PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית פגוש אחורי - מגבלות החוק

אלון_ק
27-10-03, 22:11
מהן המגבלות שמטיל החוק לגבי פגושים אחוריים? באילו הגדרות הם צריכים לעמוד?

לדוגמה: גובה לוחית הרישוי מהרצפה (אם בכלל), נקודות עיגון וגרירה, תאורה ללוחית, מגבלות בליטה מהרכב, עומס מינימלי שיעמדו בו בעת ספיגת מכה, גובה אורות וכו'.

תודה.

נמרוד
27-10-03, 23:12
גורנישט. שהדברים יהיו סבירים -צריך שיהיו אורות ולא על הגג, דברים כאלו. וו גרירה חייב ברשיון - את זה אתה יודע. נקודות עיגון אחרות - לא מעניינות. מנסיוני בטסטים, עם מעכר ובלי מעכר - מיקום לוחית הזיהוי לא מעניין כל עוד היא לא מוסתרת, אין צורך בתאורה ללוחית - אין לי תאורה ולא היתה מעולם בג'יפ, לא היתה תאורה בסמוראי כשבניתי לו פגוש אחורי. את האורות בסמוראי דרך אגב החלפתי ביחידות מודולריות של נגררים שהרכבתי גבוה יחסית על המרכב, בלי קשר לפגוש. מגבלות בליטה מהרכב - לך לפי ההגיון של השטח, אתה רוצה מינימום בליטות מהרכב. עומסים ומכות - אל תכנס לזה.

eran4x4
28-10-03, 01:36
יש מגבלת גובה של וו גרירה (גובה מקס. מוטר בחוק), בנוסף גובה וו הגרירה אמור להיות מצוין ברשיון.

לגבי תאורת מספר - מה שנמרוד אומר (כותב) נשמע לי מאוד מוזר.

eran4x4
28-10-03, 01:41
מןתר............

AvigdorAharon
28-10-03, 10:57
ב CJ הפנס האחורי כולל בתוכו אור מספר. החלק התחתון שקוף ולכן ממולץ לחבר את לוחית הרישוי מתחת לאחד הפנסים וכך אין צורך בפנס נוסף ללוחית הרישוי.
אם יש לך פנסים שקועים (קיים בחלק מה CJ), אזי קיימת חובה לפנס נוסף ללוחית הרישוי.
אין לי מושג איך נראים הפנסים בסמוראי, אך לדעתי ההגיון ברור.
ד"א אני יכול לחפש את התקנות הרלוונטיות לענין בפקודת התעבורה.

אביגדור

חנן א.
28-10-03, 11:12
אני העברתי את תאורת המספר ביחד עם המספר, למה לקחת סיכון עם שוטרים וטסטרים בשביל מאמץ פעוט כל-כך? זה לא שאתה מרוויח עבירות או משהו בזה שאתה נוסע ללא תאורת מספר.

נמרוד
28-10-03, 11:29
תרשו לי להסביר...
הייתי קצת קיצוני בתגובתי הראשונה - בכוונה. בפועל, אנחנו חיים במציאות שבה אין קשר ישיר או אפילו עקיף בין ספר החוקים שאביגדור הציע לפרסם ( תודה אבל אל תטרח... זה סתם מלכלך את הפורום...) לבין מה שנאכף בפועל על ידי שוטרים ומכוני טסטים. בכל מה שנוגע לפגוש האחורי, הדבר היחיד שמעניין הוא רישום וו הגרירה במידה ויש. באותה מידה, הדבר היחיד שמעניין את מכון הטסטים בפגוש הקדמי הוא רישום הכננת במידה ויש. אין תקנות וכללים ברורים לגבי מידות, גובה הפנסים, נקודות גרירה וכולי.
המוטו שלי בכל אופן, הוא להפעיל את ההגיון ושיקול הדעת הסביר - הפגוש צריך לעשות את העבודה המכנית שלו, להגן על מרכב הרכב ממכות. יחידת הפנסים צריכה לכלול את אורות דרך, בלם, איתותים, רברס... והיא צריכה להיות בגובה ומיקום סבירים - בגובה הפגוש או מעל, אבל לא על הגג. אני לא חושב שאנחנו צריכים ספר חוקים בשביל זה, וטוב שכך, מה אנחנו, גרמנים? לוחית הזיהוי צריכה להיות במקום סביר, כך שהיא לא תפגע ותתכופף בשטח. לגבי תאורת הלוחית - אני מניח שצריך להיות, אני מעולם לא התקנתי בג'יפים שהיו לי, ובוא נגיד שאם עוצר אותי שוטר במצב רוח רע עד כדי כך שזה מה שיש לו לרשום, אז אכלתי אותה בכל מקרה... לגבי נקודות גרירה - שוב, הן צריכות לעשות את העבודה המכאנית שלהן בלי קשר לחוקים. אני ראיתי מספיק התקנות של כננות, חוקיות ורשמיות למהדרין שהיו פשוט זוועתיות ( חנן זוכר את ההתקנות על הטנדרים בקו400? ), כנ"ל נקודות גרירה למיניהן.

