PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קנייה - CJ

omri
22-07-06, 22:54
אהלן חבר'ה,
אנחנו מחפשים ג'יפ לטיולים בלבד בתקציב של כ-20-25 אלף שקל (לרכב בלבד).
ישר התכווננתי על ה-CJ בשנתונים 86+ (על פי הכתבה המצוינת באתר). גם הסמוראי היה אופציה זולה יותר לאחזקה אבל עם כל הכבוד לסמוראי אין מה להשוות בין השניים.
היום הלכתי לראות אחד שעבר בהצלחה את הבדיקות שהומלצו על ידי חנן בכתבה. אבל התעוררו לי כמה שאלות ספציפיות:
1) הג'יפ נראה מעולה ונוסע טוב מאוד והבעלים עשה רושם מצוין - כל הקבלות והמסמכים של הרכב מתוייקים בקלסר שנמצא בג'יפ כל הזמן. עד כמה מהר הם נמכרים בדרך כלל? כלומר - עד כמה אני צריך להזדרז עם בדיקת עוד CJ-ים ולקבל החלטה סופית?
2) לג'יפ הוחלף מנוע על ידי הבעלים הקודמים, הקבלה של ינוביץ כמובן נשמרה. נכתב שם - מנוע משופץ - 5000 ש"ח. מה זה אומר מנוע משופץ? אחרי אובראול? אפשר להיות שקטים לגביו? בהנחה שלא התעללו בו.
3) הרדיאטור תוקן ב-3 נקודות עם משהו שנראה כמו סיליקון. מה זה ועד כמה זה חמור? מה הסיכוי להחלפת רדיאטור ומה העלויות הכרוכות בכך?
4) ה-CJ מקוצר, מאחורה יש לו מושב שמתאימים לשני אנשים ומצדדיו ארגזי אחסון. יש אפשרות להתקין שם מושב רחב יותר שמתאים לשלושה (ועלויות למי שיודע)? ומה עם הסוגייה החוקית, כמה נוסעים מותר להסיע ברכב כזה?
5) בהמשך למושבים - אין ברכב חגורות, אמנם זה חוקי, אבל אני לא אסע ככה. מה העלויות של התקנת חגורות במושבים?
6) הבעלים הנוכחיים העביר את הרכב פחחות וצבע. הצבע נראה מצוין חוץ מפיצוץ אחד ומעט חלודה בפינת הדלת האחורית. מלבד זה אין טיפת חלודה במרכב. זה מצב הגיוני בהתחשב בכך שהצבע בן פחות משנה?
7) הטרנפר מעביר בין 2H ל-4H בנסיעה איטית מאוד בלבד, זה אמור להיות ככה?
8) לסיום, איפה אפשר לבדוק רכב כזה לעומק באזור השרון/מרכז?

תודה למי שהגיע עד לפה :)
עמרי

omri
22-07-06, 23:03
נ.ב. (לא מצאתי כפתור עריכה) - יש לג'יפים האלה ירידת ערך כלשהי או שהם נסחרים בשנים האחרונות סביב ה-20?

נמרוד
22-07-06, 23:08
1) הג'יפ נראה מעולה ונוסע טוב מאוד והבעלים עשה רושם מצוין - כל הקבלות והמסמכים של הרכב מתוייקים בקלסר שנמצא בג'יפ כל הזמן. עד כמה מהר הם נמכרים בדרך כלל? כלומר - עד כמה אני צריך להזדרז עם בדיקת עוד CJ-ים ולקבל החלטה סופית?

אל תלחץ, תבדוק לעומק, אל תחליט תחת לחץ זמן. ונגיד שהג'יפ נחטף לך מתחת ליד כי היססת - תבין מזה שהג'יפ אכן היה מצויין, ולמדת מה לחפש בפעם הבאה... סבירות נמוכה שזה יקרה, וזה מה ששאלת.

2) לג'יפ הוחלף מנוע על ידי הבעלים הקודמים, הקבלה של ינוביץ כמובן נשמרה. נכתב שם - מנוע משופץ - 5000 ש"ח. מה זה אומר מנוע משופץ? אחרי אובראול? אפשר להיות שקטים לגביו? בהנחה שלא התעללו בו.

