PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה ההבדלים הגדולים בין דגמי פוראנר (רגיל / מפואר) ? [הכותרת נערכה]

סוזי המשתוללת
05-08-06, 13:58
בין פור רנר מפואר לרגיל והאם יש הבדל טכני בין דגמי 94 ל96 ?

הכותרת נערכה ע"י המערכת.
שמוליק, היה קשה לכתוב פוראנר בכותרת ? תראה איך הכותרת הרבה יותר מובנת!

asafk
05-08-06, 14:12
ההבדלים הגדולים-
יחסי העברה אחרים, צמיגים במידה אחרת (אופציה), ומתקן לגלגל ספייר שמכניסים לו את המוט מהצד ולא מהאמצע.

יש עוד הבדלים קטנים, אבל שאלת על גדולים..

אסף.

eran4x4
05-08-06, 14:48
גודל מיכל דלק
בFAQ בפורום טויוטה בג'יפטריפ יש קישור לשרשור של רוני בנושא

סוזי המשתוללת
05-08-06, 16:15
אסף
אתה יודע למה אני מאחורי המצלמה ולא מלפניה ?
כי אני לא יודע לכתוב :grin:
אם הייתי יודע הייתי כתב ולא צלם ואז גם ייתי מרויח יותר ולא נוסע על סוזוקי :-P

חגי
05-08-06, 19:35
אסף
אתה יודע למה אני מאחורי המצלמה ולא מלפניה ?
כי אני לא יודע לכתוב :grin:
:-P

אני יכול לחשוב על עוד סיבה למה אתה לא לפני המצלמה :) .

נמרוד
07-08-06, 10:19
הדגם המפואר הגיע עם צמיגי 31 ויחס העברה 4.56:1, הרגיל עם צמיגים קטנים יותר ויחס 4.10:1. זה הההבדל המכאני המהותי למיטב ידיעתי, וזה בהחלט יתרון גדול למפואר. שאר ההבדלים הם בעיקר שהמפואר... יותר מפואר.

ליאור מ
28-08-06, 00:15
כתבו לך נכון, רק להשלים את רשימת ההבדלים:
יחסי העברה 4.56 במפואר, 4.10 ברגיל
צמיגים במפואר- במידה גדולה יותר
ג'אנט 7" במפואר, 6" ברגיל. צורת הגאנט שונה וכך גם כיסוי הפלסטיק במרכז הג'אנט.
כנפונים מעל הגלגלים בצבע הרכב במפואר (כיוון שהגלגלים רחבים יותר)- אינם קיימים בדגם הרגיל וזה סימן הזיהוי הבולט ביותר בין הדגמים
מיכל דלק גדול יותר במפואר
חלל הגלגל הרזרבי גדול יותר וזוית הכנסת המוט שמוריד את הרזרבי אלכסונית (במפואר) ולא ישרה.

גג שמש- תוספת שנמכרה בתוספת תשלום בשני הדגמים ולכן אינה קשורה לנושא.

טל שחר
20-09-06, 05:50
מישהו יכול להסביר מה בעצם נותן יחס העברה גדול יותר?

לי יש את הלא מפואר.

האם למשל אני יכול להרכיב צמיגים גדולים יותר כמו של המפואר אם גנט 8" ?

יוני5
20-09-06, 09:32
מישהו יכול להסביר מה בעצם נותן יחס העברה גדול יותר?

לי יש את הלא מפואר.

האם למשל אני יכול להרכיב צמיגים גדולים יותר כמו של המפואר אם גנט 8" ?

יחס זחילה טוב יותר.
כלומר, בסל"ד נתון (נניח 2500) הרכב במצבו המקורי נוסע 100 קמ"ש. למה? כי היקף הגלגל 2.5 מ', והגלגל עושה 10 סיבובים בשניה.
אם תחליף את היחס המקורי לכפול - כלומר נניח שהיה לך 1:3 ועשיו תתקין 1:6 - הגלגל יעשה, באותם 2500 סל"ד - רק 5 סיבובים והמהירות בה תיסע תהיה 50 קמ"ש.

בשביל מה זה טוב? יש לך "יותר כוח" על חשבון "מהירות", וכשאתה זוחל על סלעים בשטח, אתה רוצה מהירות כמה שיותר איטית ויותר כוח (כי הסל"ד למהירות נתונה יותר גבוהה).

כשאתה מגדיל את קוטר הצמיגים שלך, בדוגמה למעלה, ב2500 סל"ד לא תיסע 100 קמ"ש אלא יותר. כמה יותר? תלוי בכמה הגדלת את הצמיג.
אם לדוגמה היה לך צמיג בקוטר 30 אינטש, ושמת 33 אינטש, הגדלת את קוטר הצמיג ב 10% ולכן תיסע 10% יותר מהר. לא 100 אלא 110. אם תגדיל את יחס ההעברה ב 10% גם כן, תחזור למהירות המקורית.
הרכב שלך מתוכנן מבחינת כוח המנוע בסל"ד נתון, יחסי ההעברה בגיר, בתיבת ההעברה ובסרנים ללגודל צמיגים מסויים, אך שאתה מגדיל צמיגים אתה משנה את היחס הסופי הזה, שינוי יחסי ההעברה בסרנים הינו השינוי הנפוץ ביותר להחזיר את היחס למצבו המקורי, או לשיפור היחס הקיים.

מקווה שעניתי על שאלתך,
בידידות,
יוני5

liorbn
11-12-06, 20:40
יוני - בזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז - טעות.

יחס ההעברה במפואר נמוך ב 10% (10 שיניים לעומת 11 שיניים בפיניון) לא בשביל ה LOW, ההבדל בזחילה כמעט ולא מורגש, הרבה בגלל הגיר האוט' הדי עצל שבולם המדרון רק בראשון LOW.

א-ב-ל, פוראנר רגיל (4.11) שהתקין צמיגי 31X10.5 האריך למעשה את יחס ההעברה הכולל ב 10%, והמשמעות היא עייפות בכביש, במיוחד במהירויות גבוהות (בעיה שגם במקור הייתה די מעצבנת)

כמו שמרגלית רשם, מיכל הדלק ב"רגיל" 64 ליטר, במפואר 71, טויוטה עשתה זאת ע"מ לשמור על מרחק נסיעה כולל זהה בין שני הדגמים, עקב הגדלת מיכל הדלק, הגלגל הרזרבי "זז" שמאלה ולכן המוליך של מנגנון ההורדה מורכב באלכסון.

מבחינת "פאר" שניהם זהים, גג שמש היתה אופציה לכל ראנר

ליאור ב.

-->