PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיזוק אולטימטיבי לשילדה של בלייזר .

polar bear
01-11-03, 20:11
תקציר הפרקים הקודמים:
כידוע לבליזר יש שילדה רכה, הנוטה להיסדק במקומות שונים - באיזור: תיבת ההגה,מרכז הרכב,בולם אחורי ימני וע"פ מקור בכיר בצהל - גם באיזור תושבת אחורית בקפיץ-קדמי .

בשיחה עם אותו גורם בכיר נודע לי על מוסך כלשהו שביצע עבודת חיזור לבליזרים צהליים, חשבתי שמדובר בעבודה "חכמה - הווי אומר - חיזוק נקודות תורפה והקשחת שילדה במקומות מסוימים.

בדקתי את הנושא והסתבר לי שהתיקון איננו חכם, הם מפשיטים את הרכב, מרכיבים U לאורך כל השילדה - וזהו. נכון - זה לא יסדק, אבל יהיה קצת יותר כבד {להערכתי באיזור ה 200 ק"ג מלמטה } ולא גמיש בכלל. וגם יקר רצח - 14K לכל העבודה {לא כולל } , 3K הנחה תינתן אם מביאים רק שילדה.

לאחר הדברים האלה התחלתי לחשוב מה עושים?

מתקנים טיפש אבל חזק?
שומעים לעצתו של אסף, ומחזקים רק את האיזורים הרגישים?

חשבתי על הרכבת שילדה על שילדה בצורה הבאה:
לוקחים את השילדה ו"חותכים" את החלק התחתון 5 ס"מ אחרי הכיפוף כלפי מעלה , כך שנוצר מעין בזנ"ת עם רגליים קצרות ואחד עם רגל יותר ארוכה.
את הארוך מרתכים מבחוץ ואת הקצר מבפנים.

זה שזה לא הכי חכם, אני יודע, אבל כל מה שאני חושב עליו - יוצא לי שאם אני מחזק את רוב השילדה ולא את כולה, אז לא עשיתי כלום בעצם.

האם נכון מבחינתי להתעקש על חיזוק בשילדה אחרת או שגם ברזל דק יותר יספיק?

תודה.

נ.ב. לכל מכירי שגעונותי - משאית זה לא פרקטי לצערי. בליזר פריוט כנ"ל.

אריה פאהן
01-11-03, 21:47
אם אתה ממש ממש נהנה מזה אז תיכנס לפרוייקט כזה אחרת למה ??? אם יש לך סדק ליד תיבת ההגה תקן אותו ,יש לך סדק ליד בולם אחורי ימני תקן גם אותו ,
אצלי במשך 6 שנים יצא לי לתקן פעם אחת סדק בבולם אחורי שזה אומר עבודה עצמית של שעת עבודה,
פעמיים תיקנתי סדק ליד תיבת ההגה ,כל פעם לקחה לי כשעתיים עד שלוש שעות מקסימום,
בשביל זה לא הייתי נכנס לפרויקט כזה מסובך כמו שאתה מתאר

asafk
01-11-03, 22:12
אם במילא אתה מדבר על להפשיט את הרכב, למה לא תמצא שלדה של סיירה (כמו השתיימוביל), ותקצר אותה, ככה שתוכל לבנות עליה מחדש את הבלייזר?

אסף.

polar bear
02-11-03, 00:39
אריה - זהו בדיוק - שאין לי רצון וכח לחפש סדקים ולתקן אותם פעם ב X זמן כתלות באופי הנהיגה שלי. מה גם שסדקים כמו שהיו לי בתיבת הגה ובמרכז השילדה זה לא משהו שניפתר בשעה עבודה, וגם הסדק שיש לי עכשיו שם לא נראה פשוט לתקן.

אסף - אם אני זוכר נכון יהיה לי קצת קשה לחבר מרכב של בליזר על שילדה שכזאת בגלל תושבות שונות. אבל לבנות תושבות זה קשה בערך כמו לרתך שילדה לשילדה. אז רשמתי את הרעיון.

אריק זמר
02-11-03, 00:51
מה גם עודד, ששלדה יש...אם זה עוזר.