מנוע משופץ מינוביץ' זה בדרך כלל מנוע ששופץ בצבא ועמד במחסן חלפים, ינוביץ' קנו בזמנו סטוק גדול של מנועים כאלו. אין שום בעיה עקרונית, אם המנוע טוב כרגע - יופי.

3) הרדיאטור תוקן ב-3 נקודות עם משהו שנראה כמו סיליקון. מה זה ועד כמה זה חמור? מה הסיכוי להחלפת רדיאטור ומה העלויות הכרוכות בכך?

זה לא סיליקון, זה אפוקסי. התיקון עצמו מחזיק מעמד זמן רב. אבל יותר חשוב הוא לבדוק מה גרם לקריעה של הרדיאטור. אני מנחש ניחוש מלומד ששלושת הנקודות מסודרות פחות או יותר על מעגל בקוטר של המאוורר? מפגש מאוורר רדיאטור זה נקודת תורפה ידועה של סיקסים. בכל מקרה, רדיאטור איכותי וחדש לסיקס עולה 1300 שקלים, רק שתדע.

4) ה-CJ מקוצר, מאחורה יש לו מושב שמתאימים לשני אנשים ומצדדיו ארגזי אחסון. יש אפשרות להתקין שם מושב רחב יותר שמתאים לשלושה (ועלויות למי שיודע)? ומה עם הסוגייה החוקית, כמה נוסעים מותר להסיע ברכב כזה?

מקובל שהמושב הוא זוגי ובגובה בית הגלגלים. אפשר להתקין מושב לשלושה אבל הוא יהיה גבוה יותר, מעל בתי הגלגלים.

5) בהמשך למושבים - אין ברכב חגורות, אמנם זה חוקי, אבל אני לא אסע ככה. מה העלויות של התקנת חגורות במושבים?

חפש במגרשי גרוטאות חגורות, לא בעייה למצוא ממבחר כלי רכב ישנים, העלות תהיה סמלית. חשוב לעגן את החגורות לחורים מקוריים שנמצאים ברכב שלך ברצפה, ולקשת ההתהפכות או מה שלא יהיה אצלך בג'יפ. עבודת מסגרות לא קשה ולא יקרה. אם אתה רוצה הערכת מחיר - אני גם קניתי את הג'יפ בלי חגורות, קניתי חגורות משומשות של פיאט פיורינו אם אני זוכר נכון ושילמתי למסגר רכב שיתקין אותם על קשת ההתהפכות שלי, סך הכל זה עלה לי פחות מ200 שקלים. זה היה לפני איזה שש שנים.

6) הבעלים הנוכחיים העביר את הרכב פחחות וצבע. הצבע נראה מצוין חוץ מפיצוץ אחד ומעט חלודה בפינת הדלת האחורית. מלבד זה אין טיפת חלודה במרכב. זה מצב הגיוני בהתחשב בכך שהצבע בן פחות משנה?

צבע חדש, כדאי מאד שיראה מצויין ונקי... אם נעשתה עבודת פחחות טובה, זה ישאר ככה עוד הרבה זמן, אם העבודה "ממוצעת" צפה לצרות תוך שנתיים-שלוש נגיד.

six 4 life
22-07-06, 23:09
אהלן חבר'ה,
אנחנו מחפשים ג'יפ לטיולים בלבד בתקציב של כ-20-25 אלף שקל (לרכב בלבד).
ישר התכווננתי על ה-CJ בשנתונים 86+ (על פי הכתבה המצוינת באתר). גם הסמוראי היה אופציה זולה יותר לאחזקה אבל עם כל הכבוד לסמוראי אין מה להשוות בין השניים.
היום הלכתי לראות אחד שעבר בהצלחה את הבדיקות שהומלצו על ידי חנן בכתבה. אבל התעוררו לי כמה שאלות ספציפיות:
7) הטרנפר מעביר בין 2H ל-4H בנסיעה איטית מאוד בלבד, זה אמור להיות ככה?
8) לסיום, איפה אפשר לבדוק רכב כזה לעומק באזור השרון/מרכז?

