PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש לקנות חמישיה כמו בצבא

faran27
22-07-06, 22:57
מחפש לקנות חמישיה
כמו הגיפים שהיו בשירות הצבאי, האם מישהו יודע לאן אני צריך לפנות
שמעתי שבאיזור צרפין ניתן למצוא במגרשים
אשמח לקבל מידע

זאביק
23-07-06, 09:55
בקצרה, לא מוכרים.

הצבא לא מוכר אותם, לא בתור רכבים, ולא בתור חלקי חילוף.
יש בודדים "שהתחלקו" לשוק האזרחי, חלקם עם רישוי כביש, חלקם הגדול בלי.

תמצע חיפוש על המילים גפ"ס, גפס או סיור, היו כמה שרשורים בעניין.
אם יש לך עוד שאלות, תמשיך בבקשה באחד השרשורים הקיימים.

נמרוד
23-07-06, 10:08
דיונים קודמים שיענו על השאלה שלך:

מותר או אסור חמישיה?
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1989 (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1989)

היסטוריה של הגפ"ס בצהל:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1287 (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1287)

tzagi
23-07-06, 17:18
I know of one or 2 that might be for sale

How much are you willing to spend?
They are in good condition, but are sitting for a very long time,
most likley will need work/restoration

tzagi
23-07-06, 17:19
Are you looking for a
cj5, M38 or a m151?

חימושניק
23-07-06, 19:59
חמישייה = M151

elitkh
23-07-06, 21:50
חמישיה =CJ5 -סרנים חיים
M151 =גפ"ס-מתלים נפרדים
תחליט מה אתה רוצה.
יש לי CJ5 למכירה אם אתה מעוניין צור קשר בפרטי.
אלי

shmil
23-07-06, 22:54
שניכם, אלי ואלכס - טועים.

מי שצודק זה ג'ו, שהוא "זקן" כנעט כמוני.

המילה "חמישייה" באה מהכינוי "5", שזה כינויה של מחלקת הסיור בחי"ר. הג'יפים, בין אם
זה היה 42, M-38, CJ-5, CJ-6 או M-151 נקראו "חמישייה" כי הם שייכים ל-"5".

אדון פאראן, שהוא צעיר למדי כנראה, מתכוון ל-M-151 או ל-CJ-6 סיור מסמו.
למה אני די בטוח שהוא צעיר? - כי אם הוא היה מבוגר יותר, וגר היכן שאני חושב שהוא גר, הוא כבר היה יודע איך להגיע לאחד כזה.

tzagi
23-07-06, 23:23
Quote:
מי שצודק זה ג'ו, שהוא "זקן" כנעט כמוני.

שמיל, שקול מילים......אתה צודק, אבל אני לא רוצה לשמוע מזה

I know of a early 70's cj5, ex IDF, in good condition (for the age)
most of the military hardware is still on it.

ניר ל
24-07-06, 13:11
שמיל, אם אנחנו כבר בעניין, אז מה המקור של הכינוי "ששת" ?

יגאל81
24-07-06, 17:24
אם כבר בעניין כינויים.
היה לפני כמה חודשים, במדור הזירה הלשונית במעריב (של רוביק רוזנטל) על כך שבשנות ה-60 או ה-70, אני לא ממש זוכר, התחילו בצה"ל להנפיק מספרים אישיים שהתחילו ב-44 ואותם "צעירים" כונו וויליסים, כי הוויליסים בצה"ל הסתיימו עם ספרות 44.

חיפשתי את הכתבה ב-nrg אבל לא הצלחתי למצוא.

דרור הראל
24-07-06, 20:26
פאראן,
אם המשתמע משמך הוא שאתה מגיע ממושב פארן,אז במושב חצבה יש כמה ג'פסים אצל אחד החברים שהוא הצליח לרכוש לפני שנתיים.את שמו אני כרגע לא זוכר ולא בטוח שהוא היה רוצה שיפרסמו אותו.
אבל בערבה לא בעיה לברר.
דרור הראל

shmil
24-07-06, 20:44
למען האמת השם "ששת" לא היה נפוץ בצבא.

הפעם הראשונה ששמעתי את הכינוי הזה היה כאן.

השם לא הגיע מהיחידה, זה בוודאות.
אולי מאחת משתי היחידות האחרות?

