PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורד F350

רני
18-07-06, 13:28
החלה מכירה בשוק הפרטי!!!

מובא ארצה הדגם הצבאי בשינוים קלים ללא מיגון תחתון ללא נעילות דיפרציאלים

יש למישהו חו"ד לגבי יכול עבירות של הרכב כתוצאה מנסיון בצבא ?

אשמח לשמוע בתודה מראש

asafk
18-07-06, 13:45
חוות הדעת שלי מתבססת על כ100 אלף ק"מ, הרוב על הF250 (הדגם הראשון שהיה בארץ), ועוד כמה עשרות אלפים על F350 סטנדרטי.

קודם כל- זו משאית. רכב גדול מאוד וכבד, עם כל המשמעויות של זה.
העבירות (הF250 היה עם צמיגים 255/85R16 שהם 33" ועם נעילה אחורית אוטומטית, הדגם הסטנדרטי עם צמיגי 32" וללא נעילה), למרות הגודל- מרשימה מאוד. מהלכי מתלה גדולים מאוד מלפנים ומאחור (הדגמים שאני מכיר היו עם עלים מלפנים, החדש הוא עם סלילים), מנוע חזק ויחסי העברה מתאימים. המתלים בF250 רכים יותר- מה שאומר RIDE יותר טוב, ולכן נסיעת שבילים מהירה הרבה יותר מוצלחת מבF350. חוץ מזה, לחץ האוויר של 80 בצמיגים האחוריים מיותר לחלוטין, והוא מיועד למשקל לא של רכב עמוס, אלא למשקל המקסימלי שהדנה80 יכול לשאת. מבחינת משקל הרכב, הלחץ הנכון הוא 50 מקדימה, 55 מאחורה. זה כבר משפר בהרבה את ההתנהגות בשטח.
בדיונות, הרכב כבד, אבל הורדת אוויר ונסיעה בLOW פותרת כל בעיה. בלימת המנוע בירידות מצויינת (ב7.3 יותר מב6 ליטר- למרות שהוא יותר חלש, יש יותר נפח שבולם את האוטו). בבוץ- כנ"ל- במגבלות הצמיגים- LOW, פול גז, ואתה עף. ברגע שתוריד רגל מהגז- הרכב צולל כמו צוללת רוסית (3.5 או 4 טון משקל ריק לא הולכים ברגל).
בסיס הגלגלים הארוך נותן למשאית לטפס כל דבר. הטנדר שלי היה במקומות שהרבה ג'יפים לא חולמים להיות בהם... עם מיגונים נורמליים, כולל מגיני סף /מדרגות - אתה יכול לטייל בשטח בלי שום חשש ובלי שום רגשי נחיתות.
נקודות התורפה הן זווית הבטן (צריך לשים לב) ומקומות שדורשים רדיוס סיבוב של אוטו ולא של משאית. המשקל הגודל מחייב גם הוא התייחסות שקולה.
הדבר הנכון הוא צמיגים 35 (לשיפור זווית הבטן- בדגמים עם העלים מלפנים לא היה צריך שום הגבהה בשביל זה), ונעילה אחורית לפחות. זה ייתן לך רכב מצויין עם עבירות שהרבה ג'יפים משופרים יוכלו לקנא בה.
אני עוד ממליץ ללכת על גרסת הקבינה וחצי, לא הדבל קבינה- אם לא חייבים את המושב האחורי לאנשים מבוגרים.

אסף.

חימושניק
18-07-06, 13:56
שתי הערות:

1. אסף, אאל"ט הסרן האחורי הוא סטירלינג 10.5". תקן אותי אם אני טועה.

2. יצא לי לנהוג על פורד F550 עם מנוע ה 6.0 ליטר החדש. השיפור לעומת מנוע ה-7.3 שישנו ב-F350 הישנים עצום! המנוע חזק יותר (325 כ"ס) בעל מומנט גדול יותר, והכי חשוב - שקט יותר. ה-350 החדשים באים גם הם עם המנוע החדש ותה"ל 5 הילוכים. (לסילברדו 360 כ"ס ו-6 הילוכים, אבל דאבל ג'אנט)

asafk
18-07-06, 14:03
לגבי הסרנים- הF250 היה עם דנה 60 ודנה 70 נעול, הF350 מהסדרה הראשונה עם דנה 60 ודנה 80 לימיטד סליפ (יכול להיות שיש להם עוד שם?? ). חדשים יותר- לא יודע מה יש בהם... אני מספיק זמן לא בעסק.

