PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי מתחמם רק בכביש מהיר

s.n
01-08-06, 19:43
שלום
סמוראי שנת 90 מתחמם רק בכביש מהיר לאחר נסיעה של כ 1 שעה במהירות 80+ .
נסעתי ללא טרמוסטט - לא פתר את הבעיה , הורכב טרמוסטט חדש 82 מעלות .
הוחלף נוזל קירור ,
הורכב בנוסף לפאן המכני הקיים , פאן חשמלי עם מפסק ,
הפאן עבד כל הדרך עוד לפני שהרכב התחמם ובכל זאת מתחמם .
אין מים בשמן או שמן במים , אין בועות ברדיאטור כאשר המנוע עובד .
חשוב לציין כי בנסיעה בעיר או בפקק מחוג החום לא עובר את החצי .
אבקש את עזרתכם .
תודה

נמרוד
01-08-06, 19:49
תן למנוע לעבוד בטורים גבוהים ותסתכל על הצינור התחתון של הרדיאטור. אם הוא קורס פנימה, מקבל בטן, יתכן שזו הבעייה.

הסבר - הצינור הזה עובד בתת-לחץ, לכן הוא מחוזק מבפנים בדרך כלל בקפיץ. אם הקפיץ החליד או נחלש, הצינור קורס פנימה דווקא בטורים גבוהים, ומקטין את שטח המעבר של נוזל הקירור. ואז דווקא בנסיעה מהירה בטורים גבוהים לאורך זמן, יש התחממות הדרגתית.

מורי
01-08-06, 21:18
קרוב לודאי רדיאטור סתום חלקית.
כך לאורך זמן בס"לד גבוה אין סירקולציה מספקת.

idanw
01-08-06, 22:21
היתה לי בעיה של התחממות קלה (כ 10 מעלות מעל הנורמלי, בשעון חום חיצוני..), הבעיה נעלמה לאחר שהחלפתי את הרצועה של האלטרנטור\ מאוורר ומשאבת המים שהשיניים שלה היו שחוקות, אני מאריך שבטורים גבוהים היא היתה מחליקה ורמת הספיקה של משאבת המים והמאוורר היתה נמוכה..
בדוק את מצב הרצועה
עידן

asafk
02-08-06, 00:04
כביש מהיר- יש ספיקת אוויר גבוהה דרך הרדיאטור ולכן זה לא קשור למאוורר. זה כן עשוי להיות קשור לספיקת נוזל קירור דרך המערכת- החל במשאבת המים, דרך רדיאטור סתום, וכלה בצנרת חסומה.

אסף.

טלסקופ
02-08-06, 20:25
סלח לי על התמימות, אבל מי שנכווה בפושרין וגו'. האם בדקת שהפאן שהתקנת מזרים אויר "פנימה" (לכיוון המנוע) ולא החוצה? יכול להיות שהקוטביות הפוכה, הזרימה הפוכה גם כן, ובמהירות מסויימת ה"רוח" מהנסיעה מתבטלת ע"י ה"רוח" מהונטילטור.
רעיון נוסף (היה אצלי, טובי המכונאים לא הצליחו לפתור למה מתחמם לי הרכבכשאני מדליק מזגן): יכול להיות שהונטה של המזגן מסתובבת הפוך מהונטה שהתקנת ובעצם מבטלת אותה. (יש מזגן???)

s.n
03-08-06, 09:56
תודה לכל המגיבים .
1. צינור תחתון לא קורס .
2. הפאן זורק אוויר לכיוון הנכון .

* איך בודקים עם ספיקת משאבה המים מספיק טובה ?
* איך יודעים אם הרדיאטור סתום ?
* האם החומר לניקוי רדיאטורים יעיל ?

- האם עושים ניקוי רדיאטור בכל מקרה כמה זה אמור לעלות ?
האם כדאי להחליף לרדיאטור יותר גדול נראה כי הרדיאטור קטן בסמוראי . - האם מישהו התנסה ורדיאטור של איזה רכב מתאים ?

ערן המסוקס
03-08-06, 10:34
הרדיאטור של סמוראי הוא בגודל המתאים למנוע הזה. למה להחליף? לא פותרים בעיות בצורה כזאת אלא מסתירים אותן.

