PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בהתקנה של הגשר גיר.

lizard
23-07-06, 23:04
ניסיתי היום להתקין את הגשר גיר.
לטובתי יאמר שהתקנתי אותו כבר כמה פעמים אבל בניגוד לפעמים הקודמות שבהן היה לי את המיקום המדוייק שלו (ע"פ הברגים שרותכו לשלדה) הפעם לא היה לי.

בכל מקרה, הרכבתי על הגיר את הגשר הקטן, את המוט מומנט ואת התושבת גיר.
נראה לי שהרכבתי את זה נכון, אני אשמח אם תבדקו את זה ע"פ התמונות המצורפות.
הבעיה שלי היא שבצד שמאל הגשר ממש בולט ובצד ימין הוא לא בולט בכלל. החיבור הקודם היה כזה ששני הצדדים בלטו, בנוסף ריתכתי עוד פס בכל צד כמו שתראו בתמונות.

אז בקיצור....מה לא עשיתי נכון?

תודה
מיכה

ערן המסוקס
24-07-06, 03:11
תושבת הגיר לא מחוברת במקום הנכון על הגיר עצמו.
פרק את הברגים שמחוברים לגיר עצמו ומקם את הגשר תחילה. כעת חפש לאיזה חורים תושבת הגיר והגשרון יכולים להתחבר.
אם לא מובן לך עדיין, אני אשתדל לצלם מחר.

חנן-ג'יפולוג
24-07-06, 09:17
התושבות מנוע מחוברות כראוי? הגשר עקום? משהו נראה מאוד מעוות בתמונה הזו:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1676

אם הכול ישר ומחובר נכון, אז אתה פשוט צריך להזיז בכוח את הגיר לצד הנכון. יש גמישות של תושבות המנוע שעליהן הגיר יכול לשחק מספר ניכר של סנטימטרים ימינה ושמאלה, ומספיק שהתלייה של הגיר על המנוף היא טיפה ימינה ושמאלה כדי שזה יסיט לך את הגיר מהמרכז.

lizard
24-07-06, 09:29
אני חושב שהתושבות מנוע בסדר. הגדולה בצד נוסע והקטנה בצד נהג.

התמונה הנ"ל אכן מעוותת, רק אחרי ששצלמתי שמתי לב לעיוות הזה.
אני אפרק ואנסה להרכיב מחדש.

ערן המסוקס
24-07-06, 12:51
ניסיתי לצלם ללא הצלחה את תושבת הגיר אצלי. בכל מקרה, התושבת אצלך לא מורכבת נכון על הגיר! או לפחות אינה מורכבת כפי שאצלי היא מורכבת.

תושבת הגיר אצלי מורכבת כך שהתושבת המרכזית אינה בדיוק מתחת לגיר אלה חצי ממנה בולט החוצה. החלק שבולט החוצה מהצד מחובר עם בורג ואום לגשרון הקטן. בהמשך, מתחת לגיר התושבת מחוברת בעוד בורג, ועוד בורג אחד מחבר רק את הגשרון לגיר. בקיצור, כל הגיר יושב שלב אחד יותר לעבר צד הנהג. אם אתה תעשה זאת, יש סיכוי סביר שזה יפתור לך את הבעייה ויחזיר הכל למקומו.

זאת גם הסיבה שאמרתי לך לשחרר את הברגים בין הגיר לתושבת ולהניח הכל כך כדי לראות איפה לחבר אותה, בלי לעוות בכח תושבות.

lizard
26-07-06, 16:58
רציתי לומר תודה רבה.
פרקתי היום את הגשר גיר, תושבת ואת הגשרון שמחובר לגיר.
אחרי כמה מדידות מצאתי את המיקום הנכון.

אני מקווה להעלות תמונות בקרוב של הגשר+התושבות החדשות שבניתי לו בשלדה.

lizard
27-07-06, 23:47
תמונות של הקשר גיר במקום והחיבור שלו לשלדה.

shmil
28-07-06, 00:21
הריתצוכים של התושבת גשר לשאסי נראים לי, אפעס, לא משהו. הרזולוציה לא מספקת אמנם, אבל ....

והמיכל דלק, משום מה, מורכב הפוך.

עירא
28-07-06, 02:33
התושבת של הגשר גיר נראית מצויין!
1. מסכים עם שמיל, הייתי מוסיף ברגים שיצמידו את התוספת לשילדה.
2. את הברגים שמחברים את הגשר גיר עצמו לתושבת שלו הייתי הופך, הברגה כלפי מעלה זה יקל על החיים כשתרצה לפתוח אותם אחרי מפגש עם סלעים.
3. המיכל דלק הפוך (אני מניח) בכוונה, בשביל להתאים לגוף של סופה עם פתח תידלוק בצד שמאל.

lizard
28-07-06, 08:07
תודה עירא.
לא הבנתי בדיוק איפה לשים ברגים. לא חושב שיש אפשרות כזו בכלל.

לא הבנתי למה אתה מתכוון בהברגה כלפי מעלה, נדמה לי שזה מה שעשיתי.
הריתוכים בסדר לדעתי. לא מושלמים אבל בהשוואה לריתוכים הקודמים שהחזיקו יפה אין מה להשוואת בכלל :-)

המיכל דלק הפוך בגלל הבודי החדש שבו הפיית תדלוק מצאת בצד הנהג.

ערן המסוקס
28-07-06, 08:51
נראה מצויין. אהבתי את הכיפופים בקצוות של הפלאח.

הברגים אכן כלפי מעלה כמו שצריך, לדעתי.

הפלאח מרותך כולו לשילדה לפי מה שאני רואה, יחד עם תמיכות נוספות וזה נראה בהחלט חזק וטוב.

lizard
29-07-06, 19:43
עוד כמה תמונות של הצנרת וסוף סוף......הבודי החדש על השלדה.
האמת? זה נראה ממש טוב, גבוה בטירוף ולא כל כך מעשי אבל טוב :-D

החיווט של הצינור החזרים. השתמשתי בצינור הישן, בכל זאת זה כולה החזרים והוא היה גם מספיק ארוך.

http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0912.JPG
http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0913.JPG

כאן הוא מחובר לפילטר בתא המנוע.
http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0910.JPG

הבודי באוויר. התמונה צולמה בשביל הזכרון במידה והמנוף לא יחזיק....ואם אתם חושבים שזה מפחיד אז תחשבו שעוד הייתי צריך ללכת מתחת לזה...
http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0918.JPG

הבודי על השלדה
http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0919.JPG

מבט מהצד.
http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0921.JPG

עוד מהצד, מצטער על האיכות.
http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0922.JPG

אני מאוד שמח שזה מתקדם. אני רק מקווה שאני לא עושה משהו יסודי לא נכון.
בשביל זה כל התמונות. אם אתם מזהים משהו שלא בסדר אשמח להערות.

six 4 life
29-07-06, 20:09
הבודי נראה במצב מעולה.

מהו הצינור האדום שהשתמשת בו לדלק? פלסטיק קשיח?

lizard
29-07-06, 20:49
לא, השתמשתי בצינור פלדה שקניתי ממ.פ מרכז הצנרת בע"מ שברחוב הרצל בת"א.
בהחלט חברה נחמדים. אצלם גם עשיתי את כל הצינורות ברקס מחדש והם היו מספיק נחמדים בשביל לתת לי לקלף את הרשת של הצינורות הישנים אצלם (לקח לי שעתיים בערך).
הם גם אלו שיעשו לי את הצנרת החדשה של ההגה כוח. לצערי הם לא עושים צינורות ברקס גמישים, אבל אני אשתמש בצינורות של סופה.

צבעתי את הצנרת דלק באדום על מנת להבדיל בין הקווים שרצים לאורך הרכב. נכון שעקרונית זה הקוח היחידי באותו צד אבל אני החלטתי להשקיע את ה2 דקות בצביעה.
הברקסים בצבע לבן.

לא חשבתי על צינור פלסטיק. אני לא בטוח שזה לא רעיון טוב יותר. אבל מאחר והרכב מיועד להתעללויות אז לא רציתי להסתכן. מאותה סיבה לא השתמשתי בצנרת נחושת. הרבה יותר קל לעבוד עם צנרת נחושת. אם אני צריך קונוס לצנרת פלדה אני חייב לגשת לחנות, לצנרת נחושת אפשר לעשות קונוסים לבד. אבל שוב, מה שחשוב לי זה העמידות.

הדבר היחידי שאני לא בטוח לגביו זה הצינור שיוצא מהמשאבל דלק כלפי הקרבורטור. בניתי אותו גם כן מצינור פלדה אבל אני חושש שאולי הווירברציות במנוע יגרמו לו להשבר. מה דעתכם? הסיבה אגב לצינור פלדה ולא לצינור גומי ארוך כמו שהיה לי לפני כן היא שאני משתדל להפחית את כמות צנרת הגומי בחלקים הקריטיים.

עירא
29-07-06, 21:01
מרפרוף מהיר, תראה שייש לך אופציה להוריד את המיכל דלק

asafk
29-07-06, 21:10
בסוף, מיכה, אולי עוד יצא ממך משהו... :wink: :wink:

לגבי הצנרת- אל תפחד להשתמש בפלדה- פלדה גמישה בסה"כ ולא תיסדק, אבל תמיד תזכור שאסור לכופף באותו מקום יותר מפעם אחת. בנחושת לא משתמשים ברכב כיוון שהקשיית המעוותים גורמת לסדקים לאורך זמן. כמו כן תזכור שמרגע ש"הרטבת" את הצנרת- אסור לכופף אותה יותר. כמו כן אתה יכול לקנות קונוסים לצנרת פלדה- המכשיר הוא אותו מכשיר של צנרת נחושת, רק צריך לעבוד על מלחציים ולהפעיל יותר כוח. הכיפופים הם החלק הקשה- למרות שאפשר לכופף ביד אם מדובר ברדיוסים מאוד גדולים.

