PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה: ג'יפ ויומיום הולכים ביחד?

Anonymous
31-10-03, 12:21
או קיי אז החלטנו לקנות רכב שני למשפחה, כזה שאמא תסתובב בו כל יום (20K ש"ח). וגם כזה שאפשר לצאת איתו לטיולים נחמדים פה ושם. חשבתי בהתחלה על FIVE בגלל שהוא יחסית קטן ומאד אמין וזול לתחזוקה (יש לי הבנה קצת יותר מבסיסית במכונאות) וגם בגלל האספנות אבל ירדתי מהרעיון בגלל שליומיום הוא די גרוע ואמא בחיים לא תסתדר איתו (מגבר בלם, הגה כח, קלאצ' הידרואלי ובכלל תחושה של משאית). סמוראי לא בא בחשבון: קטן מדי ופשוט לא נח (אני אדם גבוה מאד וחוצמזה כל המשפחה+ציוד לא יעלו עליו). ניבה... אני מחבב את הרכב ונסעתי בו כבר בשטח אבל קשה למצוא אקסמפלר טוב, המנוע לא משהו והעיקר - הוא סגור :(((.
ואז נשאר סיקס.
אז השאלה: ניתן להסתדר עם הדלק ביום יום? נסיעות עירוניות בעיקר כ-50 ק"מ בשבוע? או שזה באמת מעמסה גדולה מאד? או שתגידו שזו בחירה גרועה ויש אפשרויות טובות יותר? או שבכלל לרדת מהרעיון של השטח?

זאביק
31-10-03, 22:59
דבר ראשון, מזל טוב על ההחלטה להצטרף :)

חמישים ק"מ בשבוע זה כלום. לצריכת דלק, קח בחשבון בערך 5 ק"מ לליטר לנסיעה משולבת (עירונית/בינעירונית). לכל היותר, תופתע לטובה . . .

הסופה שלי שימשה אותי בתור רכב יומיומי במשך שנתיים+ (היום היא רק רכב טיולים).
עשתה לפחות 2000 ק"מ החודש.
כנ"ל סמוראי שהיה אצלי במשך שנתיים וחצי.

ב-20K תוכל למצוא סיקסים ברמה טובה בשנים 86+.
תקרא את הכתבה הבאה של נמרוד
http://www.jeepolog.com/j6tech_cheap_jeep.htm

ועכשיו לדובדבן שבקצפת :D
אח שלי מוכר דייהטסו פרוזה, שנת 92, מנוע 1600, פתוח.
זה יותר גדול מסמוראי, יותר קטן מסיקס, בערך בגודל של ויטרה . . .

נמרוד
02-11-03, 09:19
בתקציב של 20K ש"ח ועם קילומטראז' אפסי (50 ק"מ בשבוע זה באמת כלום...) CJ8 מסוף שנות ה80 הוא אכן הבחירה ההגיונית ביותר. יש סגורים וממוזגים, לרוב יש הגה כוח, ג'יפ לא מוגבה ולא משופר הוא בעל התנהגות כביש סבירה בהחלט.

כמובן שכל זה לא חשוב בכלל... היחידה שיכולה לענות לך על השאלה היא אמא... או שהיא תסכים ואולי אפילו תתלהב ותהנה, או שהיא תטיל וטו מוחלט ותנשל אותך מהירושה... אתה צריך לשכנע אותה. אנחנו פה בפורום נעזור לך בכל מה שדרוש - נתונים טכניים, תמונות, מצגת powerpoint.... אבל זה לא הולך להיות קרב קל :lol:

סוזי המשתוללת
02-11-03, 15:39
נמרוד
אני מציע לך להזמין את אמא שלו לסיבוב על הירוק :P

נמרוד
02-11-03, 15:39
נמרוד
אני מציע לך להזמין את אמא שלו לסיבוב על הירוק :P

אנחנו רוצים לעזור לבחור, לא?

הרב
04-12-03, 00:24
מנסיוני עם SIX כרכב יום יומי עם מעט קילומטר'אג - ממולץ