Bulldog
02-11-03, 02:30
יותר מאחת, והמבין יבין.
חוצמזה, אמרתי לך תמיד, במקום לתקן כל פעם קצת תתחיל ישר מהיסוד ותסדר הכל, לוקח יותר זמן, שווה את המאמץ.
עומר

נמרוד
02-11-03, 11:07
יותר מאחת, והמבין יבין.
חוצמזה, אמרתי לך תמיד, במקום לתקן כל פעם קצת תתחיל ישר מהיסוד ותסדר הכל, לוקח יותר זמן, שווה את המאמץ.
עומר

בתנאי שיש לך משהו אחר לטייל איתו.

בשם אלוהים, תרכיבו כבר את הגרוטאות ותתחילו לטייל!!! אה כן, ועודד - תחזור גם בשאלה, לפחות בנושא הזה של נסיעה בשבתות... :lol:

רכב שלא נוסע לא נשבר, ואם להיות רציני, אז גם רכב שנוסע לא נשבר כל כך הרבה וכל כל מהר. אתה לא בצבא, הרכב שלך לא עמוס כמו בלייזר בצבא ואתה לא נהג ב' בן 18. אני מסכים לחלוטין עם אריה, אם וכאשר משהו נשבר, אז מתקנים.

asafk
02-11-03, 11:33
רכב שלא נוסע לא נשבר, ואם להיות רציני, אז גם רכב שנוסע לא נשבר כל כך הרבה וכל כל מהר. .

...ופעם במליון שנה כשהוא נכנס לשטח, אז הוא נותן לרכב להתאבד לכיוון הצוקים, ואחר כך בפול גז לתוך חריץ מסכן...

אז הוא לא בן 18. OK. תספר את זה לבלייזר.

אסף.

shmil
02-11-03, 16:59
נסיוני הדל עם בלייזרים, המסתכם ב-5 שנים מאסיביות בשטח, לימדו אותי שתיקון טוב לא מאפשר לסדק לחזור. אמנם עם סדק בבולם לא נתקלתי, אך הסדקים שליד תיבת ההגה הם אמנם בעייתיים, אך אם אתה סוגר אותו עם חורים עגולים בקצות הסדקים, ואח"כ תופר אותו היטב, הוא לא יחזור.
אם יחזור, הייתי ממליץ על חיזוק ב-U, או ב-ר, אך לטעמי אין צורך בשלדה כולה, אלא לכל היותר עד קורת הרוחב הבאה, או עד התושבת הבאה.

polar bear
02-11-03, 22:24
לכל החושבים שרכבי איננו נוסע - טעות היא בידכם! שנאמר - ואף על פי כן - נוע{ה} תנוע! { ולמה קוראים ל F350 נועה ? } .

בקשר לסיגנון הנהיגה והעמיסה הכללית - בתור התחלה באמת אולי הרכב לא יהיה כל כך עמוס. אבל אני - מה לעשות - אוהב להכניס את הראש בקיר, ומי שנכח בניסיון לרצח של הבליזר ראה מה עשיתי כשסוף סוף יצאתי.
זה קורה לפעמים.
הסדקים נגרמו עקב פיתולים שלא מן המנין, קפיצות בנהיגת "ראלי" בשבילי מע"ץ בפרדסי פ"ת והסביבה.
בקיצור - נהיגה לא מיתחשבת.פסיכית לפרקים.

ולענין - הבעיה שלי עם הקביעות של אריה,נמרוד ושמיל { ? } היא - שאני לא הולך לרתך שילדה לבד, ולא ניראה לי שאריה או שמיל ירתחו לי בחינם { לא כולל חומרים } כל פעם שיהיה סדק.
אתם גם שוכחים שאני על אגזמפלר בן 25 , ולצורך הענין - רוב הבליזרים על כבישי ארצנו מגרדים את ה20 , אז 5 שנים מאסיביות בשטח יכולות לתת את אותותיהם גם שנה-שנתיים אחרי המכירה.
אני לא הולך למכור ולכן "זכיתי" לראות איך תיקון די מאסיבי שניראה טוב גורם לסדק בדיוק במקום שבו הוא ניגמר.