דבר נוסף שייתכן שיש לך הוא בריחת גזים מהסעפת.. כבר ראיתי דבר כזה, וזה גורם להתחממות, או לפחות גורם לשעון להראות כך.
יש לבדוק בריחה בין הסעפת לראש המנוע לאורך כל הסעפת, וגם ע"י התזה באיזור ובדיקת השפעה (אם הטורים משתנים כתוצאה מזאת, יש בריחה כמובן).
יש לבדוק לחורים בסעפת פליטה.

ניקוי רדיאטור עולה בין 200-250 ש"ח אם אני לא טועה, לא לתפוס אותי במילה.

מורי
03-08-06, 14:48
ערן, אתה "קצת" מתבלבל...
בהתזת ספריי קרבורטורים בודקים יניקת אויר שלא דרך הפילטר אויר ולא בריחת גזים .

ערן המסוקס
03-08-06, 15:25
צודק, פשוט בסיקס סעפת היניקה וסעפת הפליטה מחוברים יחד על אותו משטח, ואם יש בריחה מסעפת אחת, יש לעיתים גם מהשנייה..

אבי 1
04-08-06, 13:29
שלום
סמוראי שנת 90 מתחמם רק בכביש מהיר לאחר נסיעה של כ 1 שעה במהירות 80+ .
נסעתי ללא טרמוסטט - לא פתר את הבעיה , הורכב טרמוסטט חדש 82 מעלות .
הוחלף נוזל קירור ,
הורכב בנוסף לפאן המכני הקיים , פאן חשמלי עם מפסק ,
הפאן עבד כל הדרך עוד לפני שהרכב התחמם ובכל זאת מתחמם .
אין מים בשמן או שמן במים , אין בועות ברדיאטור כאשר המנוע עובד .
חשוב לציין כי בנסיעה בעיר או בפקק מחוג החום לא עובר את החצי .
אבקש את עזרתכם .
תודה

אבי 1
04-08-06, 13:43
s.n שלום.כשהאוטו מתחמם תעצור תבדוק צינור עליון ותחתון אם הטמפ" בצינור התחתון חמה {צריך להיות חם אבל פחות מהצינור העליון}יש זרימה.אם יש הפרש גדול בטמ" בין צינור עליון לתחתון דריאטור סתום.עוד בדיקה:2:כשהאוטו קר תוריד מפלס מים ברדיאטור כך שיהיה פחות 2 סמ" מפתח המילוי של הרדיטור .פתח מכסה לחץ של הרדיאטור הפעל מנוע העלה טורים ובדוק זרימת מים ברדיאטור אם הזרימה חזקה הרדיטור תקין.3.עוד בדיקה:בדוק את מכסה הלחץ של הרדיאטור את קפיציותו:אם הוא חלש זאת סיבה להתחממות.{תרצה הסבר תקשר}.אם כל זה לא עזר תודיע לי ואתן לך כיוונים.תודיע אם אתרת הבעיה

GodsFather
28-10-06, 21:58
מעלה ישן -

חבר'ה, בעית התחממות גם אצלי - אני אפרט -

א. מאווררים חשמליים בלבד ועובדים תקין מאז ומתמיד
ב. רדיאטור נקי ולא סתום
ג. הרכב מתחמם רק עם יש טרמוסטט , קניתי אחד חדש ועדיין מתחמם
ד. כמה מתחמם ? ס"מ שניים מעל הקו האמצעי ולפעמים אף יותר , תכף אעלה תמונה
ה. בלי טרמוסטט - רכב עובד בטמפרטורה נמוכה מקו החצי ולעיתים רחוקות מגיע לחצי וגם כן למספר רגעים בלבד.

צינורות תקינים - עליון ותחתון להערכתי , אחרת היה מתחמם גם בלי טרמוסטט.

אני משער שמדובר במשאבת מים חלשה שכנראה עם טרמוסטט לא עושה את העבודה.

מה דעתכם?

idanw
28-10-06, 22:41
השאלה היא מתי מתחמם?! בעמידה? כביש מהיר? עליות?
תמיד?

מורי
28-10-06, 23:03
כשיש מאווררים חשמליים שעובדים עם יוניט חום יש פחות משמעות לתנאי הנסיעה (מהירה או מצב עמידה) מאחר והמאוורר אינו תלוי ברמת הסל"ד והמהירות.
נדיר שמשאבת מים "מתעייפת" ולא עושה את עבודתה.בטח ובטח אצלך שמקפיד על תחזוקה נכונה (נוזלים איכותיים).
מה מצב המנוע בכלל? האם אוכל שמן/ מעשן?
איך אתה יודע שהרדיאטור נקי?
צלעות האיוורור נקיות למעבר אויר?

