PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה באיפיון וטיפול בנזילה מהסרן האחורי [פיצול מדיון אחר]

WildLove
25-07-06, 19:12
....
אני אמשיך את האשכול עם עוד אחת מהבעיות המרובות שיש לי: נוזל ברקסים
גלגל שמאלי, אחורי, נוזל שמן לאט לאט לאט לאט
הברקס עצמו והמשאבת שמן בגלגל הזה בני חודש וחצי לכל היותר, אולי אפילו חודש (מהיום שקניתי את האוטו נתקעתי בגללם והחלפתי)
בכל מקרה,
המוסך שאצלו עשיתי את הקלאץ', בחור שעושה רושם למאוד מאוד אמין, טוען שזה מחזיר שמן\מיסב והקיט עצמו לסדר את זה אמור לעלות בערך 350 ש"ח בלי עבודה ו...שצריך לפרק את האקס בשביל זה
כמה שהבחור אמין אבל נראה לי שהוא קצת נסחף..ניסיתי לקרוא דברים מהעבר אבל לא כל כך עזרו
מישהו יכול לשפוך קצת אור על הנושא?

GodsFather
25-07-06, 19:36
שלח תמונה של הנזילה ושל האיזור.

לא הבנתי אם מדובר בנזילת שמן ברקס או נזילת שמן רגיל ואז יש מצב שהוא צודק - מחז"ש שמן מצריך פירוק של ציריה שלמעשה נמצאת בתוך הסרן , תראה בקישור הבא :

http://www.jeepolog.com/258.html

יש כאן תמונות והסברים על מה זה המחז"ש ואיפה הוא ממוקם , כדי שתבין למה התכוון המשורר כשאמר שצריך לפרק סרן. (לא צריך לפרק את הכל כמו בכתבה , אבל יש הסבר איפה הוא ממוקם).

בקיצור - תעלה תמונות ונדבר.

לגבי מיקום השרשור , נראה לי שהמנהלים פה יעבירו לשרשור חדש כי זה נושא אחר לגמרי מהכותרת... אבל זה לא שיקול שלי.

אלון_ק
25-07-06, 22:56
מיסב ומחז"ש עולים יחדיו כ170 ש"ח, נגיד 200 עם "מגן האבק" (מישהו מוכן להמציא לדבר השחור הזה שם נורמלי?).

המחז"ש פרוץ בוודאות. זו הנחת יסוד, בלי זה אין נזילה. למה הוא נפרץ זו כבר שאלה אחרת, אבל אם המוסכניק שלך לא יודע לומר לך כבר עכשיו מה מצב המיסב זה לא מעודד בכלל. זו בדיקה של שניה וחצי, מרימים גלגל באוויר ובודקים האם יש לו חופש. בניגוד לקדמי, חופש קטן בגלגל האחורי מחייב החלפה מיידית של המיסב, כי זה סרן חצי צף וזה מה שמחזיק את הגלגל במקום. היה לו את האוטו יומיים, הוא יודע לומר לך שיש בעיה אבל הוא לא טרח לבדוק אותה אפילו לרגע למרות שהאוטו כבר היה על הליפט? ועוד כשהוא יודע שזה בטיחותי (נוזל שמן על הברקסים = אין ברקסים. מיסב עם חופש = גלגל יוצא לטיול בכביש המהיר בפניה ליד משאית).

סביבות ה400 לעבודה כזו כולל החלפת המיסב נשמע לי הגיוני, אם אתה מתעקש על מוסך.

idanw
26-07-06, 00:57
תיקון קטן... קיט של המיסב עם טבעת האבטחה שלו ומחזיר השמן עולה היום 280-290 ש"ח.. לפני חצי שנה - 250 ש"ח.. אני יודע שפעם זה היה יותר זול, אבל המחירים עולים, ובדקתי בהמון מקומות..
אני מדבר על KOYO.. יש מיסבים יותר זולים.

עידן

idanw
26-07-06, 01:15
כל זה כמובן בהנחה שהנזילה היא שמן מהסרן. אם זהו שמן ברקס (תבדוק אם חסר בכוסית.) אז אני מעריך שפשוט צריך לחזק את צינורות הבלם..

