PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר שמן ל CJ

yogibear
01-08-06, 13:01
אודה להמלצות לפילטר שמן ל 8 CJ .
יודע שניתן להתאים מתאם לפילטר של סופה, למרות זאת מחפש המלצה לפילטר מקורי ל 258 .
(התבריג של הפילטר אצלי מילימטרי)

אריק
01-08-06, 18:14
אצלי מותקן פילטר שמן STP S9022 בפעם השנייה.
נקנה מינובי'ץ לפני מס חודשים סביב 40 ש"ח
אריק

T-REX
01-08-06, 20:00
אין הרבה אופציות לפילטר איכותי ל-258
לעניות דעתי לא ראיתי כל הבדל בין ה-STP שנמכר ב-40 לבין מקביל שאני קונה ב-20 ללא שם.
ובהזדמנות זו...אם למישהו יש מתאם של סופה לצורך העתקה מוזמן לומר
האופציות לפילטר איכותי עם המתאם הזה רחבות יותר וכוללות פילטרים עם שסתום לשמירת לחץ השמן.
רוני
נ.ב את הפילטר אני קונה אצל גוני השרון בפ"ת

ערן המסוקס
01-08-06, 20:03
רוני, פרקת את הפילטרים הללו לגורמים ובדקת את ההבדל באיכות קרב הסינון?

T-REX
01-08-06, 20:08
כן ערן...פורק ונבדק
שום הבדל נראה לעין
רוני

yogibear
01-08-06, 20:19
רגע, משהו לא ברור לי ...

הפילטר האחרון שקניתי נקנה ביאנוביץ, האם הפילטרים הסטנדרטיים הללו כוללים בתוכם שסתום שמירת לחץ שמן ?
נראה לי שבגלל המגוון הגדול יותר לסופה, אאלץ למצוא מתאם ...

החלפת השמן האחרונה כללה שמן לא איכותי (אמריקן איגל) + פילטר מיאנוביץ (אין עליו שם למעט מספר קטלוגי). מאז ההחלפה צנח לחץ השמן בסרק. אני נוטה להאשים את השמן, אך לדעתי גם לפילטר יש יד בעניין.

רוני, אני מניח שהכוונה לגומי השרון, הלא כן ?

אריק
01-08-06, 21:30
רגע, משהו לא ברור לי ...

הפילטר האחרון שקניתי נקנה ביאנוביץ, האם הפילטרים הסטנדרטיים הללו כוללים בתוכם שסתום שמירת לחץ שמן ?
נראה לי שבגלל המגוון הגדול יותר לסופה, אאלץ למצוא מתאם ...

החלפת השמן האחרונה כללה שמן לא איכותי (אמריקן איגל) + פילטר מיאנוביץ (אין עליו שם למעט מספר קטלוגי). מאז ההחלפה צנח לחץ השמן בסרק. אני נוטה להאשים את השמן, אך לדעתי גם לפילטר יש יד בעניין.

רוני, אני מניח שהכוונה לגומי השרון, הלא כן ?

יש לי פילטר אחד חדש באריזה גם הוא מינובי'ץ ועליו מםספר קטלוגי בלבד- לי זה לא התאים,
תרצה הוא שלך
אריק

coas
01-08-06, 21:34
כן ערן...פורק ונבדק
שום הבדל נראה לעין
רוני

מה עם ההבדלים שלא נראים לעיין?
למשל סוג ואיכות חומר המסנן?
עובי דופן ועמידות ללחץ?
מתי נסגר ונפתח כל שסתום?

אין אלטרנטיבה טובה יותר מהחלפת המתאם והרכבה של פילטר של סופה/4.0L.
כאשר אצל ינוביץ ניתן להשיג פילטרים מקוריים של קרייזלר אין שום סיבה להמר על פילטר סיני או טורקי.

המק"ט של המתאם לפילטר שמן בקרייזלר -
connector PN 53007563

למי שיש קשרים בינוביץ מוזמן לבקש ממנו שייבא מאלה. המחיר לצרכן בארה"ב הוא מעט פחות מ5$.

