PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי מכיר מעיינות ששווים ביקור באזור בית שמש ומזרחה?

רן אשל
29-07-06, 11:36
אולי מישהו יודע להמליץ על איזשהו מקור מים, מעיין, בריכת טבילה והדגש על מקום טבעי כמובן, שניתן לשכשך ולהצטנן בו ביום קיץ חם, משהו קרוב שלא צריך לנסוע שעתיים בשביל להגיע אליו, והכוונה למשהו קצת מעבר לשלולית לכפות רגליים.
ניתן לראות במפה כמה וכמה מעיינות, השאלה אם ידוע על משהו ששוה תמאמץ
ואם יש דבר כזה ??

zapzapzap
29-07-06, 12:22
היי,

ככה בשלוף:

1. האגם ליד המחצבה במושב נחם. נוסעים בכביש 38 בית מחלף שער הגיא לבית שמש ופונים שמאלה לשביל לכיוון מושב נחם בצמוד לגדר המשטרה. נוסעים כל הזמן ישר עד שתגיע לשלט "סכנה טביעה". שם יש את האגם. לידיעתך - המים הם מים עומדים - לא יודע להגיד לגבי איכותם...

2. עין לבן - מעיין טבעי ליד קרית מנחם בירושלים. עוברים את הדסה ממשיכים לכיוון ירושלים ובפנייה ימינה של קרית מנחם פונים ואז נכנסים לשביל שמאלה. אפשר להגיע עם הרכב עד המעיין. מסומן גם על מפת סימון שבילים.

3. ליד צובה יש את מעיין עין לימון (גם מסומן על המפה) אבל לא יודע כמה מים נשאר שם...

תהנה,
ליאור

idanw
29-07-06, 15:35
האגם בנחם עדיין קיים?! מתי היית בו פעם אחרונה?

zapzapzap
29-07-06, 16:29
לפני שלושה שבועות...

ליאור

רפי 33
29-07-06, 19:55
היי
עין לבן, מים למכביר. לאורך, לרוחב ולעומק.
האגם בנחם, מלא מים. כמה מאות מ"ר. מי תהום.
עין לימון, "מלא מים". כ-4 מ"ר. עומק עד מ'. מים זורמים.

zagi
09-08-06, 13:26
אני לא יודע על מה אתם מדברים .... המעיין בנחם יבש כמעט לגמרי , בוצי מאוד , , אולי כמה קובים בודדים של מים מסריחים .
לגבי השאר .. נכון .

שגיא .

danip
10-08-06, 08:55
לצערי

שמעתי משני חברים שבעין לימון שברו את הבריכה שמי המעין נקווים לתוכה, אבל עוד לא יצא לי לבדוק בעצמי.

אם אתם כבר בעין לבן יש את עין איתמר (אל באלד) בהמשך השביל מערבה. לא כול כך מוצל אבל יש נקבה קצרה עד לנביעה. הבריכה לא גדולה ל 3 אנשים בערך.

דני

erby
10-08-06, 14:27
בבקשה...

http://www.maayan-bahar.com/

רפי 33
12-08-06, 17:35
אני לא יודע על מה אתם מדברים .... המעיין בנחם יבש כמעט לגמרי , בוצי מאוד , , אולי כמה קובים בודדים של מים מסריחים .
לגבי השאר .. נכון .

שגיא .
היי
כנראה פספסת משהו. אמנם הצטמק מעט, בשבועות האחרונים, אך עדין בשטח של
כמה מאות מ' רבועים. (נכון להיום)
ולא מדובר במעין, אלא במי תהום שעלו באזור המחצבה.
בעין לימון יש מים, כרגיל. כמו גם בחלק ממעינות הסטף.
ראו גם הכתבה בהגה בשטח, האחרון.

-->