WildLove
26-07-06, 07:30
אכן עושה רושם של שמן מהסרן כי שמן ברקס לא חסר, וזה היה לי ממש מוזר
(סיפקתי את עצמי בהשארה של "נו מילא, נזל טיפה, בטח מחר בבוקר הכוסית תרד קצת" :D)
אלון (או מישהו), יכול להמליץ על מקום זול לקנות את המיסב והמחזיר שמן?
בקשר למוסכניק - העלת פה "if" ענק, אני רוצה להאמין שהוא לא מכיר את הסמוראי כל כך טוב, אבל העולם נהיה לי ורוד מדי...
אני אוסיף פה משהו קטן קטן שבבוא הזמן אני גם אפתח אשכול נוסף: יש מישהו שמתנדב לעזור לי בהחלפה הזאת עוד חודש?
אני לא מצפה למישהו שבאמת יעזור פיזית, אתם יודעים, להסביר לצערי בלי ידע טכני איזה בורג לפתוח אחרי איזה...
אני ממוקם באילת, אבל המרכז והצפון זה אופציה שקרבה לבוא..אז אם יש מישהו, מאיפשוהו, אני אודה!!!

מורי
26-07-06, 08:19
מיסב ומחז"ש עולים יחדיו כ170 ש"ח, .

אלון,עידן צודק.המיסבים הזולים עולים כך,אך איכותם בהתאם.
ממליץ על ה-KOYO (כ-280ש"ח לקיט) שפשוט שורדים זמן רב יותר.

GodsFather
26-07-06, 09:16
אכן עושה רושם של שמן מהסרן כי שמן ברקס לא חסר, וזה היה לי ממש מוזר
(סיפקתי את עצמי בהשארה של "נו מילא, נזל טיפה, בטח מחר בבוקר הכוסית תרד קצת" :D)
אלון (או מישהו), יכול להמליץ על מקום זול לקנות את המיסב והמחזיר שמן?
בקשר למוסכניק - העלת פה "if" ענק, אני רוצה להאמין שהוא לא מכיר את הסמוראי כל כך טוב, אבל העולם נהיה לי ורוד מדי...
אני אוסיף פה משהו קטן קטן שבבוא הזמן אני גם אפתח אשכול נוסף: יש מישהו שמתנדב לעזור לי בהחלפה הזאת עוד חודש?
אני לא מצפה למישהו שבאמת יעזור פיזית, אתם יודעים, להסביר לצערי בלי ידע טכני איזה בורג לפתוח אחרי איזה...
אני ממוקם באילת, אבל המרכז והצפון זה אופציה שקרבה לבוא..אז אם יש מישהו, מאיפשוהו, אני אודה!!!

מה שמך קודם כל ?
דבר שני , תיעזר בכתבה שהעליתי בתחילת השרשור , אם משהו לא ברור , אני ושאר הפורום כאן , אל תתבייש גם לצלצל ואם יש לך מצלמה אז תצלם כל צעד שאתה עושה כדי שאם תהיינה שאלות לא ברורות תוכל לשלוח במייל לי או לאחרים את המיקום והבעיה וכך גם נוכל לראות מה המצב אצלך בנוסף לליווי הטלפוני.

אם לא החום, עוד היינו נפגשים בסוף שבוע באילת :-)

הכי חשוב שתשתמש בכלים נכונים להוצאת הציריה מהמקום ושתשמש בכוח מתון ולא באגרסיביות. אם תשבור ברגים בדרך להוצאת הציריה ויש ברגים בדרך אז שום דבר טוב לא יצא מהנסיון לחסוך כי את נשאר עם רכב תקוע עד שתביא ברגים. כמו כן, פירוק של מיסב בתנאי בית דורש עבודה עדינה עם מסור דיסק, תראה בתמונה

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/bearing_removal.jpg

ואת התוצאה (זה עידן למי ששאל..)
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/idan.jpg

כמו כן להכנסת המיסב החדש צריך לזכור להחזיר קודם את צלחת הברקס (בהנחה שהוצאת אותה כדי לאפשר גישה לחיתוך הדיסק) ולעבוד עם פטיש ומהלומות חזקות על מנת שהמיסב יהיה במקום ובמדויק ככל האפשר, ממליץ על צינור ברזל שיעטוף את הציריה ויגיע למיסב ועליו תהלום. שים לב שאם מישהו מחזיק את הציריה בזמן שאתה הולם שישים קסדה או שיש לו ביטוח טוב כי לחטוף פטיש 5 קילו בראש לא יעשה טוב לאף אחד (כמעט קרה 7 פעמים עם עידן...אבל אני עדיין חי).

