PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה רצינית בנעילה אחורית

גיתאי נוה
26-07-06, 17:53
נשבר כבר ממכונאי ג'יפים.
אני יודע שהחבר'ה יגידו שזה ברור, ובעצם זה אחד החידושים של ג'יפולוג - 'עשה זאת בעצמך', אבל מה לעשות ולא לכולם יש זמן ופניות נפשית לעבודות עצמיות. אתה בסה"כ רוצה ג'יפ לטיולים, ומוצא עצמך מתרוצץ בעשרות טלפונים, התייעצויות, ריצות, ימי עבודה, ליטרים של בנזין, והגרוע מכל - פרצופים (במקרה הטוב...) מהאשה (האמת, היא צודקת).

ובכן, מה התקלה התורנית להשבוע? - הנעילה האחורית.
ככה; לפני כשנה התקין אצלי (שוב - אחד מבעלי המקצוע הידועים, אני משתדל לא לעשות קיצורי דרך) No-Slip מאחור (הפיתוח הלא-מרעיש/מתקתק/יורה/מפציץ/מזעזע של הלוקרייט). מאז ההתקנה ועד היום התקתוקים והשחרורים האדירים היו מנת חלקי הקבוע, ולמרות ששאלתי והתייעצתי קיבלתי רושם שזה תקין, אע"פ שאם אמנם כך, לא היה ברור לי מה ההבדל לעומת הלוקרייט המקורי. קיצורו של דבר, השבוע הסתבר לי שהנעילה 'נתפסה', כלומר, איננה משתחררת בכלל וגלגל אחד תמיד מחליק בסיבוב תוך שהוא משמיע רעש איום. כמובן, התקתוקים והשחרורים נעלמו לגמרי...
משיחה עם אנשים מסויימים (מינוביץ ומ'פרייקטים 4X4') הסתבר לי שכל הרעשים הללו כלל לא היו תקינים, ויותר מזה - שייתכן והנעילה למעשה נגרסה והגיעה אל קיצה האכזרי עקב התקנה לא נכונה, אולם, נאמר לי שלאחר שנה קשה יהיה לשחזר מה קרה כאן מלכתחילה.
האמת, קצה נפשי בכל אלה. אם אלך אל המוסכניק שהתקין לי במקור, לעולם לא אדע מה קרה כאן וגם אין לי ספק שהוא לא ייקח אחריות ויפיל עלי בחזרה. יתרה מזאת, מה יעזור לי אם הוא לא יודע באמת להתקין כמו שצריך?

אשמח לשמוע מה הייתם עושים במקרה כזה. גם המלצות על אנשי מקצוע רציניים יתקבלו בברכה (באיזורים ת"א - י-ם ואולי גם מה שביניהם).

תודה רבה,
גיתי

asafk
26-07-06, 17:57
תוריד מכסה וצלם.
נשמע רע.

אסף.

גיתאי נוה
30-07-06, 11:33
ובכן,

קיבלתי החלטה לגשת למלאכה בעצמי ולפרק את הדיפ' לבד, מתוך הבנה שהאלטרנטיבה היא למכור את האוטו ולסתום את הגולל על פרק השטח בחיי (זה אמיתי; יש גבול לכמות המשאבים הנפשיים והחומריים שאפשר להקדיש לרכב טיולים בשנה וחצי. השכנים כבר משוכנעים שקניתי אותו בשותפות עם מישהו, ובחברת הגרירה כבר מעדיפים לא להסתכל במחשב בהיסטוריית הגרירות שלי בכל פעם שהם מקבלים טלפון :evil: ).

הסתבר הסיפור די ברור - הנעילה מאחור הורכבה ללא השייבות המחליקות שבינה לבין הקייס (חנן - מזכיר לנו משהו?...) ולכן נוצר חופש גדול בין שני הדרייברים במרכז (האם ישנו תפקיד נוסף לשייבות המחליקות מעבר לסגירת חופשים, למשל איפשור סיבוב הנעילה? (וסליחה שאני עוד לא לגמרי סגור על אופן העבודה שלה...)). כתוצאה מכך נשברו כל 4 הפינים, 2 בכל דרייבר, והנעילה נתפסה לחלוטין. אני מוריד את הכובע בפני הנעילה שהצליחה לתפקד כך חודשים ארוכים.

