PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמי קוני

אייל67
03-08-06, 14:05
מהם בולמים מסוג "קוני", למה מיועדים, האם נחשבים איכותיים ומה בערך מחירם? האם מתאימים לשימוש בגראנד צ'רוקי (5.2 ל')?
תודה

Saar
03-08-06, 14:38
בולמי קוני נחשבים איכותיים.
מחירם בפעם האחרונה ששמעתי היה בין 700 ל 800 ש"ח לבולם.
הם מתאימים לגראנד. (כמובן שישנם בולמים רבים אחרים שמתאימים לגראנד, זולים ויקרים יותר)

סער.

אייל67
03-08-06, 14:56
תודה סער.
סליחה על הבורות, אבל אם אני מבין נכון, הבולמים מותקנים רק לפנים, אחד בכל צד?

Saar
03-08-06, 15:18
יש בולמים מקדימה ומאחור (בד"כ אחד בכל פינה של הרכב)

סער

גיא
03-08-06, 16:10
לפני לא הרבה זמן ( שבועיים ) רכשתי 4 כאלו לאוטו ( טנדר היילקס ישן )

השיפור באיכות הנסיעה מדהים !

היו לי בדיסקו פעם OME צהובים ועכשיו קוני אדומים.

חבר עם טנדר דומה נוסע עם בולמים של טאפ דוג.

יש הרבה סוגים וכדאי ללמוד את החומר לפני ההוצאה הכספית.

אולי אפילו לעשות סיבוב על אוטו דומה עם בולמים מסוג זה או אחר להתרשמות.

דעתי ...

נמרוד
04-08-06, 00:01
אייל - יש בולם זעזועים בכל פינה של כל רכב. "קוני" זה מותג, שם של ייצרן, יש עוד עשרות. בולמים הם חלקים די אוניברסליים, לכל ייצרן יש דגמים שיתאימו לכל רכב פחות או יותר. הם נבדלים באיכות, קוני בהחלט נחשב בתחום רכב השטח לאחד המותגים הטובים, וגם עולה בהתאם.

asafk
04-08-06, 00:56
אם כבר מדברים על מותג ספציפי- אז לקוני יש יתרון גדול בזה שהם מתכווננים (בהתקנה אפשר לקבוע את מקדם הריסון שלהם על ידי כיוונון פשוט). יותר טוב מזה- יש דגם חדש של קוני שנקרא FSD, שבלי להיכנס לפרטים, נאמר שהוא משנה את קבוע הריסון שלו בהתאם לתנאי הדרך, ולמעשה יש לו מעקף פנימי, עם שסתום שמגיב לתאוצה של הבולם. לכן הכוח שהבולם מפעיל תלוי לא רק במהירות (כמו כל בולם עד היום), אלא גם בתאוצה. למעשה, זה בולם מתכוונן, אבל לבד, תוך כדי נסיעה (זה בשביל ממש ממש לפשט את הרעיון).

אסף.

גיא
04-08-06, 12:25
אמנם יתרון גדול אבל יש מקום לציין שלא רק לקוני יש את אפשרות הכיוונון.
לעניין. אני משחק עם זה כבר זמן וזה פשוט הבדל מוחשי ביותר.

שווה !

lizard
04-08-06, 20:53
איך בולמי קוני ביחס לבילשטיין 5150?

אלון_ק
05-08-06, 13:51
נחותים מעט, אבל שניהם זה אוברקיל לCJ שלך.

השאלה האמיתית בבחירת בולם היא לא מה מקדם הריסון הרצוי, לרוב החברות יהיה בולם עם מקדם ריסון מספיק טוב; השאלה היא לאיזה פרק זמן ובאיזו תדירות אתה תצטרך אותו. ככל שאיכות הבולם עולה כך הוא מסוגל לרסן לאורך יותר זמן, בין אם מדובר על סיבות של פינוי חום או איכות החלקים וMTBF לבולם, אם בכלל אפשר לתקן אותו (זה תלוי בסוג הבולם).

