PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בסוליד, לא משהו מסובך, אלכסונים וזויות..

moshe 426
31-07-06, 20:37
אני צריך\ רוצה לשרטט מסגרת מרובעת, מחולקת ל 2, וחצויה עם שני אלכסונים, מצורפת תמונה.

מדובר בשער שבנוי מפרופילים 80*40*3.25

איך אני יכול לשרטט בסוליד את הפרופילים האלכסוניים(הקוים האפורים בשרטוט)
ויותר מכך, איך אני יכול לגזור מהשרטוט את זויות החיתוך של הפרופילים הללו (אלכסוניים) - (הכוונה לזוית החיבור של הפרופיל עם מסגרת השער. )

את המסגרת בניתי עם EXTRUDE BOSS\BASE'
והיא פחות חשובה כרגע. (רק לפרזנטציה, זה לא חשוב שלא משורטט שם צינור.. למרות שהייתי מעדיף צינור ותכף השאלה הבאה.. )
את האלכסונים לא הצלחתי משום מה, וישבתי על זה חצי יום.

לא הייתי ליד מחשב קודם, אבל אני צריך את זה די דחוף (את גזירת הזויות של האלכסונים האלה.. )

בקיצור, איך?

תודה לעונים.

נ.ב
שאלה קטנה:
יש אפשרות ב"STRUCTURAL MEMBER" לקבוע מידות אחרות של צינורות\ פרופילים, חוץ מהמידות הנתונות?

(אם כן, כל בעיותי היו נפתרות.. )

תודה רבה רבה לכם.

משה.

אלון_ק
01-08-06, 00:25
אין לי סוליד כרגע אז לא יהיו תמונות מסך היום, אולי מחר.

הדרך הנכונה לעשות את הכל תהיה רק עם STRUCTURAL MEMBER:

יש אפשרות ב"STRUCTURAL MEMBER" לקבוע מידות אחרות של צינורות\ פרופילים, חוץ מהמידות הנתונות?
בהחלט כן. אם תיכנס לספריה איפה שSW מותקן, יש שם תת ספרייה של DATA. איפשהו בה - אני לא זוכר בדיוק - שמורים הקבצים של הפרופילים, הצינורות ושאר חיות. כל מה שנותר לך לעשות זה לבנות פרופיל רצוי ולשמור אותו בספרייה הזו, רק שים לב לשמור אותו כאותו סוג קובץ (לא זוכר בע"פ איזה סוג זה).

שים לב שלכל STRUCTURAL MEMBER (להלן SM) שאתה בונה יש שירטוט (SKETCH) בעץ החלקים. אתה יכול גם לערוך את השרטוט הזה ופשוט לשנות לו מידות.

כל מה שאתה צריך לעשות אחרי בחירת אחד הפתרונות הנ"ל היא לבנות הכל מSM. שרטוט אחד דו מימדי פשוט ועליו SM מהסוג הרצוי. תחת WELDMENTS יש אפשרות שנקראת TRIM/EXTRIM או משהו דומה מאוד, בעזרת הפונקציה הזו אתה מתאים את החלקים אחד לשני ("חותך" אותם שיתאימו). שים לב שהחלקים חייבים להיות חופפים ב100% עבור הפונקציה הזו.

עכשיו לשאר:

איך אני יכול לגזור מהשרטוט את זויות החיתוך של הפרופילים הללו
אחרי שעשית את שתי הפעולות (SM והתאמה), נשאר לך רק ללכת לכלי המדידה של סוליד ולמדוד מה שאתה רוצה.

את האלכסונים לא הצלחתי משום מה
אם מסיבה כלשהי אתה מתעקש עליהם, אתה יכול:
1. לשרטט אותם עם SM, לעשות להם CUT EXTRUDE עם FEATURE SCOPE שיכלול רק אותם ובכך להתאימם.
2. אותו כנ"ל רק עם אסטרוד פשוט, רגיל, פעולה אחת על המישור FRONT (בהנחה שבמישור הזה רואים את השער כולו).
אם תסביר מה בדיוק הייתה הבעיה בשרטוט שלהם עם EXTRUDE, נוכל להסביר לך איך לפתור אותה.

**דרך אחרת לשרטט את זה היא לבנות פלטה בעובי הפרופיל הרצוי, עם אורך ורוחב כשל המידות הסופיות של השער. אח"כ CUT EXTRUDE אחד כדי לקבל את הצורה הסופית, כמה FILLETים בשביל הצורה העגולה בקצות הפרופיל שלא באמת חשובה לך לשרטוט, SHELL אחד כדילעשות את הכל חלול (שוב, לא באמת חשוב לך) וזהו. לא נכון, לא יעיל, ארוך יותר מהSM אבל אפשרי ופחות מסובך ממה שזה נשמע.