מחכים לעדכונים...

GodsFather
29-10-06, 01:28
אני יודע שהוא נקי כי ניקיתי אותו לא מזמן וגם צבע המים ירוק כמו בבקבוק - נכון שיש מצב שיש טיפה לכלוך בפנים כי שום דבר לא מושלם אבל עדיין - לא חום.

הצלעות פנויות לחלוטין ובמצב תקין לחלוטין ולא היה בהן שום שינוי מאז שהוא בידי וזה כמעט שנתיים (הרדיאטור עצמו גם כן חדש , הוחלף ביד שלפני).

המנוע פיקס (ברוך השם!) - לא אוכל שמן (משתמש בשמן ESSO חצי סינטטי אם כבר שואלים ומקווה שהוא טוב) , לא מעשן , יש עליו כולה 120K ק"מ וכולם טופלו טיפטופ (יד קודמת החליפה מנוע ב2003 והיה פדנט וכך גם אני)

כמו שאמרת - נסיעה,עמידה אין הבדל - אוסיף ואומר שזה בא והולך (עכשיו ביצעתי נסיעה ר"ג-רחובות והוא עמד על חצי בלבד ולא עלה מעבר, לעומת נסיעה קודם לכן בהפרש של שעתיים ובערך חצי שעה מהתקנת הטרמוסטט החדש ושם הייתה עליה מעל קו החצי)

קו החצי הוא הקו המינימלי כאשר יש טרמוסטט. כשאין - אז מתחת.

עד פה יש ?

danip
29-10-06, 09:07
בוקר טוב

עוד נקודה למחשבה: יתכן שמערכת חיווי החום מזייפת (שעון חדש ממכשירי תנועה עולה בסביבות 60-70 ש"ח).

דני

מורי
29-10-06, 09:32
אמיר,האם המאווררים עובדים כל הזמן כאשר שעון החום מצביע על החצי? (אם כן המנוע באמת מתחמם)
האם יש שינוי במשך פעולת המאווררים,ובטמפרטורת התחלת העבודה שלהם?

הסבר:היוניט של המאוורר עובד כאשר המנוע מגיע לחום מסוים .
אם היוניט תקין והמאוורר לא עובד (כאשר מחוג החום מראה על חום גבוה),אז סיכוי גבוה ששעון החום משקר.

GodsFather
30-10-06, 01:33
אמיר,האם המאווררים עובדים כל הזמן כאשר שעון החום מצביע על החצי? (אם כן המנוע באמת מתחמם)
האם יש שינוי במשך פעולת המאווררים,ובטמפרטורת התחלת העבודה שלהם?

הסבר:היוניט של המאוורר עובד כאשר המנוע מגיע לחום מסוים .
אם היוניט תקין והמאוורר לא עובד (כאשר מחוג החום מראה על חום גבוה),אז סיכוי גבוה ששעון החום משקר.

אצלי המאווררים מחוברים לנקודה בצינור מים התחתון. הם עובדים כשהמנוע חם - כן , אבל לא בדקתי לעומקו של עניין האם עובדים גם לאחר קו החצי ובאופן קבוע כי לעיתים מהלחץ אני מפעיל אותם גם ידנית (יש לי גם אפשרות של הפעלה על ידי מתג). אני אבדוק את הפעולה שלהם מחר ואדווח.

מנסיעות שהיו לי היום (הרצליה-ר"ג וכד') - הרכב היה על קו החצי רוב הזמן ובפעם אחת עבר אותו טיפה כשהגעתי לכדי עצירה ברמזור. אני מעלה תמונות של המצב שהיה ביום שבת האחרון (אחרי הרכבת טרמוסטט חדש ובנסיעה בכביש מהיר).

GodsFather
30-10-06, 01:33
תתעלמו ממד הדלק - הוא לא מחובר..

מורי
30-10-06, 09:29
עפ"י התמונה מדובר בחום שהוא לא נורמלי לנסיעה רגילה.
אם המחוג מטפס גם מעבר לזה,זו כבר התחממות לא בריאה!
מחכים לתשובה האם במצב המצולם המאווררים עובדים או לא?
עוד דבר שהייתי עושה זה לבדוק עם שעון חום מיכני את טמפרטורת המים (יש במכוני רדיאטורים).