PW
25-07-06, 11:56
יקירי:
תיקון קל: "5" הוא כינוי ליח' סיור לא רק בחי"ר אלא בכלל בכל הירוקים.
ו"ששת" בא מתרגום של "סיקס". בכל מיני יחידות שנסעו על כאלה.
שאלת בקיאות:
מה זה "4"?
מה זה "6"?

יוני5
25-07-06, 12:57
יקירי:
תיקון קל: "5" הוא כינוי ליח' סיור לא רק בחי"ר אלא בכלל בכל הירוקים.
לא מדוייק ידידי, לא אצל כל הירוקים, אצלנו בשריון, '5' הוא שם גנרי לכל מיני אוכלי חינם, שלא מקפידים על גומיות בנעליים, יום חמישי יוצאים הביתה, לא עושים טפ"שים, ובאופן כללי, סבלבטנים כרונים.
שאלת בקיאות:
מה זה "4"?
מה זה "6"?

או שהתכוונת לחי"ר והנדסה, או שכיוונת לשני המספרים השלמים התוחמים את ה '5' משני צדדיו :-P

יוני5

eyal40
25-07-06, 13:06
4" אם זיכרוני אינו בוגד בי זו המנת קרב (לוף + תוספות ופילחי למנה אחרונה)

נמרוד
25-07-06, 13:13
יוני5, אצלהם 4 זה אנחנו... :-D

PW
25-07-06, 17:03
ובמילים אחרות: אם 1,2,3, הם המסגרות במבנה המשולש, 4 היא המסגרת המשולבת - חי"ר בחש"ן ולהיפך.
וכאן נשאלת השאלה:
מה בין שיתוף לשילוב?

(אגב: גם מנת הקרב נראה פעם חמישייה כי הייתה אמורה להספיק לחמישיית חיילים ל 24 שעות)

אבו שפם
25-07-06, 18:10
ובמילים אחרות: אם 1,2,3, הם המסגרות במבנה המשולש, 4 היא המסגרת המשולבת - חי"ר בחש"ן ולהיפך.
וכאן נשאלת השאלה:
מה בין שיתוף לשילוב?

(אגב: גם מנת הקרב נראה פעם חמישייה כי הייתה אמורה להספיק לחמישיית חיילים ל 24 שעות)

PW....למה כל כך בעניין של המספרים...אבל ה 1...2....3.... בטח מדובר בשלושת הפולניות שלי....לא???

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

תגיד מתי עולים על סופה ועולים צפונה????

ומה מגיע אחרי 4... 5.... 6.... 7....... = צו 8....

יאלה מה קורה??????

shmil
25-07-06, 20:45

כיוון שביליתי רק 24 שנים מחיי בצבא (ברציפות, לא במילואים), ביחידות לוחמות, בצנטרום של הפיילה, ובדרגה מספיק בכירה, גם הייתי בחלק גדול מהיחידות שנסעו על כאלו, והשם "ששת" לא היה בשימוש.
לתרגם או לשער גם אני יודע.

מאד אשמח, PW, אם תוכל לתת לי שם של יחידה אחת ספציפית, לפחות, בה נקראו הסיקסים "ששת".
אם יש לך בעייה עם רישום שם היחידה בכללי, אתה יכול גם בפרטי.

elitkh
25-07-06, 20:48
אם מדברים על מסייעת-אז:
5-סיור
6-הנדסה
7-מרגמות
8-נ"ט

דרור הראל
25-07-06, 20:56
חברים יקרים,"ששת" הוא שמו של "עבד" הכושי של רובינזון קרוזו,ובתור אחד ש"ששת" היה אחד משמות ה"חיבה" הרבים שהודבקו לו(כמו-קונטה קינטה,בנסון,אולסי,טר"ש כושון,אידי אמין) אני מבקש לא לנסות ולגנוב שם מכובד זה אל תוך מכבסת המלל הצבאית.
שמיל-יש לי הרגשה,שPW היה לא "מעט" זמן בצבא.
חמישיה-לפחות בשריון היה בזמני כינוי לכל ג'יפ שהוא (הרי סיקסים כמעט ולא היו לנו).
ויוני5 ידידי(שהדביק לי את הכינוי "הניגרי"),רק אצל סוציומאט כמוך(כמו כל המרכביסטים) ,מנת קרב מספיקה ל4 ,אצלנו במג"ח היא תמיד הספיקה לחמישה.