סיכום ביניים:

תודה רבה לאסף קציר שעזר טלפונית ולחברים היקרים שעבדו איתי
אני מניח שיש לי כאן קייס לתביעה/דרישה לפיצוי כספי כלפי מי שהתקין במקור
כנראה גם את יחסי ההעברה אתקין לבד...:rolleyes:
הערות והארות יתקבלו בברכה.
גיתי

asafk
30-07-06, 12:40
גיתי, לפני שנהיה סגורים על זה שחייבים את הדיסקיות בצדדים- תקרא שוב את הוראות ההתקנה של הנו-סליפ- זה קצת שונה מהלוקרייט ושונה מדגם לדגם בין הסרנים השונים. בכל מקרה, אם צריך או אם לא צריך דיסקיות- חייבים לבדוק בסוף ההתקנה את המרווח בין שני צידי הנעילה- וזה, ככל הנראה, לא בוצע.

אסף.

ניר ל
30-07-06, 13:09
דבר ראשון בהתקנת נו-סליפ אסור להשתמש בדיסקיות בצדדים.

את הטולרנס הדרוש מודדים עם מדיד המסופק עם הנעילה.

היית צריך לגשת מייד למתקין ולא לנחש מה הוא יגיד לך, כי עכשיו אחרי שהתעסקת עם הדיפ' הוא יכול להתנער מאחריות. אם לא עברה שנה אזי יש אחריות על הנעילה ואם התקנת אצל מתקין מאושר אז לא צריכה להיות לך בעיה לממש את האחריות.

לא בהכרח המתקין אשם, יש שבירות בנעילות האלה שנובעות מעקמומיות של סרן או מסיבות אחרות.

גיתאי נוה
20-08-06, 21:16
ובכן, שוחחתי עם המתקין והוא טוען שאינו יכול לקחת אחריות לאחר שנה. העובדות הן:

מאז ההתקנה היו תקתוקים ושחרורים קשים שלא מאפיינים (כפי שנאמר לי) אפילו לוקרייט רגיל
תקופה קצרה לאחר החלפה לגלגלי 33 נשברו הפינים ונתפסה הנעילה
פתיחת מכסה הדיפ' הראתה מרווח גדול מאד בין הדרייברים אשר כנראה הביא לשבירת הפינים
האם לדעתכם יש מקום לדרוש נטילת אחריות ע"י המתקין?

תודה,
גיתי

שאולי
29-08-06, 21:58
שלום
אחרי שנה ..........תהיה רציני , אם היתה לך בעיה היית צריך לגשת מיד, הנעילה לא אמורה להרעיש וברור שמשהו לא היה תקין , אבל לא בטוח שבהתקנה , יתכן והקייס קיבל עיוות קטן ,יתכן ויש סיבות אחרות.
מה שכן לא מרכיבים את הנעילה הזאת עם ספייסרים בצדדים ולכן זו לא טעות של המתקין יתכן והייתה טעות אחרת שהלשונית של הדרייבר בתוך הנעילה לא "ישבה" במקום , האם משהו בנעילה שבור ???

גיתאי נוה
29-08-06, 23:08
שאולי,

הייתי רציני. נגשתי מייד לאחר ההתקנה והוא עמד בתוקף על כך שהכל פיקס למרות שניג'זתי. מה אני יכול לעשות במצב כזה? זה לא 'כוחות'... חוצמזה גם מוסכניק אחר (שיש לו סופה לתחרויות) טען שזה נורמלי, למרות שלדעתי אין לו מי-יודע-מה נסיון עם הנעילה הזאת.
רק ממש לאחרונה נודע לי מאנשים יותר ברי סמכא שזה לגמרי לא תקין ואפילו גרוע יותר מלוקרייט.
מה היית אתה עושה במקומי?

לעניין ההתקנה, רק הפינים נשברו, אלא שבזמן ההתקנה המתקין גם החליף קייס. העובדה היא שכשפתחתי גיליתי מרווח גדול מאד, לגמרי לא תקין. להערכתי המרווח היה קיים כבר מההתחלה ולא הוקפד, אלא שהגלגלים הגדולים פשוט שברו את גב הגמל.

מה דעתכם?
גיתי

-->