אסף.

lizard
29-07-06, 21:15
עירא, אפשר להוריד את המיכל דלק מלמטה, כמו שהתקנתי אותו. לא סימפטי אבל אפשרי.

אסף, לא ידעתי בקשר לכיפופים חוזרים אחרי שהצנרת רטובה. תודה רבה על המידע.
ביליתי ביום שישי כמה שעות בכל מיני חנויות לאספקה טכנית בחיפוש אחרי עושה קונוסים. בסוף התייאשתי והלכתי לחנות ממנה קניתי את הצינור.
המכשיר שיש להם עולה בסביבות ה6 אלף...קצת יקר :-D
חפשתי בקטלוגים עושה קונוסים לצנרת פלדה ופשוט אין בטווח מחירים שפוי. לא ניסיתי עם מלחצים, אם יהיה לי עושה קונוסים בהזדמנות אז אני אבדוק את זה.

הם נתנו לי גם טיפים בקשר לכיפופים. בנתיים יצא בסדר.

eliv1
29-07-06, 22:26
מיכה,

מהניסיון שלי, יש נק' תורפה, בשילדת סיקס, שעדיף לחזק, במיוחד עכשיו כשאתה במצב שנוח מאוד לסדר את זה. הוספתי תמונה, רק קצת קשה להבין ממנה הרבה, אני מקווה לצלם את זה והסביר קצת יותר טוב.

בעקרון, הגשר של מיכל הדלק, פגיע מאוד בחיבורים המקוריים, בגלל המיקום של תושבות הבודי, בדיוק מעליו. הייתי מחזק את החיבורים עכשיו, עם פלאחים. אני אשתדל להעלות משהו מסודר בשבילך.

הנה התמונה שלך שערכתי:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1750&stc=1

סה"כ, מתקדם יפה מאוד.

eliv1
29-07-06, 22:29
חבל שאין עריכה,

שחכתי להוסיף, שסימנתי בכחול את האיזורים המועדים להיסדק (בד"כ מהצד הפנימי).
בנוסף, גם המשולש, שמחזיק את תושבות הבודי נוטות להיסדק.

ואם אתה מתעתד להתחרות עם הרכב, אז בכלל עדיף לחזק.

lizard
29-07-06, 23:13
תודה.
דווקא חיזקתי את החלק הזה. המשולש הוא לא מקורי והוא מספיק חזק.
חוץ מזה, בתכנון מתישהו להעיף את הקרוס ממבר הזה ולשים קרוס ממבר חדש מבוסס פרופיל מלבני או U. הסיבה היא שאני רוצה ליצור מעיין ריצפה מעל המיכל דלק שבצד אחד תתחבר לקרוס ממבר החדש ובצד שני לקרוס ממבר האחורי. הרעיון הוא להלביש על הרצפה הזו, שתגיע עד הרצפה של הבודי, כננת אחורית. זה כרגע רק חלום ולא בטוח שאי פעם יתממש על הרכב הזה.

נמרוד
29-07-06, 23:27
מיכה, קודם כל ח"ח - מגיע לך ;-)

צנרת דלק ובעיקר ברקסים עושים רק מפלדה, שום פלסטיק ושום נחושת. אין בעייה כאמור לכופף ביד, בעדינות ורדיוסים גדולים. אני עשיתי צנרת ברקס חדשה לג'יפ ואין מקומות שבהם אתה חייב לעשות רדיוסים קטנים. תזכור שאין חובה ולמען האמת גם אין סיכוי לשחזר בדיוק את הצנרת המקורית. אני לא יודע עם שמת, אבל בהעדר ה"קפיץ" שמגן על הצנרת המקורית, חשוב מאד להגן על הצנרת בכל מקום שהיא באה במגע או עלולה לבוא במגע עם כל חלק אחר. אפשר גם פשוט לעטוף אותה בצינור דלק מגומי חתוך ומולבש עם כמה אזיקונים, אבל זה חשוב למנוע שפשוף ופציעה עם הזמן ותנודות.

לגבי החיבור לקרבוטור - את החיבור הסופי תעשה עם קטע של צינור גומי. אתה צודק שעדיף כמה שפחות צנרת גמישה, אבל חייבים צנרת גמישה איפשהו בקו שתיקח את כל החופשים.

lizard
29-07-06, 23:38
החיבור הסופי, למסנים, למיכל דלק ולקרבורטור הוא גומי. פשוט מנסיון עבר הגומי שהיה לי ושהיה לו קילומטרז' נמוך כבר התחיל להתפורר.

http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0910.JPG

ניר ל
30-07-06, 12:11
אין כאמור שום בעיה לכופף צנרת פלדה יעודית ביד, צינורות פלדה שנועדו לבלמים מתכופפים בקלות רבה, צינור דלק יכול להיות גם פחות איכותי. במשך הזמן כאשר הצינור "עובד" הוא עובר תהליך של חיסום ולכן לא כדאי לכופף אותו, בטח שלא לעשות בו ניפלים כי הוא עלול להיסדק.

אני לא מבין איפה יש צורך בניפלים בצנרת הדלק, בצנרת הבלמים לעומת זאת ,אין מנוס מלמדוד היטב ולגשת לבית מלאכה לצורך ביצוע ניפל כפול - ניסיתי לייצר ניפלים כפולים באמצעות מכשיר ידני וזה יוצא זוועה. הקפיץ המלופף על צינור פלדה עלול לקצר את חייו כיוון שהוא צובר בוץ ולכלוך ועלול לגרום לחלודה במשך הזמן. אפשר להשתמש בסוג של שרוול פלסטיק שקוף "שרינק" במקומות הבעיתיים ולהצמיד אותו לצינור ע"י חימום.

lizard
30-07-06, 18:04
יש צורך בניפלים בכניסה והיציאה ממשאבת הדלק ובכניסות לקרבורטור.
לא מדובר כל צנרת ארוכה והאמת היא שבחלק פשוט השתמשתי במה שהיה לי כבר ממקודם.
מאחר ובכל מקרה הייתי בת"א ורכשתי מהחנות צנרת לקומפרסור אז הם גם יצרו לי את הניפלים.

אני לא אומר שאני פדנט אבל איפה שאפשר לתת עוד קצת אני משתדל לתת.

עמיקם
30-07-06, 18:39
אם כבר הורדת בודי ,והאוטו גבוה לדבריך ,אני הייתי מסובב את הטרנספר ומקבל בטן חלקה.

lizard
30-07-06, 18:59
יש לך דוגמא למשהו כזה? איך עושים את זה?
מה בקשר לידית? היא לא תהיה בכיוון לא?

asafk
30-07-06, 20:52
תחפש clocking או rotation לדנה 300. לא טריוויאלי, אבל אני מאמין שלא יפחיד אותך יותר מדי (אתה מחפש צרות, וזו אחת, אבל אפשר להתגבר עליה). לידיות אתה יכול לייצר משהו מפחיות שיישר אותן (או לקנות קיט clocking שכולל את זה).
http://www.rockcrawler.com/techreports/aa_d300_rotation_kit/index.asp

אסף.

אמנון
30-07-06, 21:47
http://www.jbconversions.com/images/products/dana300/plate/rotation-in-motion.jpg

זה מעניין מאוד. מדובר כמו שנדמה לי, בסיבוב הטרנספר בעשרות מעלות בלבד, אכן? באיזור ה-30° בערך.
את הידיות אפשר לכופף לזווית הרצויה. זה טריוויאלי. מה שלא טריוויאלי זו הפלטה שמאפשרת את הסיבוב על הפלנג' מהגיר.
1. מהי רמת הסיבוך של ייצור לבד? אם אני מתכוון לתכנן על הסוליד ולשלוח לחיתוך לייזר, מה הדיוק של הלייזר? עשיריות המילימטר, אני מאמין שאם הדיוק יתאים למתאם גיר-מנוע, אז יתאים כאן, לא? שימוש בפלדה בעובי 15 מ"מ או 20 לפלטה.
2. מה לגבי השימון עצמו בטרנספר? אין בעיה שבמצב החדש הקרטר מקביל לשלדה? כך אין איזורים שלא מקבלים שימון?
3. מה בדבר שינוי זווית הדריישפט הקדמי (האחורי לא מושפע)?
אני אשמח לתשובות, שכן יש תכנון להורדת טרנספר על מנת לטפל בנזילה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12975&highlight=%F0%E6%E9%EC%E4+%E8%F8%F0%F1%F 4%F8)ולהתקין טווינסטיק, אז על הדרך...

נמרוד
30-07-06, 21:52
ללייזר מרובל דיוק של 2 עשיריות. זה מספיק בשביל לעשות את החורים מבחינת מעגל החלוקה במקרה הזה. אם כי יכול להיות שאת הקדיחה לקוטר הסופי, של החורים שאתה אכן משתמש בהם, תעשה בעצמך במקדחת עמוד או כרסומת בסוף לקוטר מדויק.

זוית הדרישפט הקדמי משתנה וככל הנראה תצטרך לטפל בו, במקסימום זה בנייה של דריישפט חדש עם קרדן כפול ביציאה מהטרנספר - 1000-1500 שקלים.

אמנון
30-07-06, 22:51
לבנות לבד את הפרויקט נראה לי קשה, מהסיבה שצריך גל מניע ארוך יותר של הטרנספר, הגל שמתחבר לגיר. הוא כמובן צריך להיות ארוך יותר כי הפלטה שמסובבת את הטרנספר מהווה ספייסר בעצם.
לכן נראה לי שהדרך הפשוטה לעשות את זה היא לקנות את הקיט :(, מאשר לחרוט גל כזה לבד.
יש משהו שאני מפספס? יש דרך לבצע את זה ללא הארכת הגל?
יש תשובות לשאר השאלות ששאלתי בהודעה הקודמת?

six 4 life
30-07-06, 23:07
התשובה היא לא- זה לא שווה את זה.
זה יפה, זה מגניב, זה יכול להועיל לפעמים, אבל זה יקר. מאוד.