T-REX
01-08-06, 22:26
מסכים...אבל כנראה יאנוביץ' לא מסכים איתנו כי הוא לא מעוניין לייבא כאלו.מסכים גם עם האלטרנטיבות של פילטרים לסופה ורשמתי כך בתגובתי הראשונה.
לגבי הבדלים שלא נראים לעין,לא שלחתי לבדיקת טכניון/מכון התקנים.
ומיקי,אמרת גולדן איגל ,אמרת הכל-שמן באיכות הירודה ביותרשקיימת אפילו בלי להכנס לסוג {10-40,15-40,20-50 },אני מאמין שהאשם הוא בזה ולא בסוג הפילטר שאגב אין בו שסתום מכל סוג שהוא.
רוני

yogibear
02-08-06, 07:31
[right]

. המחיר לצרכן בארה"ב הוא מעט פחות מ5$.

אתר מומלץ ? שם המתאם הספציפי באנגלית ?

AvigdorAharon
02-08-06, 07:34
יש לי מתאם אחד לא מורכב.
ביום שישי הקרוב הוא יורכב על הרכב, כך שמי שרוצה להעתיק, צריך לעשות זאת בהקדם.

אביגדור
050-5643098

coas
02-08-06, 08:42
אתר מומלץ ? שם המתאם הספציפי באנגלית ?

באתר הבא למשל:
ChryslerParts (http://www.newchryslerparts.com/)
כמו בכל קניה בחו"ל רצוי לבדוק מה תהיה עלות המשלוח לפני התחיבות.
מן הסתם קניה של יותר מאחד תשתלם יותר.

השם הוא oil filter connector אבל עדיף לחפש לפי המק"ט.

לפני כן הייתי מחפש אצל היבואן בארץ.

נמרוד
02-08-06, 12:27
יש איזו בעייה חדשה שאני לא מודע אליה? ממתי יש בעייה להשיג פילטרים טובים לסיקס? אני קניתי בפעם האחרונה לפני מספר חודשים פילטר מופר אצל אבו נעים, ביקשתי כמו תמיד פילטר לסיקס וזה מה שקיבלתי.

yogibear
02-08-06, 12:56
תודה למשיבים.

לא נמרוד, לפחות לי אין שום בעייה. אבל נדמה לי שחלק מבעלי ה CJ אינם מרוצים מפילטר השמן המקורי ועוברים לפילטר סופה. את הרושם קיבלתי מאנשים המחזיקים את הרכב תקופה ארוכה ועברו לפילטר סופה.
הבעייה אינה להשיג פילטר, הבעייה למצוא פילטר מתאים , איכותי , עם שסתום לחץ ל CJ . לכן ביקשתי המלצה (עם שם היצרן או מק"ט) לפילטר כזה.
שים לב שגם בשרשור זה יש נטייה להמיר את הפילטר המקורי בפילטר סופה.

ברשותך , אחדד את השאלה : במה עדיף פילטר סופה על פילטר "מקורי" (ואיכותי אם יש כזה) ?
(אני מודע להיצע גדול יותר בפילטר סופה, אך כוונתי לאיכות בלבד)

ערן המסוקס
02-08-06, 14:06
אין שום יתרון לפילטר של סופה על פני פילטר איכותי שנועד למנוע של CJ.

אם יש לך מאיפה להשיג פילטרים איכותיים לCJ אין לך סיבה לעבור למתאם לפילטר של סופה.

מוני אורבך
02-08-06, 14:49
למיטב ידעתי הבעיה היא בכלל לא הפילטר.
פילטר איכותי של CJ הוא ארוך ושמן. נוצרת בעיה עם הקירבה של הפילטר לתושבת המנוע.
משום מה ברוב הרכבים הוא קרוב מדי ואז בקפיצות הפילטר עלול לנגוח בתושבת.
מכאן ועד חור בפילטר ונזילת שמן המרחק קצר.
המתאם לפיטר סופה נותן זווית מסוימת לפילטר כך שהוא מורחק מהתושבת.
כבונוס עוברים לפיטר סופה איכותי שהוא הרבה יותר מצוי במחוזותנו וקל להשיגו.
כמו כן נאמר לי שיש הבדל בפורקי הלחץ - של הסופה מביא את הלחץ יותר גבוה. אני לא משוכנע בנקודה הזו.

לטעמי - אם אין בעיה של נגיעה, אין סיבה לעבור לפילטר של סופה. חבל על הכסף.