כל זה בהנחה שאכן יש בעיה במיסב. אם זה רק מחז"ש אז זה שתי דקות עבודה לאחר שחילצת את הציריה ממקומה -

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/oil_seal2.jpg

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/oil_seal1.jpg

כאן אתה רואה את המחז"ש ואופן הכנסתו כאשר הסרן כולו בחוץ, אתה תעשה את זה כשהסרן מורכב על הרכב (שליפת הישן עם מברג), אבל זה המקום שלו ואיך שהוא נראה. ממליץ אם כבר אתה מחליף מחז"ש , לקנות גם את "מגיני האבק" הללו - זה עולה גרושים ואם יש לך מגן כזה פגום בתוך הסרן הוא לא יגן באמת. (ומי ששואל מה בדיוק המגן הזה עושה אז הוא מגן מפני חדירת כדורי המתכת שבמיסב לתוך הדיפרנציאל - תודה לעידן על ההסבר הזה).

GodsFather
26-07-06, 09:22
דרך אגב ,עדיין לא העלית תמונות של הנזילה הנוכחית, בוא נתחיל משם...

WildLove
27-07-06, 06:48
ידוע לי, לא היה לי מצלמה
בכל מקרה, צירפתי עכשיו תמונות...הכוסית של השמן ברקס מלאה לגמרי מכאן שזה לא שמן ברקס,
מה הנזק שיכול להגרם לי לנסוע עם הסרן בלי שמן וכמה סביר שהוא יקרה?

חימושניק
27-07-06, 08:34
תנסה להריח את השמן מהזילה. אם יש לו ריח חריף ומסריח זה בוודאות שמן ממסרות -> הנזילה ממחזיר השמן.

כך תוכל לאמת האם זו נזילה מהסרן או לא.

מורי
27-07-06, 08:49
זהו ללא ספק שמן מהדיפרנציאל.
הנזק שיגרם כתוצאה מנסיעה ללא שמן בכלל הוא הריסת הדיפ',אם כי לא כל השמן נוזל בבת אחת.
קח בחשבון שהבלמים בצד שנוזל פשוט לא מתפקדים,עם כל ההשלכות של זה.
למה לחכות? תקן בהקדם ולא תצטרך להתמודד עם נזקים למיניהם.

דרך אגב,גם לאחר תיקון הנזילה וניקוי הבלמים הם לא יבלמו כמו שצריך,כי הרפידות כבר ספוגות בשמן.

GodsFather
27-07-06, 09:08
זהו ללא ספק שמן מהדיפרנציאל.
הנזק שיגרם כתוצאה מנסיעה ללא שמן בכלל הוא הריסת הדיפ',אם כי לא כל השמן נוזל בבת אחת.
קח בחשבון שהבלמים בצד שנוזל פשוט לא מתפקדים,עם כל ההשלכות של זה.
למה לחכות? תקן בהקדם ולא תצטרך להתמודד עם נזקים למיניהם.

דרך אגב,גם לאחר תיקון הנזילה וניקוי הבלמים הם לא יבלמו כמו שצריך,כי הרפידות כבר ספוגות בשמן.

מורי, עד כמה בטוח שהשמן הגיע לרפידות ? הוא נוזל לפני הרפידות - חיבור הסרן לצלחת הברקס הוא מאחוריה ולא בתוכה...

הבדיקה לנושא לדעתי היא נסיון בלימה ואם הרכב מושך לצד מסוים אז אכן הרפידות ספוגות.