תודה למי שהגיע עד לפה :)
עמרי

ברכות על ההחלטה.

תשובות לשאלותיך

1. קודם כל נשמע שהבעלים הנ"ל בחור רציני ועל פי תיאורך את הרכב נשמע שאכן מדובר על כלי מתוחזק ברמה גבוהה יחסית לשוק. לגביי כמה הם נמכרים- אין לזה זמן. מחר יכול לבוא מישהו שנדלק עליו לשים את הכסף ולקחת...
אם הוא עושה לך את זה, והוא עבר מבחינתך את הבדיקות, קח איתך מישהו שמבין עניין ברכבים הנ"ל לבדיקה סופית- ובהתאם תוכל לסגור מחיר עליו עם המוכר.

2. המנוע לפי מה שתיארת מינוביץ', משמע מנוע ימ"ח- מנוע שעבר שיפוץ בצבא. בעיקרון- יש מוצלחים יותר, יש מוצלחים פחות. על העובדה שהוחלף מנוע- אין עוררים כפי שאתה מתאר. השאלה היא מה המצב שלו.

3. לפי מה שאתה אומר התיקון הוא עם חומר שנקרה בשפת העם "פלסטלינה". זה דבר אפוקסי כמו פלסטלינה שמתקשה למצב אבן לאחר 20 דקות ומעלה.
את מצב הרדיאטור יוכל להגיד לך רק רדיאטוריסט שיעשה לו בדיקה בלחץ ומה באמת מצבו.
רדיאטור חדש יעלה מ800-900 ש"ח והלאה.

4. זה שהוא מקוצר לא צריך להטריד אותך. לגביי עניין המושבים- בדוק כמה רשום לו ברשיון. אם רשום 7 נוסעים, הוא צריך זוג ספסלים אורכיים. אם מופיע פחות, אז אין בעיה.
בעיקרון- כמות המושבים ברכב צריכים להתאים לכמות שמצויינת ברשיון, זה הכל ומאוד פשוט לבדוק את זה.

5. לנסוע בלי חגורות במושבים הקדמיים זה לא חוקי, ולא משנה מה סיפרו לך על ענייני מודלים, או ג'יפ פתוח וכו'. רק ברכב עם רשיון שדה או מדברי מותר לנסוע בלי חגורות, ורשיונות שכאלו נדירים מאוד.
צריך חגורות, ושלא יספרו לך אחרת.
עלויות- אם אתה מתקין לבד, חגורות מפירוק יעלו 150 ש"ח וצפונה- עבודה עליך.
אם מתקים עושה לך את זה, זה כבר עניין של כל מתקין והצעת המחיר שלו- אין סדר גודל.

6. אם פרט לפיצוץ הזה אתה אומר שאין שום חלודה במרכב, זה מצב מצויין. התיקון הזה הוא מקומי ושווה את התיקון, במידה ואכן הבודי במצב שתיארת אותו.

7. השילוב בטרנספר הזה נעשה לא בקלות ב90% מהCJאים, השילוב נכנס בד"כ תוך כדי נסיעה איטית כמו שציינת. זה תקין, במידה וה4 על 4 עובד בכל המצבים.

8. הכי טוב לקחת מישהו שמכיר את הרכבים האלו טוב איתך לבדוק את הרכב, במקום להוציא 500 ש"ח על בדיקה סתמית.
אם בכ"ז אתה מתעקש על בדיקה במוסך, בפרוייקטים 4X4 של מוש בכפר סבא, יוכלו לבדוק לך אותו. ושוב, לדעתי חבל על הכסף.

תצליח.

נמרוד
22-07-06, 23:10
אין מחירון, והמחירים מאד משתנים ותלויים רק במצב הרכב. ג'יפ במצב מצויין (!) ולא משופר, 20K זה מחיר סביר.

omri
22-07-06, 23:34
8. הכי טוב לקחת מישהו שמכיר את הרכבים האלו טוב איתך לבדוק את הרכב, במקום להוציא 500 ש"ח על בדיקה סתמית.
אם בכ"ז אתה מתעקש על בדיקה במוסך, בפרוייקטים 4X4 של מוש בכפר סבא, יוכלו לבדוק לך אותו. ושוב, לדעתי חבל על הכסף.