ערן המסוקס
02-08-06, 15:30

פילטר איכותי של מופר הוא בדיוק באותם מימדים של פילטר לסופה. אין שום בעייה של נגיעת הפילטר בתושבת. למי שיש בעייה כזאת הוא צריך לפתור אותה בצורה הנכונה ולא ע"י חיפוש פילטר קטן יותר.

לא נכון. אין שום אפשרות לשינוי זוית הפילטר ע"י המתאם הנ"ל מכיוון שהפילטר יושב עם גומיה אוטמת על שפה קבועה על בלוק המנוע.

כמו כן נאמר לי שיש הבדל בפורקי הלחץ - של הסופה מביא את הלחץ יותר גבוה. אני לא משוכנע בנקודה הזו.

coas
02-08-06, 15:38
Mopar כבר מזמן לא מייצרים פילטרים לCJ, מה שישנו למכירה בארץ הוא סטוק ישן מעודפי צה"ל.
ואלה אינם מותאמים לשמן שנמכר היום.

היתרון בפילטרים של ה4.0L שרובם ככולם מצוידים בשסתום לשמירת לחץ, דבר שהוא קריטי במיוחד ברכב שנוסע אחת לשבוע/שבועיים.
הפילטרים שמיבאים לישראל עבור 258 הם מהזולים והפשוטים שישנם, פשוט מהסיבה שזה מה שהציבור דרש, זול. בד" כ מדובר בPH44 של AC DELCO.

פילטר איכותי שעדיין נמכר בארץ עבור 258 הוא כמעט תמיד יקר משמעותית מפילטר סטנדרטי של סופה. סיבה מספיק טובה להחליף מתאם מבחינתי.
מבחינת לחצי עבודה, זרימה וכו, הנתונים דומים.

אין שינוי במיקום או בזווית הפילטר, פשוט פילטר טוב יותר.

AvigdorAharon
02-08-06, 22:08

שני דברים:
1) ל CJ קיימים גם פילטרים קצרים, וד"א, הפילטר של הסופה, "שמן" יותר מאשר הפילטר של ה CJ.
רק מי שמתחרה עם CJ חווה את מפגש הפילטר והתושבת. אני לא מכיר אישית מישהו שזה קרה לו, רק שמועות...
2) אין שום שינוי בזוית בה מורכב הפילטר. המתאם הינו ניפל מתכת בעל הברגה מתאימה לפילטר של הסופה. אורך הניפל זהה לזה המורכב ב CJ. ביקשתי מחרט שייצר לי כאלו, כמה עשרות שקלים וזה מוכן. אם החרט היה רציני יותר, הייתי מפנה אתכם אליו. מי שמתעקש, אני יכול לפרסם את מספר הטלפון שלו.

ד"א, פילטר סופה יקר ב 10 שקלים מפילטר של CJ (ע"פ המחירים של יאנוביץ'), כך שכלכלית, כל אחד יעשה את החשבון שלו...

אביגדור

razst
02-08-06, 22:32
גם מי שאמר שהמתאם לסופה משנה את הזווית וגם מי שאמר שלא, צודק. יש שתי רמות של מתאמים אחד פשוט משנה את קוטר ההברגה ולא יותר והשני (והיותר יקר) משנה גם את הזווית. לא שיש לי נסיון, פשוט קראתי כתבה (http://www.jpmagazine.com/howto/5421/)על העניין.

בכל מקרה אני חושב להזמין את המתאם של ההברגה מהאיטרנט. מישהו מעונין להצטרף להזמנה שלי? החלק עולה $3.8 + $6 משלוח קבוע + אולי מיסים בארץ. כך שככל שנזמין יותר יעלה לנו פחות המשלוח. האמת היא שגם להזמין לבד זה לא כזה יקר אבל חשבתי שאולי עוד מישהו יהיה מעוניין.

הסיבה שאני רוצה את המתאם היא שבאזור שאני גר לא הצלחתי למצוא חנות שמוכרת פילטר שמן לCJ. וגם ככה העלות של המתאם לא גבוהה.

רז.

