PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוגי משאבות דלק חשמליות מומלצות לסמו

GodsFather
23-07-06, 11:20
שלום,

בעקבות השרשור http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14518

נראה שאני אצא ברכש של משאבת דלק חשמלית.

השאלה שלי היא האם יש המלצות כלשהן?

ראיתי שרשורים על משאבת סוברו וכד' אבל אין משהו קונקרטי.

יש המלצות לדגמים אחרים?

יש לי קרב' סוברו והבנתי שיש גם נושא של הספקים של המשאבה - לחץ דחיסה PSI וכד' וצריך להזהר לא לתת לחץ עודף אבל גם לא לחץ מועט (בעית ההספק אצלי כרגע היא משאבה חלשה שלא שואבת כראוי בשיפועים חדים)?

מהשרשורים שקראתי לא מצאתי משהו ספציפי לסמוראי ואו לסמוראי עם קרב' סוברו.

צביקה קרבורטור
24-07-06, 08:16
לדעתי משאבת דלק חשמלית סובארו טנדר תספיק בהחלט!
בברכה
צביקה

GodsFather
24-07-06, 12:17
חבר מהאתר הביא לי משאבת דלק אך לא ידענו לזהותה. תודה לך אביגדור!

יש לה סמל של מיצובישי אבל ידוע שמיצובישי מיצרת משאבות וציוד אחר לכל מיני רכבים ולא רק לחברה שלה.

אולי מישהו יכול לזהותה ולדעת אם היא תתאים?

דרך אגב, מבירור שביצעתי עם אישבחור אחר באתר , יש שמתקינים משאבה של ל"ר בשביל קרב' כזה, האמנם ?

GodsFather
24-07-06, 12:18
שאלה קטנה נוספת, האם יש דרך לשפץ את המשאבה שבתמונה או שפשוט לנקות אותה ולהתקין?

AvigdorAharon
24-07-06, 12:49
תחבר ותנסה, מה כבר יכול להיות?
אם נתוני המשאבה לא יספיקו, אתה תרגיש את זה על הרכב.

אביגדור

צביקה קרבורטור
24-07-06, 17:48
המשאבה של מיצובשי, והיא זהה למשאבה של סובארו.
אין מה לנקות יש להרכיב ולבצע נסיעת מבחן , אין לך מה להפסיד, כמו שכתב בצדק אביגדור.
יש לקחת בחשבון שהמשאבה לא חדשה, לא ידוע מצבה, ויתכן והספקה נצוך מחדשה, לכן אין להסיק מכך שהיא לא מתאימה, יתכן וחדשה, תיהיה מספקת.
תמונה של האטם שהרכבת למשאבת הדלק המכנית, וצילום נוסף מקרוב של המשאבה המכנית, וצילום הפתח בבלוק בו היא מורכבת יעזור מאד, הוסף גם תמונה של מוט ההפעלה.
בשלב זה מומלץ שלא " תזדכה" על המשאבה יתכן ותוכל להשתמש בה.
בברכה
צביקה

חימושניק
24-07-06, 18:16
זוהי משאבה של סובארו עד 84. זו משאבה מצויינת שאם היא תקינה היא יכולה לשרת אותך שנים רבות. למשאבה זו יש גם ווסת לחץ פנימי, כך שהסיכוי להצפת הקרבורטור יורד משמעותית לעומת משאבות חשמליות אחרות (כמו של סובארו אחרי 84').

שים לב שהמשאבה רועשת אם לא מגיע אליה דלק, והיא גם תרעיש כמה שניות אחרי ההפעלה הראשונית, עד שהיא תתמלא בדלק.

GodsFather
24-07-06, 18:40
תחבר ותנסה, מה כבר יכול להיות?
אם נתוני המשאבה לא יספיקו, אתה תרגיש את זה על הרכב.

אביגדור

לא בטוח שארגיש אלא בעת היתקלות ואז מאוחר מידי.

אבל לפי מה שחימושניק אמר אני מרגיש יותר טוב, אני אנסה לחבר אותה השבוע ונראה מה יהיו התוצאות.

צביקה - יש לי תמונות של מה שביקשת, אני אעלה בשרשור הנכון אם כי לא ברור לי איך תמונה תעזור , צריך לדעתי לבדוק את תקינות הגל זיזים ובשביל זה לפתוח את המכסה העליון של המנוע , לא ?

צביקה קרבורטור
24-07-06, 21:05
לא בטוח שארגיש אלא בעת היתקלות ואז מאוחר מידי.

אבל לפי מה שחימושניק אמר אני מרגיש יותר טוב, אני אנסה לחבר אותה השבוע ונראה מה יהיו התוצאות.

צביקה - יש לי תמונות של מה שביקשת, אני אעלה בשרשור הנכון אם כי לא ברור לי איך תמונה תעזור , צריך לדעתי לבדוק את תקינות הגל זיזים ובשביל זה לפתוח את המכסה העליון של המנוע , לא ?

