PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שבוודאי כבר נטחנה ( לגבי צמיגים לסמוראי - כותרת נערכה)

moshe 426
30-07-06, 20:16
צמיגים.

סמוראי 84 מנוע 1000, יש לו 195 ברשיון, בלי מידת רוחב (ה 75\70 זה הרוחב נכון?)
תרכיבו לו 205, תרכיבו לו 215.

יהרוג את המנוע לגמרי או לא?

זה בשביל להראות לאמיר שאני לא מדבר שטויות (אני טוען שיהרוג....)

בעקבות זאת, אני צריך להחליף צמיגים באופן דחוף.
האמת? אני די מחפש לחסוך, אבל לא בכל מחיר. (אחרי הכל, 4 רצועות גומי אלו הן כל הקשר של הסמוראי לכביש, למדתי זאת על בשרי עם אופנוע, בצמיגים לא חוסכים.)

אבל..
אני לא צריך עכשיו צמיגי MT. אני מחפש חיסכון בדלק, אני מחפש עבירות בינונית, בלי להרוג את המנוע, ובלי לעשות מהסמוראי 84 שלי ביגפוט.
מצד שני אני גם לא רוצה צמיגי כביש כביש, כי אני יורד מדי פעם לים, ונוסע המון בשבילי הכורכב פה באיזור, כולל קצת עליות שיחסית ל"זיק" הן תלוליות עפר.

בקצור, בלי להשתגע יותר מדי, איזה צמיגים אני צריך?
לדבוק ב 195?
ואם 195, אז מה: 195\60? או על 65? אצל הפנצ'ר מעאכר המקומי אמרו לי שיש רק 195\65 או על 60. נכון הדבר?

בקיצור, השתמשתי בחיפוש, העלה חרס.

עזרתכם נדרשת.

***הערת המערכת: הכותרת נערכה. אין צורך לכתוב כותרת שלמה על כך שביצעת חיפוש, יעיל יותר לספר לנו מה השאלה שאתה עומד לשאול.***

שעיה כליף
30-07-06, 20:21
בכל זאת הנושא נדון מספר פעמים ובהקשרים שונים
תמצית הדיונים אומרת שהצמיג האידיאלי לסמוראי הוא :
215/75R15

ולא, זה לא יהרוג את המנוע.

חימושניק
30-07-06, 20:24
כל הצמיגים במידה 195/65R15 שנתקלתי בהם הם צמיגי כביש בלבד. אין להם שום יכולת בשטח. בכלל.

אם זה מה שאתה מחפש, אז לך על זה.

idanw
30-07-06, 20:57
משה, יש לי 4 צמיגי כביש 205 במצב טוב מאוד. אם אתה רוצה לנסות, תרגיש חופשי לבוא לקחת.
עידן

נמרוד
30-07-06, 21:07
בעבר באמת לא היו צמיגי שטח במידה של פחות מ215/75R15, אבל היום יש! חבר שלי הרכיב צמיגי מקסיס, נדמה לי שהדגם הוא 753, במידה 205/75R15 על הויטארה שלו, והצמיגים הם צמיגי שטח, עם קוביות ופרופיל די אגרסיבי.

בכל מקרה משה, צמיגים לא "הורגים" שום דבר. קח הכל בפרופורציות. להגדלת צמיג יש יתרונות ויש חסרונות, ואתה מדבר בכל מקרה על הגדלה מתונה מאד, קח שגם היתרונות וגם החסרונות קטנים. אבל יש יתרון גדול מאד בעצם המעבר מפרופיל כביש לפרופיל שטח, שעליו אני ממליץ מאד, ואם אפשר במידה 205 - הייתי הולך על זה.

moshe 426
30-07-06, 22:21
צמיגים יותר גדולים=יותר מסה מסתובבת כלומר- יותר קשה להאיץ, יותר קשה לבלום.
יותר "מומנט אינרציה" (מסה גדולה יותר שמסתובבת, פיזיקה של כיתה י').

נכון שאם ארכיב 33" - האפקט יהיה הרבה יותר מורגש, וזה בוודאות.
השאלה היא אם זה ייקרה באופן מורגש עם 205?

ובעיה אחרת, ברשיון מופיעה המידה- 195. את זה הבנתי שאין בעיה לשנות, נכון?
כל מכון טסטים יכול לבצע?

