PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו כויל, מה חשיבותו וחשיבות התאמתו לצורך עבודת מנוע תקינה?

GodsFather
07-08-06, 19:34
לאחר שקראתי מספר שרשורים על חילוקי דעות בשיפורי מערכות ההצתה כגון מפלג וכויל, אשמח לדעת מה הכויל עושה (מפלג אני יודע)

תודה

Bulldog
07-08-06, 20:18
הופך מ12V ל45,000V בערך.

GodsFather
07-08-06, 20:28
הופך מ12V ל45,000V בערך.

ואז מה ?

האם יש דרך למדוד זאת?

אני מניח שלא כל הכוילים מפיקים אותה כמות , איך יודעים מה נכון?

איך יודעים אם יש בלאי בכויל?

בשביל להעביר 45K וולט , נראה לי שהכבל שמחבר בין הכויל למפלג לא היה מחזיק אז איך הוא כן?

lizard
07-08-06, 20:47
אם הבנתי נכון, אז אתה צריך מדיד שאותו מחברים לפלאג בצד אחד ולמפלג בצד שני. השימוש במדיד, אני לא זוכר בדיוק איך, מאפשר לך לדעת איזה עוצמת זרם (או מתח) מגיעה לפלאג.

AvigdorAharon
07-08-06, 21:06
ואז מה ?
האם יש דרך למדוד זאת?
כן, ישנו מכשיר שבודק את עוצמת הניצוץ ואת משך זמן הניצוץ. לא ראיתי בארץ חשמלאי רכב שמשתמש עם המכשיר, אך הוא קיים.

אני מניח שלא כל הכוילים מפיקים אותה כמות , איך יודעים מה נכון?

בהתאם למה שמומלץ על פי היצרן, ואם אתה רוצה לשפר את ההצתה, אתה צריך קויל חזק יותר.
ד"א, קויל סטנדרטי של CJ מפיק 19KV. ניתן לשים 45KV וכמובן לשפר את כל הרכיבים השייכים (מפלג, חוטים, מרווח פלגים וכדומה).

איך יודעים אם יש בלאי בכויל?
קויל זהו שנאי שמעלה את המתח מ 12V לכמה עשרות אלפים. על ידי מדידת התנגדות בין הסלילים לבין עצמם, ובין הסלילים לאדמה, ניתן להסיק אם הוא תקין או לא.

בשביל להעביר 45K וולט , נראה לי שהכבל שמחבר בין הכויל למפלג לא היה מחזיק אז איך הוא כן?
אם תחליף לקויל חזק מאוד, סביר להניח שהחוטים לא יתאימו. לכל מערכת הצתה, יש את הרכיבים המתאימים שלה.

ד"א, יש לי קויל ספייר במידה ותרצה לבדוק, או שאולי כדאי שתקנה CJ? יש אחד למכירה...

אביגדור

lior_b.s
07-08-06, 21:12
http://img182.imageshack.us/img182/5566/3213uw9.jpg

עוד על מערכת הצתה ברכב... (http://auto.howstuffworks.com/ignition-system.htm)

ליאור

GodsFather
07-08-06, 21:28
ליאור, את הלינק לאתר הזה אני העלתי לג'יפולוג לא מזמן, פשוט רציתי הסבר יותר ידידותי ובהקשר לעולם שלנו - ג'יפים וכד'.

אביגדור - היה לי CJ7 לפני 3 שנים (האולטימטיבי ,חלק יגידו) , אני עדיין משלם עליו..... אז בוא נחשוב יותר לכיוון השארות עם הסמוראי ופרטים טכניים עליו.

לפי דבריך - מישהו יודע מה המדד הנכון לסמוראי אם כך?

ושוב אני שואל , איך אפשר לדעת אם כויל לא עושה את העבודה ? ירידה בביצועים מן הסתם , אבל איך יודעים שזה זה ולא בעיה אחרת?

שיפור בהצתה יתן מימוש יותר נכון של שריפת הדלק ולמעשה כוח המנוע אמור לגדול , אני לא יודע אם נכון יהיה לפתח פה דיון מחדש על נושא שכבר הועלה מספר רב פעמים אבל אני פשוט רוצה לוודא מה החשיבות של כויל נכון (או יותר נכון לוודא ששלי הוא נכון).

tzagi
09-08-06, 00:47
Quote:כן, ישנו מכשיר שבודק את עוצמת הניצוץ ואת משך זמן הניצוץ. לא ראיתי בארץ חשמלאי רכב שמשתמש עם המכשיר, אך הוא קיים.

אתה מדבר שטויות, אין כזה דבר...ובטח שלא בישראל, ואים יש...אני לא יודע שום דבר על הנושא.

איציק - 4X6ZH
09-08-06, 08:05
הדרך הפשוטה והנכונה למדידת מתח סליל ההצתה היא על ידי סקופ .
למי שרוצה לחבר מד מתח לחוט הפלג צריך מתאם מיוחד למתח גבוה ומכשיר מדידה מהיר .
יש הרבה גורמים המשפיעים על עוצמת הניצוץ ( וזה מה שמענין )
כדאי לזכור טוב טוב ניצוץ חזק גורם להרבה צרות אחרות .
איציק

lizard
09-08-06, 08:57
לאיזה צרות ניצוץ חזק גורם?

AvigdorAharon
09-08-06, 18:24
Quote:כן, ישנו מכשיר שבודק את עוצמת הניצוץ ואת משך זמן הניצוץ. לא ראיתי בארץ חשמלאי רכב שמשתמש עם המכשיר, אך הוא קיים.

אתה מדבר שטויות, אין כזה דבר...ובטח שלא בישראל, ואים יש...אני לא יודע שום דבר על הנושא.

על ראש הגנב בוער הכובע...

אביגדור

coas
09-08-06, 19:24

על ראש הגנב בוער הכובע...

אביגדור

חכו,תורכם יגיע...

asafk
09-08-06, 22:44
המנעו מהצ'ט, בבקשה.

אסף.

-->