אכן המשאבה של סובארו ישן ונחשבת אמינה כשהיא חדשה, אך מכיוון שהיא ישנה ופורקה מרכב מסיבה
כלשהי שלא ידועה, תקינותה בסימן שאלה.
בקשר לתמונה שביקשתי, אסתפק בתמונה ברורה יותר של המוט דחיף והאטם שהרכבת בין המשאבה לבלוק, והאם זה האטם המקורי שקיבלת יחד עם המשאבה המכנית, או זה האטם שהיה מתחת למכסה שסגר על הפתח של המשאבה?!
בברכה
צביקה

GodsFather
24-07-06, 21:16
האטם הוא מריחת סיליקון אדום. היה אטם פח קטן אבל הוא לא החזיק את הלחץ של השמן. אטמתי עם סיליקון אדום וזה מחזיק יופי.

צילום של המוט הדחיף? אם אתה רוצה , אני יכול לצלם לך אותו ברזולוציה גבוהה יותר ולשלוח לך במייל קובץ בגודל מגה כדי שתוכל לעשות זום עליו. באתר זה לא איפשר לי את זה.

אבל המוט הוא פשוט מוט, בדקתי עם מוט נוסף שמצאתי - זהים לחלוטין לעין האדם. אולי בעל מקצוע ידע לאבחן את הבעיה, אבל ממה שאני יודע - המוט שיש לי ירד מאותו מנוע עובד שממנו ירדה המשאבה ושם הם תפקדו נהדר...מכאן אני מסיק שהבעיה כנראה אצלי במנוע... :roll:

צביקה קרבורטור
24-07-06, 22:18
האטם הוא מריחת סיליקון אדום. היה אטם פח קטן אבל הוא לא החזיק את הלחץ של השמן. אטמתי עם סיליקון אדום וזה מחזיק יופי.(חאפרי, לא מקצועי , מסוכן:סיליקון עלול לחדור למעברי שמן במנוע ולסתום אותם!!]

אבל המוט הוא פשוט מוט, בדקתי עם מוט נוסף שמצאתי - זהים לחלוטין לעין האדם. אולי בעל מקצוע ידע לאבחן את הבעיה, אבל ממה שאני יודע - המוט שיש לי ירד מאותו מנוע עובד שממנו ירדה המשאבה ושם הם תפקדו נהדר...מכאן אני מסיק שהבעיה כנראה אצלי במנוע... :roll:

העובדה האחרונה שציינת שמוט הדחיף פורק ממנוע עובד, שממנו ירד גם המשאבה(אם כך.. היא משומשת ולא חדשה?!), אכן מחזקת את החשד שבעיתך קשורה לפיקה אקצנטרית, בגל זיזים שחוקה,
וזאת הסיבה שהורכבה משאבת דלק חשמלית!!
***** תמונה באיכות גבוהה יותר תתקבל ברצון באי מיל!
בברכה
צביקה

mixael
24-07-06, 23:08
נקודה קטנה לגבי מש' דלק סוברו:

1. מה שיש לך זו אכן משאבה של סובארו, מהסוג הפחות אמין.

2. קיימת משאבה נוספת של סובארו המתחברת במקור מתחת לגחון הרכב, ליד מיכל הדלק. זו נחשבת הרבה יותר אמינה, ונמכרת במגרשי הפירוק במחיר כמעט כפול מהקודמת. בעלת פעולה מאוד שקטה והספק סביר מאוד. ייתכן ובגלל המבנה הפשוט שלה עלולה לגרום להצפת קרב', אצלי בכל אופן לא קרה מעולם.

3. קיים סוג נוסף, קטן, צהוב, מכונה כ"תחליפי" לסוברו, נמכר כחדש בחנויות ח/ח. מיועד להתקנה במקום מאוורר בלבד, כגון תחתית הרכב, לא בתא המנוע. אל תתקרב לדבר הזה! מתאפיינת בפעולה רועשת ומעצבנת, התחממות יתר תוך זמן קצר וכתוצאה מכך ירידה משמעותית ביעילות הפעולה.

GodsFather
24-07-06, 23:11
אז אני אשאל שוב - איזו משאבה הייתם ממליצים להשתמש בסמוראי קרב' סוברו.

ומה עם משאבה של ל"ר כפי שמישהו ציין בפני שהתקינו אצלו?

חימושניק
25-07-06, 09:55
אני חוזר שנית: המשאבה שקיבלת מצויינת!

GodsFather
25-07-06, 12:12
אני חוזר שנית: המשאבה שקיבלת מצויינת!

טוב, חלאס עם המריבות. אני אתקין את המשאבה ונבדוק תוצאות. אם משהו לא יהיה טוב- חימושניק, תתחיל לחמש את עצמך :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

AvigdorAharon
25-07-06, 13:31
טוב, חלאס עם המריבות. אני אתקין את המשאבה ונבדוק תוצאות.
ומה עשית עד עכשיו?
יכולנו להתקין אותה בדקה וחצי, ולנסות. מה כבר יכול להיות?
אם לא תסדר, דבר איתי. אני אביא מחר את המחבר המתאים.