מורי
27-07-06, 12:31
אמיר,מעשרות תיקונים מהסוג הזה שכבר ביצעתי,ב-100% מהמקרים רפידות הבלם כבר היו ספוגות שמן. ולא,השמן לא נוזל לפני הצלחת אלא אחריה,ז"א אל תוך תוף הבילום.
הבדיקה של הבלימה לא מספיק אמינה,כי:
א.עוצמת הבלימה של הגלגלים האחוריים חלשה משמעותית מאשר של הקדמיים.
ב.הבדלי הבלימה בסרן האחורי הרבה פחות מורגשים לעומת הסרן הקדמי.

לכן גם אם יש הבדלים בין הבלמים בציר האחורי,כמעט ולא תרגיש אותם "במשיכה" של הרכב.

idanw
27-07-06, 13:02
אני דווקא כן נתקלתי בפעם אחת שהייתה נזילה קטנה שלא הגיע לרפידות...
פשוט רואים בתוך התוף את הרטיבות או האבק שהיה מעורב בו שמן..
קח בחשבון שאם זה כן הגיע לרפידה, תצטרך להחליף את הרפידות ולחרוט את התופים בשני הצדדים (200 ש"ח +-)
ומאוד לא מומלץ להמשיך לנסוע עם רפידות שספגו שמן... מניסוין עם רפידות חדשות שספגו שמן, נראו והרגישו מצויין בבלימה, הם פשוט היתפוררו לאחר שבועיים של נסיעה (איבוד ברקסים טוטאלי במהלך בלימה!)
עידן

חנן-ג'יפולוג
27-07-06, 13:27
ומי ששואל מה בדיוק המגן הזה עושה אז הוא מגן מפני חדירת כדורי המתכת שבמיסב לתוך הדיפרנציאל - תודה לעידן על ההסבר הזה).

לדעתי, הסבר תמוה משהו. הכדוריות לא יכולות לצאת מהמקום ולהגיע לד'יפ, אלא בבלאי קיצוני מאוד מאוד של המיסב. כזה שתגיע אליו רק הרבה אחרי שהרכב יקרוס ויעמוד בצד. לא ידוע לי על שום אפליקציה כזו של מגן, גם במקומות רגישים יותר במערכות מכניות. זה כנראה פלסטיק ששומר שכשאתה מכניס את הציריה למקום, היא לא תפגע בשפה העדינה של מחזיר השמן. אפליקציות כאלה של מגיני פלסטיק באיזור הכניסה של הציריות דווקא מאוד נפוצות ברכבים, ולכן האפשרות הזו מתקבלת יותר על הדעת.

idanw
27-07-06, 13:38
חנן, הפלסטיק יושב אחרי המחזיר שמן.. הוא מאוד עדין, כך שהוא לא מונע שום דבר שקשור לצירייה.
בפעם הראשונה שנתקלתי במיסב גמור, לא ממש ידעתי איך לבדוק אותו.. נסעתי עד שהתחלתי לשמוע רעשים מהגלגל..
כשפירקתי את הצירייה, כל מה שנשאר מהמיסב היה הטבעת הפנימית, וכל הכדוריות (ספרתי אותם) נעצרו בטבעת הפלסטיק הנ"ל.. אף אחת לא הצליחה להגיע לדיפרנציאל...
עידן

GodsFather
27-07-06, 14:08
אמיר,מעשרות תיקונים מהסוג הזה שכבר ביצעתי,ב-100% מהמקרים רפידות הבלם כבר היו ספוגות שמן. ולא,השמן לא נוזל לפני הצלחת אלא אחריה,ז"א אל תוך תוף הבילום.
הבדיקה של הבלימה לא מספיק אמינה,כי:
א.עוצמת הבלימה של הגלגלים האחוריים חלשה משמעותית מאשר של הקדמיים.
ב.הבדלי הבלימה בסרן האחורי הרבה פחות מורגשים לעומת הסרן הקדמי.

לכן גם אם יש הבדלים בין הבלמים בציר האחורי,כמעט ולא תרגיש אותם "במשיכה" של הרכב.