במקרה של CJ בפרט ורכבים עם קפיצי עלים בכלל, אין מה לקפוץ מעל הפופיק עם בולמים יקרים ואיכותיים מאוד. אתה פשוט לא תצטרך את זה, הריסון כתוצאה מהחיכוך בין העלים יספיק לך. אם אתה צריך בולם ארוך במיוחד זה כבר סיפור אחר, כי לא כולם מייצרים בולמים כאלו אבל אני לא חושב שאתה מדבר על בולם ארוך מ10' לCJ, נכון?

lizard
05-08-06, 16:57
הבולם שאני אשים יהיה בין 12 ל14 אינץ'.
אל תשכח שיש לי קיט של מתלם, הרכב אמור להיות רך ובעל מהלך מתלה גדול.
כל מי שהתייעצתי איתו בנושא אמר לי שעל קיט שכזה רצוי מאוד לשים בולמים איכותיים. בנתיים אני מכיר רק את הבילשטיין 5150. לכן שאלתי מה ההבדלים.

asafk
05-08-06, 23:46
ההבדלים הם בסיסיים יותר- מונוטיוב לעומת טווין-טיוב (למרות שיש דגם של קוני עם מונוטיוב אני מניח שלא עליו אתה שואל). בביצועים אתה לא תרגיש הבדל גדול- שניהם מצויינים, והמיכל החיצוני של ה5150 הוא בגלל שלמונוטיוב אין את המקום שצריך בשביל כמות שמן גדולה, ולכן, בגדול, הביצועים דומים.

אסף.

אסף.

אלון_ק
06-08-06, 01:00
אם אתה כבר הולך על בולם איכותי - זריקת כסף נהדרת, לדעתי - עזוב אותך מבילשטיין, לך על FOX. אני עובד עבור ארז שממנו אתה תקנה FOX כך שאפשר להאשים אותי במשוא פנים, אבל אני לא רואה מכזה דבר שקל. אני פשוט באמת חושב שהFOX טובים יותר ובהרבה, המחיר שלהם לא הרבה מעל הבילשטיין (כמה בדיוק שאל את ארז בטלפון, זה ממילא משתנה בהתאם לדגם הבולם הרצוי).

12 או 14 אינץ'? אוי לאופטימיות, אני רוצה לראות אותך מנצל כזה בולם למלוא אורכו. לך תמדוד, ידידי, הקפיצים כבר על הרכב. היחיד שתירץ 12 אינץ' שאני מכיר זה עומר (בולדוג), אם הקיט שלך לא זהה לשלו (יחד עם כל שאר המתלה) אני אהיה מאוד מופתע אם תנצל את כל ה12, שלא לדבר על 14...

lizard
06-08-06, 08:29
אם אתה כבר הולך על בולם איכותי - זריקת כסף נהדרת, לדעתי - עזוב אותך מבילשטיין, לך על FOX. אני עובד עבור ארז שממנו אתה תקנה FOX כך שאפשר להאשים אותי במשוא פנים, אבל אני לא רואה מכזה דבר שקל. אני פשוט באמת חושב שהFOX טובים יותר ובהרבה, המחיר שלהם לא הרבה מעל הבילשטיין (כמה בדיוק שאל את ארז בטלפון, זה ממילא משתנה בהתאם לדגם הבולם הרצוי).

12 או 14 אינץ'? אוי לאופטימיות, אני רוצה לראות אותך מנצל כזה בולם למלוא אורכו. לך תמדוד, ידידי, הקפיצים כבר על הרכב. היחיד שתירץ 12 אינץ' שאני מכיר זה עומר (בולדוג), אם הקיט שלך לא זהה לשלו (יחד עם כל שאר המתלה) אני אהיה מאוד מופתע אם תנצל את כל ה12, שלא לדבר על 14...

אם הקיט שלי לא זהה לשלו אז למתלם יש הרבה עבודה לעשות.
חשבתי על פוקס, אני מניח שאדבר על זה עם ארז כשאני אבוא לסכם את העניין של הקשתות לכלוב.
אתה נמצא אצלו כל הזמן?
תראה, אני לא ודע בוודאות מה יהיה האורך שאני אצטרך. ההשערה כיום עומדת על 12-14. האמת? חשבתי אולי אפילו על בולם קצר יותר עם סוג של דרופ קיט אבל אני לא יודע אם זה אפשרי בכלל.

גיא
06-08-06, 09:07
אלון,

אני חושש שיש הבדל בנסיעה עם בולמי קקי ועם בולמי קוני אפילו שזה קפיצי עלים.

התחת האנין שלי בהחלט חש בהבדל. ( ו...יש הבדל ! )

לפני שקניתי, נסעתי עם רונן. שם יש כלבים קשוחים. שוב, יש הבדלים !