אביגדור

GodsFather
25-07-06, 15:13
ומה עשית עד עכשיו?
יכולנו להתקין אותה בדקה וחצי, ולנסות. מה כבר יכול להיות?
אם לא תסדר, דבר איתי. אני אביא מחר את המחבר המתאים.

אביגדור

החשמל אצלי זה לא גן - עדן , יש גם אמובילייזר שאני צריך לפענח איך מנתקים, אחרת הייתי עושה את זה ברחוב לידך.

אני אתקין את המשאבה , אבדוק איך היא מתפקדת ברכב ואם הכל יהיה טוב נבדוק גם בזויות קיצוניות.

הערות והארות בנושא וכמובן אם יש המלצות וסייגים לגבי המשאבה עצמה ושכמותה , אשמח לקרוא.

צביקה קרבורטור
25-07-06, 18:53
הערה והארה אחת: את המשאבה יש לחבר לגוף הרכב עלידי שלושת הגוזונים המורכבים שלה,
אחד מהם חייב להיות מחובר לשלדת הרכב, על מנת לקבלל הארקה טובה.
במקרה של משאבה תקינה, לא תשמע את הפולסים של המשאבה, לאחר פתיחה ראשונית של מתג ההצתה, ולאחר שהוא ימלא את הקרבורטור, הפולסים לא ישמעו.
יש לחבר חיבור מהיר לקונקטור המקורי של המשאבה, ולא חיבור קבוע, על מנת שניתן לנתק את הקונקטור בקלות במקרה הצורך.
בברכה
צביקה

חימושניק
25-07-06, 19:38
צביקה,

המינוס של המשאבה הזו מגיע מהקונקטור ולא מגוף המשאבה, כך שלחיבור טוב לגוף הרכב יש חשיבות מבנית ובטיחותית אך לא חשמלית.

צביקה קרבורטור
25-07-06, 20:00
חימושניק . קיבלתי!
בברכה
צביקה

GodsFather
29-07-06, 23:24
התקנתי את המשאבה והיא עובדת טוב מאד (זה היה כל כך פשוט, אני לא מבין מה חשבתי לעצמי שפחדתי). תקתוק קל בפתיחת הסויץ ואז הוא נפסק. בעת נסיעה לא שומעים מן הסתם , ברמזור שומעים פולס איטי מאד.

בעת העלאת טורים התקתוק גובר ויורד חזרה ברגע שהטורים יורדים (כמובן שאת זה אבחנתי בסרק עם מכסה מנוע פתוח).

על פניו נראית תואמת לרכב ואולי אף אוכל להעיד כי ההאצה הפכה ליותר טובה...אין לי דרך למדוד זאת למעט הרגשה אישית והכרות עם הרכב במקומות קבועים בהם נסעתי.

עכשיו כל שנותר הוא למצוא מקום עם זוית קיצונית במיוחד (ע"ע מוחרקה,מעלה יאיר וכד') ולבדוק אם היא עושה את העבודה - אשמח לטיפים בנידון (אני מר"ג אז נא לא לשלוח אותי לב"ש לבדיקה :-) ) .

תודה לכל העונים והמתעניינים.

AvigdorAharon
30-07-06, 07:29
תנסה למצוא מישהו עם מלגזה שירים את הרכב מלפנים.
תוכל להגיע לשיפועים רבים ושונים.

אביגדור

GodsFather
30-07-06, 09:28
תנסה למצוא מישהו עם מלגזה שירים את הרכב מלפנים.
תוכל להגיע לשיפועים רבים ושונים.

אביגדור

כמה זה בריא לרכב ? מאיפה שירים ? מהטמבון?

אולי עדיף לעלות על ליפט רק עם הקדמיים?

האמת שאני מעדיף שטח אמיתי כי אז גם אני אדע אם זה תלוי במאמץ ממושך , חוסר יכולת של המשאבה , הצפה של הקרב' וכד' ואני בספק אם על ליפט/מלגזה אני אצליח להגיע לסיטואציה אבל זה רעיון ואני אחפש ליפט פנוי.

AvigdorAharon
30-07-06, 09:58
אולי עדיף לעלות על ליפט רק עם הקדמיים?

גם זה פתרון.

אביגדור

GodsFather
05-08-06, 22:25
שלום לכולם.

אחרי בדיקה במשלט 21 - לצערי, המשאבה לא עושה את העבודה.

קודם כל - התקתוק גובר עם העליה לקצב מאד מאד מהיר , אני מדבר על השוואה לקדיחה בקיר עם פטישון.