מורי, שלא תבין לא נכון, חלילה לא מזלזל במקצועיות ובנסיון שלך שהם הרבה מעבר לנסיוני, פשוט תן מבט בתמונות ותנסה להסביר לי איך השמן מגיע לתוך התוף אם החיבור של הצלחת הוא לפני הציריה ולא אחריה

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/pic21.jpg

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/Ubolt_removal2.jpg

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/bearing.jpg

חנן-ג'יפולוג
27-07-06, 14:10
עידן, אני עדיין מטיל ספק בנכונות של התיאוריה הזו. נראה אם מישהו מאלו שמחוברים לתכנון רכב יוכל לתרום משהו בעניין. לא מדובר על משהו שצריך להחזיק את משקל הציריה, כי המכונאי מחזיק אותה ביד. אבל כשהוא משחיל אותה למקום יש הרבה יצרנים ששמים מתקן פלסטיק כלשהו שיוודא שהוא לא פוגע עם הציריה במחזיר השמן.

חנן-ג'יפולוג
27-07-06, 14:13
מורי, שלא תבין לא נכון, חלילה לא מזלזל במקצועיות ובנסיון שלך שהם הרבה מעבר לנסיוני, פשוט תן מבט בתמונות ותנסה להסביר לי איך השמן מגיע לתוך התוף אם החיבור של הצלחת הוא לפני הציריה ולא אחריה

בין שתי המסילות של המיסב ההרוס.

GodsFather
27-07-06, 14:24
בין שתי המסילות של המיסב ההרוס.

אבל הוא אמור לצאת דרך הפתח הראשון שנקרה בדרכו - אחרי הכל מדובר בנוזל. אי לכך הוא צריך לצאת לפני הצלחת לדעתי כי שם הפתח הראשון, הפתח השני הוא אכן כפי שאתה אמרת...

לגבי טבעת הפלסטיק - היא מגיעה אחרי המחז"ש ולכן אני לא מבין מה כוונתך שתגן מפני פגיעה במחז"ש, תראה בתמונות

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/dust_seal2.jpg

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/oil_seal1.jpg

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/dust_seal1.jpg

חנן-ג'יפולוג
27-07-06, 14:30
אבל הוא אמור לצאת דרך הפתח הראשון שנקרה בדרכו - אחרי הכל מדובר בנוזל. אי לכך הוא צריך לצאת לפני הצלחת לדעתי כי שם הפתח הראשון, הפתח השני הוא אכן כפי שאתה אמרת...

הפתח הראשון יחסית אטום, שני משטחים שמהודקים ביניהם בלחץ של ארבעה ברגים. כשהמיסב הרוס יש דרכו מעבר חופשי.

לגבי טבעת הפלסטיק - היא מגיעה אחרי המחז"ש ולכן אני לא מבין מה כוונתך שתגן מפני פגיעה במחז"ש, תראה בתמונות

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/dust_seal2.jpg

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rear_bearing_replacement_am urai/dust_seal1.jpg

אני מכיר את התמונות. עבדתי איזה שעה שעתיים לערוך אותן בתוך הכתבה ;)

נכון שזה אחרי מחזיר השמן, כי מחזיר השמן חייב להיות מייד אחרי המיסב, היות והוא מחליק על טבעת האבטחה של המיסב, ובכל זאת זה מגן על המחזיר, לדעתי. ואולי לא. בכל מקרה, כמו שכתבתי, דעתי מתחזקת מכיוון שאני מכיר הרבה יישומים שבהם יש הגנה של מחזיר השמן מפני הציריה בהכנסה שלה, ואני לא מכיר אף יישום של הגנה מגולות.

idanw
27-07-06, 16:30
עד כמה שאני מבין, כל חלק מתכתי עלול להחליק לתוך הדיפרנציאל ולגרום לנזק בגלגלי השיניים.. לכן סביר להניח שזאת מטרת הטבעת, להגן על הדיפרנציאל מחלקי מתכת (של המיסב או של מחזיר השמן..)
אני לא רואה איך הטבעת הזאת (שיושבת עמוק יחסית) מונעת פגיעה במחזיר השמן..
בכל אופן.. זה עשה את העבודה :razz:

אלון_ק
27-07-06, 23:09
המחז"ש אצלנו יותר קרוב לדיפ' מהמיסב, חנן. הווה אומר, אם הוא התבלה אין שום דבר בדרך של השמן אל התוף, לא משהו שאמור להיות אטום לפחות. השמן עובר דרך המיסב כי הוא מראש לא אטום, הוא לא חייב להיות שחוק בשביל זה.

