PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד שאלה, הפעם בנושא אחר.. "מנהרה"

moshe 426
03-08-06, 12:24
אני רוצה ליצור מנהרה.

כלומר, דמיינו משקוף של דלת, רק המשקוף
2 מטר מאחוריו, להעמיד עוד משקוף ואזלחבר בינהם עם חיזוקים אלכסוניים. מעין כלוב.

בקוים ישרים אין בעיה, אבל אם אני רוצה לעבוד עם 2 עמודים ובינהם בחלק העליון פרבולה, אני לא יכול לשרטט את זה בתלת מימד.

מדובר בשתי מסגרות שהגג שלהן הוא פרבולה.
שני עמודים שבינהם בחלק העליון מחברת פרבולה (סתם קשת מעורגלת, רדיוס זניח).
ועוד שני עמודים, עם קשת , אותו הדבר. רק 4 מטר מאחוריהם.

סככה לרכב בגודל 4 על 8 מטר.

8 מטר מפתח בין עמוד לעמוד
ו 4 מטר רווח בין כל זוג עמודים.

צריך גם חיזוקים ומריש קדקד, את זה אני אשרטט אחר כך, אלו קוים ישרים, לא בעיה.

חשבתי להשתמש באופציית ה מראה, אבל זה פשוט בלתי אפשרי לי בתלת מימד. הגיוני?

מה עושים?

משה.

נמרוד
03-08-06, 12:35
קודם כל הכל אפשרי :-D

אם אני מבין נכון, הבעייה שלך היא שאתה משתמש בstructural member, והוא באמת מקבל רק קוים ישרים. עזוב אותו בצד.

את הפרבולה או מה שלא יהיה שאתה רוצה, הצלחת לצייר בסקיצה? אני מניח שכן. עכשיו כדי לייצר את הפרופיל/צינור שיהיה על הקשת הזאת, אתה צריך להשתמש בפיצ'ר sweep. כמו שכתבתי לך בפעם הקודמת, תייצר מישור חדש בקצה אחד של הקשת, ניצב לקשת, על המישור הזה תפתח סקיצה רגילה, תצייר עליה את הפרופיל של הצינור, ותעשה sweep שבו הסקיצה התלת מימדית שבה יש את הקשת היא מה שהתוכנה דורשת בתור path.

הפואנטה היא כזאת, ואני מנחש שזה מה שיפריע לך - הסקיצה כולה משמשת כpath, אתה לא בוחר קטעים מתוכה כמו כשאתה עושה structural member....

פתאום אני נזכר שכבר נתתי פעם הסבר בדיוק על זה... :-D
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5877
תגובה מס' 20 שלי. אני מקווה שזה יעזור לך להבין את העניין, ואם לא, אז אני מציע שכדי להיות יעיל, תן תיאור + תמונת מסך של הנקודה שבה אתה נתקע ואנחנו נפתור לך הבעיות ב100%.

moshe 426
03-08-06, 13:46
לאו דווקא .הבstructural membe תומך גם בפרבולות, ובאמת בו השתמשתי, אבל זה לא קריטי.

הבעיה העיקרית היא לעשות 2 גמלונים, אחד אחרי השני.

בתמונת המסך תוכל לראות את העמודים עם הקשת (2 קשתות, זה בשביל האוורור, זה לא משנה.....אם תרצו הסבר מדעי, אחרי זה.... )

מהמרפסת בצד תתעלמו, זה לא רלונטי לנו.

אני רוצה לקחת את הגמלון הזה, הפרבולה הזו, ולהעתיק או ליצור אחת זהה חדשה 4 מטר מאחורי או מלפני הקיימת.

אחר כך אני רוצה לחבר אותם בקודקוד החיבור של הקשתות, ובעוד מספר מקומות בשביל החוזק.

איך?

moshe 426
03-08-06, 18:25
איזה מסטול אני...
שכחתי להעלות את צילום המסך..

