PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע לא מגיב במצבים מסוימים

razst
27-07-06, 09:29
ירדנו לטייל באזור אילת השבוע. הטיול היה מדהים ואני הייתי מרוצה שהגעתי חזרה עם הסיקס בחתיכה אחת ובשלום הביתה. ביום האחרון של הטיול כשנסענו בעליה ארוכה (ולא טכנית) הסיקס התחיל לגמגם כאילו לא מגיע דלק. ההרגשה היתה בדיוק כמו המצבים כשנגמר לי הדלק. למרות שלפי החישוב שלי היה להיות לפחות עוד רבע טנק הוספתי דלק (ובאמת לא נכנס יותר מ30 ליטר) והסיקס המשיך לנסוע ללא בעיות. בדרך הביתה בעליות של מצפה רמון שוב אותה בעיה. הורדתי הילוך ועוד הילוך ואיכשהו עליתי את כל העליות. אח"כ במישור הוא נסע ללא שום בעיות כל הדרך למרכז.

לפי מה שנראה לי התופעה קורת כאשר המנוע במאמץ (וכנראה מיכל הדלק רבע מלא)

מה נראה לכם הגורם? מיכל דלק מלוכלך? צנרת דלק / קרבורטור סתום? או סתם סיקס עיף שרצה כבר לחזור הביתה?

חנן-ג'יפולוג
27-07-06, 10:41
כאשר מיכל הדלק מלא רק רבע, קורה שבעליות חזקות צינור איסוף הדלק במיכל הדלק שואב אוויר במקום דלק. אבל... מדובר בעליות בזווית רצינית של 25-30 מעלות, לא בעליות של 8 מעלות בכביש. יכול להיות שמסיבה כלשהי הפיקאפ (צינור האיסוף) אצלך גבוה, או שמסיבה כלשהי אתה לא מצליח למלא מיכל עד הסוף.

סע עם יותר דלק במיכל.

ערן המסוקס
28-07-06, 02:28
לרוב, הבעייה הזאת מעידה על פילטר דלק סתום.

בעייה אחרת יכולה להיות, חור בצנרת הדלק איפשהו מהטובלן בטנק הדלק ועד ומשאבה על המנוע. חריר יכול לגרום לשאיבה של אויר במקום דלק ובעיית ספיקה במצבים של מאמץ.

אם החלפת פילטרי דלק לא עוזרת, בדוק אם צנרת הדלק שלך מחזיקה ואקום או לחץ אויר מקצה לקצה.

razst
28-07-06, 15:45
אכן פילטר הדלק היה מאוד מאוד מלוכלך עם מה שנראה כמו בוץ. הפילטר הוחלף בחדש. קשה לי לדעת אם זאת היתה הבעיה כי עוד לא נסעתי מספיק בגיפ.

מה שעוד מצאתי שיכול היה להיות הגורם זה שכבל מקדם ההצתה היה מנותק.

בינתיים הכל נראה בסדר אבל אני אצטרך לנסוע עוד קצת כדי לדעת בוודאות.

תודה.

רז.

-->