עוד טרם המעלה האימתני, כלומר בדרך, היו כמה וכמה קפיצות קטנות שגרמו לרכב לעשות רעשים של משתנק ואז הוא כבה, המשאבה הייתה רותחת ולא פעלה עד שציננתי אותה עם סמרטוט רטוב. אז היא עבדה טוב , כולל שיפועי המעלה וכמה קפיצות.

אני מסיק שמדובר במשאבה חלשה / לא בנויה למאמץ ביום חם כזה וזויות כאלה.

עכשיו נחפש משאבה אחרת...

עצות והמלצות - כולי אוזן.

zahi madhala
06-08-06, 00:53
שאלה קטנה לי אליך איפה המשאבה נימצאת ?
אם בחלל המנוע אז זאת הבעיה של המשאבה ולא זה שהיא לא מתאימה
היא פשוט מתחממת תשנה מיקום ליד המיכל וזה יפתור את כל הבעיה
אם אתה רוצה עוד עזרה צור קשר טלפוני

tzagi
06-08-06, 03:41
Quote:
קודם כל - התקתוק גובר עם העליה לקצב מאד מאד מהיר , אני מדבר על השוואה לקדיחה בקיר עם פטישון.

עוד טרם המעלה האימתני, כלומר בדרך, היו כמה וכמה קפיצות קטנות שגרמו לרכב לעשות רעשים של משתנק ואז הוא כבה, המשאבה הייתה רותחת ולא פעלה עד שציננתי אותה עם סמרטוט רטוב. אז היא עבדה טוב , כולל שיפועי המעלה וכמה קפיצות.

אני מסיק שמדובר במשאבה חלשה / לא בנויה למאמץ ביום חם כזה וזויות כאלה.

Fuel pumps 101

There are 2 basic types of electric fuel pumps:
Piston type: makes a tick tick tick sound
Vane type: makes a vibrating whining sound similar to modern fuel injection pumps, as it has a rotating assembly

Aftermarket fuel pumps(carburated) are avalable in different pressures
Lets talk about the stock replacmant non racing types

"import" cars 3-4 psi
"domestic" cars 5-6 psi
import=not US made 4 cylinder car
Domestic= US made L6 v6 or v8
An electric fuel pump is a good pusher but a very poor puller,
mount it as close the fuel tank as possable
Also make sure to use rubber feet for mounting(just like in the original application)
If you mount(bolt) the pump directly to the body or frame, dont complaint about the noise.

Don Vito Corleone,
much respect to you and the family
Please accept my appologies for the freaking fuel pump
May it spend a life time in Hell (or New Jersy)
However..
If the pump makes laud noises and overheats on the incline(going up hill)
That means that its sucking in air
The fuel pickup in the tank can be rusted or the fuel level can be too low
or the sock filter inside the tank can be broken/restricted
(with rust)

Don,
You might want to check inside the tank before changing to another pump
As usual, no disrespect intended and I'm kissing the ring

אביגדור, למה אתה מענה את הגמדים ושופך שמן על המדורה?
ניראה לי שמשעמם לכה.

GodsFather
06-08-06, 08:55
תודה על ההסברים והרעיונות והנה כמה שאלות.

להוציא את המשאבה מתא המנוע ולשים אותה איפה ? הרי אני לא אצמיד אותה לשלדה כי זה קרוב מידי לשטח.

אני צריך להעביר חיווט (סכנת תלישה) וגם שתהיה לי גישה לאמוד אותה במידה ויש פשלות...

בתא הנהג בטח שלא אשים משאבת שתשפריץ לי דלק לכל עבר... מה עושים?

לגבי נושא שאיבת האויר - מיכל הדלק היה מלא (מינוס 40 ק"מ מר"ג למשלט) וידוע לי על בעיה עם המצוף במיכל (אין אינדיקציה למיכל מלא/ריק) אבל לא הבנתי איך היא שואבת אויר, האם הכוונה שהצנרת לא ממוקמת כראוי ולכן בשיפוע אין דלק בסביבתה?

אם כך , למה לאחר כמה דקות מנוחה, הרכב חוזר לתפקד.ולמה כאשר אני לוחץ את ידית הדלק בקרב' עצמו אני רואה דלק משפריץ כראוי ?

AvigdorAharon
06-08-06, 14:48
Quote:
אביגדור, למה אתה מענה את הגמדים ושופך שמן על המדורה?
ניראה לי שמשעמם לכה.

האיש ביקש משאבה, השאלתי את מה שהיה לי, מה לא בסדר?

אביגדור

GodsFather
06-08-06, 23:39
רעיון שחבר הציע.

בית פילטר המקורי שלי לא בשימוש וחשבנו להתקין את המשאבה בתוכו ובאחד מפתחי הכניסה של בית הפילטר להתקין מאורר קטן ורב עוצמה של מחשב אשר ידחוף אויר קר שישאב דרך הצינור מחובר לכנף הרכב.