זה יהיה רק מחר מהעבודה...

אגב, מישהו יודע אם יש דבר כזה קורס או לימודי ערב לשרטוט בסיסי בסוליד?

איזור הדרום..

החלטתי להשקיע (כלומר, ני צריך למצוא קורס כזה, והעבודה תשקיע אותו בי... )

משה

asafk
03-08-06, 18:31
קורסים:
http://www.solidworks.co.il/Training/Courses.htm

וכדאי לברר גם באוניברסיטת בן גוריון.

אסף.

moshe 426
03-08-06, 18:34
קורסים:
http://www.solidworks.co.il/Training/Courses.htm

וכדאי לברר גם באוניברסיטת בן גוריון.

אסף.

באתר הנ"ל הייתי, אני התכוונתי לקורסי ערב מטעם איזו מכללה או אוניברסיטה, משום שבימים אני עובד..

וזה תנאי..

לא יכול לותר על עבודה בשביל הקורס.

נמרוד
04-08-06, 00:30
אני רוצה לקחת את הגמלון הזה, הפרבולה הזו, ולהעתיק או ליצור אחת זהה חדשה 4 מטר מאחורי או מלפני הקיימת.

אחר כך אני רוצה לחבר אותם בקודקוד החיבור של הקשתות, ובעוד מספר מקומות בשביל החוזק.

איך?

אתה יכול להעתיק רצף של פיצ'רים על ידי linear pattern, אתה בוחר ציר או קו ישר כלשהו בתור כיוון וכל פיצ'ר שאתה מסמן יוכפל לאורך הציר, לפי מרחק ומספר פעמים שאתה קובע. אם אתה רוצה סימטרית ראי, אז יש פיצ'ר שנקרא mirror שבשבילו אתה צריך פשוט לבחור מישור סימטריה שאתה יוצר לפני זה במקום הדרוש.

אם structural member מסכים לעשות קוים לא ישרים, זה כנראה שיפור בגרסא החדשה שעדיין לא עליתי עליו.

moshe 426
04-08-06, 01:54
משהו אני עושה לא בסדר, כי אני לא יכול לעשות MIROR בתלת מימד, ויכול רק לעש/ות מירור בד9ו מימד, אולי אני צריך להגדיר לו מישור חדש?
איך אני עושה את זה?

משה.

נמרוד
05-08-06, 01:25
משהו אני עושה לא בסדר, כי אני לא יכול לעשות MIROR בתלת מימד, ויכול רק לעש/ות מירור בד9ו מימד, אולי אני צריך להגדיר לו מישור חדש?
איך אני עושה את זה?

משה.

אתה עושה הבחנה מוזרה בין תלת לדו מימד. בסוליד הכל תלת מימדי. יש סקיצות דו מימדיות ותלת מימדיות. אני מנחש שאתה מתכוון לmirror של קוים בסקיצה. זה באמת לא אפשרי בסקיצה תלת מימדית, אבל בכלל לא לזה התכוונתי. צור את הגוף, או הפיצ'ר שמעניין אותך. לפיצ'ר עצמו אתה עושה mirror או linear pattern. אם זה לא ברור, הסדר הוא נגיד משהו כזה:

בנה "קורה" אחת, על ידי אקסטרוד או structural member ואיזו סקיצה שמתאימה לעניין.

עכשיו בנה מישור הכפלה במקום הנכון

עכשיו תבחר insert--->feature--->mirror, ותבחר מתוך העץ את המישור שעליו תבוצע ההכפלה ואת הקורה שכבר יצרת.
* טיפ לגבי mirror - אם הוא מסרב לעשות תמונת ראי של פיצ'ר, ויש לזה הרבה סיבות ואני לא נכנס לזה - יש אפשרות במקום פיצ'ר לבחור body פשוט מאד לבחור חלקים מהמודל, וזה תמיד יעבוד.

-->