חנן א.
28-10-03, 11:39
זוכר. שימוש ראשון והכננת מתרחקת חצי מטר מהרכב ביחד עם הטמבון.
הפתרון היה לעגן אותן עם פלאח אל בלוק המנוע דרך הגריל (בעעעעעעעעעעעעעעעע!!!! )

אלון_ק
28-10-03, 20:37
טוב, זה די מה שקיויתי לשמוע.

מסקנות:

התאורה האחורית תותקן בתוך הפגוש, במקום מוגן ממכות. לוחית הרישוי תעלה 15 ס"מ למעלה וזהו, כך שעם שני אלו אני לא צופה בעיה. התאורה נשארת המקורית, אני לא מחליף. זה היה בתכנון המקורי.

וו גרירה כבר קיים ברשיון. המיקום החדש ימנע ממנו להפוך למחרשה (תחביב שהוא פיתח כבר מזמן) ויספק עמידות מובנית גבוהה יותר - כרגע הוא נראה לי כמו עבודה של אחמד, אח של המסגר, שבדיוק ביום שהתקינו לאוטו את הוו המסגר היה חולה, אז אחמד תכנן ובנה.
אני בונה על זה שבמשרד ובטסטים הם ממילא לא יודעים כלום, ולא יעשו שום בעיה עם המתקון החדש. אגב, אם יש וו גרירה נשלף, אני חייב שהוא יהיה מותקן כשאני ניגש לטסט, או להשאיר בבית?

תאורת מספר אני אכניס - כי זה קל לי לעשות את זה, ואני לא רוצה להסתבך. אגב, אביגדור, זה 2 אורות בלתי תלויים בדגם שלי (89).

תודה לכם.

eran4x4
28-10-03, 21:14
תברר את הגובה המקסימלי של וו הגרירה (נדמה לי 52 ס"מ אבל אני ממש לא בטוח) ותנסה לעמוד במיגבלה זה יאפשר לך לרשום את הוו בצורה מסודרת (חשוב לדוגמה עם הרכב הורד מהכביש....).

חנן א.
28-10-03, 21:27
אם יש לך כבר וו גרירה ברשיון אז הגובה כבר לא חשוב.
בהקשר הזה אני יכול לספר, שכשהתקינו לי בסדנה מוכרת את וו הגרירה גובהו היה כ60 ס"מ כשעל פי החוק צריך 45 ס"מ. בעמדה מס' אחת הבוחן נתן לי מטר ליד ואמר לי למדוד את גובה התפוח. חזרתי אליו עם תשובה שהגובה הוא 45 ס"מ והעסק עבר :wink:

מעבר לרגע הרישוי של הוו אף אחד בהמשך לא בדק לי את גובה התפוח.

AvigdorAharon
28-10-03, 21:47
טוב, אז זה נכון שאני לא מכיר / לא ראיתי / לא שמעתי על רכב כל שהוא (לא דווקא ג'יפים) שבדקו להם את גובה הפנסים האחוריים או את גובה וו הגרירה, אבל:
כל הדברים הללו מעוגנים בחוק ובפקודת התעבורה (על כ 600 התקנות שבה...).
כל דבר שתבנה ויראה סביר מבחינת גובה זה בסדר, אך אם אתה יקה (גרמני כדברי נמרוד), אז אני מוכן לחפש את התקנות הרלוונטיות.
בנוסף, קיימת תקנה שמדברת על תקינות האורות ומחייבת שכל האורות הקיימים ברכב, ידלקו בשעת הצורך.

אביגדור.

אלון_ק
28-10-03, 23:01
חנן,
אין לי מה לדאוג - אני נוהג בסמוראי. 45 ס"מ מהרצפה זה הגג שלי :lol:

אביגדור, תודה, אבל מבחינתי - אלא אם משהו יכול להפריך בוודאות משהו ממה שנאמר פה - יש לי את כל התשובות.

בוזי
05-11-03, 13:26
עוד פתרון לוו גרירה גבוה מהמותר -
להגיע למדידה עם רכב עמוס. אצלי כ-400 ק"ג של מרצפות אקרשטיין עשו את העבודה.... :twisted:

-->