אסף.

asafk
18-07-06, 14:04
לגבי הדגמים החדשים- נהגתי מעט על F250 קבינה וחצי שיובא בייבוא אישי (ואני אבקש מהבעלים שלו לכתוב כמה מילים)- המנוע החדש עושה הבדל גדול, ללא ספק.

אסף.

רני
18-07-06, 14:56
תודה על ההבהרות עד כאן ,
ה35 לא ישגע את הגיר "
מה עם עומס על הסרנים?

נעילה אחורית , אצל מי ניתן להתקין בארץ?
למישהו יש נסיון בפורד?

איך הצבא מסתדר ללא נעילות זה אמור להיות מחליף לנ.נ?
יש מגביל החלקה הוא מספק?

עוזרי
18-07-06, 16:04
לא יודע כלום על ה350.
לגבי ה250 (מנוע 6000)- יכולת טובה מאד בשטחים בעלי מצע קשיח. הרכב גבוה מאד - יתרון בשטח מבולדר. רחב וארוך - מקשה על תמרון. זוית גישה טובה נטישה קצת מחורבנת. החלפתי את הפגוש האחורי למשהו יותר סביר. לגבי בוץ אין לי מושג. דיונות - הפתיע אותי לטובה (ביחס לסברבן). קצת הורדת אויר והוא סוחב יפה. אסור לעצור או להאט בעליה בדיונה כי הזינוק בעייתי משהו. אין לי נעילות. עדיין לא הגעתי למצבים בעייתיים. למנוע המון המון המון כוח. הרכב קצת קשיח ביחס לרכבים אחרים (אשתי לא ממש נהנית) אבל מבחינתי סביר. בכל מקרה נוחיות היא עניין סובייקטיבי.

שי

השמשוני יחיעם
18-07-06, 16:19
לא יודע כלום על ה350.
לגבי ה250 (מנוע 6000)- יכולת טובה מאד בשטחים בעלי מצע קשיח. הרכב גבוה מאד - יתרון בשטח מבולדר. רחב וארוך - מקשה על תמרון. זוית גישה טובה נטישה קצת מחורבנת. החלפתי את הפגוש האחורי למשהו יותר סביר. לגבי בוץ אין לי מושג. דיונות - הפתיע אותי לטובה (ביחס לסברבן). קצת הורדת אויר והוא סוחב יפה. אסור לעצור או להאט בעליה בדיונה כי הזינוק בעייתי משהו. אין לי נעילות. עדיין לא הגעתי למצבים בעייתיים. למנוע המון המון המון כוח. הרכב קצת קשיח ביחס לרכבים אחרים (אשתי לא ממש נהנית) אבל מבחינתי סביר. בכל מקרה נוחיות היא עניין סובייקטיבי.

שי

",,,יתרון בשטח מבולדר,," >> סליחה ?????

",,,עדיין לא הגעתי למצבים בעייתיים ,,," >>תתחיל לטייל אולי תגיע !!

",,, קשיח ביחס אחרים (אשתי לא ממש נהנית) אבל מבחינתי סביר ,," עוזרי,,,מדברים על כלי רכב לא על בעיות אישיות !!!!!

רני
18-07-06, 23:48
מדברים על כלי רכב לא על בעיות אישיות !!!!![/QUOTE]

עוזרי , דבר ראשון תודה,
מה ההבדל בין 350 ל250 , ?
יחיעם לא יפה !! ולא מתחשב ו
הרצון שלי לנהוג ב350 הוא בהחלט בעיה אישית. מאוד מאוד אישית

asafk
19-07-06, 00:27
ל350 יותר עלים בקפיץ האחורי (מיועד למשקל יותר גדול), וסרן אחורי יותר חזק. משקל כולל של 5 טון במקום 4450 (או משהו כזה, אל תתפוס אותי על הקילו). חוץ מזה- זה אותו אוטו.

אסף.

אוחז ג'בקות
19-07-06, 22:49
רני שלום
ממהיכרות שלי עם הרכב מהצבא (כבוחן ונהג) אני אישית לא ממליץ אבל עם אתה מתעקש אז שים לב לנתונים הבאים
משקל ללא עומס של 3800 ק"ג שזה כבד מאוד. בנסיעה בלי משקל הברן האחורי מפרפר בצורה מטורפת. אחד מהרכבים שיש אצלנו הוא בלי ארגז והנהג שלו שם באופן קבוע 10 ג'ריקנים של 20 ליטר כדי שלא לפרפר בכביש (שלא נדבר על דרכי עפר חולות וכו')
העבירות שלו לא משהו בגלל האורך והרוחב שמהווים בעיה בפניות מעברים צרים ועוד.
נושא המיגון חשוב מאוד המיגון היחידי שהוא מגיע איתו הוא לתיבת העברה הגיר המנוע ובעיקר הבולם הגה לא ממוגנים. הבולם הגה מתעקם בקלות וכנ"ל גם מוטות ההיגוי. באספיר יצרו מגן לבולם שעם הוא חוטף מכה אז הוא מתעקם ומעקם את נקודת העיגון שלו לסרן. בקיצור לא מוצלח.
האמינות לא גבוהה חופש גדול מאד בתפוחי הגה שדורש גירוז קבוע של כל 4000 ק"מ (תלוי איך אתה נוהג) בטסטים לא מודעים לזה ולמרות שהחופש מותר מבחינת היצרן במכוני הרישוי לא מעבירים טסטים.
הגומיה של המוט מייצב נקרעת כל הזמן וכמובן שאי אפשר להחליף רק גומיה אלא את כל המוט.