עידן תודה, קבל ה"פ.

moshe 426
30-07-06, 22:23
אבל יש יתרון גדול מאד בעצם המעבר מפרופיל כביש לפרופיל שטח, שעליו אני ממליץ מאד, ואם אפשר במידה 205 - הייתי הולך על זה.

נמרוד, תוכל להסביר?

מה היתרון בעצם? ומהו "פרופיל הכביש, השטח" המדובר?

ומהו סדר גודל עלותי בשקלים חדשים לצמיגים כאלה.?

משה.

idanw
30-07-06, 22:34
פרופיל שטח הכוונה לעומק חריצים גדול יותר, משמע פינוי בוץ טוב יותר ואחיזה טובה בהרבה בכל סוגי השטח..
מחירים - במידה 205, היבוא היחיד של צמיגי שטח במידה זו הוא של מקסיס, שהם קצת יקרים (2000-2200 לרביעייה)
במידות גדולות יותר (215) כבר יש לך מבחר גדול בהרבה של חברות, אני קניתי לפני כחודש צמיגי שטח מלא של HANKOOK ב 1700 ש"ח, שזה לדעתי הכי זול שתמצא.
עידן

moshe 426
30-07-06, 22:46
פרופיל שטח הכוונה לעומק חריצים גדול יותר, משמע פינוי בוץ טוב יותר ואחיזה טובה בהרבה בכל סוגי השטח..
מחירים - במידה 205, היבוא היחיד של צמיגי שטח במידה זו הוא של מקסיס, שהם קצת יקרים (2000-2200 לרביעייה)
במידות גדולות יותר (215) כבר יש לך מבחר גדול בהרבה של חברות, אני קניתי לפני כחודש צמיגי שטח מלא של HANKOOK ב 1700 ש"ח, שזה לדעתי הכי זול שתמצא.
עידן

אנחנו מדברים על צמיגי A\T או M\T?

500 שקל לצמיג AT זה די הרבה, לא?

האם קיימים צמיגי AT במידה 195?

idanw
30-07-06, 22:49
אינ דיברתי רק על MT.. פרופיל שטח = MT.
לא נראה לי שיש AT ב 195.
המחירים בין MT ל AT דומים מאוד.

moshe 426
30-07-06, 22:56
אינ דיברתי רק על MT.. פרופיל שטח = MT.
לא נראה לי שיש AT ב 195.
המחירים בין MT ל AT דומים מאוד.

עם MT אני אוכל חצץ על כביש רטוב, וכביש הוא חלק מתוואי השטח העיקרי שלי גם בחורף.
195 זה רק כביש? דרעק.

205, AT יש, נכון?
אם אוכל לשנות את המידות ברשיון, זו כנראה האופציה שאלך עליה.

עכשיו- שינוי מידות ברשיון, משרד הרישוי או מכון טסטים רגיל?

נמרוד
31-07-06, 11:30
משה, אתה יודע פיזיקה, אז אתה יודע גם קצת מתמטיקה - ההבדל הוא באחוזים. תעשה חישוב של הבדל הקוטר, ותראה שההבדל בין 195 ל205 הוא 2% וקצת. זה בדיוק ההגדרה של "לא משמעותי" איפה שאני למדתי.

לגבי הפרופילים - בג'יפולוג המונח צמיג שטח או פרופיל שטח אכן מתייחס לצמיגי MT, צמיגים עם קוביות, עם חריצים עמוקים ורחבים בינהם, מה שנקרא פרופיל אגרסיבי. ההבדל שצמיגים כאלו, מכל פירמה ולאו דווקא האיכותיים ביותר, נותנים בשטח הוא גדול מאד, מורגש מאד, והוא השיפור מספר 1 לכל רכב שטח, לדעתי. יש קיצוניים כאן בפורום שאומרים שרכב בלי צמיגי שטח הוא בכלל לא רכב שטח. האמת - צודקים. ההבדל הוא באחיזה בבוץ, בסלעים, בדרדרת, כמעט בכל מצב בשטח שבו נדרשת אחיזה. ההבדל הוא גם בעמידות לפאנצ'רים, וזה מה שעבורי הכי חשוב - צמיגי כביש לא נועדו לשטח והם לא שורדים. במבחנים שאנחנו עושים לכלי רכב חדשים, שרובם ככולם מצוידים בצמיגי כביש, אנחנו אוכלים פאנצ'רים ב50% מהמבחנים לפחות. וממש לא בתנאי שטח מיוחדים, זה קורה בדרך כלל סתם ככה פתאום על איזו עלייה מצ'וקמקת.

