PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכונית שטח על בסיס באגי?

DirtRider
18-07-06, 17:58
שלום,
לאחרונה עלה במוחי רעיון לבנית מכונית שטח בנוסף לאופנוע(גם שטח :D ),בעקרון חשבתי על בסיס של חיפושית שיש באפשרותי לקנות,החיפושית היא bone naked,רק הגוף המנוע והגיר.
במצב טוב חיצונית חוץ משקע במכסה מנוע.
אני מודע לבאגים שמשתתפים בbaja 1000,המטרה כאן היא באגי לשטח רציני,שבילים,דיונות,למשל הדיונות בקיסריה,ושבילים מהירים.
לרשותי עומד מוסך,וסדנת מכונות שלמה(מחרטות,מכונות CNC,מקדחות,וכו..),התקציב עומד על 20 אלף ש"ח לחלקים בלבד.
מה לדעתכם צריך לעשות?
והאם לדעתכם זה אפשרי בתקציב הנ"ל?
תודה מראש.

asafk
18-07-06, 18:00
גוף מנוע וגיר... איזה מנוע? איזה גיר? IRS או SWING-AXLE ? אין פרונט? יש רצפה? מתלה אחורי...

או, בקיצור- פרטים, חביבי... פרטים...

אסף.

DirtRider
18-07-06, 18:02
הכוונה הייתה שהחיפושית ריקה לחלוטין מבפנים,כיסאות ריפוד וכו..
מנוע 1.6 וכול המכלולים של החיפושית קיימים.

asafk
18-07-06, 18:17
יש כל מיני סוגי חיפושיות- חפש בפורום, יש פירוט.
אם המתלה הקדמי הוא עם סלילים (מקפרסונים), הוא לא מתאים כל כך לשטח. אם המתלה האחורי הוא SWING AXLE, אתה תהיה מוגבל ביכולות. בכל מקרה עם גיר מקורי של חיפושית אי אפשר להרכיב גלגלים גדולים מדי בלי לשבור את הגיר, והפתרון הנכון הוא מעבר לגיר טרנספורטר... שבכלל לא קל למצוא.

אפשר לבנות באחה-באג (זה השם של חיפושית שטח) ביום עבודה, עם המכללים הקיימים ובלי יותר מדי יכולות ספורטיביות, אלא אוטו טיולים/פאן חביב בלבד- חותכים קצת מסביב, בונים פגושים מצינורות, ומרכיבים גלגלים אחוריים קצת יותר גדולים מהמקוריים.
אם אתה רוצה יותר מזה- גיר אחר (טרנספורטר) יהיה הכרחי כדי להרכיב צמיגים גדולים יותר, ומעבר למתלה נפרד אמיתי IRS יהיה הכרחי כדי לקבל מהלכי מתלה גדולים.
בין לבין יש הרבה אפשרויות, תלוי למה אתה מכוון.
כלי תחרותי יהיה יקר יותר, ולו בגלל האבזור התקני למירוצים (מיכל דלק, כסאות, חגורות) מאשר כלי לפאן בלבד. ככה או ככה, אל תשכח להכניס לתחשיב כלוב התהפכות.

אסף.

DirtRider
18-07-06, 18:33
בעקרון התכנון כרגע הוא כלוב התהפכות,מושבי מירוץ,חגורות 5 נקודות,מיכל דלק,והחלפת מתלים.
יש לי גישה לחלקים רבים של מכוניות,ואפשרות להגדיל את התקציב.
יש אפשרות להחליף את המתלים ממילא לא כך?
בתכנון באמת גלגלים גדולים,מה האפשרויות העומדות בפני?

DirtRider
18-07-06, 19:26
אגב האם יש אופציות טובות יותר במקום החיפושית?

DirtRider
19-07-06, 14:24
החיפושית שדיברתי עליה לצערי כבר לא זמינה לאחר שבדקתי אותה וראיתי שהיא לא שימושית מידי.
בכול מקרה אחרי הרבה קריאה בפורום הגעתי למסקנה שזה ממילא ידרוש יותר מידי כסף(עם זמן אין לי בעיה) על מנת להפוך אותה למשהו שיחזיק בשטח רציני,ועדיף להתחיל מאפס ולא לטפל בבעיות של מכלולים סטנדרטיים.

הגעתי למסקנה שצריך לבנות באגי והתחיל מאפס.
יש לי גישה לחומרים,למכופף צינורות,וגם לרתך מדהים.
אבל אם אני בונה באגי זה כבר לפי התקנות וחוקית לתחרויות,האם למישהו יש דוגמא לבאגי אשר עומדת בתקנים?
אשמח גם לקבל פירוט קצר על הקטגוריות השונות בתחרות ואיזו הכי מתאימה לי.
תודה.

יניב_ב
19-07-06, 19:24
נראה לי שאם תעיין קצת בפורום תמצא חומר שפורסם בנושא תקנונים כולל תירגומים לעברית של תקנון FIA וכיו"ב.
אני לא יודע מה הם הכישורים והיכולת שלך, אני גם לא מצליח להבין איזה סוג כלי בדיוק אתה מעוניין לבנות (ויש לי הרגשה שגם אתה לא).

להתבססות על מכלולי חיפושית יש יתרון גדול, ניתן לפרק את מערכת המתלים הקדמית והאחורית כיחידה אחת (מאחור זה דורש קצת חיתוך האמת) ולבנות על בסיסם שלדה חדשה ללא צורך בתכנון מסובך.
כמו כן יש דוגמאות למכביר.