ממש לא מתעקש על בדיקה במוסך, ההפך. הבעיה היא שאני לא מכיר אף אחד שמבין במכונאות וב-CJ-ים בפרט.

לגבי השאלה על המחיר - יתכן כי אני אצטרך לקנות את הרכב מכספי (חייל) אם ההורים יחליטו לא לרכוש את הרכב. במקרה כזה, אני צריך את הבטחון שהרכב לא יאבד הרבה מערכו בטווח זמן של מספר שנים, במקרה ואני אצטרך את הכסף. אני יכול להתבסס על זה? בכמה ירד המחיר הממוצע של CJ ב-5 השנים האחרונות?

נמרוד
22-07-06, 23:51
רכב זה לא תוכנית חסכון, וסיקס על אחת כמה וכמה. הם לא ממש מאבדים מערכם בצורה מסודרת - אין להם מחירון, ואני יכול להגיד לך שCJ מצויין מחליף ידיים איפשהו סביב 20 אלף גם לפני 5 שנים וגם היום. הבעייה היא שCJ שהיה מצויין לפני 5 שנים, קורה הרבה שהיום הוא גרוטאה מוזנחת... אם תצליח לשמר אותו במצב המצויין שאתה קונה, הוא ישמור על הערך - לכאורה. הבעייה השנייה היא שהשוק לCJ מצויינים הוא קטן, אין הרבה מוכרים וגם אין הרבה קונים. אם תצטרך את הכסף בפתאומיות, הסיכוי שתמכור מהר ובמחיר טוב קטן מאד.

shmil
22-07-06, 23:59
אני אהיה "לא פופולארי" כאן באתר אחרי התשובה שלי..

במדינת ישראל רכב ממוצע מאבד ב-4-5 שנים כמחצית מערכו.
עד היום, סיקסים שמרו על מחיר שוק לא רע, ולא ירדו ב"ממוצע" הזה. הסיבה, לפחות לטעמי, הינה שלא היה להם בעצם שום מתחרה במחירים שפויים.

בעתיד הלא רחוק אני צופה לסיקסים ירידה דרסטית במחיר, וזאת מהסיבה הפשוטה, שבעבר לא היו ג'יפים ברי תחרות במחיר, שכן ייבוא ה-SUV לארץ התחיל בתחילת שנות ה-90 (93, 94, ליתר דיוק, אם אני זוכר נכון), וכך גם הטנדרים.
ה-SUV של תחילת שנות ה-90 כבר לא רחוקים מאד במחיר. טרופרים, דיסקברים - ניתן כבר למצוא אפילו ב-40K, פאג'רואים וצ'רוקים ב-50K, וכן הלאה.
מחירי ה-SUV והטנדרים מהשנתונים הראשונים ימשיכו לרדת, כי המחירים שלהם כן מתנהגים בצורה רציונלית, ומי שיחפש רכב שטח בעתיד, יעדיף לקנות רכב שלא מחייב טסט פעמיים בשנה, רכב חדש יותר, מפנק יותר, נוח יותר וכיו"ב.
לאט לאט, למעט "משוגעים" לסיקסופה באופן ספציפי, יהיה פחות ביקוש לכלי הרכב הללו, ובאופן טבעי, המחיר ירד.

ועכשיו - אחפש את המקלט הקרוב. אולי אצא ממנו ביום שישי הבא כדי להגיע להשקה.
בעצם - לא כדאי, בטח ישרטו לי אותו.:twisted:

AvigdorAharon
23-07-06, 08:31
שמיל,

תשובה הגיונית מאוד ומי שלא רואה את התמונה, זבשו...
עניין הטסט הכפול הוא באמת הבעיה, אך כאשר הטובים מבין ה CJ יהפכו לרכבי אספנות, מחירם יעלה.