גשר גיר בנוי כפלטה חלקה ועבה כמגלש אחורה- זה משהו שאפשר לעשות בבית, זה משהו קצת יותר מציאותי, וזה יתן יופי של פיתרון (לבעיה שגם ככה בקושי מופיעה בCJ מוגבה ולא בגובה דשא).

lizard
30-07-06, 23:07
זה נשמע מעניין אבל אין מצב שאני עושה דבר כזה כרגע, אין לי תקציב לזה.
חוץ מזה הרכב, כיום בטח אבל זה ישתנה, ממש גבוה.

אמנון
30-07-06, 23:17
העלות של תכנון (עצמי - אפס) וחיתוך בלייזר נמוכה מאוד, הבעיה היא עם הגל של הטרנספר. גם על הדריישפט היה אפשר להתגבר.
חבל, מאוד חביב אבל לא כרגע. נשארתי עם גשר-סופר-גיר בתכנון שיבוא בקרוב. וגם עוד כלמני.

ערן המסוקס
31-07-06, 09:41
עלולה גם לצוץ בעייה נוספת של פגיעת גל ההינע הקדמי בסטרטר. לפחות כך אני זוכר משרשור ישן שדובר בו בדיוק על אותו הנושא בג'יפולוג.

מוני אורבך
31-07-06, 10:38
אנשים עשו ועושים דברים כאלו - לרוב בארצות הברית כי שם הכול חוקי.
בארץ יש גם כמה אקזמפלרים.

לעשות פלטת תיאום לא יעלה הרבה כסף וזה גם לא הרבה עבודה.
גם לתכנן גל הינע כך שלא יפגע בסטרטר אפשרי בהחלט. הולכים לגלמט או גרינגראס ושם מיצרים איזה גל שרוצים בכ 1500 שח.
יש גם בעית העברת מצבים בטרנספר, גם היא פתירה.
סך הכול לא פרויקט מסובך או יקר (להערכתי 3K עם הרבה עבודה עצמית).
האם זה שווה את המאמץ ? לדעתי לא !!!

אם רוצים להכניס זחל או גיר משופר מהמקור, שלו נדרש שינוי מיקום טרנספר אולי שווה להתעסק בענין כמשהו משלים, אבל רק בשביל שיהיה בטן חלקה לגיפ ?! לא שווה לדעתי.
סך הכול הרבה אנשים נוסעים עם הטרנספר כמו שהוא והם שמחים בחלקם.

lizard
31-07-06, 16:09
תושבות חדשות לבודי.

לצערי מחר יהיו שינויים, לא שמתי לב והמרכב לא היה ממורכז כמו שצריך. מעצבן נורא אבל קורה.
אני מקווה שאצליח לתקן את זה בצורה סבירה. הבעיה העיקרית היא איך למלא את החור הישן.

six 4 life
31-07-06, 17:37
אם הבעיה בכל החורים היא סטיה של חצי חור או משהו בסגנון-
אני הייתי עושה את הדבר הבא-

1. מוריד את הבודי, מגדיל את החורים, למידה גדולה שהבורג יוכל לעבור בה בלי לתקן את החור הקיים.
זאת אומרת- להגדיל את החור עד כמה שצריך כדי שהבורג של התושבת יוכל לעבור בו בקו ישר.

2. מכין עוד פלטה עם חור מדוייק בקוטר של בורג התושבת, ממרכז את הפלטה על התושבת, בהתאם לחור בבודי. כמה פיקים לתפיסה, בודק שוב, ומרתך.

מה שקיבלת כאן זה למעשה פלטת מרכוז, על התושבת שכבר הכנת.

lizard
31-07-06, 18:30
זה גם מה שאני חושב שאעשה.
אני מקווה שמחר אסיים עם כל זה.

lizard
01-08-06, 16:55
טוב אחרי שנרגעתי הסתכלתי היום בדיוק מה הבעיה.
יש כמה תושבות שיושבות כמו שצריך וכמה שצריך לשייף קצת בשביל שלבורג תהיה גישה נכונה. מאחר והבושינג עצמו (החור שלו) רחב אז יש מקום למשחקים. על זה מוסיפים את החור BODY MOUNT ויוצא שהאפשרויות משחק פה די גדולות.
הבעיה העיקרית היא בקורה האחורית. צריך לקדוח חורים חדשים שהמרכז שלהם במרחק 2.5-3 ס"מ מהנקודה הקיימת והמקורית. עוד לא החלטתי בדיוק איך לעשות את זה.

הייתי היום בחנות הידראוליקה, יצרו לי צינורות הגה כוח חדשים. העלות הייתה זולה מאשר עלות של צינורות חדשים והצינור עצמו עם 2 שכבות רשת ולא רק אחת כמו במקורי. יש אפשרות להוסיף על הצנרת סליל הגנה מפלסטיק אבל זה מייקר את העניין בעוד 180 ש"ח. היה חבל לי על הכסף. במקום זה אני אשריין את המקומות שעלולים להתחכך עם טייפ חבלה.

בתקווה שבסביבות יום שבת הבודי יהיה במקום ומחובר כמו שצריך ואז אני אתחיל במכניקה. אחרי זה חשמל.

כמה שאלות ברשותכם:
1. על איזה כבל גז אתם ממליצים? הישן שלי לא ממש תקין. האם יש משהו איכותי ברמת מחיר סבירה או שפשוט לקנותאת המקורי?
2. פנסים אחוריים, להשקיע בהכנסת הפנס לבודי או לא? יהיה מתלה אחורי לגלגל ואני פוחד שהוא יפגע בפנס.
3. אני מעוניין להעביר את כל כבלי החשמל בתוך הרכב. הכוונה היא שבניגוד למקורי שבו הכבל יוצא מאיזור כיסא הנהג ורץ לאורך הבית גלגל, אני מעוניןי שהכבל הזה ירוץ בתוך האוטו. אשמח לרעיונות.

תודה
מיכה

six 4 life
01-08-06, 17:34
כמה שאלות ברשותכם:
1. על איזה כבל גז אתם ממליצים? הישן שלי לא ממש תקין. האם יש משהו איכותי ברמת מחיר סבירה או שפשוט לקנותאת המקורי?
2. פנסים אחוריים, להשקיע בהכנסת הפנס לבודי או לא? יהיה מתלה אחורי לגלגל ואני פוחד שהוא יפגע בפנס.
3. אני מעוניין להעביר את כל כבלי החשמל בתוך הרכב. הכוונה היא שבניגוד למקורי שבו הכבל יוצא מאיזור כיסא הנהג ורץ לאורך הבית גלגל, אני מעוניןי שהכבל הזה ירוץ בתוך האוטו. אשמח לרעיונות.

תודה
מיכה

1. אם הסעפת מקורית, הקרב' מקורי, למה שגם כבל הגז לא יהיה מקורי?
100 ש"ח, מתאים בלי התאמות או כאבי ראש.

2. אל תכניס את הפנס לבודי. בגלגל הוא לא יגע לך, אבל החורים בבודי ישארו. הם גם תופסים ים בוץ וג'יפה, כשהם בפנים.

3. אצלי הוא רץ בתוך הרכב, עקרונית אין עם זה שום בעיה. פשוט תעביר את החוטים בשרשורי בדופן הפנימית של הבודי, ותקבע אותו אליו.
אתה מוציא אותו מהרצפה באיזו נקודה שבא לך לקראת הסוף, ומשם רץ עם החוטים אל הפנסים והמצוף.

עירא
01-08-06, 17:56
1. מקורי
2. אם יהיה לך מתקן כמו אצלי (עם מתקן להייליפט בצד) אז תשקיע אותם, אני כבר החלפתי שתי בקליות.
3. אם אתה רותה להריץ אותו בתוך האותו, אין שום בעייה, תיקח את הפס פלסטיק שתופס אותו בבית הגלגל (בצד של הגלגל) ותשתמש בו להריץ את השרשורי בתוך הרכב, אתה תיהיה צריך שרשורי קצת יותר ארוך (אבל אם אני לא טועה קיבלת את זה עם הצמה שהבאת מחו"ל).

עירא

lizard
01-08-06, 18:28
הצמה באה ללא שירשורים או איך שקוראים לזה. אני מתכוון להשתמש בירוק הרגיל של החשמל בבית. ההבדל בינו לבין הייעודי לרכב זה רמת הגמישות שלו. מאחר וההבדל הכספי הוא בערך פי 10 לאותו אורך אז שלא יהיה גמיש :-D

הפנסים זה דילמה אמיתית. אם אני מכניס אותם אז אני רוצה לבנות להם מארז אטום כמו שצריך. זה הרבה עבודת פחחות ולא בטוח שזה שווה את המאמץ. מה שאני כנראה אעשה זה לייצר (או לקנות, מה שיותר זול) מכסה הגנה מנירוסטה לפנסים. ראיתי את זה כבר בכל מיני רכבים.

חימושניק
01-08-06, 19:20
מיכה,

אל תקמצן על השרשורי!
צינור שרשורי של בניין אינו עמיד בחום, שמנים וקרינת UV. זה שמיועד לשימוש ברכב כן!
המשמעות של ההתקמצנות, חוץ מהמראה הערבי של הצבע הירוק, היא התפרקות מהירה מאוד של השרשורי הירוק על להיעלמותו!