אבל מי שיצליח להביא פרוש למושג "ויוורס טען",ומהו מקורו.יקבל הזמנה ל"פויקה"משובח.
דרור הראל

Bulldog
25-07-06, 21:29
על נושא ה"ששת" אני מקווה שקציר יענה. אני שמעתי את השם הזה בפעם הראשונה ממנו.

עומר
כפי הנראה התותחן השני שיש באתר (שיינר, אני עדיין סופר אותך כאחד)

יוני5
25-07-06, 21:46
אבל מי שיצליח להביא פרוש למושג "ויוורס טען",ומהו מקורו.יקבל הזמנה ל"פויקה"משובח.
דרור הראל

אכן סוגיה שהטרידה אותי רבות. "ויוורס טען" ו"ויוורס מפקד" טרדו רבות את מנוחתי. בכל מקרה,
אני בספק אם מישהו יצליח לעלות על סוגיה זו.

ועכשיו לעיקר. מה קורה עם הפויקה? לא מספיק שהחרמת לי את שלי, הרי שגם אתה מעלה בדעתך לעשות אחד ולא להזמין אותי?
עכשיו תגיד לי האם התואר "ניגרי עוכר ישראל" אינו הולם אותך?

ובחזרה לויוורס. נמרוד? אתה אולי?

יוני5

נ.ר
25-07-06, 22:08
לעניינינו גפס לא נמכר אלא לפירוק א.כל רכב צבאי חום הולך לפירוקב.הוא אינו יציב על הכביש ולכן משרד התחבורה אינו נותן רישיונות ( ומי ששואל למה יש כאלה שיש להם רכב חום אם רישיון כמו אביר נונון וכולי זה כי הצבא העביר רכבים כאלה לגופי ממשל שונים עיריות חברת חשמל וכולי והם שמחרו לאזרחים). וויורס טען הוא התא הפיצפון במרכבות בהם הטען מניח שטויות וניצרות שונות של כלי נשק אתם המגחניקים שאינם מכירים זאת זה בגלל שתנקכם היה פיצפון יחסית למרכבות. ולנושא מנת הקרב למרכביסתים הספיק בקושי אבל הספיק ואילו למגחים הספיק לחמש כי הם היו צריכים להאכיל את החימושניק שהתלווה אליהם.

asafk
25-07-06, 22:51
על נושא ה"ששת" אני מקווה שקציר יענה. אני שמעתי את השם הזה בפעם הראשונה ממנו.

לא כאן, U should know better

אסף.

דרור הראל
25-07-06, 23:05
נ.ר
ווירס טען בהחלט קיים במג"ח וגם ווירס מפקד.מה שלא ברור הוא,למה "ויוורס"?מהו פרוש המילה.
דרור הראל

ניר ל
26-07-06, 08:49
בפעם האחרונה שפגשתי את PW במדים הוא היה בדרגה אחת מתחת לשמיל וגם יותר צעיר בכמה ימים...
(עליתי עליך PW), בכל מקרה אם ששת זה לא כינוי כלל צהלי אז מדובר פשוט בשם שהודבק לסיקס ארוך ששימש כפלטפורמה לאפליקציות שונות לפחות באותה יחידה צבאית ששנינו שירתנו בה בתקופה כזו או אחרת. אגב לפלטפורמה שהחליפה אותו ניתן שם קוד של משקה מוגז... אין מאחורי השמות האלה שום הסבר מעניין למיטב ידיעתי.
בעניין הוויורס - אכן סוגייה מרתקת.

נמרוד
26-07-06, 09:53
וכאן נשאלת השאלה:
מה בין שיתוף לשילוב?

בקורס קצינים לימדו אותנו "לשתף" - למשל לשתף את החירניקים בקולה קרה מתוך הצידנית שבסל צריח. "שילוב" זה משהו שאמור לעזור לנצח במלחמות וקשור איכשהו לטלפון האחורי, לא? :D :-(

מנת הקרב התחילה מחמישה, כי בשרמנים היו במקור חמישה אנשי צוות. 40 שנה אחרי שאיש הצוות החמישי נעלם, המשיכו צוותי הטנקים להנות מההפקר, ואכלו רבע מנה יותר כל יום מאשר שאר הצבא. עד אותה ישיבה לילית במטה חיל התחזוקה בחורף 1989, שבה נחשפה התרמית הגדולה - בטנק יש רק ארבעה אנשי צוות! ראשים הותזו. טליק יצא מהסיפור איכשהו בשלום, למרות שביננו, הוא זה שאישר את הסיפור הזה בקריצת עין. וזהו, קיצצו את המנה החמישית.