אלון_ק
01-08-06, 00:39
ויותר מכך, איך אני יכול לגזור מהשרטוט את זויות החיתוך של הפרופילים הללו (אלכסוניים)
זה יצא לך בדיוק אותה זווית שבה הקו האפור שלך משורטט, בהנחה שהוא משורטט במיקום האמיתי.

moshe 426
01-08-06, 06:38
זה יצא לך בדיוק אותה זווית שבה הקו האפור שלך משורטט, בהנחה שהוא משורטט במיקום האמיתי.

זה לא מדוייק, כי אם האלכסון מתחבר למסגרת בדיוק בפינה, אם תציב פרופיל במקום הקו הפשוט תגלה שיש שם 2 זויות...

חשוב לי לדעת את הזויות האלה ואורכי החיתוכים בשביל לקצר תהליך ולא לבזבז זמן רב ויקר על עבודה ערבית בשטח.

אותו דבר קורה לנו בחיבור שני האלכסונים לפרופיל ש "חוצה" את המסגרת.
כל אלכסון צמוד לאלכסון שני (זו זוית אחת) וצמוד למסגרת השער (לפרופיל שמחלק את מסגרת השער ל 2) וזו הזוית השניה באותו הקצה של הפרופיל.

הבעיה שלי עם אסטרוד היא פשוטה מאד:
אין לי שמץ איך עושים אקסטרוד בזוית. מאיפה מתחילים ואיך.

תודה רבה.

משה.

נמרוד
01-08-06, 09:43
הבעיה שלי עם אסטרוד היא פשוטה מאד:
אין לי שמץ איך עושים אקסטרוד בזוית. מאיפה מתחילים ואיך.

כל אקסטרוד מתחיל מסקיצה דו-מימדית, וזו תמיד חייבת להיות על מישור כלשהו. אתה רוצה לעשות אקסטרוד בזוית כלשהי במרחב? אתה צריך להגדיר מישור חדש.
מישור = plane
הגדרת מישורים חדשים -
תפריט ראשי
insert
reference geometry = גיאומטרית עזר, מישורים וצירים. תשחק עם זה ותראה שאתה יכול להגדיר כל מישור ונקודה. במקרה שלך, בחר את אחד הקצוות של הקוים האפורים בX שציירת + את אותו הקו. קו ונקודה בקצהו מאפשרים הגדרת מישור חדש שניצב לקו בנקודה ( normal to curve).

המישור הזה הוא בדיוק המישור שאתה מחפש - עליו אתה מצייר את הסקיצה של הפרופיל שאתה רוצה, ומריץ אקסטרוד לאורך הרצוי, או יותר נכון, עד לקצה הקו שכבר הגדרת ( במקום blind, אתה בוחר up to vertex ובתור הvertex אתה בוחר את הקצה השני של הקו.

התהליך שכתבתי עכשיו הוא בדיוק מה שstructural member מבצע עבורך. אילו מאיתנו שעבדו עם סולידוורקס עוד בפלמ"ח יודעים להסתדר גם בלי הפקודות המודרניות :mrgreen:

moshe 426
01-08-06, 21:57
תבורכו.

אלון_ק
02-08-06, 22:00
הצורך בזה לא נעצר בפלמ"ח, נמרוד. בנית מישרים היא יכולת מחוייבת מציאות לכל מי שעובד עם סוליד, גם אם בשביל לייצר מסגרת שכזו זה לא נדרש. אני יודע שלא התכוונת שזה לא נדרש, זה פשוט קצת השתמע מדבריך אז למען אחרים...

זה לא מדוייק, כי אם האלכסון מתחבר למסגרת בדיוק בפינה, אם תציב פרופיל במקום הקו הפשוט תגלה שיש שם 2 זויות...
הזויות האלו הן תלות ישירה של זוית האלכסון. אם האלכסון הוא 45, גם הן יהיו 45 כל אחת. אם הזוית בין האלכסון לקו אופקי כלשהו היא 30, החיתוך של הצד האופקי בפרופיל גם יהיה 30 מעלות (או 60, זה תלוי רק מאיזה צד של המשולש אתה מודד). כנ"ל לזוית בין האלכון לקו אנכי. בכל מקרה זה ישלים ל90 במקרה שלך, לא רק בין אלכסון לקו אופקי או אנכי אלא גם בין הקו האופקי לאנכי, כי הם ניצבים.

-->