מכאן הדרך לקצרים סלולה ופתוחה!

lizard
01-08-06, 19:24
ירוק זה צבע יפה :-) לטאות באות בדר"כ בירוק. כבר סיבה טובה :-D:-D:-D

גם אם אני מצפה את השירשורי הירוק באזולירבנד זה עדיין לא יחזיק ? יש לי שירשורי של רכב מהצמה הישנה (והפועלת) שלי. כמובן שאני קודם אשתמש בשחור ורק אחר כך אם אצטרך אז בירוק.

ערן המסוקס
01-08-06, 19:29
בינתיים הירוק שלי מחזיק בסדר גמור כבר שנתיים בתא המנוע כמגן לצינור הדלק שעובר באיזורים חמים של המנוע. לא נראים סימני דעיכה.

T-REX
01-08-06, 19:52
אהלן מיכה
מעבר לזה שבשירשורי הייעודי יש חריץ בכדי להקל על השחלת חוטים הוא גם גמיש
במיוחד אם אתה מתכוון להניח אותו בתוך הג'יפ קח בחשבון שילכו עליו ויניחו עליו משקלים וחיכוכים.
הירוק {ולגבי הצבע שלו אני מסכים עם החימושניק} פריך ושביר.
הזמנתי אצל חנות שאני עובד איתה שני גלילים בשני קטרים שונים,לצורך עבודה על הג'יפ שלי,ניתן לקנות לפי מטר רץ,העלויות שלו לא יקרות,בסביבות 2.5 ש"ח לצר ו-4 ש"ח לרחב ,אם אני לא טועה ולא לתפוס אותי במילה....
אתה לא זקוק לעשרות מטרים,חבל לחסוך בזה
אם תרצה תיצור איתי קשר השרשורי אמור להגיע השבוע
רוני

UNIX
01-08-06, 21:33
מיכה העבודה שלך מתקדמת יפה ואין ספק שדי הרשמת פה את החברים לטובה
אבל להשתמש בשרשורי ירוק לבניין זה באמת בזיון אחרי כל העבודה ובטח הכסף שהשקעת .

lizard
01-08-06, 23:20
אם אפשר לקנות את זה ע"פ מטר אז באמת אין צורך בירוק. אני מקווה שבסביבות שבת אתחיל עם החשמל ואז אדע בדיוק כמה מטר אני צריך.

יש לי עוד שאלות בקשר לחשמל, אני אשאל אותן במועד רלוונטי יותר.

עירא
02-08-06, 00:08
לך לפירוקייה / או סתם רכב גרוטאה שעומד בחצר, ותוריד ממנו צינור שרשורי.
לגבי מגיני פנסים מנירוסטה, תגיד אתה רציני? 15 דקות עבודה של ג'יגסאו וישי לך יופי של פנסים שקועים, אתה חותך בדיוק בצורה של החלק השחור (בית הפנס) קודח את החורים של בית הפנס ומשתמש בברגים שנכנסים מהבקלית, דרך בית הפנס לתוך הפח (או אם אתה רוצה ממש להשקיע, תרתך אום מהחלק הפנימי) וכך הבורג נסגר לתוך הפח ומקבע את הכל.

עירא

AvigdorAharon
02-08-06, 07:44
ירוק זה צבע יפה :-) לטאות באות בדר"כ בירוק. כבר סיבה טובה :-D:-D:-D

גם אם אני מצפה את השירשורי הירוק באזולירבנד זה עדיין לא יחזיק ? יש לי שירשורי של רכב מהצמה הישנה (והפועלת) שלי. כמובן שאני קודם אשתמש בשחור ורק אחר כך אם אצטרך אז בירוק.

סיבה נוספת לחריץ היא שלא תיווצר לחות בתוך השרשורי, ואז הדרך לקורוזיה ולבעיות בחשמל היא קצרה...
לפני 4 שנים קניתי 50 מטר שרשורי (נדמה לי 3 ש"ח למטר), ועד היום אני משתמש בזה. כל עבודות החשמל בג'יפ עוברות בשרשורי.
חבל לחסוך.

...My Two Cents

אביגדור

lizard
02-08-06, 09:28
אוקי תודה. אני אשתמש בשירשורי ייעודי.

נמרוד
02-08-06, 12:01
ולאביגדור יש 50 מטר... 8) קנה ממנו מטר ב4 שקל והוא אפילו ירגיש טוב :lol:

לגבי הפנסים השקועים - עירא, התשובה שלך לא רצינית... אלא אם אתה מתכוון לכתוב כתבה מפורטת עם כל המידות "מתקן גלגל ספייר שובר פנסים" ומיכה יעתיק אחד לאחד :D . אני לא ראיתי אף פעם סיבה אמיתית להכניס את הפנסים לבודי מלבד אסטטיקה (סיבה ראויה בפני עצמה). נדיר מאד שהם מקבלים מכות ישירות מהשטח, ואם זה קורה זה ילווה בדרך כלל בנזקי פחחות נוספים וחמורים יותר.

asafk
02-08-06, 12:58
ולא לשכוח- הפנס בולט, וככה הוא מאיר על המספר על ידי הפלסטיק השקוף שלמטה. אם הוא שקוע- צריך לחווט ולהתקין תאורת מספר נפרדת.

אסף.

עירא
02-08-06, 20:15
נמרוד, אם אינני טועה אני שלכתי לך בזמנו חומר על המתקן לגלגל ספייר. בכל מקרה המצב היום אצלי הוא שבפתיחה של המתקן ההיליפט נכנס בפנס ומה לעשות שברוב המפגשים ביניהם ההיליפט מנצח. (בטיול בסופ"ש האחרון אחרי שעצרתי פתיחת המתקן בדיוק בשנייה שהתחלתי לשמוע את ה-קחחחק של הפלסטיק מתבקע חשבתי לעצמי שהגיע הזמן להוסיף שם סטופר, אבל למי יש כח...)
אסף אתה צודק, צריך ללכת לאוטודיפוט או כל חשמלאי רכב, לקנות נורה חיצונית למספר, לחבר אותה ביחד עם התאורה של האור האחורי ושלום על ישראל.

AvigdorAharon
02-08-06, 22:15
ולאביגדור יש 50 מטר... 8) קנה ממנו מטר ב4 שקל והוא אפילו ירגיש טוב :lol:

התכוונת "היו 50 מטר", היום נשאר פחות.
מיכה, אם אתה צריך מטרים ספורים, דבר איתי.

אביגדור

lizard
02-08-06, 23:23
תודה.

אני כרגע אשאר עם פנסים בחוץ. פשוט אם אני מסדר אותם שקועים אז אני בונה להם קופסט חסינת מים בפנים וממש לא בא לי להתעסק עם זה. צריך להשאיר משהו לעתיד. אגב, בבודי הקודם הפנסים היו שקועים.

כרגע הבודי במקום והתחלתי להרכיב את הדוושות וההגה. יש לי בעיה קטנה עם התיבת הגה אבל מאמין שזה יפתר מחר.
ברגע שהמכניקה מסתיימת אני אתחיל עם החשמל.

lizard
04-08-06, 20:40
התקנתי היום את המערכת הגה. זה אומר תיבה, מוט וכל השאר. כרגע ההגה מסתובב.
הבעיה שנתקלתי בה היא שאני לא זוכר איזה ציור הולך לאן. כלומר, יש צינור הזנה ויש את ההחזרים.
אני אשמח אם וכלו לומר לי איזה צינור הולך לאן. יש הברגה גדולה והברגה קטנה.
תודה

six 4 life
04-08-06, 22:13
הקרוב יותר לקורה הקדמית של השאסי הוא הצינור לחץ
הקרוב יותר לפעמון הוא צינור שמן חוזר.

lizard
04-08-06, 23:30
ההברגה הגדולה היא ללחץ? אחלה תודה.
כשאני אסיים להכריב מחר אני אצלם. החנות שבנתה לי את הצנרת עשתה עבודה ממש טובה לדעתי.

lizard
05-08-06, 17:58
כמה תמונות.

six 4 life
05-08-06, 19:11
הצינורות הגה כח יצאו לך "טיפל'ה" ארוכים. אתה צריך איכשהו למצוא מיקום בשבילהם שלא יגעו במוט הגה, בפולי משאבת הגה, או במאוורר חלילה. הסיבות ברורות כן?

לגבי הקפיץ ששמת למהפך (מה זה? ספיראלה של ספורטאז'?), הוא מיותר והוא לא יחזיק לך הרבה.

lizard
05-08-06, 19:38
הצינורות הם באותו אורך של מקורים. אחד כבר קיצרתי את השני, הלחץ, זה בעיה. אם יהיה צורך אז אני אקצר.

בקשר לקפיץ, הוא לא משמש תפקיד מעשי כלשהו, כשאני אקנה לי את הפיני אבטחה אני אחליף.

עירא
05-08-06, 20:00
שים לב שכשאתה מרכיב את הגריל והרדיאטור, הוא לא משתפשף על הניפלים של התיבת הגה, זה לא נעים שיש נזילה בנקודה הנמוכה ביותר ברדיאטור (מניסיון :twisted: )

six 4 life
05-08-06, 20:24
שים לב שכשאתה מרכיב את הגריל והרדיאטור, הוא לא משתפשף על הניפלים של התיבת הגה, זה לא נעים שיש נזילה בנקודה הנמוכה ביותר ברדיאטור (מניסיון :twisted: )

אתה זורע כאן מלח על פצע פתוח
היו לי צינורות כמו שמיכה הכין, עם ניפלים כאלו.
לפני חודש וחצי הגעתי למכון טסטים עם רכב מוכן.
הג'יפ נכנס יבש, יצא עם נזילה קשה מהניפל של הצינור לחץ.
קיבל צביטה מהרדיאטור, ועוד ברגע הכי גרוע- מעל הבור...