לסיכום מנוע מפלצתי על משאית קטנה עם עבירות סבירה ואמינות קצת פחות סבירה. מרווח מאד יקר מאד ולדעתי לא שווה את זה.

נ.ב תיזהר לא לקבל מכות במיכל דלק יש צינור מתכת בפנים שמתעקם ונשבר וגורם לכניסת אוויר למערכת הדלק.

Bulldog
19-07-06, 23:57
באספיר יצרו מגן לבולם שעם הוא חוטף מכה אז הוא מתעקם ומעקם את נקודת העיגון שלו לסרן. בקיצור לא מוצלח.
.
1. לרכב יש עוד מיגונים פרט למיגון בולם הגה
2. כבר יש סידרה חדשה של בולמי הגה.

עומר

asafk
20-07-06, 01:26
הבולם הגה מתעקם בקלות וכנ"ל גם מוטות ההיגוי

אני מצאתי פתרון יותר מוצלח לבולם הגה- שינוי המיקום שלו ברכב- מהסרן לפח הזבל. יותר הוא לא התעקם. לא צריך אותו (הוא אופציונלי, בדגם הסטנדרטי, כמו באמבולנסים הצהליים הוא לא קיים).

אסף.

יואב אלון
03-08-06, 14:43
לא מבין ב( F250 , F350,15,14,18,16 ) וכו'...
אבל...אני עוד לא ראיתי רכב שטח עם צינור אגזוז בקוטר "4 !
ובאותו עניין..
כשנוסעים בדרך אלון מצפון לדרום, קצת אחרי שעב אם א-זרוב לכיוון מכורה. ישנה עליה ארוכה ארוכה בכביש, בעלת שיפוע אכזרי. בקיצור נוסעים אחרי 2 לנדקרוזררים די חדשים, 60-70 קמ"ש, עד שעוזרי מחליט ללחוץ קצת על הגז....5 שניות מאוחר יותר אבד הקשר עם הקרוזרים...הגענו למהירות ניתוק בדיוק בשיא העליה...פתאום אליהו הנביא נצמד לחלון שלי מנפנף לי עם הידיים כמו משוגע מממרכבת האש שלו , התנועות מרמזות ללא ספק שהאיש עצבני על משהו, עם אתם עוברים אותי אני משגר עליכם ברק או זילזל...לא הבנתי כלום, החלון היה סגור...שיט...עוזרי נזכר ששכך להביא את הכנפים...
לא היתה ברירה אז הוא ניתק את המפסק של "מהירות העל"...

איזה מנוע, ממש חילול הקודש !!!
י.

יוני5
03-08-06, 17:35
לא מבין ב( F250 , F350,15,14,18,16 ) וכו'...
אבל...אני עוד לא ראיתי רכב שטח עם צינור אגזוז בקוטר "4 !
ובאותו עניין..
כשנוסעים בדרך אלון מצפון לדרום, קצת אחרי שעב אם א-זרוב לכיוון מכורה. ישנה עליה ארוכה ארוכה בכביש, בעלת שיפוע אכזרי. בקיצור נוסעים אחרי 2 לנדקרוזררים די חדשים, 60-70 קמ"ש, עד שעוזרי מחליט ללחוץ קצת על הגז....5 שניות מאוחר יותר אבד הקשר עם הקרוזרים...הגענו למהירות ניתוק בדיוק בשיא העליה...פתאום אליהו הנביא נצמד לחלון שלי מנפנף לי עם הידיים כמו משוגע מממרכבת האש שלו , התנועות מרמזות ללא ספק שהאיש עצבני על משהו, עם אתם עוברים אותי אני משגר עליכם ברק או זילזל...לא הבנתי כלום, החלון היה סגור...שיט...עוזרי נזכר ששכך להביא את הכנפים...
לא היתה ברירה אז הוא ניתק את המפסק של "מהירות העל"...