AvigdorAharon
03-08-06, 06:45
בכל מקרה אני חושב להזמין את המתאם של ההברגה מהאיטרנט. מישהו מעונין להצטרף להזמנה שלי? החלק עולה $3.8 + $6 משלוח קבוע + אולי מיסים בארץ. כך שככל שנזמין יותר יעלה לנו פחות המשלוח. האמת היא שגם להזמין לבד זה לא כזה יקר אבל חשבתי שאולי עוד מישהו יהיה מעוניין.

אתה בטוח לגבי המשלוח? בעבר ראיתי את המתאם (E-Connector) ב 4$, אך החנות לא שלחה לארץ.
אם זה המחיר, עדיף על פני החרט שעשיתי אצלו.

אביגדור

tzagi
03-08-06, 08:00
I have no idea where you guys are getting all this
Sounds like a bunch of old wife's tales
אשר יסביר ללא מבינים

Lets get some of the urban legends out of the way
I'll be talking about ALL filters sold in the US
and I'm going to assume that if you are buying a US brand filter, you are getting the same product
All filters sold today have the anti drain back valve, regardless of brand(that was't the case 20 years ago)
all the filters made by the same manufacturer are the same, they use the same filtering media, same anti drain valve, same thickness case
in regardless if its for a CJ or a YJ, the only difference is the phisical size , threads, and o ring size.

here are some quality filter brands:
AC delco(GM)
Mopar(DC)
Motorcraft(Ford)
fleetguard(Cummins)
WIX
Purolator( BTW they are all made in Israel)
Mobile 1
Im not including Fram on that list, its the most sold filter brand in the US and they are junk, they have the least filtering media then any other filter
I seen some Japanese filters (no name )
that are of a superior quality
They are black, only have a number on them and say:made in Japan.
other then that, stick to the list above,
you cant go wrong with any of them.

Another point:
iin the old days, there were only 2-3 (spin on) filters
Chevy (ph25 and ph35)
Ford(ph8)]
Dodge(dont remember the number
The PH8 is the most popular filter ever,
as if fitted most imports too(JAPS)
We used it in all the Nissan and Toyotas that came in,
even today I get them for the 22re hilux, much cheaper that way

Point of the story:
Do a little research
and you will find a different filter(application) to fit the CJ
I'll update on that tommorow.

yogibear
03-08-06, 08:20
בכל מקרה אני חושב להזמין את המתאם של ההברגה מהאיטרנט. מישהו מעונין להצטרף להזמנה שלי? החלק עולה $3.8 + $6 משלוח קבוע + אולי מיסים בארץ.
הסיבה שאני רוצה את המתאם היא שבאזור שאני גר לא הצלחתי למצוא חנות שמוכרת פילטר שמן לCJ. וגם ככה העלות של המתאם לא גבוהה.
רז.

רז - אני מצטרף להזמנה .

אני מצטרף, מכל הסיבות שנמנו לעיל, מוכן להשקיע יותר בפילטר איכותי עם שסתום.,המסקנה המתבקשת מהשרשור (לפחות לדידי) היא שהפילטרים הנמכרים כיום ל CJ אינם איכותיים מספיק.

חימושניק
03-08-06, 08:42
hi Joe,

Unfortunately, not everything that is available in the US at low prices is sold in Israel. Oil filters are an example.
The branded oil filters that you have mentioned above are rarely available, and if they are available, they are "expensive" (40 NIS and more per filter). On the other hand, the israeli market is flooded with "excelent" products from China and Turkey that the only good thing that could be said about them is that thei'r cheap (20 NIS a piece)

Here, if a person wishes to give his vehicle good care, he'd use and original filter from the dealer (or sometimes a parts shop) or a known OEM (i.e. MANN filters are OEM for the German manufacturers, Purflux are OEM for the French. etc.)

טיבי קלוד
03-08-06, 09:06
חברים
מצטרף גם אני לאותה הזמנה. מכל הסיבות לעיל שאני לומד אותם גם מהשטח.
תודה
קלוד

razst
03-08-06, 09:35
אתה בטוח לגבי המשלוח? בעבר ראיתי את המתאם (E-Connector) ב 4$, אך החנות לא שלחה לארץ.
אם זה המחיר, עדיף על פני החרט שעשיתי אצלו.