GodsFather
30-10-06, 20:15
מבדיקה שערכתי היום - הרכב נשאר על קו החצי במדויק ולא עובר אותו (ר"ג-כפ"ס וחזרה - אותו מסלול בדיוק שעשיתי בשבת בערב ואז המחוג הראה רע). המאווררים עובדים לסירוגין כשזה קורה בדיוק כמו שעבדו תמיד, ממה שהצלחתי לשמוע ברמזורים.

לא ברור לי מה קורה פה - מים יש , אין סתימות , המאווררים תקינים , מנוע גם..

פעם הוא מתחמם ופעם לא,האמת שמאתמול אפשר לומר שיש התייצבות על קו החצי , לא למטה ולא למעלה...

אוסיף שהמאווררים עובדים הרבה מעבר למה שהם היו עובדים לאחר שאני מכבה את הרכב , בערך 4 דקות יותר (אזכיר שאצלי המאווררים מחוברים ליוניט המותקן בצינור התחתון ומעבר מים מחבר מעגל חשמלי) וזה מעלה חשד, אם כי אין לי כיוונים...

אני חושב שאגש לבדיקה במכון - מה אני אמור לראות? מה המדד שלי?

אני חושב שאני גם אנסה לעבור לנוזל קירור אחר ליתר בטחון. מזכרוני, בעבר (לפני כשנה) , בדקתי נוזל קירור מרוכז (בקבוק כחול כהה) שמהלתי בתוך נוזל קירור רגיל במקום במים "מזוקקים" והרכב עבד נהדר מבחינת מד החום...לא ייחסתי לדבר חשיבות והמשכתי להשקות אותו רק בנוזל קירור רגיל (פרסטון צהוב) אך נראה לי שאנסה הפעם לחזור לתמהיל - מקסימום הלכו 50 ש"ח, עדיף מאשר שילך מנוע...

ועכשיו תורכם!

idanw
30-10-06, 20:36
הייתי לא מזמן במכון רדיאטורים לבדיקת שעון חום חיצונית.
הבחור מדד עם שעון דיגיטלי (אין צורך בפירוק חלקים במערכת..).
הטמפ' ביציאה מהמנוע (איפה שנמצא הטרמוסטט) צריכה לעמוד על 90 מעלות +-. שם גם נמצא יוניט החום של השעון.
אם אתה לא יודע לאן ללכת באיזור שלך, אז איזור תעשייה כפ"ס, לא עולה כסף!
עידן

GodsFather
13-11-06, 04:06
שאלה קטנה - קראתי על סוגים שונים של טרמוסטטים - טרמוסטט שנפתח ב75 מעלות וכד'...

האם עדיף לי לעבור לטרמוסטט 75 ? המלצת היצרן היא 82 אבל האם היא נכונה גם לארצנו ובמיוחד לרכב שנוסע בעיקר בעיר ובפקקים ?

מורי
13-11-06, 09:18
זה לא יעזור במידה ויש בעיה במערכת הקירור.
הטמפרטורה בה הטרמוסטט נפתח לא ממש משנה אם האוטו מתחמם בכל מקרה מעבר לנורמל.

בני
13-11-06, 11:02
גם אני נכנס לשרשור הזה, מתחמם גם אצלי המנוע, אציין שזו תופעה שהחלה בחודש האחרון, המד חום בנסיעה בפקקים או בעמידה במקום מתקרב לחצי ועושה רושם שהוא לא מתכוון להפסיק לעלות,
וכך אני נאלץ לכבות את המנוע.

מערכת הקירור אצלי חדשה, מיים ירוקים, מנוע עייף שאוכל שמן, אין שמן במיים ולהפך.

אציין שנסיעה במהירות של 30 קמ"ש בערך מספיקה בשביל להוריד את המד חום מתחת לחצי.

איך יודעים עם הוונטה עובדת, כשהמנוע בטמפ' עבודה קל מאוד לעצור את הוונטה.

מה אתם אומרים?

idanw
13-11-06, 13:07
זה נשמע כאילו הפן קלאץ' גמור...
יש לי אחד ספייר שנדמה לי שהוא תקין, אתה מוזמן לקחת ולנסות..
חדש בחברה עולה כ 540 ש"ח.

עידן

GodsFather
13-11-06, 13:35
זה לא יעזור במידה ויש בעיה במערכת הקירור.
הטמפרטורה בה הטרמוסטט נפתח לא ממש משנה אם האוטו מתחמם בכל מקרה מעבר לנורמל.

האוטו לא מתחמם אם אני בלי טרמוסטט.

אם 82 זה למעשה הקצה , אז 75 יתן עוד כמה דקות שבהם המנוע יוכל להתקרר ולהסתגל...

