא ?). הדבר לא קורה מזה מספר ימים. מד החום לא ממש מראה סימנים חיובים ואני חושש שילך מנוע בסופו של דבר...אני שוקל לחבר מתג בתא הנהג שישלוט במאווררים בנוסף ואז אוכל להפעילם לבדי , אבל אני רוצה לדעת למה זה לא עובד...(רדיאטור מלא במים ירוקים של פרסטון ונוקה לפני כחודשיים גם כן , המים עצמם ירוקים ונקיים כך שהאופציה של רדיאטור מלוכלך נפסלת,לדעתי).

3.בהקשר של השמנים, קראתי כמה וכמה שרשורים על סוג השמן -10W40 וכד', בזה אני מבין וגם ידעתי מלכתחילה , ההתלבטות היא מאיזו חברה לקנות את השמן (על זה לא מצאתי שרשור). אני לא קונה באופיס/אוטו דיפו אלא ביצחק שדה ובחנויות נורמליות (במחיר, לא במוכריהם). ACDELCO/WOLF ושכמותם - כולם אותו מיכל, רק הצבע והמדבקה שונה , המוכרים טוענים כי מדובר באותו מפעל יצור - האם הגיוני? מה אתם ממליצים/ במה אתם משתמשים?

זהו בנתיים , נראה לי...

בומס הקופץ
17-07-06, 15:29
לגבי 1 לפי הautodata מדובר על 3.7 ליטר כשזה כולל גם את השמן שנמצא בפילטר שמן.
לגבי 3 אין לי המלצה על מה כן, אבל בזמנו קיד הזהיר לגבי שמנים של דלקול שמגיעים מהרשות הפלשתינאית. יכול להיות שזה כבר לא ככה אבל לך תסמוך.
לגבי 2 אין לי מושג אבל נראה כאילו זה שווה שרשור נפרד.

idanw
17-07-06, 19:30
אמיר..
ה "מתג" האוטומטי הזה, עד כמה שאני מבין ממך הוא טרמוסטט חשמלי, שכשהמים מגיעים לטמפרטורה מסוימת הוא אמור להכניס לפעולה את המאורר..
לפי מה שאתה מתאר (המאוורר עובד כשמזגן עובד = מאוורר תקין) או שהטרמוסטט תקול (אז מה עם הוא חדש?) או שהחיווט אליו לא תקין..
תנסה לחבר לו חשמל ישירות (+ ו - מהמצבר) כשהמנוע עובד וחם ותראה אם הוא פועל.. כך תדע אם זה הטרמוסטט או החיווט \ פיוז..
עידן

eran4x4
17-07-06, 19:55
אמיר..
ה "מתג" האוטומטי הזה, עד כמה שאני מבין ממך הוא טרמוסטט חשמלי, שכשהמים מגיעים לטמפרטורה מסוימת הוא אמור להכניס לפעולה את המאורר..
לפי מה שאתה מתאר (המאוורר עובד כשמזגן עובד = מאוורר תקין) או שהטרמוסטט תקול (אז מה עם הוא חדש?) או שהחיווט אליו לא תקין..
תנסה לחבר לו חשמל ישירות (+ ו - מהמצבר) כשהמנוע עובד וחם ותראה אם הוא פועל.. כך תדע אם זה הטרמוסטט או החיווט \ פיוז..
עידן
מה מטרת הבדיקה? אם לשרוף את הטרמוסטט אז בהצלחה.....

לבדיקת תקינות הטרמוסטט קצר את הרגליים שלו בעזרת חוט חשמל, אם המאווררים יתחילו לעבוד הבעיה בטרמוסטט, אם לא חפש נתק בחוטים\ בעית ממסר

-->