PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיוון קורונה פיניון דנה 44- יש למישהו מיסבים חרוטים?

six 4 life
05-08-06, 16:01
אהלן
על הפרק- החלפת מיסבים בסרן האחורי (דנה 44), ואיתם כיוון קורונה פיניון.

עשיתי חיפוש, ראיתי הרבה חומר, אבל עדין לא מצאתי משהו ספציפי על דנה 44.
טיפים, עצות, אזהרות וכו', יתקבלו בברכה.

וכמובן- אם למישהו יש מיסבי קייס ופיניון חרוטים לצורך כיוונים ויכול להשאיל אותם, אשמח.

תודה.

LAREDO
05-08-06, 16:49
כיוון קורונה פיניון בסרן דנה הוא לא משהו שניתן לעשות באמצעים ביתיים.
רוב המוסכים עושים את זה חרא.
למעשה, אני מכיר רק מוסך אחד שעושה את זה כמו שצריך ומחזיק את הכלים שצריך. ארנון בפרדס חנה

six 4 life
05-08-06, 19:14
מוסך לא בא בחשבון, עבודה עצמית בלבד.
מה גם שבעלויות עבודת מוסך כולל חלקים- אני מוסיף עוד כמה מאות ומביא סרן משופץ קומפלט.

כך שבכל אופן העבודה תיעשה (אם תיעשה) כן באמצעים ביתיים, עד לדיוק המירבי שנוכל להגיע.

אז אחדד-
אם למישהו יש טיפים לעבודה הזו בתנאים ביתיים- מוזמן.

לגבי השימסים- אני הולך להתחיל בשיטה של להעתיק את כמות השימסים ועוביים בדיוק כפי שיש כרגע בסרן, ולהוסיף שימס דק אחד לכל מיסב, ומשם להתחיל להרכיב.. לפרק.. להרכיב.. לפרק..

תודה.

RONI
05-08-06, 22:43
אם בא לך תעשה לי טלפון מתי שאתה מתחיל .
אני מעוניין לראות ללמוד ואולי גם לעזור!
תודה.

tzagi
05-08-06, 23:27
Study this first:

http://www.gearinstalls.com/index.htm

I know its for a Toyota but the concept is the same
You will need a minimum of a dial indicator with a magnetic base and torque wrenches
and might even need to build a case spreader.

Good luck!

LAREDO
16-08-06, 23:54
בלי מפשק להאוזינג, אתה לא יכול לעשות את זה כמו שצריך.
אם אתה רוצה להיות חאפר בבקשה.

six 4 life
17-08-06, 00:20
אשמח אם תסביר לי מדוע.
מה השימוש במפשק הנ"ל, כאשר כל הקייס למעשה יוצא בקלות על ידי פתיחת 4 ברגי הU שמחזיקים את מיסבי הקייס?

tzagi
17-08-06, 01:11
http://www.aoc.nrao.edu/~browen/spreader.pdf

you will need it in most cases, if its done right anyway

לירן סברוב
17-08-06, 11:32
אהלן,

יש כיוון ע"י שימסים בסרן. הכיווון נעשה ע"י כל מיני שיטות כמו מריחת צבע על הקורונה ואחרי מספר סיבובים של הקורונה עם הצבע, אתה יודע לפי מריחת הבצע איך לכוון.כל קורונה והכיוון שלה.
השיטות הן שיטות של מוסכניקים של פעם או אוהבי המקצוע של היום, כמעט אף מוסך לא יודע לכוון קורונה פיניון.
תלמד מהמניסיון הרע שלי בדנה 44 : הקורונה נגזרה בערך כ 200 ק"מ אחרי שהתקינו לי אותה.

דרך אגב, יש מוסכניקים שיודעים את העבודה, אבל ובגלל שהיא קשה וצורכת זמן, הם לא מעוניים.
בנוסף יש עוד בדיקה של עומסים (אם אני לא טועה) שגם כן עושים.

אצלי את הכיוון עשה "מרכז הג'יפים" בחולון המכונה חמיס. על שמהו כמו 700-800 ש"ח. העבודה מצויינית.

א אתה עדיין מעוניין לבצע זאת לבד, אתה חייב לראות איך מישהו עושה את זה.

YoavR
17-08-06, 15:10
אשמח אם תסביר לי מדוע.
מה השימוש במפשק הנ"ל, כאשר כל הקייס למעשה יוצא בקלות על ידי פתיחת 4 ברגי הU שמחזיקים את מיסבי הקייס?

אם כל הקייס יוצא בקלות אז הדיפרנציאל לא מכוון כראוי.
בהתקנה נכונה של דיפרנציאל דרוש לכוון את:
א. מיקום הפיניון/סבבת - בד"כ (אבל לא תמיד) ע"י מד מומנט. סגירת האום של הפיניון כנגד בוקסה מעיכה גם ממקמת אותו. פעולה זו לא נידרשת בזמן התקנת נעילה או החלפת קייס.