אביגדור

shmil
23-07-06, 10:15
כאשר הטובים מבין ה CJ יהפכו לרכבי אספנות, מחירם יעלה.

niet, גם כאן אני משבית שמחות.
שים לב למחירי חיפושיות אספנות, למחירי סיקסים ופייבים שהם כבר אספנות, ורכבי אספנות אחרים שאינם נדירים.
אפילו השמורים שבהם לא מגיעים ל-20K.

מחירו של רכב אספנות שאינו נדיר לא יעלה, לפחות לא ב(הרבה מאד) שנים הראשונות.

אגב, בין שני טסטים (20 שנה), לאספנות (30 שנה), מפרידות 10 שנים שלמות, שהם זמן רב מאד ביחס לסבלנותו של בעל רכב, ולכן כבר היום אנחנו רואים סיקסים רבים נמכרים לחלקים ו/או בלי ניירות.
כמות האנשים שיש להם חצר גדולה וגם סבלנות רבה, אינה גדולה.

AvigdorAharon
23-07-06, 13:53
niet, גם כאן אני משבית שמחות.
שים לב למחירי חיפושיות אספנות, למחירי סיקסים ופייבים שהם כבר אספנות, ורכבי אספנות אחרים שאינם נדירים.
אפילו השמורים שבהם לא מגיעים ל-20K.

אני קצת סוטים מהנושא, אך מה לגבי וויליסים וכל מיני CJ עתיקים מימי מלחמת העולם?
אני חושב שדורשים עליהם כמה עשות אלפי שקלים.

לא חשוב, המידע הזה לא מקדם את בעל השרשור...

אביגדור

yogibear
23-07-06, 15:16
בקשר להעברה בין H ל L , נדמה לי שהמצב קיים אצל רבים, כלומר קיים קושי מסויים בהעברה. לדוגמה אצלי , הרכב חייב להיות בנסיעה איטית מאוד ורק אז ניתן להחליף בין המצבים. לעיתים גם אז צריך להיאבק עם הידית.

עיצה נוספת, לך ממש צעד צעד לפי מאמרי הבדיקה המפורסמים כאן באתר, הם יחסכו לך הרבה כסף ו"חריקות שיניים" (מעצבים) אחרי הקנייה.
מוסך שיכול לבדוק לך CJ : מוסך הייטק מוטורס א.ת רעננה - יניב. 050-3573348

six 4 life
23-07-06, 15:16
חבר'ה
שמיל צודק
קדימה להוריד את המכירים של הסיקסים שלכם לרצפה ולמכור!!!

מחכה בקוצר רוח... :twisted:

omri
30-08-06, 19:44
אנחנו ממשיכים בחיפושים... :)
אני חייב להגיד שהסבלנות, כמו שאמרתם, באמת משתלמת. עם הזמן מתגלים כלים יותר ויותר טובים.

התעוררו לי עוד כמה שאלות אחרי שראיתי כמה כלים, אני אשמח לתשובות.

1) באיזו נקודה בסקלה אמור להיות המחוג במד החום של המנוע כשהמנוע בטמפרטורות עבודה והמד תקין?
2) סל"ד סרק לא יציב היא תופעה תקינה? בכל ה-CJ-ים שראיתי המנוע לא עבד חלק בסרק גם אם הוא עבד מצוין בשאר טווחי הסל"ד.
3) האם זה תקין שניתן לסובב את הדרייבשאפטים מספר מעלות לכל כיוון כאשר הג'יפ בעמידה ובניוטרל? כלומר - נראה שיש איזשהו חופש בטרנספר ובדפרנציאלים. זו גם תופעה שראיתי בכל ה-CJ-ים שבדקתי.

תודה

six 4 life
30-08-06, 20:54
1) באיזו נקודה בסקלה אמור להיות המחוג במד החום של המנוע כשהמנוע בטמפרטורות עבודה והמד תקין?
2) סל"ד סרק לא יציב היא תופעה תקינה? בכל ה-CJ-ים שראיתי המנוע לא עבד חלק בסרק גם אם הוא עבד מצוין בשאר טווחי הסל"ד.
3) האם זה תקין שניתן לסובב את הדרייבשאפטים מספר מעלות לכל כיוון כאשר הג'יפ בעמידה ובניוטרל? כלומר - נראה שיש איזשהו חופש בטרנספר ובדפרנציאלים. זו גם תופעה שראיתי בכל ה-CJ-ים שבדקתי.