מיכה- הפיתרון יהיה לקנות צינור לחץ מקורי לCJ אצל יאנוביץ', 200 ש"ח והוא יפתור לך את כל הבעיות.
הוא מורכב מצינור ברזל עם כיפופים בהתחלה ובסוף, ובמרכזו גומי.
צורת הכיפופים שלו- מרחיקים לך אותו מהפעמון, מהרדיאטור, והוא נצמד לשאסי "בולט און".

הצורה של הצינור הזה זה אחד הדברים היותר מוצלחים שנתקלתי בהם.

six 4 life
05-08-06, 20:34
תמונה של הצינור המדובר-

http://i17.ebayimg.com/04/i/07/a3/84/e9_1_b.JPG

lizard
05-08-06, 20:57
אחרי שאני אתקין אראה. ככה זה היה אצלי ממקודם ולא עשה בעיות.
במידת הצורך אני אשנה את הצינור.

תודה

shmil
05-08-06, 21:07
הפיתרון יהיה לקנות צינור לחץ מקורי לCJ אצל יאנוביץ', 200 ש"ח והוא יפתור לך את כל הבעיות.
הוא מורכב מצינור ברזל עם כיפופים בהתחלה ובסוף, ובמרכזו גומי.
צורת הכיפופים שלו- מרחיקים לך אותו מהפעמון, מהרדיאטור, והוא נצמד לשאסי "בולט און".

הממ...., שוב משבית השמחות מגיע:twisted:

תיבות ההגה שמותנות על הסיקסים אינן תמיד מקוריות - חלקן סופה וחלקםן סיקס, חלקן סונומות וונדורות, ולמרבית הפלא - לא כל הכניסות של צינור הלחץ זהות. יש לפחות 3 סוגי כניסות שונות, גם בהכרגה, וגם בסיומת המחבר.

עצתי - הזמנת/בדיקת/קניית צינור - יחד ובבדיקה של התיבה עצמה, או הצינור הישן.

lizard
05-08-06, 22:11
שמיל, בדיוק בגלל זה הלכתי עם הצנרת המקורית וביקשתי שיעשו לי בדיוק אותו דבר.
במקרה הצורך, אני אחזור אליהם ואבקש שיקצרו את הצינור, אולי באמת שיקצרו למינימום ואת השאר יעשו מצינור פלדה.
אבל אני יוצא מנקודת הנחה (שאולי שגויה) שאם סטאפ דומה החזיק שנים על הרכב, אין סיבה שזה לא יחזיק.

בקשר לניפלים, זו בעיה. המקוריים היו קטנים יותר. אני מקווה שלא יהיו בעיות ואם יהיו אז אני אפתור אותם :-) לפתור בעיות ולהיות יצירתי זה חלק מהכיף שבעניין.

עירא, למרות שזה לא חלק מהשירשור, את הגריל הקדמי תיקנתי היום עם הCO. תיקנתי שברים ועשיתי פיקים בנקודות שונות שנראו שחוקות ועלולות להפרם.
היה פשוט תענוג. נכון שזה לא יצא חלק, כי לא טרחתי לשייף מאחר והריתוכים לא נראים מבחוץ, אבל יצא מעולה.

AvigdorAharon
06-08-06, 14:38
הממ...., שוב משבית השמחות מגיע:twisted:

תיבות ההגה שמותנות על הסיקסים אינן תמיד מקוריות - חלקן סופה וחלקםן סיקס, חלקן סונומות וונדורות, ולמרבית הפלא - לא כל הכניסות של צינור הלחץ זהות. יש לפחות 3 סוגי כניסות שונות, גם בהכרגה, וגם בסיומת המחבר.
עצתי - הזמנת/בדיקת/קניית צינור - יחד ובבדיקה של התיבה עצמה, או הצינור הישן.

גם אני ניסיתי אצל מכופף צינורות (טכנו צינור) ולבסוף חזרתי ליאנוביץ. הצינורות שהן מוכרים, מתאימים בדיוק, לפחות ל CJ החדשים יותר, אולי אתה מתכוון לאלו משנות השבעים?

עדכון קטן לגבי המחיר:
320 ש"ח, נכון ללפני שנה בערך.

אביגדור

six 4 life
06-08-06, 15:31
עדכון קטן לגבי המחיר:
320 ש"ח, נכון ללפני שנה בערך.

אביגדור

עדכון קטנטנן :wink:
200 ש"ח נכון ללפני חודש.

lizard
06-08-06, 18:03
כשאני התקשרתי לשאול נאמר לי 350 ש"ח לפני מע"מ. אולי היה איזה בילבול או חוסר הבנה.

six 4 life
06-08-06, 18:06
אם היה לי סורק הייתי מעלה לך לכאן את הקבלה שתלך איתה אליו.

lizard
06-08-06, 18:19
לא סוף העולם. בנתיים נסתדר עם מה שיש.
הרכבתי היום את הגריל הקדמי, כן היה בעיה עם הכניסת לחץ בתיבה, התחתית של הגריל נגע בצינור פלדה. אז שייפתי את האיזור בגריל ועכשיו זה לא נוגע. מחר או מחרתיים אני ארכיב את הרדיאטור ואז אדע לבטח אם יש בעיה.

עכשיו לשאלת חשמל :-)
מהם הרכיבים של צמת המנוע? איך מחברים אותם?

תודה

six 4 life
06-08-06, 18:22
סתם בשביל הספורט

http://img471.imageshack.us/img471/7218/6336gq4.png

T-REX
06-08-06, 18:55
מצטרף לשמיל,לאחר שקניתי תיבה חדשה נתקלתי בבעיה להחזיר את הצנרת הישנה וזה לאחר הרכבת התיבה.
פורקה שוב.
הורכבה שוב
ולאביגדור,אין אפשרות להשליך על סוג התיבה וסוג הצנרת המתאימה לה לפי מודל הג'יפ מין הסתם אתה לא יד ראשונה....לך תדע מה שמו שם.
לכן המומלץ ביותר ללכת עם התיבה ולבדוק התאמה.
יש ניפלים עם או רינג ויש ניפלים המיועדים לתיבה שבתוכה מושתלת עינית.
רוני
ולמשבית השמחות,הרווחת קלעת בול בפעם הראשונה.
ואגב תיבה לסיקס ותיבה לסופה אותו דבר,אין סיקס שיצא עם תיבה הידראולית משערי תע"ר.
לגבי סבנים ,אולי המצב שונה אם הגיעו מארה"ב עם הידראולי אורגינאל

T-REX
06-08-06, 18:56
ולמיכה
כדאי להכין כבר עכשיו חיזוק לתיבה

lizard
06-08-06, 19:28
לא רק שיהיה את החיזוק הרגיל של המוט, אני מקווה לייצר גם תושבת חדשה ומחוזקת. אבל זה יקח קצת זמן.

lizard
06-08-06, 19:54
אגב SIX, בחשבונית רשום רק צינור לחץ, מה עם הצינור החזרים? זה לא צינור רגיל כי גם לו יש הברגה.

six 4 life
06-08-06, 19:58
אגב SIX, בחשבונית רשום רק צינור לחץ, מה עם הצינור החזרים? זה לא צינור רגיל כי גם לו יש הברגה.

את הצינור החוזר אתה לא חייב להרכיב מצינור יעודי או מקורי, כי אין בו לחץ.

במקרה שלי הצינור שנפגע היה צינור הלחץ, ולכן קניתי חדש כמתואר כאן.

אם המחיר הוא 350 לפני מע"מ, לשני הצינורות- אז בוודאי שזה מחיר הגיוני. אני דיברתי רק על צינור הלחץ.

lizard
06-08-06, 20:08
אתה צריך צינור עם הברגה לא?

בכל מקרה, שלמתי 300 שקל כולל מע"מ. אני בטוח שאם אלך לקצר את הצינור אז זה לא יעלה הרבה.

lizard
07-08-06, 23:27
עוד כמה תמונות.
מחר אני מקווה להביא את 4 הצמיגים החדשים. מקסיס מדזילה 33/13.5/15.
וביום רביעי אני מקווה לסיים את הרדיאטור והכיסאות נהג ונוסע.

lizard
08-08-06, 23:09
הכנפיים הקדמיות והמכסה מנוע חזרו מהפחח. נראות מעולה. כרגע יש רק יסוד. מחר אני כנראה אצבע את החלקים הפנימיים עם DTM של נירלט.

ועכשיו לחדשות האמיתיות :-)

אחרי עבודה קשה ויזע ודמעות הם הגיעו....והם מפחידים...וגדולים....אפשר לומר גודליזה....או.....

MUDZILLA

33/13.5/15.....התינוק שלי קיבל נעלים חדשים....:-D

six 4 life
08-08-06, 23:17
נאה, נאה
אני רואה שהפנמת
תתחדש.

lizard
08-08-06, 23:34
האמת? אלו צמיגים ממש מפחידים. אני רק מקווה שבבוץ הם עושים את העבודה.
אני מניח שכשהרכב יהיה גמור אצטרך לקחת אותו לטיול בוץ בירקון :twisted:

טוב לפי הקצב עבודה שלי הוא יהיה מוכן בדיוק בזמן ;)

lizard
02-09-06, 20:10
כמה תמונות עידכון של הרכב.
הצמיגים שבתמונה הם צמיגי מקסיס 762 - BIG HORN במידה 31/10.5./15. המדזילה הקודמים לא התאימו. אולי בעתיד אחרי שידרוג סרנים מערכות נוספות.