ב. מרחק הקורונה/זר ביחס לפיניון/סבבת. שולטים על המרחק בעזרת שימסים בין הקייס למיסבים או הברגות כיוון (תלוי בסרן). הכוון מתבצע ע"י dial indicator ומשחה.

ג. Preeload - כאן התשובה לשאלתך. מסבי הדיפרנציאל הם מסבים קונים ודורשים הידוק מסויים. בדומה למסבי גלגל שאם תהדק אותם יותר מידי תהיה התנגדות גבוהה לסיבוב, אם לא תהדק אותם מספיק, החופש הגדול יגרום לבלאי מואץ לכל המערכת. בכדי להגיע לרמת preeload הדרושה לפי הוראות היצרן דרוש ב99.9% מהמיקרים מפשק.

עוד אינפורמציה והסברים תוכל למצוא גם כאן:
http://www.ringpinion.com/content/technicalhelp/default.asp?pid=43

איציק - 4X6ZH
17-08-06, 15:49
לא ברור לי מה התלבשתם על המפסק הזה .
זה כלי המאפשר את ביצוע העבודה בקלות אבל בפרוש אפשר לעשות את העבודה בלעדיו .
שימוש לא נכון בכלי הזה ( כאלה שבונים את הכלי לבד ) יכול בקלות לעקם את בית הדפרנציאל .
יש כלים אחרים ( חולצי המיסבים \ מיסבים מלוטשים ) שהם כלי חובה לביצוע העבודה .
למי שלא עשה עבודה כזאת מעולם ואין נסיון \ בלי ספר מפורט כולל תמונות איכותיות והדרכה צמודה
הסיכוי להצלחה לא גדול .
החלפת מיסבי הקרונה היא עבודה קלה יחסית
החלפת מיסבי הפניון היא היא עבודה מאד מאד מקצועית .
לדעתי כדאי להחליף את כל המיסבים ( לא להסתפק רק במיסבי הקרונה )
בהחלפת מיסבים בלבד בדרך כלל לא נדרש כיוון
אבל בהחלט נדרשת בדיקת הכיוונים .
הוספת שימש דק ללא בדיקת הכיוון היא תרגיל מסוכן המחייב הרבה נסיון . ( ולא מומלץ )
את טבעת הלחיצה ( הצינור שנמעך ) ניתן להחזיר לשימוש חוזר על ידי הוספת שימש דק
( אני לא ממליץ אבל זה אפשרי )
יש לדעת באיזה צד להוסיף את השימש כך שרק העומס יגדל ומיקום הקרונה ביחס לפניון לא ישתנה
איציק

מוני אורבך
17-08-06, 16:24
ארז אני עשיתי עבודה של כוונון של קורונה פיניון אבל על סרן מסוג "האיבר השלישי"
הכיוון עצמו לא מסובך.
אתה צריך למדוד חופש נתון בשני צירים ואז המהדרין עובדים עם משחת כיוון.
כול זה כתוב בחוברת הסבר של הרכב. אם תעקוב אחריה שלב שלב לא יהיו לך בעיות.

הצרה שלך היא שהסרן שלך הוא שונה. כאן הכוון נעשה על ידי שימסים. מה שאומר שאתה צריך לחלוץ את הקיס והמיסב כול פעם שאתה משנה שימסים. בלי מיסבים חרוטים זה קשה עד בלתי אפשרי, איתם זה הרבה יותר קל אבל עדין נשארת לא מעט עבודה שחורה.
אין צורך במפשק אף על פי ששוב הוא עושה את המלאכה ליותר קלה.
אים יש לך ניסיון ומעט עין זה הולך כבר בפעם הראשונה או השניה. אם אין, מצפה לך הרבה עבודה שחורה.

סיכום - הרבה עבודה שחורה אבל בהחלט אפשרי בתנאים ביתיים. רק תקפיד על כול השלבים.

מוני

six 4 life
17-08-06, 16:30
תודה לכל המגיבים.

כרגע הכיוון הוא להחליף רק את מיסבי הקייס בסופו של דבר, מאחר ומיסבי הפיניון במצב טוב יחסית ועל פי הבנתי כיוון הפיניון הוא מה שמסבך את העסק.

מאחר ורק אחד ממיסבי הקייס גמור והוא זה שדורש החלפה, ובהתחשב בנסיבות שציינתי למעלה, אני אחליף כנראה רק את שני מיסבי הקייס, אסגור את העסק ונראה מה קורה.

אם המגע בריא בצורה סבירה ומעלה, אסע ככה עד שהסרן יגמר, ואז יבוא סרן חדש וזה ישאר לחלקים.

-->