השאלה היא איך מבצעים כזה ניסוי ? כשאני ניגש לחנויות חלפים ומבקש טרמוסטט לסמוראי , אני מקבל טרמוסטט ל82...

jango
13-11-06, 13:49
לי היתה בעיה דומה
לקח לי טיפה זמן לגלות את הבעיה....
זיוף בשל השראות חשמליות מהפעלת אורות דרך
אצלי זה תוקן אחרי שעשיתי מערכת חשמל חדשה תבדקו אם זה לא קשור...

idanw
13-11-06, 14:16
אמיר, אני גם לא חושב שזה יפתור לך את הבעיה...
אבל אם בכל זאת אתה רוצה לנסות, כנס לחנות חלפים עם הטרמוסטט הישן שלך ותמצא אחד שנפתח יותר מוקדם (כתוב עליהם את הטמפ') שיהיה באותה צורה כמו המקורי!
עידן

idanw
13-11-06, 14:16
האם בדקת על ידי שעון חום חיצוני שהשעון מראה אמת?!?!

jackey1
13-11-06, 20:53
מי ניקה את הרדיאטור ?

GodsFather
14-11-06, 02:03
כמה עדכונים

הלכתי למכון לבדיקת חום - חום תקין 82 מעלות , כשמתחמם ל90 מתחילה הוונטה לעבוד ואז מורידה אותו - המד ברכב מראה תקין קו אמצע ומטה. אבל! זה היה בעמידה לאחר 2 דקות המתנה עד שיתפנו אליי.. זה לא מצב אמיתי של נסיעה בכביש מהיר ואו פקקים. מה שכן , וידאתי במכון הזה את תקינות המערכת - הרדיאטור אכן היה נקי ותקין.

גיליתי היום שהריליי שמפעיל את המאווררים מתחמם ואף שובק חיים ואז החום ממש עולה. החלפתי לחדש אבל כנראה שלא בעל אותו הספק וגם הוא התחמם לו ושבק חיים (הם חוזרים לחיים לאחר כמה דקות התקררות , מה שלא בא בחשבון...) , אני אחליף מיקום לריליי (הוא ממש צמוד לרדיאטור) וגם אחליף לריליי יותר חזק - 30וולט ומעלה (כרגע 20-15)... ואולי זה גם יעזור , יכול להיות שהריליי לא מתפקד כראוי ולא נותן את הפקודה בזמן , אפילו אם אני מפעיל אותו ידנית - הוא לא מגיב כשהוא מושבת...

מעבר לכך , אני אחפש לי טרמוסטט 75 מעלות. נקווה שלא יהיו עם זה בעיות ועל הדרך פתחתי גם שרשור להחלפת מאוורר למאוורר גדול יותר , אתם מוזמנים לתת הערותיכם גם שם :-)

נושא ההשראות החשמליות גם עלה בדעתי אבל אין לי דרך לבדוק זאת ולא הכסף למערכת חשמל חדשה, מה שכן - עובדה שכשהרכב מתחמם והמאווררים מושבתים אז המדידה היא נכונה ומכאן שאין סיבה שתהיה השפעה נכון לעכשיו מבחינת השראות. אם יש דרך לבדוק זאת , אנא חלוק עימי ושאר הפורום את המידה החשוב הזה.

ruby
14-11-06, 20:09
במידה ותשיג כזה תרמוסטט תדווח אני גם מחפש תודה רובי.

GodsFather
15-11-06, 16:55
יש!

אחרי חיפושים באיזור יצחק שדה (פרסי,צנטרל - אין להם) , מצאתי חנות שיש בידיה טרמוסטט 75 מעלות.

"שאשא חלקי חילוף" ברחוב שונצינו 5 , לפני גל-אור (שלט גדול "חלפים לטרקטורים...")

30 ש"ח.

נתקין מחר ונראה מה קורה...

ruby
15-11-06, 18:47
אמיר יש להם עוד במקרה ??

GodsFather
15-11-06, 19:33
מה אני נראה לך מחסנאי ? :mrgreen:

טרמוסטט של חברת EFFEBE - חברה גרמנית.

מקסימום - תשיג את הטלפון שלהם ב144 ותתקשר לבדוק.

ruby
15-11-06, 20:50
תודה.

בני
18-11-06, 01:31
עדכון:

הוחלף הפאן קלאץ והבעיה נפתרה.

GodsFather
20-11-06, 18:48
עדכון מהשטח - החום בשליטה!

-->