אביגדור

נראה שהחנות הזאת (http://www.newchryslerparts.com/)כן שולחת לארץ - לפחות מופיע ישראל ברשימת המדינות. לגבי המשלוח הם רושמים שזה $6.95 מינימום ואם חברת המשלוחים תבקש יותר הם יבקשו אישור ממני. אז אני אדע תשובה סופית לגבי המשלוח רק אחרי שאבצע את ההזמנה.

אני מזמין 3 מתאמים : לי , למיקי ולקלוד.

ד"א - אני לא נותן אחריות אם המתאם יתאים או לא. אני מזמין את החלק מספר 53007563 CONNECTOR OIL FILTER כפי שנרשם כאן וכפי שראיתי בכתבה אחרת באינטרנט.

רז.

coas
03-08-06, 10:29
ג'ו

אם היו פילטרים לCJ שווי ערך לאלו שקיימים עבור ה4.0L נראה לך שהייתי טורח??

בפעם הבאה שתגיע נבקר בחנויות חלפים, תראה בעצמך מה נמכר שם. על Rabbit שמעת?

ד"א, רוב הפילטרים שציינת מיוצרים ע"י יצרן אחד Champion Laboratories, לא אלה שמיצרים את הפלאגים. עם זאת, כל אחד מהמשווקים דורש מהיצרן מפרט שונה מעט לפילטר שלו וגובה מחיר שונה.

יוצא מן הכלל הוא WIX שמיוצר ע"י DANA.

BTW, תהיה זמין הערב..

razst
03-08-06, 23:07
כמו שחששתי :-? חזרו אלי מהחנות שמשלוח לארץ הקודש יעלה $38 מה שיביא את העלות הסופית ל$16 לכל מי שהזמין.

נראה לי קצת יקר בשביל הברגה קטנה. מה עוד שאנשי המכס / מע"מ עוד לא נכנסו לתמונה.

six 4 life
03-08-06, 23:47
בעלות סופית של 16 דולר המכס לא יתערב.
אתה יכול להכניס לארץ כל חבילה עד 50 דולר והמכס לא יגע לך בה.
השאלה היא- מה הסכום הכולל של כל המתאמים שאתם רוצים יחד+ המשלוח של כולם (38$?).

כך או כך גם אם ההזמנה תגיע ל80 דולר נניח, יקחו לכם מכס ומע"מ של 50-100 ש"ח, והגזמתי.

ועל מה בכלל אתם דנים בענייני עלויות?

גם אם תיסחפו ותגידו שכל מתאם יגיע ל100-120 ש"ח לכל אחד- אז מה?
בגלל שזה סה"כ הברגה זה לא שווה את זה?
ה"סה"כ הברגה" הזו פותרת לכם את הבעיה שאתם מחפשים לה פיתרון.

לחשוב 20 פעם על 100 שקל (וזה בהסחפות עצבנית) לדבר שאתה צריך... שטותי לטעמי.

ואם כבר אתם נכנסים לחיסכון על כל שקל- שיקום כאן מישהו, ימדוד את ההברגה בבלוק המנוע של הסיקס, יגש עם המידה לחרט כולל מידת התבריג של פילטר סופה, ויקבל הצעת מחיר לכמה יחידות שאתם רוצים.
זה יצא יותר זול מלהביא מחו"ל (כמה שקלים בודדים, אולי עשרות), אבל איפה הריצות והדלק לחרטים שיתנו הצעות מחיר?

עזבו אתכם שטויות, כולכם עצלנים ואף אחד כאן לא הלך לחרט עד עכשיו.. ומי שכן הלך כנראה לא מוכן לשחרר מידות.

בקיצור.. אם על כל שקל מחפשים לחסוך, תשארו עם הפילטר סיקס וזהו.

tzagi
04-08-06, 00:59
כמו שחששתי :-? חזרו אלי מהחנות שמשלוח לארץ הקודש יעלה $38 מה שיביא את העלות הסופית ל$16 לכל מי שהזמין.

נראה לי קצת יקר בשביל הברגה קטנה. מה עוד שאנשי המכס / מע"מ עוד לא נכנסו לתמונה.

Raz,
$38 shipping is what I pay to send 3-4kg to IL
If you want, (and dont need the fittings right away)
You can send them to me and I'll include them in the next shippment

Shipping will cost you next to nothing that way

Find out from the seller
what are the shipping cost to zip 76208

Let me know.

tzagi
04-08-06, 01:00
No MECHES problems as well.