בכביש צמיגי MT אוחזים פחות, נכון, אבל זה המחיר - אין ארוחות חינם. זה לא שהם מסוכנים - כל עוד מדובר על צמיגים חדשים וטובים, צמיגי MT מודרניים הם בסדר גמור, הם חוקיים ונועדו לכלי רכב שנוסעים על כביש. אבל הם לא מתאימים לנהיגה ספורטיבית וצריך לקחת איתם עוד מקדם בטחון. אבל אתה במילא מדבר על סמוראי 84!!! אין רכב בעולם יותר מחורבן על הכביש... :lol: אתה גם לא ממציא שום דבר, אני נוסע על צמיגי שטח שנים, כולל ברכב יומיומי בקיץ ובחורף, מרחקים גדולים בכל מקום וגם אשתי על ההגה, וכמוני רוב חברי הפורום הוותיקים - מבחינתנו צמיג שטח זה דבר ברור מאליו על כל רכב שטח.

moshe 426
31-07-06, 18:58
נמרוד, הבנתי את מה שאתה אומר,
הבנתי בגדול.

אחסוך עכשיו לסט MTבמידה 205, ולהסדרת מידות הצמיגים ברשיון..

איפה אני יכול לשנות את המידה מ 195 ל 205?
בכמה "אגרה" זה כרוך?

תודה!

מורי
31-07-06, 22:13
עד כמה שידוע לי 205 לא כרוך בשום "אגרה" למעט 40 ש"חים למכון עבור הרישום.

טלסקופ
31-07-06, 22:37
למיטב ידיעתי, במידה 205 אין צמיגי שטח מלא (ותעזבו אותי מ- MT,AT או ET) אלא רק צמיגי "חצי-חצי".
שטח מלא יש רק ממידה 215.
.

moshe 426
31-07-06, 22:49

מורי, בכל מכון טסטים אפשר לעשות את זה?

moshe 426
31-07-06, 22:52
למיטב ידיעתי, במידה 205 אין צמיגי שטח מלא (ותעזבו אותי מ- MT,AT או ET) אלא רק צמיגי "חצי-חצי".
שטח מלא יש רק ממידה 215.
.

ET דווקא יש. :-P

נאמר פה למעלה שיש מאקסיס 205 שטח מלא. מלא מלא שטח. מיליון שטח.

:-)

שווה לבדוק.

DrorBANANA
31-07-06, 23:11
אהלן לחבר'ה..
מכל השירשור הזה עדיין לא הבנתי !!!
גם לי יש סמוראי 84' מנוע 1000 סמ"ק
נכון להיום יש ברכב וברשיון צמיגים בחתך
205/75/15 כביש ככה קניתי את הרכב.
נמרוד שיכנעת אותי ובצדק אני מעוניין לקנות
צמיגי שטח איזה צמיג (מידה/חברה) מומלץ
לקנות לרכב שלי?
תודה בננה.

GodsFather
31-07-06, 23:26
שלום לכולם.

אני הראשון - ותקנו אותי אם אני טועה , אבל זה מה שזכור לי מהשרשור ההוא, שהרכיב ומצא בארצנו הקטנה 205/75/15 שטח מלא וכן הם של מקסיס.

דיברתי עם היבואן (צמיגי דנטה) ובערך באותה תקופה שקניתי את שלי במטרה לוודא שיש לי גם ספיירים אם צריך חו"ח.והוא סיפר לי שהוא מתחיל לפרסם אותם בארץ כי הבין שזו מידה מבוקשת (אני לא יכול לקחת קרדיט על זה כי לא הייתה לי יד בדבר , אבל אני היחיד שהזיז את התחת שלו בשביל לברר והנה הרווחתי והרוויחו כולם).

205 זו מידה מורשית מטעם משרד הרישוי ללא קומבינות ומכאן גם הראש השקט בנסיעה בכביש.

הצמיג מקסיס הוא נהדר וההבדל בין 50 50 לצמיג שטח מלא מדהים.

בקיצור - תהנו לכם באשר אתם שקונים.