כך המשאבה תשמור על טמפ' נמוכה יחסית (אם כי לא ברור מדוע היא בעייתית כאשר במקור היצרן ייעד אותה להיות בתוך בית המנוע החם) ואולי גם היא לא תפסיק לעבוד והכל יהיה טוב..

מה דעתכם?

idanw
07-08-06, 01:41
תפסיק לחפש איך לעקוף את הבעיה!
אמרו לך שכשהמשאבה מתחממת או שהיא גמורה או שהיא שואבת אויר..
מה קורה עם צינור העודפים!? הוא עדיין מנותק? או שחיברת אותו לפילטר עם יציאה כפולה??
יש מצב שזאת הסיבה להיתחממות..
עידן

tzagi
07-08-06, 05:51
האיש ביקש משאבה, השאלתי את מה שהיה לי, מה לא בסדר?

אביגדור

Sabotur!

tzagi
07-08-06, 06:13
Quote:להוציא את המשאבה מתא המנוע ולשים אותה איפה ? הרי אני לא אצמיד אותה לשלדה כי זה קרוב מידי לשטח.

Not going to work!,
Like I said,good pusher/bad puller
mount it no more then 1/2 meter from the tank
on the side of the frame is ok, build a shield for it if you think it can get hit

Quote:לגבי נושא שאיבת האויר - מיכל הדלק היה מלא
I didnt know the pump was next to the engine
its going to crate the same effects
when going uphill and gravity is what it is, the pump will have a very hard time pulling fuel to the engine, if its going to be mounted next to the tank, it wont have a problem PUSHING fuel to the engine.

Quote:למה לאחר כמה דקות מנוחה, הרכב חוזר לתפקד.ולמה כאשר אני לוחץ את ידית הדלק בקרב' עצמו אני רואה דלק משפריץ כראוי ?

Simple:
When you are going uphill the pump cant pull and it cavitates(vaccum is created in the pump head but not enough to pull the fuel from the tank)
without fuel to cool it, the pump overheats, its not designd to run dry
After you let it sit for a while, it will cool off and operate as normal

KAPISH?

Quote:להתקין את המשאבה בתוכו ובאחד מפתחי הכניסה של בית הפילטר להתקין מאורר קטן ורב עוצמה של מחשב אשר ידחוף אויר קר שישאב דרך הצינור מחובר לכנף הרכב.

Stop wasting your time and stop reinventing the wheel
Mount the pump where it belongs...next to the tank and your problems will be over.

Look some cars over that have electric fuel pumps, I guaratee you that you will always find the pump in or next to the fuel tank, never next to the motor.

AvigdorAharon
07-08-06, 12:42
Look some cars over that have electric fuel pumps, I guaratee you that you will always find the pump in or next to the fuel tank, never next to the motor.

האם גם בסובארו לאונה וסובארו DL המשאבה הייתה ליד המיכל ולא במנוע?
אם אני זוכר נכון, המשאבה היתה בתא המנוע.

אביגדור

GodsFather
07-08-06, 14:23
למעשה מה שאתה אומר צאגי זה שכמה שיותר רחוק/גבוה מהטנק ,רק יפגע בתפקוד שלה ומכאן בביצועי הרכב.

טוב, אם כך, אחפש מקום ליד טנק הדלק. אשמח להצעות.

עידן , חיברתי את צינור העודפים לאן שהיה צריך לחבר אותו, בלי קומבינות ואילתורים.

shmil
07-08-06, 20:22
האם גם בסובארו לאונה וסובארו DL המשאבה הייתה ליד המיכל ולא במנוע?
אם אני זוכר נכון, המשאבה היתה בתא המנוע.

אביגדור

ב מ ק ר ה -

עזרתי היום להוציא ולהכניס מנוע בטנדר סובארו 4X4 - המשאבה בתא המנוע.

tzagi
08-08-06, 00:00
Quote:למעשה מה שאתה אומר צאגי זה שכמה שיותר רחוק/גבוה מהטנק ,רק יפגע בתפקוד שלה ומכאן בביצועי הרכב.

טוב, אם כך, אחפש מקום ליד טנק הדלק. אשמח להצעות.

השם זה יוסי, ובינגו, זה הרעיון.

Quote:עזרתי היום להוציא ולהכניס מנוע בטנדר סובארו 4X4 - המשאבה בתא המנוע.

