PDA

צפייה בגרסה מלאה : שטח אש בנגב - שאלה

גיתאי נוה
18-07-06, 14:06
גבעות חמדה והנחלים שבתא השטח הזה (בין כביש 40 וכביש הערבה) - האם הם שטח פעיל? ככל שידוע לי לא ממש יורים שם, אבל רציתי לקבל מידיעתם של אחרים שיותר מצויים ממני...
תודה רבה,
גיתי

eran4x4
18-07-06, 14:19
מעניין אם יש קשר בין השאלה לחתימה :-D

eran4x4
18-07-06, 14:20
ואם כבר אז כבר - נחל יעלון סימון כחול, אש חיה?

גיא
18-07-06, 14:23
ידוע לכם שיש כרגע בעיה עם כל שיטחי האש, נכון ?

זה לא הזמן להיות "חכם", חבר'ה תפעילו טיפה את הקלבסה.

נמרוד
18-07-06, 14:41
גבעות חמדה והנחלים שבתא השטח הזה (בין כביש 40 וכביש הערבה) - האם הם שטח פעיל? ככל שידוע לי לא ממש יורים שם, אבל רציתי לקבל מידיעתם של אחרים שיותר מצויים ממני...
תודה רבה,
גיתי

כן, שטח אש פעיל. דרומית לנחל חיון, שטח אש אפילו פעיל מאד, כל שבוע, כל השבוע. נחל יעלון, המסלול הכחול, נמצא בגב של שטח האש הזה = פגזים מעל הראש, למי שזה לא מפריע. צפונה מהחיון יורים פחות, אבל זה בהחלט שטח שיש בו פעילות כל הזמן.

גיתאי נוה
18-07-06, 21:00
תודה נמרוד. באותו עניין, אני מניח שכל השטחים הורודים שממערב לכביש 40 הם לחלוטין מחוץ לתחום כנ"ל. האם יש יוצאים מן הכלל שם? כל מידע יתקבל בברכה.

תודה,
גיתי

נמרוד
19-07-06, 23:34
בגדול, כן, כל השטחים מערבית לכביש 40, מתחילתו של כביש 40 וצפונה הם שטחי אש פעילים עד פעילים מאד, אלו שטחי האש העיקריים של צה"ל. יש לך איזה שביל ספציפי שאתה תוהה לגביו?

גיתאי נוה
20-07-06, 00:37
מהקניון הלבן ונחל שגיא דרך שער וגב צניפים אל כביש 40, או אולי השביל האדום שיורד מאיזור צומת ציחור (=נחל צניפים) אל שער וגב צניפים ומשם שוב דרום-מזרחה לכביש 40, או השביל השחור שבין צומת ציחור ושיזפון (=נחל צניפים) אל שער וגב צניפים, או בכלל - כל שביל מעניין בשמורת הנחלים הגדולים. אם אין משהו, אז אולי בחלק של השמורה שקרוב יותר לכביש המערכת במערב. קיצורו של עניין, מסלול שעובר דווקא בשטח אש אבל שניתן לטייל בו בכל זאת (משהו בסגנון בקעת אבו טריפה). מכיר משהו?...

נמרוד
20-07-06, 00:45
ממש לא, ובתור שריונר לפי החתימה אתה אמור להכיר את השטחים האלו היטב. אלו שטחי האימונים העיקריים של בתי הספר, וכל אזור צניפים הוא בתוך משפכי בטיחות שיורים בהם באופן שגרתי כל השנה.

יוני5
20-07-06, 00:59
שטחי האש שממערב לכביש 40 באיזור הזה שייכים ל5 יחידות צה"ליות שונות + גוף אזרחי מצפון, דרך המזרח, ועד לדרום מערב.

ממזרח לכביש לשתי יחידות (מתוך ה5)
השטחים מתפרסים מסביב לאיזור הר צניפים, שהאזור שלו הוא שטח הנתירים של כולן.

כפי שנמרוד כתב, שטח אש פעיל מאוד בכל ימות השבוע.
רק ע"מ שתקבל מושג, אני ניסיתי לחתום על השטח של צניפים ומצאתי בגרף האימונים שתי פעמים בלבד בהם היו מתוכננים רביעי חמישי פנויים מתוך 6 חודשים - האחד היה ביוני והשני בספטמבר...

יוני5

גיתאי נוה
20-07-06, 02:37
נו שוין, מה אומר ומה אדבר, תמיד דופקים את הדוסים...מתחיל בפינוי משטחי אש ובסוף מגיע ל... :wink: חשבתי אולי בכל זאת נמצא משהו ורוד, קטן, ורדרד אפילו, שאפשר להכנס בימות החולין. אז חשבתי.

PW
20-07-06, 23:28
יקירי:
היה כאן פעם שרשור שהתחיל בשאלה של מאיר רוטברג על אפשרויות טיול בנגב באמצע השבוע - דווקא היו שם כמה רעיונות בסדר.
לערן:
נחל יעלון לכל אורכו אסור בתנועה (פרט לקטע שממש קרוב ליהל - הקיבוץ עצמו יושב ממש על גבול שטח האש). השטח פעיל (מאד) ע"י בית הספר לשריון, כיוון הירי מסכן באופן ישיר ושטוח מסלול את הקטע העליון של הנחל (בכיוון דרום - צפון) ואילו בהמשך הנחל המתעקל מזרחה יש סכנת נתירים אמיתית.

-->