החסרונות הם שמדובר ברכב מיושן שלא קל להשיג לו חלקים וגם מחירם גבוהה, היות והוא נחשב לרכב אספנות המחירים שלו מטפסים כך שקשה להשיג גרוטאות (פעם הייתי מקבל כאלה בחינם רק לבוא לקחת).
הפתרון הוא בד"כ לערבב עם מכלולי סובארו ע"י התאמת מנוע או אפילו שתילת המנוע והגיר של סובארו לתוך מערכת המתלים של החיפושית.

אפשר ליצר כך רכבים עם עבירות מעולה , אם תעיין בפורם תראה רכב כזה שהשתתף בראלי חרמון אילת האחרון (אם כי לא סיים לצערנו)

כן בניית קסטום של רכב בסגנון יכולה לתת תוצאות טובות בהרבה אבל אתה מסתבך בים של צרות תיכנוניות ואם 20,000 ש"ח (שמספיקים בהחלט לבנות באגי מצויינת ממכלול חיפושית) נראים לך הרבה אז פה ההוצאה תהיה גדולה בהרבה וגם כמות הזמן שתדרש להשקיע.

עצה שלי תתחיל מחיפושית/טרנספורטר תלמד תסיק מסקנות תשפר עד שתרגיש שאתה מוכן לפרוייקט בנייה מאפס .

נמרוד
19-07-06, 23:54
דוגמאות רצית?

הבאגי של דרור ורפי (מבוססת חיפושית) (http://www.jeepolog.com/268.html)

הסובאגי-4X4 של ברוך (http://www.jeepolog.com/271.html)

DirtRider
20-07-06, 10:58
נמרוד,בעקרון לפי מה שהבנתי השני הוא B4 בלי בודי שנבנתה מעליו קשת התהפכות,זה נשמע מצויין,אבל איפה משיגים רכב כזה אחרי תאונה? לפי מה שהבנתי הם נמכרים לסוחרי ברזל\פירוקיות?

נמרוד
20-07-06, 14:52
שאל ישירות בהודעה פרטית את בעל הרכב, ברוך, המכונה בפורום "הצפרדע".

asafk
20-07-06, 14:55
נמרוד,בעקרון לפי מה שהבנתי השני הוא B4 בלי בודי שנבנתה מעליו קשת התהפכות,זה נשמע מצויין,אבל איפה משיגים רכב כזה אחרי תאונה? לפי מה שהבנתי הם נמכרים לסוחרי ברזל\פירוקיות?

זו לא סובארו בלי בודי. זו שלדה שנבנתה סביב מכללי הסובארו.

אסף.

asafk
20-07-06, 15:08
אגב,

ככה:
http://fatherprophet.home.insightbb.com/baja.htm

בונים באחה באג ביום אחד.

אסף.

DirtRider
20-07-06, 15:58
אוקי תודה לכולם,אשאל את בעל הרכב.
דיברתי רק לפני כמה דקות עם חבר מסגר והוא יכול לבנות לי את השלדה\כלוב התהפכות,עם ריתוך בCO2.

דרור ברלי
21-07-06, 10:16
נמרוד - בבאגי שלנו אין שום דבר מחיפושית (פרט לנאבות הקדמיות והג'נטים הקדמיים).
מכלולי חיפושית סטנדרטית לא חזקים מספיק.

דרור ברלי
21-07-06, 10:30
אגב,

ככה:
http://fatherprophet.home.insightbb.com/baja.htm

בונים באחה באג ביום אחד.

אסף.

בונים? מה הוא בנה? הוא בעיקר חתך והשחית חיפושית יפה למדי.

asafk
21-07-06, 11:15
כן, דרור... ו... עדיין זה משהו שנוסע בשטח, בזול.

אסף.

דרור ברלי
21-07-06, 15:56
כל רכב יכול לנוע בשטח, אתה יודע. שים לוח אלומיניום מתח לגחון, צמיגים קצת יותר גדולים וסע. מאות סובארו ליאונה ממחישות את זה מצוין בנגב בידי הבדואים - רכב שטח או לא?

זול?

עניין של השקפה, אתה יודע.
600$ באמריקה זה זול.

כאן בישראל, גרוטאות חיפושית במצב שלא מתקרב למכונית הספציפית היפהפיה שהושחתה באכזריות על ידי הבחור הנ"ל, כבר מתומחרות בסכומים של חמש ספרות, גם גיר ומתלה אחורי פחות טובים, כך שנדרש לא מעט כסף ועוד יותר עבודה, ועדיין לא תוכל אפילו לדגדג את היכולות של הבסיסי שבג'יפים.

באמריקה באחה כזו גם יכולה להיות חוקית. אצלנו ממש לא. בזמנו רציתי לבנות באחה ולהחזיק לידה עוד חיפושית, סטנדרטית עד העצם, שתיהן על אותה ניירת.... אחת ליומיום, שנייה רק לטיולים. ברור שהרעיון הזה לא חוקי בעליל אבל הוא אף פעם לא מת לגמרי.

DirtRider
21-07-06, 23:16
לצערי בעל הרכב לא השיב להודעה הפרטית,מישהו במקרה יודע איפה ניתן לקנות מכוניות אחרי תאונה כמו שצויין בכתבה?

יניב_ב
22-07-06, 13:42
לצערי בעל הרכב לא השיב להודעה הפרטית,מישהו במקרה יודע איפה ניתן לקנות מכוניות אחרי תאונה כמו שצויין בכתבה?

כאן?http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=113565#post113565 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=113565#post113565)

DirtRider
22-07-06, 19:20
תודה,אבל לא נראה לי שבלוק מנוע של בלנו יעזור לי כול כך :-)

יניב_ב
23-07-06, 00:03
. סובארו לגאסי 1600 גיר ידני- האוטו שלם, חוץ ממכה מאחורה =הורדה מהכביש. 2000ש"ח.

-->