תודה

1. השעון חום שאתה מדבר עליו- הוא השעון חום שנמצא בספידומטר? (השעון מהירות הגדול)
או שעון עגול וקטן עם 4 צבעים עליו?

2. סל"ד לא יציב יכול להיות מקרבורטור לא מכוון, או הצתה לא מכוונת- עד למנוע שבוכנה או שתיים לא עובדות בו. אם כאשר אתה לוחץ טיפה את הגז אתה שומע גימגומים, יש מצב שזו בוכנה לא מתפקדת או פלאג מת. את זה צריך לבדוק מישהו שמבין בנושא.

3. תקין.

omri
30-08-06, 21:05
תודה על התגובה הזריזה.

אני מדבר על השעון בספידומטר.

omri
30-08-06, 21:06
3. שכחתי (איפה כפתור העריכה?) - למה יש את החופש הזה בדפרנציאלים ובטרנספר?

six 4 life
30-08-06, 21:15
בשעון חום בספידומטר, כל עוד המחוג לא עובר את החצי או מתקרב אליו, זה בסדר.

לגבי החופש- אפשר לקרוא לזה "חופש מובנה". זה כתוצאה מכמה מכלולים שכח עובר דרכם וחייבים חופש מסויים לעבודה תקינה. כמובן שעם הזמן החופש גדל, אבל לא בצורה משמעותית. לצורך העניין- דריישאפט שמסתובב חצי סיבוב שלם על צירו בצורה חופשית, זה לא תקין.
כמה מעלות מצד לצד, תקין.

ניר ל
30-08-06, 23:55
אני לא חושב שמחירי CJ עומדים על סביב 20K לרכב לא משופר במצב מצויין. כשפירסמתי את הג'יפ שלי ב 25K אנשים לא ממש עמדו בתור..., אז נכון שהמודעה פורסמה רק באתר הזה ולא בפוקוס או יד2, הסיבה הייתה שכאן אמורים להימצא אנשים שמבינים במה מדובר ולא לזבל בשכל.
במציאות המחירים עומדים על סביב 10K, המחיר הזה הוא מחיר רצפה כי כבר אין לאן לרדת, אז לדבר על ירידת ערך בכלים שעולים כזה סכום זה די מגוחך.
קשה לי לצפות את עתיד ה CJ, בחלון הזמן הנוכחי עדיין ניתן להשיג חלפים מעודפי צבא די בזול, זה ילך וייעלם תוך שנתיים שלוש והאופציות יהיו לקנות זבל מפירוקים או חלפים חדשים ויקרים. עדיין יהיה מדובר ברכב פשוט עם מעט מכלולים, אבל מנסיון אישי דרוש הרבה מאד כסף כדי לשפץ כל אחד ואחד מהמכלולים האלה ..., מה שמיוחד ברכב הזה לפחות לטעמי הוא היותו רכב פתוח, אין היום כמעט אופציות כאלה למעט דיפנדר, זאת כנראה גם הסיבה שאני אשמור לעצמי CJ בצד.
לגבי הסופות - הן בטוח יעלמו לפני הסיקסים, הבידואים ידאגו לזה.

דרור ברלי
03-09-06, 10:54
"סחירות" של כלים כמו CJ?
נו באמת.

זה כבר לא אוטו שהולכים לקנות עם "מחירון" ביד. זה גם לא אוטו שקונים אותו סוג של אנשים שעוד לפני ששילמו והעבירו בעלות, כבר מחשבים מתי ימכרו ובכמה (אלה קונים רק משפחתיות יפניות אוטומטיות בצבע אפור מטלי. לא CJ ולא סופה)
ל-CJ אין מחיר קבוע או מומלץ וכל ג'יפ הוא חיה בפני עצמה, וכמובן שאין ביקוש קבוע לכלים האלה. כשתרצה למכור, אפילו די בזול, תתכונן נפשית שזה יקח חודשים רבים. ומצד שני הוא גם יכול לעוף תוך יומיים במחיר טוב (כמו שקרה עם ה-CJ 89 שהיה לי לפני הסופה)