לגבי הויוורס - סוגיה מרתקת. במג"ח יש גם וויורס נהג. אני מרגיש חובה לשתף את שאר באי האתר - וויוורס, בתעתיק לאנגלית משהו כמו vivers, היא קופסאת מתכת פתוחה, מקובעת לכלי, ששמים בה כל מיני דברים. בכלי רכב יש גם וויוורסים - אפשר להתייחס לכל תא כפפות שאיבד את הדלת כוויוורס, אפשר לדבר על וויוורסים בדלתות, איפה ששמים את המפות ואת מגן השמש, וכן הלאה. אין לי מושג מה מקור המילה, ואני מצטרף לקריאה הנרגשת של דרור ויוני לתשובה.

PW
26-07-06, 10:56
ניר: אין לי מושג על מה אתה מדבר. לא נפגשנו מעולם למיטב זכרוני... הזדהה בבקשה בה"פ... אני כמובן מכחיש מראש כל קשר למשהו. בטח לדרגה צבאית מסויימת ושירות ביחידות כאלה או אחרות בתקופה כזו ואחרת. להד"מ.
נמרוד: אני מוטרד מהרמה המקצועית הנמוכה שאתה מפגין....
שילוב הוא בין חילי (חי"ר ושריון, שריון והנדסה למשל) ושיתוף הוא בין זרועי (טנקים ומסקרי"ם למשל).

אבו שפם
26-07-06, 18:00
ניר: אין לי מושג על מה אתה מדבר. לא נפגשנו מעולם למיטב זכרוני... הזדהה בבקשה בה"פ... אני כמובן מכחיש מראש כל קשר למשהו. בטח לדרגה צבאית מסויימת ושירות ביחידות כאלה או אחרות בתקופה כזו ואחרת. להד"מ.
נמרוד: אני מוטרד מהרמה המקצועית הנמוכה שאתה מפגין....
שילוב הוא בין חילי (חי"ר ושריון, שריון והנדסה למשל) ושיתוף הוא בין זרועי (טנקים ומסקרי"ם למשל).

PW... עד כמה שאני זוכר....סינילי וכאלה....

שילוב = שילוב סוגים שונים של בשרים..עוף, קבב\ שיפודים וכאלה...

שיתוף = שיתוף כמה שיותר לוחמים בפירות המנגל....

רגע אתה גם מכחיש שאנחנו נפגשנו ביחידה זו או אחרת???

על דרגות אני לא מדבר בכלל....

yscheiner
27-07-06, 20:50
כן עומר...

תותחן או לא תותחן, עברתי מספיק יחידות בצבא (קטנות כגדולות, ירוקים כאפורים) כדי לראות את השימוש הקלוקל במושג חמישיה.
פתאום, כל מי שיש לו ג'יפ קורא לזה חמישיה :? .

בואו נעשה סדר, חמישיה התחיל בצבא על שם מחלקה חמש שהיא הסיור, בתחילת דרכה היא נעה על גבי m-151 (הגפ"ס הארץ-ישראלי המצוי, ולפעמים מצוייץ),
לאחר מכן השתדרגו סיורים אלו ואחרים ל-cj-5 שגם לו סופח השם חמישיה, הן מהסיור והן מהשם.
אח"כ זה כבר הושרש לכל דגמי ה-cj עד להופעת ההאמרים.
לא תראה אף נהג האמר קורא לרכב שלו חמישיה :D .

ששת, מהניסיון שלי, עברתי בשרות שלי בין כמה יחידות "קטנות ואכותיות" תמיד כמבקר ומייעץ ומעולם לא כאחד שגדל בהן, זה נדבק מה-cj-6 ה"סיקסים".
יש התאמה בנושא בין מספר יחידות לא קטן.

רוצים עוד חומר למחשבה???
למה למשאית "דנה" קוראים "דנה"? (זה קל)
ולמה למשאית "ריאו" קוראים "ריאו"?
בין הפותרים תוגרל חבית שמן גיר משומש ;).