Hmm, if thats the case I stand corrected
However in 20 years of working on cars I never seen one with the pump under the hood(correction: some diesel trucks do have the electric lift pump mounted on the engine), Granted, the last Subaru i worked on was well over 10 years ago
(they dont sell that many here
)and most are not worth fixing:-)

GodsFather
09-08-06, 22:34
אז מה הוחלט בסוף ? שאני אתחיל למקם אותה קרוב לטנק או לא?

lior_b.s
09-08-06, 23:06
איזה שרשור על פאקינג משאבת דלק...
אמיר
יש מצב שהבעייה בקרב' ולא במשאבה?
לגבי התקנה בתא המנוע, בניבות יש משאבה מכנית במקור, אבל בארץ הקומינות הבלתי מוצלחות שלנו, לחלק מהניבות החליפו את המכנית בחשמלית בדיוק כזו בזמן שהתקינו מזגנים (כשרון לא היה שם), לשמחתי אני בחלק שבו השאירו את המכנית והצליחו להתקין מזגן בלי להרוס כלום..
מה שאני מנסה להגיד זה שראיתי המון ניבות עם משאבות כאלו שמותקנות ממש בצמוד למנוע ולאף אחת לא הייתה בעייה באספקת הדלק...כולל ניבה אחת שהייתה שלנו ועברה חיים קשים ללא שום בעייה באספקת הדלק...יכול להיות שהמזל שלך מחורבן וקיבלת משאבה שנמצאת בסוף חייה ויכול להיות שהבעייה במקום אחר...
יש לי אחת כזו שמשמשת כמשאבת גיבוי למקרה של תקלה בשטח (לא נזקקתי לה בינתיים), והרכבתי אותה לניסיון של יומיים כולל טיפוס בזויות לא הכי סימפטיות (עברה גם את המוחרקה בכבוד)..אני יכול להגיד שעבדה מצויין, אתה רוצה לנסות אותה אתה מוזמן..אבל תגמור כבר עם הסיפור הזה ותתחיל חדש :!: :twisted:

ליאור

GodsFather
11-08-06, 20:16
המשאבה שבקה חיים באמצע כביש מהיר והישנה הוחזרה עקב כך...

מתחיל בחיפוש אחר משאבה אלטרנטיבית. אביגדור, לפחות ניסינו :-)

ליאור - כרגע אני יודע נוטה להאמין שהבעיה היא במשאבה מבקרב' ולו בגלל שברגע שהמשאבה עבדה תקין - הרכב עלה את משלט 21 ללא בעיות, זאת לאחר שחיברתי לה סמרטוט רטוב - מכאן שעם כל השיפועים , הקפיצות והזוויות - הבעיה היא במשאבה בלבד.

lior_b.s
11-08-06, 20:24
אז כנראה שיש לך מזל ממש ממש מחורבן וקיבלת משאבה דפוקה, כי משאבה כזו בדיוק עבדה בניבה של אח שלי במשך המון זמן ללא שום תקלה..ובעוד כמה באגים עם מנועי סובארו שראיתי..

ליאור

GodsFather
11-08-06, 22:43
נאחס הוא שמי האמצעי, אבל מההתחלה ידעתי שיש ספק על המשאבה הזו - נתנו לי אותה עם אזהרה שהיא עלולה לא לעבוד.

סה"כ היא מתחממת מהר מאד ועכשיו זה גם קורה בכביש אחרי נסיעה קצרה ולכן מכאן שהיא עשתה את שלה...

נחפש אחת אחרת , שמעתי גם שיש כאלה ששמים משאבה של ל"ר... נראה על מה ניפול השבוע :lol:

GodsFather
12-08-06, 18:21
לסיכומו של עניין , כמו ששאלתי בתחילת השרשור - על איזו משאבה הייתם ממליצים?

אני כנראה אגש לרכוש לי משאבה חדשה ,כך לא יהיה ספק. המלצתם על משאבה של סוברו אך גם חדשה היא עדיין BAD PULLER AND GREAT PUSHER וזה לא עונה על הצרכים במאה אחוז כי אצטרך לאלתר מיקום חדש למשאבה ליד הטנק.

צריך משאבה שתהיה GOOD PULLER AND GOOD PUSHER וכאן למעשה אנו חוזרים לתחילתו של הדיון.

שוחחתי עם בעל סמוראי ואצלו מותקנת משאבת ל"ר - מה סדר המחירים של משאבה כזו? האם היא תעשה את העבודה מתא המנוע ותעמוד בחום ובעומס?

האם יש מקום שמוכר משאבות חוץ מבחברה? ע"ע יצרני סטרטרים/מפלגים/אלטרנטורים וכד'...

GodsFather
14-08-06, 10:22
קניתי משאבה חדשה של סוברו אבל אני בספק אם היא הנכונה בשבילי, אשמח לחוו"ד

הנה תמונות

חימושניק
14-08-06, 21:12
תתחדש, קנית חתיכת זבל!

זו משאבה סינית לא איכותית שמתאימה לדגמי סובארו שאחרי 85'. היא חלשה יותר משמעותית מהמשאבה שהייתה לך קודם (בתנאי שהיא חדשה!)

משאבה כמו ההיא שקיבלת קודם (סובארו עד 84') מתאימה לך יותר, אבל משאבה כזו מקוריות עולה 426 ש"ח בגל-אור. תעשה אתה את השיקול שלך אם בא לך להשקיע סכום כזה.

אם לא, בתב-אור יש משאבות תחליפיות איכותיות בערך בחצי מחיר.