הכנפים והמכסה מנוע נשלחו לפחח אבל בדיעבד נראה לי שהייתי נהנה יותר לעשות את זה לבד.
מבחינת פחחות נשאר לי לתקן פיצוצים קטנים בפינות ולצבוע את הרכב. 99% שאת הצביעה אני אעשה לבד. גם ככה הרכב יהיה מכוסה בבוץ אז מי בכלל יבחין :-D

lizard
08-09-06, 19:01
IT'S ALIVE

הרכב הונע ואפילו נסע קצת בחניה.
גיליתי שיש לי נזילה במיכל דלק. יש חור שצריך לתקן, אשמח להמלצות איך. כמובן אחרי ריקון וייבוש יסודי.
בנתיים אני משתמש במיכל תחליפי למיכלי FIA. ניתן לראות בתמונות.
אשמח לחוות דעת על הדריישאפט האחורי. מה דעתכם על הזווית יציאה מהטרנספר?
השאקלים הוחלפו לארוכים יותר. סוף סוף לרכב יש מהלך מתלה והקפיצים מתנהגים בסדר.

הכי חשוב....סיקס בלי אגזוז עושה הרבה רעש...ועשן. אבל רעש מגניב :-D

הצפרדע
08-09-06, 20:51
מיכה,

הרכב לא עומד טוב. יש כמה בעיות, וכדאי לטפל בהן לפני שאתה מנסה ליסוע ממש. הנה חלק מהן ממה שניתן לראות בתמונות:

1. השאקלים מקדימה הפוכים...
2. הרכב גבוה מידי, בעצם גבוה בטירוף - עירגלו לך את האמא של הקפיצים.
3. לכן גם הזוית של השאקלים מקדימה ומאחורה הפוכה והרבה יותר מידי גדולה. רק שלא יתהפך לך הקפיץ - זה עלול להיות מאד מסוכן.
4. הזוית של הביצה לא טובה - היא מצביעה ישר לטרנספר, וזה לא נכון. אין אצלך מצב נכון שבו הזויות ביוקים של הטרנספר ושל הביצה זהות, או לפחות דומות.
5. לא ראיתי איזשהו מיגון לטרנספר או איזה גשר גיר שדומה במשהו למקור - זה פתח למכות חזקות בטרנספר/גיר, ולצרות צרורות.
6. למיכל הדלק - שלא תעיז לרתך את החור שבו, גם לאחר שרוקנת וייבשת אותו!!! האדים שנותרים בו יגרמו לפיצוץ רציני. אם אתה רוצה לרתך - תוריד מיכל; תנקז ותייבש הכל טוב טוב; תשאיר פתוח בחוץ זמן ארוך; אח"כ תמלא מיים, תשטוף ושוב תמלא מיים, ותרתך את החור עם המיים בפנים, ותסובב את הפרצוף אחורה בכל מקרה......
אם יש לך חור במיכל, כנראה שזה מיכל ישן ורקוב למדי, ולכן כדאי להחליפו באחר תקין, ולא להתעסק עם ריתוך של פח דק שממילא כבר הפך דק יותק ודומה לנייר.

בינתיים זה מספיק, לא?:D ?

lizard
08-09-06, 21:05
השאקלים מקדימה הפוכים לפי הנחיות היצרן. הסיבה היא שהשאקלים בצד הנהג מתנגשים עם תיבת ההגה. זה גם לא אופטימלי מבחינתי אבל לא בעייתי כרגע.
הרכב לא עמוס בכלל. אפילו 4 כיסאות אין עליו. לכן הוא גבוה מאוד.
הסרן האחורי הוא AMC20, לא שיניתו בו כלום בטח שלא את הזוויות. אני לא מבין מה הבעיה עם הזוויות אשמח אם תסביר.

אגב, השאקלים ארוכים כי הקפיץ ארוך. זה סו של מתלם כמו שיש לכלב (לפחות בתקווה כמו שיש לכלב) היו לי שאקלים קצרים ואכן הקפיץ קפץ פנימה. יש לי תמונות אם זה לא מובן.

מה שאני אעשה עם מיכל הדלק זה לנקות אותו, ליבש ולמלא מים כמו שאמרת. השאלה היא האם צריך ציוד מיוחד בשביל זה. יש לי רתכת CO2, או שאני יכול לבצע הלחמת ברונזה אם זה אפשרי בכלל.
אני שוקל פשוט לקדוח את החור ולרתך שם אום ריקון, שוב אם זה אפשרי מבחינת המיקום של החור.
המיכל עצמו עבר בדיקה על ידי כמה אנשים. כנראה שבהתקנה שלו לא שמתי לב ומתתי לו מכה חזקה או שסגרתי אותו על משהו שגרם לחור. על טעויות משלמים לצערי אבל זה מה יש.

שוב אשמח לדעת מה הבעיה עם הזוויות. לא שיניתי כלום בסרן האחורי. בקדמי אולי אצטרך לשנות משהו.

six 4 life
08-09-06, 21:12
חמודי
אל תקבור את הראש בחול
הקפיצים שלך מעורגלים ברמה קיצונית, ואתה חייב, לא צריך- חייב, עירגול הפוך לשחרור מאמצים.

אין על האוטו כלום?
מנוע, גיר, טרנספר, מכלול הגה, תיבת הגה, הכל על האוטו. מה כבר תוסיף? כלוב? עוד 50 קילו
כסא נווט? עוד 10 קילו

מה כבר יש לך להוסיף שם שאתה כ"כ מצפה שהקפיצים ירדו?
האוטו מורכב כבר, הכל בנוי. מה שתוסיף מכאן והלאה זה מזערי.

אתה צריך לגשת למי שבנה לך את הקפיצים ולדרוש שחרור מאמצים.

lizard
08-09-06, 21:38
כשאני אסיים את הרכב אני אגש למי שמכר לי את הקפיצים לבדיקה של הרכב.
הם יעשו שם את מה שצריך על מנת שהרכב יהיה בטיחותי.

עירא
08-09-06, 21:44
קפיצים צריכים לעבוד קצת, כך שלא הייתי רץ חזרה למתלם, אך עם זאת אני מוכרח להגיד שהרכב לא נראה בגובה המתאים (בשביל הניסוי אתה יכול לקחת 5 שקי מלט להניח אחד לייד האין שמשה, ועוד ארבעה מאחורה, אתה תיהיה בערך במישקל של הרכב עם כיסאות כלוב ומועמס בחלקו נראה לאיזה גובה תגיע)
השקלים מתנגשים בתיבת ההגה, תפתור את זה.
לגבי הזוויות, זה שלא נגעת בסרן זו בדיוק הבעייה, כי את שאר הרכב הרמת באיזה 5 אינץ'. הזווית של הפיניון בתוך הדיפרנציאל (ניתן למדוד את הזווית בין הקו שצירו הוא היוק לבין קו אופק) צריכה ליהיות זהה לזווית של ציר היציאה מהטרנספר, לא להצביע אחת לכיוון השנייה, להיות מקבילות. בשביל לתקן את הבעייה הנ"ל יש להוסיף קלינים/שימסים על מנת להוריד את האף של הסרן (החלק העבה של הקלין יהיה לכיוון החלק האחורי של הג'יפ) וכך הם יהיו מקבילים.
בהגבהה כזו, להערכתי, אתה צריך קלינים של 2.5 -3 מעלות.
זהו לעת עתה.
נמשיך אח"כ

עירא

lizard
08-09-06, 21:56
אוקי. מאיפה אני מביא את הקלינים/שימסים האלה? אני צריך מן הסתם גם לסרן הקדמי.

moriseven
08-09-06, 22:06
הגבהה כזאת אתה צריך קלינים של 4" לפחות ואם בכל זאת לא יספיק אז יש גם של 6".

נמרוד
08-09-06, 22:59
מיכה, מגיע לך ח"ח ומזל טוב (לא רק על הג'יפ העומד :grin: )

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2098

כולם מתרכזים ובצדק בגובה המוגזם של הג'יפ בתמונות. אז קודם כל צריך לקחת את זה בפרופורציה כי כן חסר כאן איזה 10% לפחות ממשקל הג'יפ. נשים את זה ואת השקיעה האפשרית של הקפיצים בצד - אני לא בטוח שהבנת את ההערה של ברוך לגבי שאקלים הפוכים. הכיוון של המשולש - לא מעניין את הסבתא.

הנקודה היא שהן מקדימה והן מאחורה, השאקלים מצביעים לכיוון מרכז הרכב בצורה קיצונית, כשהם אמורים להצביע כלפי חוץ, קלות. למעשה, כשהרכב במצב עמידה, האידיאלי הוא שהשאקל ניצב לקשת הקפיץ. המצב אצלך על פי התמונות גרוע ביותר- הקפיצים מעורגלים הרבה יותר מדי ביחס לאורך שלהם.

דרך אחרת להגיד אותו דבר - הג'יפ כמו שהוא בתמונה הוא עם קפיצים פתוחים עד הסוף - הוא גבוה ב3-4 אינץ' להערכתי ממה שהוא אמור להיות עם קפיצים באורך כזה. אני שם כסף שהוא גם נוסע קשה-מוות.

כמה משקל באמת חסר שם? יכול להיות ש300 קילו יסדרו אותו טוב מאד... יכול להיות שהזמנת קפיצים לרכב הרבה יותר כבד?

אלון_ק
08-09-06, 23:21
עם הבודי הקודם זה היה יושב בול, כנראה... :twisted: :twisted:

סחטיין!

lizard
08-09-06, 23:41
אלון למען האמת גם עם הבודי הקודם זה היה גבוה ועוד עם קפיצים סטנדרטיים :-D

נמרוד, מה שנאמר לי ממי שבנה את הסט הזה זה שאני צריך להעמיס על הרכב. להערכתי יש לי עוד איזה 400-500 קילו לשים עליו על מנת שהוא יהיה בממשקל האמיתי שלו.
אל תשכחו שאין אפילו מיכל דלק. רק המיכל+העריסה שוקלים איזה 80 קילו (כשהמיכל מלא).
חוץ מזה, זה קיט שאמור להיות גבוה. מאחר ולא היה לי רכב לחבר את הקיט אליו אז לא ידעתי לאיזה הגבהה לומר להם להכין את הסט. אחרי שאני אסיים את הכול אז אוכל לדעת בוודאות לאיזה גובה אני שואף להגיע.