מחירים? אישית, לא ראיתי CJ טוב מסוף שנות השמונים שנמכר ב-10K... סביב 20K לג'יפ מהסוף של סוף שנות השמונים במצב מצויין, זה כרגע מחיר "מקובל" פחות או יותר, ובכל מקרה המוכר מפסיד... יש ג'יפים טובים יותר ששווים בהחלט קצת יותר. הרוב - שווים בין קצת פחות להרבה פחות...
CJ מאוד ישן במצב מעולה כבר קשה למצוא, ואלה שישנם (וישנם, בהחלט) לרוב אינם למכירה כי הבעלים כבר מחכים איתם לרשיון האספנות המיוחל, בתקווה שאז הערך אולי יעלה. בדגש על "אולי". (ושים לב מה קורה בשוק החיפושיות - אנשים מפציצים מחירים של חמש ספרות בשביל גרוטאות. זה עדיין לא אומר שפרט למשוגעים בודדים, מישהו מסכים לשלם מחירים כאלה...)
CJ או סופה באותו מחיר? אישית אני מעדיף CJ 90-91 במצב מצוין על פני סופה 92-93 שחוטה, אבל כאן זה נגמר. באופן כללי ומנסיון עם CJ ועם סופה, אני סבור שהסופות יחזיקו מעמד טוב יותר כי הן חדשות יותר, וכי למרות שהמנוע מוזרק וממוחשב ומלא בחיישנים שאומרים שהם קפריזיים, גם האמינות טובה הרבה יותר, וכל מיני חלקים יהיו זמינים יותר בשנים הקרובות. אם הבדואים לא יגנבו את כולן(...:-x) סופה מסתמנת כרכישה עדיפה.

נמרוד
05-09-06, 09:59
CJ "טוב" לא ימכר ב10K מהסיבה שמי שיש לו ביד CJ טוב, ומחזיק אותו בצורה שהוא ממשיך להיות טוב, לא ימכור אותו ב10K. לא שווה לו. אני, ניר, אביגדור - מדברים בדיוק מהפוזיציה הזאת.

ניר ל
05-09-06, 13:55
בהמשך לנמרוד, הרבה יותר קל למכור גרוטאה ביוקר מאשר מציאה בזול. גרוטאת CJ דורשת השקעה אסטרונומית, כל מי שקנה כאן CJ במחיר של 10K ומטה מצא את עצמו משקיע עשרות אלפי ש"ח רק כדי להביא אותו למצב מכאני תקין. למרות זאת כאשר מציעים למכירה סיקס דפוק בסכום כזה, סביר להניח שהוא ימכר למרות שמדובר במחיר מופקע. לעומת זאת סיקסים שהושקעו ותוחזקו ברמה גבוהה ביותר ומוצעים למכירה בסכומים שלא מכסים אפילו רבע מההשקעה, קשה מאד למכור למרות המחיר הזול.
אז זה נכון שמי שלא חייב לא ימכור ג'יפ טוב בזול, אבל כשעומד לך רכב שנרקב לך מול העיניים ואתה לא רואה את עצמך משתמש בו בעתיד הקרוב, זה לא ממש חכם להתעקש... אז מפרקים את מה שאפשר ומוכרים בנפרד, מציעים את הרכב במחיר נמוך יותר עד שמוכרים, הקונה מפסיד. חנן פירק את הכננת ומערכת ההזרקה, עמי נמצא בשלבי פירוק מתקדמים של הג'יפ המדהים שלו, אני לא מתכוון כרגע להתעסק עם קומבינות של מכירה בחלקים, יש לי איפה לשמור את הרכב כמו שצריך, אז אני משאיר אותו אצלי בינתיים.

AvigdorAharon
05-09-06, 14:37
אז אני משאיר אותו אצלי בינתיים.

גם אני!
אלא אם ישלמו מחיר הגיוני והוגן.

אביגדור

-->