זאביק
06-08-06, 09:46
אם חשבתי אולי אפילו על בולם קצר יותר עם סוג של דרופ קיט אבל אני לא יודע אם זה אפשרי בכלל.

דרופ קיט לבולם ?
ומה ירסן את הפתיחה של הדרופ קיט ?
מה ימנע מהדרופ קיט הזה להיפתח ולהיסגר עד שהבולם יתחיל לעבוד ?
אתה תאבד את כל האפקט של הבולם . . . .

ולקפיצי עלים, ה"דרופ קיט" היחיד שיש הוא ריוולוור
http://www.cj7jeep.com/tripstrails/stump_testing/images/revolver_shackle1.jpg

lizard
06-08-06, 10:54
זאביק אתה צודק כמובן, כתבתי שזה רק רעיון. לא חשבתי על זה ואני לא בטוח שבכלל אוכל לבנות משהו שכזה.

אלון, רק אחרי שהרכב יהיה גמור אוכל לדעת בוודאות יחסית מה יהיו אורכי הבולמים (ולצורך העניין גם דרייבשאפט) שאצטרך. אבל אם לוקחים את הפרוייקט של עומר כדוגמא, אני חושב ש12 אינץ' זה אורך ריאלי.

fuksi
06-08-06, 15:37
לפני לא הרבה זמן ( שבועיים ) רכשתי 4 כאלו לאוטו ( טנדר היילקס ישן )

השיפור באיכות הנסיעה מדהים !

היו לי בדיסקו פעם OME צהובים ועכשיו קוני אדומים.

חבר עם טנדר דומה נוסע עם בולמים של טאפ דוג.

יש הרבה סוגים וכדאי ללמוד את החומר לפני ההוצאה הכספית.

אולי אפילו לעשות סיבוב על אוטו דומה עם בולמים מסוג זה או אחר להתרשמות.

דעתי ...

שכחת לציין שהבולמים שקנית מיוחסים...!!!

אלון_ק
06-08-06, 21:26
גיא, ההבדל שאתה מרגיש הוא לא כי זה קוני מול אולדמן אלא כי לבולמים רמת שיכוך שונה. תחשוב על זה רגע, אתה יכול לקחת בולם של FOX, בולם של KING, בולם של קוני, בולם של ראנצ'ו ולכוונן את כולם לאותה רמת שיכוך של בולם מונרו מסויים, לדוגמא. גם אם תעשה עכשיו רוטציה על הרכב עם כל הבולמים לא תחוש בשום הבדל, כי רמת השיכוך זהה, אבל אם תתחיל לנסוע באופן תחרותי ואגרסבי מאוד (מאוד = ברמה שלא תתואר, בערך) אתה תשים לב אחרי המון שעות להבדלים בין הבולמים. המונרו והראנצ'ו ימותו ראשונים, הרבה לפני הFOX והKING. אח"כ ימות הקוני. לFOX ולKING אתה לא תצליח להזיז מה שלא תעשה, אתה תרסק את האוטו לפני שתשחק כאלו בולמים על רכב כזה. זה יקח לך שנים להרוס אותם וגם אז אתה פשוט קונה את החלק שאתה צריך ומחליף אותו, לא את כל הבולם.

למה בכ"ז לא שווה לך לשים FOX או KING על האוטו? כי כדי להרוג קוני רגילים אתה תצטרך להיות מוכשר בצורה יוצאת דופן. קח לדוגמא בלייזר מסויים שמתחרה בליגת הבוץ, דנה 60 קדימה ו14 בולט אחורה, בולמי קוני. כולה קוני והם עושים את העבודה כמו גדולים ברכב תחרותי (שלא ישתמע שקוני בולם נחות, הוא לא. מהבולמים ה"רגילים" הוא בהחלט אחד הטובים).
הבולמים האלו יקרים מאוד ומאוד מיותר ללכת ולהוציא כזה כסף על בולם שאתה לא צריך. מה גם שאם אתה כבר שם בולם כזה, אתה צריך למצוא במידה שלך וזה (באופן לא מפתיע) לא תמיד קיים, לא בחיבורים ולא במידות.

מיכה, אתה יודע מה יש לך ברכב. אם אני הייתי אתה, הייתי מסיים את המתלה, מודד אותו ורק אז מחליט איזה בולם אני רוצה ולמה.

lizard
06-08-06, 22:05
מיכה, אתה יודע מה יש לך ברכב. אם אני הייתי אתה, הייתי מסיים את המתלה, מודד אותו ורק אז מחליט איזה בולם אני רוצה ולמה.