אגב, אל תחשוב על להכניס חלקים של לנד רובר (לוקאס :() לסמוראי. רק צרות ייצאו לך מזה.

GodsFather
14-08-06, 21:23
תתחדש, קנית חתיכת זבל!

זו משאבה סינית לא איכותית שמתאימה לדגמי סובארו שאחרי 85'. היא חלשה יותר משמעותית מהמשאבה שהייתה לך קודם (בתנאי שהיא חדשה!)

משאבה כמו ההיא שקיבלת קודם (סובארו עד 84') מתאימה לך יותר, אבל משאבה כזו מקוריות עולה 426 ש"ח בגל-אור. תעשה אתה את השיקול שלך אם בא לך להשקיע סכום כזה.

אם לא, בתב-אור יש משאבות תחליפיות איכותיות בערך בחצי מחיר.

אגב, אל תחשוב על להכניס חלקים של לנד רובר (לוקאס :() לסמוראי. רק צרות ייצאו לך מזה.

הייתה לי הרגשה שזה לא זה, אני אחזיר אותה מחר ואגש לגל-אור ושכמותו בחיפוש אחר המשאבה שיש לי , אני מוכן להשקיע 450 שקל כי אני צריך פתרון ואם זה הפתרון אז זה המחיר... קניתי ג'יפ בידיעה שאצטרך לשפוך עליו כסף...וכרגע אין לי שום רצון למשחקים שיתקעו אותי באמצע מעלה בחום של אוגוסט.

סמוראי צעיר
14-08-06, 22:44
אמיר אצלי בסמו יש גם כן משאבה חשמלית, אני לא יודע את החברה של והדגם, הבעלים הקודמים הרכיבו אותה, היא מורכבת על הקרבורטור המוקרי,

אתה יותר ממוזמן לבוא ולראות איך היא עובדת וכל מיני שטויות כאלה,
אתה יודע איפה אני גר, 0523905390

GodsFather
14-08-06, 22:47
תודה על ההזמנה אבל אני גם לא אדע לזהות את המשאבה שלך. אם אתה מעונין ,תעלה לפה תמונה ואולי החבר'ה פה יבינו יותר וידעו לומר אם היא עדיפה על המשאבה שאני מעוניין לרכוש (וארכוש ביום רביעי).

סמוראי צעיר
14-08-06, 22:56
אני אצלם אותה ואני אשים כאן תמונה,
מקווה שזה יעזור.

סמוראי צעיר
16-08-06, 13:39
הנה התמונות:
http://zbeng.net/user_files/1137.jpg

GodsFather
16-08-06, 13:47
התמונה אמנם לא משהו , אבל ממה שאני מזהה , זה די דומה למשאבה שהייתה לי לפני כל ההחלפות.

והיא לא מספיק טובה.

תודה בכל מקרה.

מחר אני חוזר לחנות ומחליף את המשאבה שקניתי. נקווה לטוב, עדכונכם בהמשך.

תודה על העזרה.

GodsFather
17-08-06, 22:28
קניתי היום משאבה חדשה במקום ההיא , זהה לזו שאביגדור נתן לי - מקורית של סוברו.

הפער במחירים בין אותה משאבה תוצרת מיצובישי לתוצרת סין הוא 300 שקל לפני הנחות וקומבינות

המוכר היה המום שאני התעקשתי לקנות את היקרה. תחשבו על אלה שלא יודעים ויקנו את הזולה או יקבלו את הזולה במחיר של היקרה...לא יאומן...

בכל מקרה ,ירדתי מתחת לרכב לשקול מקומות התקנה קרובים לטנק הדלק ואני בהתלבטות היכן...

מישהו רוצה לעזור בייעוץ?

מה שהכי מדאיג אותי הוא נושא המים והבוץ , אני אוהב לצלול עם הרכב לפחות עד שהגלגלים נעלמים ומכאן שגם המשאבה תצלול איתם אם היא תהיה בגובה זה ולא בתא המנוע...החשמל שלה עלול להפסיק לקצר ואז אני בברוך רציני...מה דעתכם? איך נראה לכם שהיא תגיב למגע עם בוץ? אני והירקון חברים טובים מאד בחורף...

AvigdorAharon
18-08-06, 13:41
קניתי היום משאבה חדשה במקום ההיא , זהה לזו שאביגדור נתן לי - מקורית של סוברו.
בכל מקרה ,ירדתי מתחת לרכב לשקול מקומות התקנה קרובים לטנק הדלק ואני בהתלבטות היכן...

קודם כל, מזל טוב...
אני הייתי מתקין אותה בתא המנוע, במקום הרגיל (גם בסובארו היא מותקנת בתא המנוע...).
אם הבעיה תחזור על עצמה, הייתי מחפש מקום חליפי.

אביגדור

GodsFather
18-08-06, 20:02
קודם כל, מזל טוב...
אני הייתי מתקין אותה בתא המנוע, במקום הרגיל (גם בסובארו היא מותקנת בתא המנוע...).
אם הבעיה תחזור על עצמה, הייתי מחפש מקום חליפי.