גילוי נאות - אין לי שום קשר לצמיגים ואו ליבואן למעט העובדה שהם מורכבים על הרכב שלי.

Udi.C
01-08-06, 17:17

יכול להיות שפיספסתי משהוא , אבל איך פתאום החלפת גודל צמיג ברישיון זה דבר כ"כ פשוט ? בשרשורים קודמים זה היה עניין גדול.
לי יש ג'ימני 205/70/15 ברישיון , בררתי במכון רישוי להחליף ל-75
(בשביל המקסיס המפורסמים)
והם בדקו בספר שיש להם ואמרו שזה לא אפשרי , רק אם אני אביא אישור היבואן וכו'...או עמדה מס' 1 שאני לא יודע במה זה כרוך.

GodsFather
02-08-06, 08:31
כמה פרטים על עמדה מספר 1:

הביקור כרוך בלהגיע בערך ב5 בבוקר למשרד הרישוי בחולון עם רכב תקין יותר מרכב שיצא עכשיו מהמפעל (כי הם ימצאו על מה להוריד גם אותו אם הם לא יאהבו אותך או לא קיבלו מהאישה בלילה קודם), להכנס לתור ארוך מאד של כל בעלי המשאיות וחנויות האופנועים שרושמים רכבים חדשים, להגיע לבוחן , להתפלל בדרך ותוך כדי שיחה לכל אלוהים שקיים בכל דת אפשרית בעולם הזה ומחוצה לו, להגיד לו יפה שלום ולבקש אישור מ70 ל75 כאשר על הרכב מורכבים כבר ה75 ולהשתדל לעשות שהם יראו יפה ולא בולטים מהרכב.

אם נחה עליו המוזה - הצלחת.

אם לא , תחזור אחרי שבוע ותנסה שוב.

כל זה בדרך החוקית.

אם למישהו יש שיטה יותר טובה ועדיין חוקית ומבלי לחשוף מכוני רישוי מעורערים כדי שפרנסתם תשאר בהינה - שיקום.

נמרוד
02-08-06, 10:57
יכול להיות שפיספסתי משהוא , אבל איך פתאום החלפת גודל צמיג ברישיון זה דבר כ"כ פשוט ? בשרשורים קודמים זה היה עניין גדול.
לי יש ג'ימני 205/70/15 ברישיון , בררתי במכון רישוי להחליף ל-75
(בשביל המקסיס המפורסמים)
והם בדקו בספר שיש להם ואמרו שזה לא אפשרי , רק אם אני אביא אישור היבואן וכו'...או עמדה מס' 1 שאני לא יודע במה זה כרוך.

להחליף מחתך 70 ל75? לזה לא הסכימו? תמחוק את מכון הרישוי הזה, שילכו לה****ן. שינוי פעוט כזה ניתן לביצוע בקלות במכוני רישוי. לך למכוני רישוי קטנים, בפריפריה הצפונית של הארץ.

כנ"ל החלפה מ195 ל205, כאשר 205 היא כאמור מידה שהגיעו איתה סמוראים מהמפעל. מכון רישוי שעושה פרצופים על דברים כאלו ראוי לX.

GodsFather
02-08-06, 11:09
להחליף מחתך 70 ל75? לזה לא הסכימו? תמחוק את מכון הרישוי הזה, שילכו לה****ן. שינוי פעוט כזה ניתן לביצוע בקלות במכוני רישוי. לך למכוני רישוי קטנים, בפריפריה הצפונית של הארץ.

כנ"ל החלפה מ195 ל205, כאשר 205 היא כאמור מידה שהגיעו איתה סמוראים מהמפעל. מכון רישוי שעושה פרצופים על דברים כאלו ראוי לX.

נמרוד , מאיפה הידיעה הזו ?

אני הייתי במשרד התחבורע (לא הרישוי, התחבורה , במשרדים שליד מכשירי תנועה בת"א) - פתחנו אני ואיזה "רב-בוחן" את ספרי הרישוי וראינו שהרכב מגיע מהמפעל עם 195 והסיבה שנתנו להם 205 בארץ היא בגלל שלא היה מצוין חתך. כלומר רק 195/15 וללא ה70-75 ונתנו מידה יותר גדולה כדי שאפשר יהיה להגביל את החתך.