עירא
27-07-06, 20:56
דנה אינטרנשיונל על שם אינטר
ריו על שם האידיוט שלא ידע לקרא R10

yscheiner
27-07-06, 21:10
לאן לשלוח לך את החבית שמן?

8)

חימושניק
27-07-06, 21:22
R10 אכן היה אחד מדמי המנוע של המשאיות הראשונות מהסוג הזה שהגיעו לצה"ל (דגמי M35 בנזין 2.5 טון). מה גם שהיצרן של חלק מהכלים הללו היה REO (יצרן שלא קיים יותר, כמובן)

זכור לי עוד מקרה שבו אחותי היקרה התקשרה אלי מבסיסה הסמוך לעזה כדי לשאול אותי מה זה הרכב שיש לה ממנו 50 כאלו ברישומים והיא לא מוצאת אותם... הרכב היה מ813א1

מצלצל למישהו מוכר?

יצאתי מהמשרד עם כוס קפה בעודי צופה אל הסככה שממול, ואז נפל לי האסימון: מ813א1 באפסנאית הוא לא אחר מ- M813A1 באמריקאית שהוא לא אחר מ"ריאו קאמינס 5 טון קצר עם ארגז בעל דפנות מתפרקות" בחימושניקית...:D

shmil
27-07-06, 23:32
בואו נעשה סדר(?), חמישיה התחיל בצבא על שם מחלקה חמש שהיא הסיור, בתחילת דרכה היא נעה על גבי m-151 (הגפ"ס הארץ-ישראלי המצוי, ולפעמים מצוייץ),
לאחר מכן השתדרגו סיורים אלו ואחרים ל-cj-5 שגם לו סופח השם חמישיה, הן מהסיור והן מהשם.
אח"כ זה כבר הושרש לכל דגמי ה-cj עד להופעת ההאמרים.

אם כבר רוצים סדר, אז לפחות לעשות זאת נכון.
סדר כרונולוגי של שירות ג'יפי סיור בצבא:
CJ2/3
CJ5/M38
m-151
CJ-6 (שירת תקופה במקביל לm-151, לא בכל היחידות, ויצא מהשירות לפניו, כלומר - גם כשיצאו ה-CJ-6, ה-M-151 נשאר).
האמר סיור.

tzagi
28-07-06, 00:11
Not so fast with that oil ....
Reo is named after the companys founder
Ransom Eli Olds

Yes, the same Olds as in Oldsmobile
the company was formed after olsmobile got sold to GM

בשנת קוקוס

yscheiner
אתה צריך את הכתובת שלי?

דניאל-ב
07-06-11, 23:23
שלום,
יש באפשרותי לעזור לך בנושא הג'פס.

אמנון
08-06-11, 01:27
דניאל, אם תשים לב, העלית שרשור שההודעה האחרונה שלו נכתבה לפני חמש שנים.

תום לרמן
08-06-11, 09:27
הי אמנון האמת בול בזמן אני מחפש חלקים לגפס אולי דניאל יוכל לעזור
חג שמח

elitkh
09-06-11, 21:06
אף אחד לא חשב לעשות בבילון על VIVERS?
בהרחבות של בבילון הוא מביא מילונים נוספים-מילון אקספורד למשל מתרגם את זה provision ((באיזשהו ניב סקוטי או משהו כזה) שזה להצטייד ומתייחס בד"כ כלל למזון.
ישנם עוד כמה אפשרויות בעלות משמעות דומה.

tamir128
09-06-11, 21:52
אם כבר הקפיצו את השירשור הזה, אני יכול להעיד בשבועה שבספר הרכב של הסיקס שהיה ברשותי בחלק מהשרות, היה כתוב "ג'יפ ששת" (הוא היה cj6).
אחיו שנראה בדיוק כמוהו, היה cj8 - כך בספר הצה"לי, ולא היה כתוב "ששת".

ומי שעדיין צריך ג'פאס, יוכל לחפש אצל הבדואים בנגב. באחד המרדפים אחרי מבריחים בגבול מצרים הם הופיעו עם אחד.
בדיון שעשינו בנוגע לשאלה מנין יש להם חלקי חילוף, הגענו למסקנה הבילתי נמנעת שהם מגיעים איתו לטפ"ש בבאלי"ש.

-->