אביגדור

אביגדור!

במקרה משפצים אצלי את הבית ובמקרה לשיבוצניק יש סוברו טנדר ובמקרה ירדתי מתחת לאוטו ובמקרה המשאבה נמצאת לא רחוק מאחורי הכסא נהג (רק בצד החיצוני של הרכב)...

בכל מקרה, יש גם את הקטע שאמר יוסי (TZAGI) -
BAD PULLER GOOD PUSHER וחבל שאני יאמץ ויהרוס משאבה שעלתה 350 ש"ח אחרי חודשיים של שימוש...

AvigdorAharon
19-08-06, 22:58
...ובמקרה שמיל כתב באחת התגובות הקודמות שהמשאבה מורכבת בתא המנוע...
כנראה שיש כמה אפשרויות להתקנה ואולי כמה סוגי משאבות.
אולי תרכיב כבר ותסיק מסקנות לגבי הבעיה?

אביגדור

six 4 life
20-08-06, 00:06
כמה דברים, מהסוף להתחלה.

1. אתם אומרים המשאבה במקור על סובארו יושבת בתא המנוע.
סבבה.
אך אימרו נא לי בבקשה, היכן בדיוק ממוקם מיכל הדלק של הסובארו? האם הוא כמו בסמוראי, בסוף הרכב?
התשובה היא לא, ממש לא. על סובארו טנדר קו הדלק בין המיכל למשאבה קצר בהרבה, מאשר יהיה בסמוראי שתתקינו לו את המשאבה בתא המנוע.
אז תחשבו שנית לגבי הסברה של להתקין את המשאבה בתא המנוע.

2. ההמלצה האישית שלי, לגביי משאבה לסמוראי (למרות שכבר רכשת) היא המשאבה שיש אצל "סמוראי צעיר". זוהי משאבת סובארו אימפרזה מקורית מפירוק, כי חדשה כזו עולה המון כסף. המשאבה הזו תספיק לגמרי למנוע ה1300 שלך.

3. התקנה- כמה שיותר קרוב למיכל הדלק. בלי התחכמויות ובלי להתעצל ולהתקין אותה בתא המנוע. כמו שג'ו (tzagi) כתב- משאבה חשמלית יודעת לדחוף חזק, לא לשאוב חזק. תשנן לך את זה.
המרחק בין מיכל הדלק אצלך לתא המנוע, הוא גדול הרבה יותר מאשר המרחק בין מיכל הדלק של הסובארו לתא המנוע.

אתה תזיין תמשאבה הרבה יותר מהר אם תתקין אותה בתא המנוע
(אתה מאלץ אותה לשאוב קו של 2 ומשהו מטר, ומאלץ אותה לעבור בתנאי חום שהיא לא נועדה להם.)

בקיצור, תתקין אותה הכי קרוב למיכל דלק, ותבנה לה קופסת מפח שתגן עליה מבלאגנים מסביב.

GodsFather
11-09-06, 01:29
עדכונון קטן.

התקנתי לפני שבועיים את המשאבה, צמוד לטנק דלק , ניצלתי את המגרעת שיש בין המושבים הקדמיים ל"במה" האחורית ושמתי אותה שם - אני לא חושב שאני מגיע אם מים לגובה המושבים ולכן פחות חושש מנזקי מים , מה גם שהרמתי את החשמל שלה עוד יותר גבוה וממש צמוד לרצפה האחורית.

העברתי חיווט וצנרת צמוד לשלדה בצורה מאובטחת , צילומים כשיהיה לי כוח.

בנתיים בנסיעת כביש ארוכה , אין בעיה , ב"ה.

כנ"ל בדיונות ובטורים גבוהים.

תקתוק קטן נשמע לפני ההתנעה ומאז לא שומעים כי יש את רעשי החוץ.

בדיעבד , אני משוכנע שאם הייתי מחפש אז הייתי מוצא משאבה חזקה דיו כדי לשים אותה בתא המנוע ושלא תעשה בעיות שאיבה בשיפועים , כרגע זה מה היה להציע ועם המלצות הפורום אני נשאר. עד המשאבה הבאה..בתקווה בעוד 3-5 שנים ואז כבר הרכב הזה יהיה שונה...

בדיקה במשלט 21 , בשישי הקרוב אחה"צ , בתקווה - אם מישהו רוצה להצטרף , בכיף!

GodsFather
15-09-06, 19:31
עדכון מהשטח - המשאבה עושה את העבודה מצוין!

בדקתי היום בתל-חסי , מספר זויות , קפיצות , אתגרי כוח ומהירות - עושה את העבודה נהדר , הרכב לא כבה ולא גמגם

מבסוט עד הגג גם במקרה הזה

תודה לכל השותפים שעזרו לי בדרכי :-)

שנה טובה ושבת שלום

-->