וזה בדיוק מה שאעשה.
אם לא אתחרה עם הרכב אז אני לא רואה טעם ממשי בהתקנת בולמים איכותיים.
איכותי, אגב, מבחינתי זה לא רק הנוחות, זה גם האופציה לתקן ולא להחליף את כל הבולם.

נמרוד
07-08-06, 09:43
מיכה, אתה יכול לשים בולמים גם של 18 אינץ' אם אתה חותך את הבודי ומכניס אותם לקבינה ולתא המנוע. זה כמובן לא ממש יועיל למשהו. בלי להכנס לבודי, על תושבות מקוריות פחות או יותר, אתה צריך בולם של בערך 10 אינץ' מאחורה, ומקדימה 12 יתאים אם כי אתה יכול על ידי שינויי תושבות להכניס גם 14 אינץ' כמו שאני עשיתי. יותר מזה לא תשים בלי להכנס לכנפיים. למעשה, ה14 אינץ' אצלי לא מנוצלים עד הסוף, בולמים עם מהלך של 12 אינץ' יספיקו.

כל הנ"ל רלוונטי לסיקסים מוגבהים 4-5 אינץ' שזה מה שיש גם לעומר, גם לי וגם למיכה.

גיא
07-08-06, 11:42
אלון - מסכים לחלוטין
פוקסי - תבדוק בדואר - רק 50% מהבולמים החדשים שלי מיוחסים :-) ה50% השניים פושטים מהחנות ....

lizard
07-08-06, 14:26
מיכה, אתה יכול לשים בולמים גם של 18 אינץ' אם אתה חותך את הבודי ומכניס אותם לקבינה ולתא המנוע. זה כמובן לא ממש יועיל למשהו. בלי להכנס לבודי, על תושבות מקוריות פחות או יותר, אתה צריך בולם של בערך 10 אינץ' מאחורה, ומקדימה 12 יתאים אם כי אתה יכול על ידי שינויי תושבות להכניס גם 14 אינץ' כמו שאני עשיתי. יותר מזה לא תשים בלי להכנס לכנפיים. למעשה, ה14 אינץ' אצלי לא מנוצלים עד הסוף, בולמים עם מהלך של 12 אינץ' יספיקו.

כל הנ"ל רלוונטי לסיקסים מוגבהים 4-5 אינץ' שזה מה שיש גם לעומר, גם לי וגם למיכה.

אני הולך לחתוך את הכנפיים. הקדמיות והאחוריות.
אני לא אבנה את אותו סטאפ שיש לעומר כי אני רוצה תא מטען גדול ככול האפשר אבל אני כן אבנה תושבות חדשות על השאסי, מוגבהות וכנראה גם רחוקות יותר מהמיקום העכשווי.

בכל מקרה, אחרי שהבנתי שהליגה מתחילה אוטוטו אז אני לא רואה כל דרך לסיים לבנות את הרכב בזמן, מה שאומר שאני כנראה אלך על בולמים זולים ובשנה הבאה אחליף כנראה לאיכותיים יותר (ביחד עם החצי אוטו שלא החלפתי ;-) )

Bulldog
07-08-06, 20:15
או, אז אני נכנסתי למנוע ולבודי ואני יכול להגיד בביטחון שקדימה אני מנצל 13 אינץ' מהבולם, מאחורה עוד לא סיימתי לשנות אבל לא נראה לי שאני אגיע ל14, אולי 11, 12 אינץ'.

lizard
07-08-06, 20:45
אני חושב שאולי כדאי לפתוח דיון חדש, הנוכחי כבר לא כל כך קשור לבולמי קוני.

תודה

Erankd
23-09-18, 01:40
בדיוק בשלב של בדיקה לקראת החלפה לבולמי קוני. אעריך המלצות על הדגמים השונים.
מדובר ברכב ספורט. תודה וחג שמח.

asafk
23-09-18, 08:47
איזה רכב? מה אתה מעוניין לקבל מהחלפת הבולמים? הנמכה? הקשחה?

אסף.

דרור ברלי
23-09-18, 12:33
אל תתפתה לקוני האדומים הפשוטים.
לא שווים את מחירם היקר.

ishc
23-09-18, 12:53
אל תתפתה לקוני האדומים הפשוטים.
לא שווים את מחירם היקר.+1!!!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

-->