אמנון
04-08-06, 02:24
אם מתארגן משלוח לארץ - מעוניין להצתרף.
אמנון.

yogibear
04-08-06, 04:37
.
ועל מה בכלל אתם דנים בענייני עלויות?
קמצנים ממממ ... מה פתאום ..... חסכנים, כבר אמרנו :wink:
גם אם תיסחפו ותגידו שכל מתאם יגיע ל100-120 ש"ח לכל אחד- אז מה?
ה"סה"כ הברגה" הזו פותרת לכם את הבעיה שאתם מחפשים לה פיתרון.
אכן, צודק .
בקיצור.. אם על כל שקל מחפשים לחסוך, תשארו עם הפילטר סיקס וזהו.
אין סיכוי, אחרי השרשור הזה. :grin:

1. לדעתי ארז צודק.... אני מוכן לשלם את המחיר הנקוב שאולי יעבור את ה 100 ש"ח ויתן לי שקט ואיכות חיים למנוע. לא שווה לי לחסוך היום 100 שקל ומחר (אולי) לשלם אלפים על שיפוץ מנוע.
2. האחריות לגבי התאמה או אי התאמה של המתאם חלה על כל אחד ואחד מהמזמינים, רז
פרסם את הנתונים הרלוונטיים. עליכם המזמינים חלה חובת הבדיקה.
3. האם לאור שינוי העלויות (כלפי מעלה) יש מתעניינים נוספים ?

razst
04-08-06, 09:11
בסדר שכנעתם אותי. האמת היא שלא הייתי בטוח מההתחלה אם להזמין או לא אבל בגלל העלות הסימלית ($4) החלטתי שכן ואח"כ שאמרו לי על עלות המשלוח כבר לא הייתי בטוח.

נכון $16 לא ישברו אותי וכבר הוצאתי הרבה יותר כסף על חלקים אחרים בגיפ. כמו רבים מאתנו יש לי רשימה ארוכה של דברים לגיפ וזה לא היה בראש הרשימה.

טוב, בכל מקרה לאחר שקיבלתי את הסכמת שאר המזמינם אני אבצע את ההזמנה.

tzagi - תודה רבה על ההצעה אבל אני חושב שאני אבקש לשלוח ישר לארץ.

רז.

T-REX
04-08-06, 14:11
גם אני בפנים
רוני

רפי א.
04-08-06, 14:14
אם יש בעייה עם תושבת המנוע, התושבת מורכבת הפוך.
צריך להרכיב אותה עם הברזל הבולט למטה

AvigdorAharon
06-08-06, 14:09
לא קיבלתם את הצעתי להעתיק...
ביום שישי הרכבתי את הפילטר של הסופה. יש לי ביד את המתאם של ה CJ.
אם מישהו מעוניין לקחת את המתאם ולבקש הצעת מחיר, שידבר איתי.

אביגדור

ערן המסוקס
06-08-06, 14:39
אם יש בעייה עם תושבת המנוע, התושבת מורכבת הפוך.
צריך להרכיב אותה עם הברזל הבולט למטה

במקור התושבת בצד הנוסע (איפה שהפילטר) אמורה להיות עם הברזל כלפי מעלה. אין שום סיבה שהפילטר יגיע לברזל אם הכל תקין. הברזל זז יחד עם המנוע ולכן המרחק בין התושבת לפילטר לא משתנה.

הבעיות מתחילות כאשר דברים מורכבים בצורה לקוייה, ומשם הדרך לכשלים קצרה.

בעבר, לפני כמה שנים, היו לי בעיות של פילטרים שחוטפים מכות, מתעקמים, ואפילו פעם אחת עף הפילטר לחלוטין. למדתי את הבעיות הכרוחות בכך ומאז אין יותר תופעה כזאת, גם עם פילטרים שמן וגדול ותושבת מורכבת עם הברזל כלפי מעלה.

T-REX
20-08-06, 19:47
-----מבזק-----
היום אספתי את המתאם שהזמנתי אצל חרט שאני עובד איתו
לכל מי שמעוניין...בבודדת 150 ש"ח
אם תהיה התארגנות של 5 מתאמים ומעלה המחיר יורד ל-120 ש"ח
לשיקולכם
רוני

-->