עכשיו כמה שאלות:-)
באיזה מצב מודדים את רמת הנוזל בתיבת הגה? כשהמנוע פועל או דומם?
האם קיצור האגזוז כך שפתח היציאה יהיה לפני הגלגל האחורי משמעותית?
על איזה סוג הנדברקס אתם ממליצים? אני יכול להשיג של סופה אבל אחרי שיחה עם המוכר הבנתי שצורת העבודה של הבלם יד שונה ממה שאני מכיר. האם יש מנגנון בלם יד אחר שאפשר להשתמש בו ודומה יותר לבלם יד שיש בפרייבט?

תודה

עירא
09-09-06, 00:55
הגבהה כזאת אתה צריך קלינים של 4" לפחות ואם בכל זאת לא יספיק אז יש גם של 6".
לא.

העובי של הקלין הוא בד"כ בצד הצר בערך חצי סנטימטר ובצד העבה כתלות בזווית שרוצים להגיע אליה בסביבות 2 ס"מ.

באיזה מצב מודדים את רמת הנוזל בתיבת הגה? כשהמנוע פועל או דומם?
אתה לא מודד את הנוזל בתיבה, אתה מודד במשאבה, על המדיד יש צד אחד חם וצד אחד קר. ובכל מקרה כשהמנוע דומם.
ואם בתיבת ההגה עסקינן, תצבע אותה בשחור

האם קיצור האגזוז כך שפתח היציאה יהיה לפני הגלגל האחורי משמעותית?
לא, אבל למה?

על איזה סוג הנדברקס אתם ממליצים? אני יכול להשיג של סופה אבל אחרי שיחה עם המוכר הבנתי שצורת העבודה של הבלם יד שונה ממה שאני מכיר. האם יש מנגנון בלם יד אחר שאפשר להשתמש בו ודומה יותר לבלם יד שיש בפרייבט?
ברמת העיקרון בלם יד של סופה אמור לעבוד טוב.

עירא

moriseven
09-09-06, 04:08
עירא, לא התכוונתי שהקלין עצמו הוא 4" אלא שאתה בא ליאנוביץ' ומבקש קלינים אתה צריך לציין לאיזו הגבהה זאת ואצלו זה הולך לפי הקיטים של פרוקומפ שהוא מוכר שזה 2.5" 4" ו - 6" וזה גם מה שרשום על הקלין עצמו.
תקרא טוב לפני שאתה רץ להגיב.

tzagi
09-09-06, 04:42
Quote:ואם בתיבת ההגה עסקינן, תצבע אותה בשחור

:-)

lizard
09-09-06, 08:23
מה רע באדום? זה יפה :-D

UNIX
09-09-06, 10:55
מצב הקפיצים שלך באמת נראה בכי רע
זה נראה בתמונות כאילו כבר לא נשאר לך מהלך מתלה ואני לא מאמין ש זה יתאזן עם תוסיף משקל כי מקדימה כבר אין לך מה להוסיף וגם אם תוסיף כננת עדיין השאקלים עומדים ממש לא טוב ולדעתי אפילו משהו ישבר שם בכל נסיעה לשטח

Bulldog
09-09-06, 12:57
מיכה,
1.הבומרנגים מאחורה הפוכים.
2. הזזת את התושבת הקיצוניות?

lizard
09-09-06, 13:51
אני האפוך את הבומרנגים וגם את המשולשים (צריך קצת עובדה עם הדיסק אבל לא חושב שזה יפגע בחוזק באופן משמעותי, לגרד כמה מ"מ כדי ששאקל לא יפגע בתושבת הגה)

התושבות שאקל (שש) הקדמית שלי מאורכות, האחוריות הפוכות.
נראה לי שאם אני אחזיר את זה למצב הקודם זה יסתדר, לא?

Bulldog
09-09-06, 14:27
לא, זה יגרום לקשת עוד יותר גבוהה.

כמה הארכת מקדימה, ומאחורה הפכת ב180 מעלות?

Bulldog
09-09-06, 14:28
ואל תשנה בנתיים שומדבר במשולשים הקדמיים, בטח שלא עם דיסק

lizard
09-09-06, 16:36
כן, מאחורה הפכתי ב180 מעלות. מקדימה אני לא יודע, אני אבדוק בהזדמנות.

mixael
09-09-06, 23:57
6. למיכל הדלק - שלא תעיז לרתך את החור שבו, גם לאחר שרוקנת וייבשת אותו!!! האדים שנותרים בו יגרמו לפיצוץ רציני. אם אתה רוצה לרתך - תוריד מיכל; תנקז ותייבש הכל טוב טוב; תשאיר פתוח בחוץ זמן ארוך; אח"כ תמלא מיים, תשטוף ושוב תמלא מיים, ותרתך את החור עם המיים בפנים, ותסובב את הפרצוף אחורה בכל מקרה......
אם יש לך חור במיכל, כנראה שזה מיכל ישן ורקוב למדי, ולכן כדאי להחליפו באחר תקין, ולא להתעסק עם ריתוך של פח דק שממילא כבר הפך דק יותק ודומה לנייר.

בינתיים זה מספיק, לא?:D ?

1. אל תשאיר את המיכל פתוח בשמש לכמה ימים. המים שיתעבו על הדפנות עם רדת הטל בלילה יגרמו לחלודה. היא תתחיל לסתום לך את מסנני הדלק כל יומיים, לקח לי מספיק זמן להפתר ממנה.

2. למיטב ידיעתי אסור לרתך מיכל בנזין גם כשהוא מלא מים, אלא רק מים זורמים, שמונעים הצטברות של בועות באזור הריתוך. תקנו אותי אם אני טועה.

3. אם סיבת החור היא מכה ולא ריקבון לדעתי גם דבק אפוקסי יעשה את העבודה, אבל באופן הרבה יותר פשוט ובטיחותי.

asafk
10-09-06, 00:22
בשביל לרתך מיכל בנזין- שטיפה בהרבה מים, ולאחר מכן שופכים פנימה אציטון, מנערים ושופכים אותו החוצה (זה מסיר את כל שאריות השומנים/ דלק וגם את שאריות המים). אח"כ שטיפה נוספת במים ויבוש- אפשר להשתמש ב"פן" ביתי.

אסף.

lizard
10-09-06, 08:08
תודה על הטיפים. אני לא ארתך את המיכל בסופו של דבר.
אני אשתמש בדבק, לא זוכר את השם שלו, שנראה כמו פלסטלינה ואחר כך מתקשה מאוד.

UNIX
10-09-06, 21:49
מיכה אתה בטח מתכוון לאפוקסי , אתה יודע מה אני לפעמים ממש לא מבין אותך
השקעת כל כך הרבה זמן , מאמץ וכסף בפרוייקט אז עוד פעם אתה מחפש קיצור דרך?
תחשוב ששוב יהיה לך שם חור והאפוקסי לא יתפוס אז ישפך לך דלק ואיפה זה יקרה לך?
בדיוק אחרי שמילאת מיכל מלא ויצאת לטיול .
השקעתי מאמצים וכספים רבים תשקיע עוד קצת .

lizard
10-09-06, 21:54
אני אבדוק את המיכל בלחץ לפני שאחזיר אותו למקום.
מה אתה ממליץ ברוך? לרתך? על הדבק הזה רשום שהוא מיועד לתיקון מיכלי דלק וכדומה. חבר אפילו השתמש בו על מנת להטליא רדיאטור. אני לא מבין את הביג דיל.
אם המיכל ידלוף לאחר התיקון אז כבר אפנה לאיש מקצוע או שאקנה מיכל אחר (כנראה של סופה)

חנן-ג'יפולוג
10-09-06, 21:55
אני אשתמש בדבק, לא זוכר את השם שלו, שנראה כמו פלסטלינה ואחר כך מתקשה מאוד.

בזה הרגע חתמת על התקיעה הראשונה שלך בשטח, במקום ובזמן הכי לא נוחים. BEEN THERE DONE THAT

שכח מזה. אם המיכל תקין, ורק נוצר בו חור כתוצאה מפגיעה מכנית, תלחים/תרתך WHATEVER .
אם החור נוצר מריקבון תחליף מיכל. אין לך אופציה.

lizard
10-09-06, 22:06
לדעתי החור נוצר עקב פגיעה מכאנית, זה מתאים גם למימדי החור ולצורתו. אני אצלם תמונות בקרוב.

למה הדבק/חומר איטום הזה לא מתאים? הוא אמור להיות כמו פלדה ומיועד לסתימת חורים שכאלה.

חנן-ג'יפולוג
10-09-06, 22:08
"אמור" זו מילת המפתח. הוא יתפרק, במוקדם או במאוחר. קבל את זה כעובדה.

עירא
10-09-06, 22:13
או שאקנה מיכל אחר (כנראה של סופה)
לא יקרה.
לא מתאים

lizard
10-09-06, 22:22
באסה שמיכל סופה לא מתאים. מילא.
טוב יש לי זמן לחשוב על זה עד יום ראשון הבא. אני בנתיים בחופשה :-D

tzagi
11-09-06, 04:08
Why are you so against epoxy repair?
IF the prep work is done properly and there is no tust and the hole is small
it will last the lifetime of the vehicle

I done it years ago...sand down the entire area(to bare metal), clean with accetone, apply epoxy(the gasoline safe kind, as in epoxy designed for gas tank repair)

let dry, paint area with anti rust paint

Its all in the prep.......everytime

shmil
11-09-06, 11:05
גם אני ביצעתי תיקון מיכל דלק (המיכל משנת 58) עם אפוקסי ייעודי בשנת 95, אחרי שיוף יסודי, וצביעה אח"כ.