ולגבי מכוני הרישוי - יש כאלה שמוכנים להתגמש ויש כאלה שלא לוקחים סיכון. זה כבר לא כמו שהיה פעם, גם לא המכונים המוכרים והטובים.

lior_b.s
02-08-06, 13:15
אמיר
סתם לידע כללי, יש גם צמיגים 195/70/15 וגם 195/75/15 , אז איזה מין סיבה זו "להגדיל מידה כדי להגביל את החתך?" ...אפשר להגביל חתך ולהישאר על אותה המידה..

וסתם לידע נוסף , יש צמיגי שטח בכל המידות גם 195 ויש גם צמיגי שטח לחישוקי 14" רק צריך למצוא מישהו שיהיה מוכן לייבא אותם...כשעוד היו לי צמיגי 195 מצאתי מישהו שהיה מוכן לייבא צמיגי שטח מלא במידה הזו, אבל בגלל העובדה שזה לוקח כמה שבועות לא קניתי ע"מ לא להיתקע במקרה של קריעת צמיג ופשוט הגדלתי למידה יותר נפוצה..

ליאור

GodsFather
02-08-06, 13:58
אמיר
סתם לידע כללי, יש גם צמיגים 195/70/15 וגם 195/75/15 , אז איזה מין סיבה זו "להגדיל מידה כדי להגביל את החתך?" ...אפשר להגביל חתך ולהישאר על אותה המידה..

וסתם לידע נוסף , יש צמיגי שטח בכל המידות גם 195 ויש גם צמיגי שטח לחישוקי 14" רק צריך למצוא מישהו שיהיה מוכן לייבא אותם...כשעוד היו לי צמיגי 195 מצאתי מישהו שהיה מוכן לייבא צמיגי שטח מלא במידה הזו, אבל בגלל העובדה שזה לוקח כמה שבועות לא קניתי ע"מ לא להיתקע במקרה של קריעת צמיג ופשוט הגדלתי למידה יותר נפוצה..

ליאור

ליאור , אתה אמנם צודק אבל אתה מדבר על התקופה הנוכחית ועל מידות של יצרן צמיגים, לא על מידות רישום ברישוי שמגיעות ממפעל יצרן רכב שייעד את הרכב למידה מסוימת ולא על שנת 1984-1985 כשהגיעו הסמוראים הראשונים (יש פה 20 שנה של הפתתחות בתחום).
אני ראיתי את הדף שעליו היו רשומים הפרטים (קלסר עתיק עם ניירות עתיקים ומטושטשים , רשומים במכונת כתיבה ישנה , הדף היה צהוב מפאת גילו) - והפרטים היו 195/15 וזהו. לאחריו היה דף תיקון שאמר 205/70/15. ה"רב-בוחן" (המשופם) הסביר לי שזה תיקון ברישוי שנעשה לצורך הגבלת החתך בלבד ולכן אישרו עליה במידת הצמיג מעבר לרישום היצרן ושזוהי פעולה חריגה.

משם ועד שינוי למידה 33" לסמוראי יש עולם שלם של קומבינות,היתרים וכד'.

דרך אגב בין 205/70 ל205/75 יש הבדל, תשים צמיג ליד צמיג ותראה את ההבדל בגובה הצמיג.
אמנם ההשפעה על התנהגות הרכב מינורית מאד , אבל מדובר במשרד התחבורע ולא באנשים עם ראש פתוח.

lior_b.s
02-08-06, 14:41
אמיר
גם אני ראיתי את הספרים הישנים האלה כשרציתי לשנות מידה בניבה (גם לניבה רשום 195R15 ),
לא כתבתי שאני לא מאמין לך, כתבתי שהסיבה שהבוחן נתן לך היא טיפשית ביותר שכמובן אפשר להגביל חתך גם למידה 195/75/15 . . וכן תאמין לי שאני יודע שיש הבדל בין 70 ל-75 מבחינת חתך ואצלי בגלל הנעה קבועה ל-4 גלגלים ודיפ' מרכזי חובה להקפיד שכל הצמיגים יהיו זהים וכן שלא יהיו הפרשים גדולים בלחץ האויר בצמיגים..