חנן-ג'יפולוג
28-07-06, 00:04
אלון, למיטב זכרוני המיסב מלא בגריז מהמפעל ואטום.

מורי
28-07-06, 00:43
במיסב המקורי אכן יש טבעת פלסטיק שתפקידה לאטום אותו.
בכל מקרה,כאשר המח"זש נפרץ ,זהו סימן ברור למדי שהמיסב סיים את חייו.המיסב הוא זה שהורס את המח"זש.
לכן החלפת מח"זש לא תעזור במיקרה הנ"ל אלא קודם כל החלפת המיסב.

WildLove
28-07-06, 09:34
אז לפי מה שאתה אומר, מורי, זה שאם הלך לי המחזיר שמן, %100 הלך לי גם המיסב?
כי ניסיתי להרים את הגלגל ולחפש חופשים ב3 ו 9, וב6 ו 12 ולא מצאתי אז הסקתי שרק המחזיר שמן הלך, למרות שעוד לא החלפתי

מורי
28-07-06, 14:55
לא 100 %,אבל בוא נאמר סבירות גבוהה מאוד.
מחזיר שמן חדש לא ישרוד יותר משבועיים שלושה במידה והמיסב גמור (בדרך כלל הרבה פחות...).

מורי
28-07-06, 14:58
כמובן שפירוק הציריה ובחינת המיסב (אפילו רק בשביל להחליף מח"זש) יתנו הרבה יותר מידע.

WildLove
28-07-06, 20:40
יש עצות על איך אמור להראות מיסב גמור ומיסב במצב טוב?

idanw
28-07-06, 21:51
בגדול, המיסב צריך ליהיות שלם, ועם חופש לא גדול מידי, כשהמיסב מפורק, יש לו חופש מסוים תקין, גם כשהוא חדש.. אין שום דרך להסביר זאת בהיתכתבות...

עידן

חנן-ג'יפולוג
28-07-06, 22:46
כי ניסיתי להרים את הגלגל ולחפש חופשים ב3 ו 9, וב6 ו 12 ולא מצאתי אז הסקתי שרק המחזיר שמן הלך, למרות שעוד לא החלפתי

בניגוד לגלגל הקדמי שאותו אתה באמת אוחז כך ובודק אם הגלגל חופשי לצדדים, או למעלה-למטה, כאן אתה מנסה למשוך אותו אליך ולדחוף אותו ממך.

GodsFather
29-07-06, 23:17
בניגוד לגלגל הקדמי שאותו אתה באמת אוחז כך ובודק אם הגלגל חופשי לצדדים, או למעלה-למטה, כאן אתה מנסה למשוך אותו אליך ולדחוף אותו ממך.

עד כמה חופש מותר אם בכלל שיהיה באחוריים?

אלון_ק
29-07-06, 23:27
בין כלום לאפס. אפשר משהו קטן מאוד, מאוד מאוד, אבל במיסב תקין לא מרגישים שיש חופש. לעומת זאת, אם מורידים את המיסב לרצפה, החופש המובנה מייד ברור.

לא ברור לי למה המיסב אטום (גם לא זכור לי, אבל מילא). אם המיסב אטום לשמן, למה צריך מחז"ש לפניו? למה לא לתת לו לחסום את השמן בעצמו?

idanw
29-07-06, 23:52
בין כלום לאפס. אפשר משהו קטן מאוד, מאוד מאוד, אבל במיסב תקין לא מרגישים שיש חופש. לעומת זאת, אם מורידים את המיסב לרצפה, החופש המובנה מייד ברור.

לא ברור לי למה המיסב אטום (גם לא זכור לי, אבל מילא). אם המיסב אטום לשמן, למה צריך מחז"ש לפניו? למה לא לתת לו לחסום את השמן בעצמו?
המיסב אטום ומגורז מבפנים (התפרק לי אחד..) חייבים את המחזש לפניו כי מסביב למיסב, ביינו לבין היקף הסרן אין אטימה, ואז נוזל השמן ישירות לתוך הדראמים..

-->