עד 2001 המיכל לא נזל, וגם היום, על אף שהוא מפורק - הוא נראה שלם.
הדבר היחיד שאני לא יודע איך האפוקסי יתנהג הוא אם מיכל הדלק יקבל מכה, ואם במקרה כזה האפוקסי לא יתקלף.

דבר אחר-
השרשור הזה הוא כבר מזמן לא "בעייה בהתקנה של גשר הגיר", אלאל משהו יותר כמו "'חוויות' ובעיות בהרכבת CJ".

lizard
11-09-06, 15:58
השרשור הזה הוא כבר מזמן לא "בעייה בהתקנה של גשר הגיר", אלאל משהו יותר כמו "'חוויות' ובעיות בהרכבת CJ".

רציתי לבקש שינוי שם השירשור אבל לא יצא לי.

אני כבר מבולבל. להטליא עם הדבק או לא?

חנן-ג'יפולוג
11-09-06, 16:03
אתה מהיום באינטרנט, מיכה?

תמיד יהיו לך לפחות שתי תשובות סותרות. אתה ילד גדול, תקבל החלטה.

עירא
11-09-06, 16:06
לא.
למה?
כי יש לך רתכת CO שצריך להצדיק את קנייתה.
כי אתה משפץ את האוטו מהיסוד אז למה לא ללכת עד הסוף.
כי ריתוך טוב יחזיק מעמד יותר מאפוקסי (בהנחה שלא תהפוך עולמות למצא משהו מתאים מבחינת עמידות לדלקים וכו'...)
כי אם תשים מצלמת ווידאו כשתרתך, קיים סיכוי שיהיה לך את הסירטון הכי מדליק באתר:twisted: :twisted: :twisted:

עירא

lizard
11-09-06, 17:13
הסרטון הכי מדליק באתר זה מה שמפריע לי.

עירא בעיקרון אתה צודק אם כבר השקעתי אז עד הסוף. שמעתי על מקום שאולי יכול לעשות את זה במחיר סביר. אם כן, אני אעשה את זה שם, אם לא אז אני אדביק וזהו.

eliv1
11-09-06, 21:37
המלצתי למיכה על מקום שתיקן לי חור (כתוצאה ממכה) במיכל הדלק...
הם ממלאים את המיכל במים זורמים, ומלחימים עם חומר (כסף?בדיל?).
התיקון מחזיק כבר שנה לפחות, והרבה טיולים/מכות מסלעים.

המחיר היה: 50ש"ח. לטעמי שווה, הכי חשוב זה לתת את המיכל, ולעמוד רחוק מאוד. בערך בקצה השני של העיר, זה הכל.

lizard
20-09-06, 21:59
פניתי לרדיאטור מודיעין והם יתקנו לי את המיכל במחיר סביר ובהלחמת כסף כמדומני. במהלך שבוע הבא אני אעשה את זה.

חוץ מזה קניתי היום 4 בילשטיין 5150 12 אינץ'.

lizard
28-09-06, 20:17
אחרי כל מיני בירורים והשלמה עם העובדה שהמיכל שלי די מת או בשלבי גסיסה אחרונים אז הייתי היום ביאנוביץ' ורכשתי מיכל חדש דנדש. העלות כפולה ממחיר מיכל משומש אבל פחות מחצי עלות מיכל נירוסטה.

מחר הרכב עובר לסדנא של איש יקר לשם התקנת כלוב התהפכות. מקווה שיהיו צילומים כבר ביום ראשון.

חנן-ג'יפולוג
28-09-06, 20:55
פניתי לרדיאטור מודיעין והם יתקנו לי את המיכל במחיר סביר ובהלחמת כסף כמדומני. במהלך שבוע הבא אני אעשה את זה.

חוץ מזה קניתי היום 4 בילשטיין 5150 12 אינץ'.

זו דוגמא מעולה לקבלת החלטות שגויה מהיסוד.

מה שיתקע אותך, מיכה, באמצע פיזדלוך, זה המיכל הרקוב, ולא סוג הבולמים. באחריות. אז תתקע באמצע הנקרות עם מיכל דלק ריק ובולמים מגניבים. יופי, נחמה.

אני שמח שבסוף קיבלת את ההחלטה הנכונה והחלפת את המיכל בחדש, ואני מקווה שאם המצנן שלך לא במצב ממש מדהים, אז תחליף גם אותו לחדש, כמו גם את כל צנרת הגומי.

ועכשיו, תירוצים כמו תקציב, לא מתקבלים. כי אם אתה מספיק עשיר כדי לשים (הייתי אומר לבזבז, אבל אני אעצבן יותר מדי אנשים) כסף על בולמים כאלה, אז בוודאי חייב שיהיה לך את הכסף כדי לדאוג למינימום ההכרחי מבחינה מכנית בסיסית ברכב.

lizard
28-09-06, 21:07
חנן תן קצת קרדיט.
אם לא הייתי מוצא מיכל חדש אז הייתי מייצר (לא אני אישית כמובן) מיכל. למזלי מצאתי את האחרון שהיה להם (יהיה עוד תוך חודש, לא לדאוג :-D) ולכן הנושא סגור מבחינתי לבנתיים.
בכל מקרה לא הייתי נשאר לאורך זמן עם המיכל הישן (שהטלאתי אותו עם דבק). הוא היה צריך לתפקד רק לצורך המפגש ב12 ואחרי זה להיות מוחלף.

בקשר לבולמים, השגתי אותם במחיר טוב. הסט קפיצים של מתלם מצדיק אותם ולדעתי זה לא בזבוז.

בקשר לחלקים המכניים, החלפתי כמעט את כל מה שראיתי שפגום. עכשיו הג'יפ עובר "הרצה" ואני בודק ביסודיות מה עוד לא תקין ומחליף. ל

כשאסיים אני ארשום בדיוק מה שהוחלף (או לפחות מה שאני זוכר שהוחלף :-)) הרשימה מאוד ארוכה (כשחושבים על זה, רשימה של מה שלא הוחלף תהיה קצרה הרבה יותר)

חנן-ג'יפולוג
28-09-06, 21:33
אם לא הייתי מוצא מיכל חדש אז הייתי מייצר (לא אני אישית כמובן) מיכל.

מיכה, אני מסתכל על מה שכתבת, ולא על מה שלא כתבת, ומה שהיה בציטוט דיבר על תיקון מיכל רקוב והשקעה בבולמים משובחים, כמעט במשפט אחד.

lizard
28-09-06, 23:21
כתבתי את המשפט הזה כשעוד לא ידעתי שהמיכל רקוב אלא חשבתי שיש בו חור בגלל מסמר או משהו כזה.

ברגע שנודע לי שהמיכל לא שווה את מחיר השיפוץ אז התחלתי לחפש מיכל חדש.

בכל מקרה הייתי קונה את הבילשטיינים כנראה. המחיר שהם עלו לי היה שווה את זה.

lizard
09-10-06, 22:11
תמונות של הרכב והמתלים לאחר ביקור אצל מתלם. מקדימה הנמיכו ב10 ס"מ, מאחור ב7.5 ס"מ ובסופו של דבר ההנמכה תהיה 10 ס"מ גם כן (כרגע אין מיכל דלק, גלגלים רזרביים וציוד חובה)

lizard
25-11-06, 18:11
ניסיתי לגלות היום מה מהלך הפתיחה של הרכב ולאיזה גובה הוא מגיע.
לצערי לא בניתי מספיק מדרגות. יש הרגשה שהרכב מסוגל להרבה יותר. במהלך השבוע אני אנסה להרים את הגלגלים עם מנוף.

תודה לארז SIX 4 LIFE, ברוך UNIX ולאחיינו יניב שעזרו וסידרו לי את הקרבורטור.
הרכב עדיין מעשן אבל פחות.

lizard
21-12-06, 23:31
זהו, נשארו עוד כמה דברים קטנים והרכב מוכן.

כשאסיים אכתוב סיכום להכול אבל לבנתיים יש לי תמונות של הצבע החדש של המכסה מנוע וכנפים קדמיים.

בגדול הייתי צריך להשקיע יותר. כל מה שעשיתי זה לשייף את הצבע הישן ולהחליק את המכסה והכנפיים. בתכל'ס, לא שמתי פילר ולא שמתי שפכטל. הסיבה היא ש1. זה לא ממש מפריע לי. 2. לא היה לי כוח לזה ו3. מה זה משנה מה איכות הצבע כאשר הצבע היחידי שמעניין אותי על הג'יפ זה חום בוץ :-D.

ועכשיו ברצינות
אני לא חושב, דעתי בלבד, שזה כדאי ו/או כלכלי להשקיע אלפי שקלים ברכב שמיועד לנסיעת שטח רצינית וקשה. הרי ברגע שאני אתהפך, ואני בטוח שמתישהו זה יקרה, כל ההשקעה יורדת לטמיון. שלא לדבר על אבנים/שריטות/מכות וכדומה.
לכן לטעמי להשקיע בפחחות יקרה וצבע יקר זה קצת טפשי. זו דעתי בלבד.
אם וכאשר יהיה לי רכב תצוגה (יש משהו בקנה) אז בהחלט מדובר על עבודת פחחות רצינית ומושקעת.

למי שמתעניין במחירים, כל החומרים שקניתי עלו בסביבות ה400 שקל, מהם השתמשתי בצבע בעלות של אולי 70 שקל.

raful_silas
26-01-07, 20:29
סתם בשביל הספורט

http://img471.imageshack.us/img471/7218/6336gq4.png

זה מאוד יקר זה לא רמור לעבור את ה 50 שקל!
לפחות אני קניתי כך במחיר כזה
מהדראוליקה צינור לחץ + החיבורים מוכנים עם הכיפוף

-->