בברכה
ליאור

GodsFather
02-08-06, 14:58
אמיר
גם אני ראיתי את הספרים הישנים האלה כשרציתי לשנות מידה בניבה (גם לניבה רשום 195R15 ),
כתבתי שהסיבה שהבוחן נתן לך היא טיפשית ביותר
בברכה
ליאור

משפט המפתח בכל הדיון הזה וכמעט בכל דיון בו מדובר על משרד התחבורע - העובדה שלא כל בעלי התפקידים שם הם באמת אנשי מקצוע.

asafk
02-08-06, 15:43
אתם מפספסים ובגדול. הבוחנים לא קובעים מה מותר ומה אסור- יש להם הנחיות מאוד ברורות של משרד התחבורה מה מותר או אסור. אם בעבר היו בוחנים שהפעילו שיקול דעת ואישרו גם דברים גבוליים מבחינת מה שמותר, היום הם לא מעיזים לעשות את זה, בין השאר בגלל שכל מיני טמבלים פרסמו את העניין באינטרנט.

אסף.

grunot
03-08-06, 11:56
רק רציתי לחזק את דברי אסף,

לבוחני הרכב ישנו ספר רכבים ובו מצויינות כל המידות המאושרות לרכבים השונים, לפי השנתונים השונים.
במקרה של הסמוראים- ישנן מספר מידות מאושרות (זכר לימים עליזים יותר ולתקנות מחמירות פחות של משרד התחבורה...) לכל שנתון ושנתון.

במקרה של הג'ימיני- ישנה למעשה מידה אחת בלבד מאושרת 205/70/15, שזו כמובן המידה המקורית איתה מגיע הרכב מהיצרן.

כל שינוי אחר של מידת הצמיג ברשיון אשר חורג מאותה מידה הרשומה בספרי הבוחנים,כרוך בקומבינות שונות ומשונות.

ישנם כמובן מכוני רישוי "סלחניים" אשר בהם יתכן וניתן להעביר רכבים בטסט כאשר שונתה מידת הצמיגים מ- 70 ל-75 , אבל כל בוחן/שוטר שלאישתו היה 'כאב ראש' בלילה יוכל להוריד את הרכב מהכביש וכמובן שהביטוח לא תקף במקרה של תאונה כל עוד מידת הצמיגים ברישיון לא תהייה זהה למידה שהרכב נועל.
אז לשיקולכם..

boba banay
16-08-06, 03:52
מעלה את השירשור חזרה ע"מ לשאול:
היום הסמוראי שלי נועל 15 70 225(ברישיון)
אני רוצה להחליף לצמיגי שטח מלא(הגיע הזמן באמת)
האם כדי להקטין את המידה צריך שוב לעבור את מסכת יסורי הקומבינות($$$)? או שכמו שהבנתי ממישהו - פשוט באים עם הצמיגים לטסט והבוחן עושה את ההקטנה בלי בעיות?

GodsFather
16-08-06, 09:20
בובה , להוריד מידה? למה ? אין צמיגי שטח במידה שלך? אם כבר אז לעלות ל235 אבל זה גם יצריך שינוי ביחסי העברה כדי שהרכב יעבוד בפחות מאמץ. וכמובן שמעכר ולא סתם מכון.

לגבי הורדת המידה - אם הבוחן ילך לבדוק במחשב ויגלה את המידה הנכונה (שהיא 205/70) אז הוא יוריד לך למידה הזו ואז נתקעת! כי הוא לא יתפשר על 215 כי גם זו קומבינה...

לדעתי לא שווה לקחת את הסיכון.

כמו שאומרים - אם זה עובד אז למה לתקן אותו ?

boba banay
16-08-06, 21:41
לא ממש מצליח למצוא צמיגי MT במידה שלי אולי 50\50 במקרה הכי הכי טוב שלא ממש מתאים לי...
ולפי מה שאני מבין פה מקריאת שירשורים צמיגים במידה 215 מומלצים מאד לסמוראי בפרופיל שטח מלא ודי נפוצים - ככה שההבדל יהיה גם ב$$$
להעלות ל235 לא בא בחשבון מבחינתי - כי אני לא חושב שהרכב מתאים לכך - במיוחד שהרכב נוסע יותר בכביש - ולא מצויד ביחסי העברה או אקסטרה כח :(

אלון_ק
16-08-06, 22:38
כן, כדאי לך לרדת ל215. מחירי צמיג טובים יותר, זמינות גבוהה, התאמה טובה יותר לרכב סטנדרטי.

איך? אין לי מושג, אני תמיד חושב בכיוון ההפוך... :-D

-->