PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות ב-4X4

o.m
29-07-06, 17:21
שלום לכולם.
יש לי סמוראי שנת 90.
בזמן נסיעה עם 4X4 יש רעידות, גם כאשר הלוקרים נעולים וגם כשהם פתוחים.
בנסיעה רגילה (2X4) הכל בסדר ואין רעידות.
תודה מראש, עמרי.

idanw
29-07-06, 17:31
בדוק חופשים בצלבים בדרייבשאפט הקדמי. כנראה שאחד מהם גמור, לפעמים הצלב תפוס ולא ניתן לזהות חופש, במקרה כזה תצטרך לפרק את הדרייבשאפט.
עידן

GodsFather
29-07-06, 23:13
שלום לכולם.
יש לי סמוראי שנת 90.
בזמן נסיעה עם 4X4 יש רעידות, גם כאשר הלוקרים נעולים וגם כשהם פתוחים.
בנסיעה רגילה (2X4) הכל בסדר ואין רעידות.
תודה מראש, עמרי.

נסיעה כביש ב4X4? או בשטח?

לפי מה שאתה מתאר - אם בכביש אז אל תסע ככה :-)

אם בשטח אז אכן כמו שעידן אמר , אחד הצלבים עשה את שלו. כדאי מהר לבדוק את זה , אחרת אתה תפגוש את הצלב הזה בתוך האוטו ולא בדרך נעימה (תשאל את MAOZ59...)

idanw
29-07-06, 23:57
אמיר, צלב תפוס אתה תרגיש בעיקר בכביש.. (כל עוד הוא משולב ל 4X4 כמו שהוא אומר) בשטח בנסיעה איטית כלכך.. לא ממש אפשר להרגיש רעידה.

o.m
30-07-06, 11:35
במסגרת הבדיקות הרמתי גלגל ימין קדמי על ג'ק, וסובבתי אותו, לאחר מכן נעלתי את הלוקר ושוב סובבתי אותו, בשני המקרים הוא הסתובב חופשי (כשהגלגל השני על הארץ). ביצעתי את אותה בדיקה גם על הגלגל השמאלי קדמי וגם הוא הסתובב בשני המצבים.
מה זה אומר???

idanw
30-07-06, 11:45
מה ניסית לבדוק? האם ניסית לבדוק את תקינות הלוקרים? אז אתה צריך לנעול את שני הלוקרים ואז לסובב גלגל אחד ולראות שהדרייבשאפט הקדמי מסתובב איתו...לנעול לוקר אחד לא יספיק..
עידן

GodsFather
30-07-06, 11:49
במסגרת הבדיקות הרמתי גלגל ימין קדמי על ג'ק, וסובבתי אותו, לאחר מכן נעלתי את הלוקר ושוב סובבתי אותו, בשני המקרים הוא הסתובב חופשי (כשהגלגל השני על הארץ). ביצעתי את אותה בדיקה גם על הגלגל השמאלי קדמי וגם הוא הסתובב בשני המצבים.
מה זה אומר???

זה אומר שככה עובד אוטו.

אין סיבה שהוא לא יסתובב חופשי אלא אם הסרן היה נעול נעילת זיקה ואז לא היית יכול להזיז רק גלגל אחד.

בדיקת צלבים עושים על הצלבים עצמם - תבדוק חופש בצלב עצמו - תנענע אותו ותראה כמה הוא זז.

אם הוא נע בין הדפנות שאוחזות אותו אז הנה לך חופש בצלב.

o.m
30-07-06, 13:36
זה לא אומר שהבקקס הרוס???

GodsFather
30-07-06, 14:20
זה לא אומר שהבקקס הרוס???

אין קשר בין השניים , אם הוא היה הרוס לא היית זז מטר בשילוב ואם היית מתאמץ לזוז אז היית הורס גם גיר בדרך...

קח נשימה ותרגע (עצה לחיים) , רק מתחת לאוטו ותבדוק צלבים , צלם ותעלה לפורום כל דבר שיש לך ספק לגביו ונעזור לך לעבור את הקיץ בשלום :-)

מאיפה אתה בארץ ?

o.m
30-07-06, 16:36
אני מהוד השרון.

-->