PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה עקרונית בנושא פחחות שיפוץ.

RONI
09-08-06, 13:58
שלום לכולם.
אני בדילמה,עוד תקופה מסויימת אני אצטרך להחליט בסוגיה של פחחות
כללית אבל כללית ,כן פירוק הקופסא מהשלדה.על כל המשתמע מכך,
חיתוך וריתוך פחים וקורות חדשות בקיצור ראה פרוייקט ממותה!
עלות בהערכה גסה ביותר כ6000-8000 שח.
לא סיפור רציני אם לשלב את הכיף שבפרוק תיקון והרכבה.
מצד שני, אני יכול להזמין שלדת פיברגלס במיוחד לדגם שליCJ3A , ב-
950$ לא כולל משלוח.
כאן הדילמה:
א.האם לשמור על המקוריות עד הסוף?{המר}
ב.לעשות את החיים קלים וזולים משמעותית?

מוני אורבך
09-08-06, 14:58
האם להשאר מקורי או לא זה ענין פסכולוגי שלך. לי אישית זה לא היה מזיז.
האם כדאי להחליף לגוף פיבר? יש בעד ויש נגד
בעד:
1. לא מחליד !!!
2. גמיש, לא מתכופף, ואם נשבר קל לתקן.
3. הצבע לא דוהה או נשרט.
4. קל.

חסרונות:
1. לא מעביר זרם - מה שאומרשאתה חיב להעביר חוטי הארקה.
2. חיבים להשתמש במפזרי לחץ גדולים אחרת עלול להשבר.

סך הכול - אם אתה רוצה להחזיק את הרכב הרבה שנים - עדיף פיבר

asafk
09-08-06, 15:09
הפיבר עדיף כמעט מכל בחינה- אם המחיר מצדיק את זה. באמבטיות פיבר האיכותיות יש נקודות הארקה בנויות בתוך האמבטיה (וגם חיזוקי פלדה- זה לא 100% פיבר אף פעם, כמעט). לCJ שלך יש אמבטיות שמתאימות בול- אין סיבה לא להשתמש בהן. הזמן שאתה חוסך גם משמעותי- אתה חוסך את כל הזמן שלוקח להכין את הרכב לצבע, פחחות וכו'. כל מה שנשאר הוא לפתוח את האריזה, לצבוע ולהרכיב..

אסף.

lizard
09-08-06, 15:58
רוני, להזמין מאיפה? מחו"ל? על ה950 דולר האלה תוסיף את עלות המשלוח שלדעתי יכולה בקלות להגיע ל1000 דולר (בטח אם אתה עושה את זה לבד), על זה תוסיף עוד מכס של, נניח, 500 דולר, ועל זה תוסיף את העובדה שאם רשום במניפיסט של המשלוח שזה חלקים לרכב אז יש סיכוי שרק מי שמורשה לייבא חלקי חילוף יוכל בכלל לשחרר את זה מהמכס. לכל אלו שמזמינים קרבורטורים וחלקים אחרים, זה לא בודי של ג'יפ. הבודי טיפה יותר גדול ותופס יותר תצומת לב.
שלא לדבר על זה שבטוח תצטרך עמיל מכס ו/או חברה למשלוחים. עוד כסף ולא מעט.

אם תחליט כן ללכת על זה אז אולי אוכל להשתתף איתך במשלוח. אני רוצה להביא כמה גירים מארה"ב.

אם הרכב נוסע אז אני מציע לך לחפש פחח שיעשה לך את זה. אם תצטרך עזרה בזה אשמח לעזור גם. שמעתי שבבקעה אפשר להשיג דילים ממש טובים.

אפשרות שלישית היא להסיר את כל החלודה, לנקות את הבודי כמה שיותר, אולי אפילו עם ניקוי חול אבל נקודתי כדי שישאר לך משהו, ואז לצפות את הבודי בפייבר. איפה שיש פח, שכבה אחת או 2, איפה שאין, שכבות רבות.

בכל מקרה, אשמח לעזור ולהשתתף בפרוייקט.

בהצלחה

asafk
09-08-06, 16:04
מיכה, רוני כתב שהמחיר כולל משלוח. ומי אמר שמדובר בחלקי חילוף לרכב??? חלקי חילוף מפלסטיק? זו סה"כ בריכה לחצר בשביל הילדים, באמת...

אסף.

barak4*4
09-08-06, 16:15
ומי אמר שמדובר בחלקי חילוף לרכב??? חלקי חילוף מפלסטיק? זו סה"כ בריכה לחצר בשביל הילדים, באמת...

אסף.
הם אולי עובדי קומבינה, אבל הם לא טיפשים.

lizard
09-08-06, 16:20
950$ לא כולל משלוח.

אתה יכול לכתוב שזה בריכה לילדים, המכס יכול להחליט שזה טיל סאגר בתחפושת.
ועכשיו ברצינות.
שום ואני שם דגש על שום חברת משלוחים לא תזייף מניפיסט עבורך.
שתבין, לחברת ההכלה (מלשון מכולה, החברה שמסדרת את המכולה שבה נמצא הבודי) יש רשימה מדוייקת של התוכן של המכולה ומיקומו המדוייק. אגב, בגלל שמדובר על משהו יחסית גדול ולא סטנדרטי אז יש סיכוי גדול שרוני יצטרך מכולה שלמה, 20 פיט, רק לעצמו. מה שייקר את העלות פי כמה וכמה.
אחרי זה לחברת הספנות שמובליה את המשלוח יש מניפיסט עם התוכן המדוייק של המכולה. שלישית, לקפטן עצמו יש מניפיסט של התוכן של המכולה (מבחינת סידורי משקל וכדומה).
אני גם לא מאמין שהחברה שממנה רוני יקנה את הבודי תסכים לרשום שזה משהו אחר.
היום, בטח אחרי ה11.9, רשויות המכס בארה"ב ובעולם מקפידות מאוד. אף אחד לא יתרגש מקרבורטור או משהו כזה שמביאים. זה לא ביג דיל. אבל מוצר שמצריך מכולה משלו? תהיה בטוח שיבדקו את זה.

זו דעתי בלבד כמובן והיא מבוססת על כך שהפלגתי כמה חודשים בצי סוחר במסגרת לימודי קצין ים.

barak4*4
09-08-06, 16:38
שום ואני שם דגש על שום חברת משלוחים לא תזייף מניפיסט עבורך.

כבר היה לנו דיון כזה בעבר, חבל לשפוך שוב מלל:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5817&page=1&pp=20&highlight=%FA%E6%E9%E9%F3

asafk
09-08-06, 17:33
950$ לא כולל משלוח.

אופססס.. אז סליחה- אני הטמבל.

אם ככה- לא, זה לא משתלם בשום מצב. 950$ בארה"ב זה 10000 ש"ח בארץ- חבל על הכסף.

אסף.

shmil
10-08-06, 09:43
רוני

לא דיברנו על מיקום, אבל בהנחה שיש לך מקום, קנה רתכת CO2, ותתחיל להנות גם מהצד השני של הענתיקות - השיפוץ.
כולל עלות קניית הרתכת (משומשת), ולא כולל צבע, אין מצב שתגיע ל-6,000 ש"ח.
הגיפ שלך בנוי קווים ישרים, אין כל סיבה שתסתבך בזמן החלפות פחים.

מצד שני, אם עבודה עצמית לא עושה לך את זה, ובכוונתך באמת להחזיק את הג'יפ לתמיד, 10,000 ש"ח לשקט של -2015 שנה הם לא הרבה כסף.

-->