זה למה אני רוצה לחזק כל כך.

המשך יבוא.

polar bear
04-11-03, 01:21
ונחזור לענין שלשמו התכנסנו כאן.

נגיד שאני הולך על חיתוך של שילדה של טנדר, והרכבתה באורך "הנכון" .

איך אני { מסביר לרתך מקצועי } איך לחבר אותה בדיוק?
החשש שלי הוא מהיתפתחות סדקים בקצות החיבור, שיעשה כניראה ע"י פרופיל מלבני או U.
שזו גם שאלה.

מצד שני - אם אני לא אעשה את זה- אז אני מבין שכולם תמימי דעים שאין צורך בריתוך שילדה מלאה אלא רק חלקים נבחרים.
ואז - אני מתאר לעצמי שאין צורך להיתעקשה על ברזל שילדה ואפשר להישתמש במשהו דק יותר?

asafk
04-11-03, 10:46
את החיבור אתה עושה ע"י פרופיל חיצוני או פרופיל פנימי, חתוך בצורת מעויין (פנימי) או זנב סנונית (חיצוני), למניעת ריכוז מאמצים.
תקפוץ אלי איזה יום, אני אתן לך שרטוט של חיבורים כאלה.

אסף.

אייל
07-12-03, 10:51
קח שלדה של טנדר ובאורך המיותר תרכיב מרכב של סמוראי בתור מחסן ציוד :lol: :lol:

אריאל
13-12-03, 13:31
עודד, כרגיל אתה מחפש אידיליה, החלפות שילדה , חביקת שילדה בצינורות U ועוד דרכים יצירתיות לפתור את הבעיה.
אני אגלה לך את מה שאתה כבר יודע , שמה שלא תבחר , יפיל עליך שפע של בעיות חדשות שיתעוררו עקב התיקון, האפשרות היחידה שנשארת ריאלית מבחינת זמן , מחיר , כמות עבודה , וכמות העצבים שאתה הולך להשקיע בנושא היא ריתוך השילדה הקיימת.
במידה וכל תהליך ההכנה והריתוך יעשו כראוי רוב הסיכויים שהסדק לא יווצר מחדש.
כעקרון ריתוך הסדק אמור להיעשות בצורה הבאה:

1. ניקוי האזור מחלודה ושיוף חומרים עודפים כגון צבע , זפת ובוץ
2. ביצוע חתך V (כמובן בעל זווית קטנה ככל האפשר) במיקום הסדק
3. קדיחת חורים בקצוות ה V.
4. חימום האזור לטמפרטורות גבוהות.
5.ריתוך ארגון ומילויי הV .
6. שיוף החומר העודף מכל הכיוונים.
7. שחרור מאמצים לכל שילדת הרכב. ( מובן מאליו ששחרור מאמצים לכל השילדה אינו ריאלי מפני שהדבר דורש את פירוק כל מרכיבי הרכב אבל שיחרור מאמצים מיקומי הינו בגדר חובה )
8.זיפות המקום (רצוי כל השילדה)

עודד , השחרור מאמצים עליי (הדלק עד תל-אביב עליך :lol: ) בקשר לכל השאר אולי אוכל לעזור לך גם ביתר (כרגע אני נטול רתכת אורגון נורמלי ומרתך עם משהו שקשה לקרוא לו רתכת)
תוך מספר שבועות. (אם תרצה צור קשר)

אריאל.

ארז
26-12-03, 16:02
יאללה איתך,אך אתה מצליח לפרק את הגרוטאה העלובה הזו?אתה הרי לא באמת נוסע איתו...
וסיבוב בשבילי פ"ת פעם בחודש לא נקרא לנסוע
חאלס ,תפסיקו לשבור את הראש כל פעם מחדש,תעקל את העובדה העצובה שהתאהבת ביצור עלוב ,אחרי שתפנים את זה ,תתחיל להנות ממנו ולהפסיק לנסות לתקן אותו,הרי כל בעיה שתפתור מיד יצוצו 10 אחרות.......מספיק לתקן,קדימה לטייל!

-->