איזה מנוע, ממש חילול הקודש !!!
י.

גדול!

אבל בכל מקרה, ככה זה לא רק עם עוזרי, אלא עם כל בן טיפש-עשרה הנוהג באימפרזה טורבו.
יואב, אתה כבר לא ילד, כדאי לך להפסיק לתפוס טרמפים עם בני תשחורת כדוגמת שי עוזרי הפוחז

יוני5

asafa
03-08-06, 17:42
הרכב האזרחי שונה מהרכב הצבאי.

הדגם שמשווק עכשיו ביבוא סדיר עבר שינויים לעומת הדגמים הצבאיים שכללו גם עליה קלה במשקל הרכב, דבר שאיפשר להביא את הרכב במיסוי מופחת ללא דאבל ג'נט

הדגם האזרחי מגיע כסטנדרט עם חבילת OFF ROAD מקורית של פורד הכוללת בולמי רנצ'ו , אקס מוגבל החלקה, צמיגים 50/50

המנוע שונה גם הוא מהדגם הצבאי וחזק יותר V8 טורבו דיזל 325 כ"ס עם גיר אוטומטי חמישה הילוכים.

מעבר לכך הרכב נראה גבוהה יותר מהרכב הצבאי (לפחות בעין)

תיאור כללי
6 מושבים (נהג +5) כאשר השורה הקדמית מחולקת לשתי כורסאות מתכווננות + מושב אמצעי ניתן לקיפול. 4 חלונות חשמליים, נעילה מרכזית , מערכת שמע מקורית (CD), מדרכי צד מקוריים, מראות טלסקופיות + איתות מובנה במראות. אורך כללי 6.24 . גודל ארגז 2.09 אורך , 1.62 רוחב. קרוז קונטרול, 2 כריות אויר.

GALILI
24-02-07, 13:11
שלום ברצוני לברר האם ל f350 דרוש רישיון ג'?

נמרוד
24-02-07, 16:48
כן, דרוש רשיון נהיגה במשאית בשביל הF350 והסילברדו... היבואנים מציעים לימודי נהיגה על חשבונם לרוכשים אגב.

GALILI
24-02-07, 17:05
כן, דרוש רשיון נהיגה במשאית בשביל הF350 והסילברדו... היבואנים מציעים לימודי נהיגה על חשבונם לרוכשים אגב.

אתה מדבר על הפורד F-350 סינגל ג'ננט נכון?
כאלו השאלה שלי היא אם לפורד סינגל ג'נט צריך רישיון ג'?

נמרוד
24-02-07, 17:09
כן, בהחלט, זו כל הפואנטה של התקנות החדשות. רק כלי רכב מעל 4.5 טון = משאיות נהנות עכשיו מההטבות, ולכן פורד ושברולט התחילו להביא את גרסאות הסינגל ג'אנט הגדולות.

GALILI
24-02-07, 17:13
אולי אתה תוכל לעזור לי?
אני מחפש רכב עבודה גדול שיכול להעמיס ולסחוב.
עכשיו הסילברדו צריך רישון ג' (שמעתי על זה שהחברות נותנות חינם אבל יש לי פועלים)
כנ"ל הF350.
אני מעדיף טנדר אבל כניראה שאין ברירה אז אני אקח סאוונה.
האם יש לך טנדר בראש חזר ולא יפני?

GALILI
24-02-07, 17:14
חזק**..

tzagi
25-02-07, 03:17

רק רציתי להגיד תודה.....צחוק זה טוב לבריאות.

נמרוד
25-02-07, 09:05
אולי אתה תוכל לעזור לי?
אני מחפש רכב עבודה גדול שיכול להעמיס ולסחוב.
עכשיו הסילברדו צריך רישון ג' (שמעתי על זה שהחברות נותנות חינם אבל יש לי פועלים)
כנ"ל הF350.
אני מעדיף טנדר אבל כניראה שאין ברירה אז אני אקח סאוונה.
האם יש לך טנדר בראש חזר ולא יפני?

טנדר לא יפאני ----> אמריקאי ----> שבי, פורד או דודג'

טנדר "חזק" - אמריקאי. היפאנים שמיובאים לארץ קטנים הן במשקל והן במנועים. הטנדרים האמריקאים הגדולים, פורד F350 ושבי סילברדו, נועדו לגרור, הרבה, כל היום. דודג' לא מביאים טנדרים לארץ כרגע.

מאיר רוטברג
25-02-07, 10:00
ב2008 יש מנוע חדש ושינוי קוסמטי

-->